Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lokva Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
LLM
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) LLM » 07.03.2017 16:51

Amatus, dziękuję za informacje!
Zająłem się czytaniem tematu od początku i pospieszyłem się z pytaniem, a na dwóch poprzednich stronach mogę znaleźć krótkie informacje o tym apartamencie.

Nie wiem, jak wszystko uda nam się zorganizować czasowo, ale jeżeli mielibyście wybierać co odwiedzić przy okazji pobytu - Dubrovnik, czy Mostar?

Z góry dzięki!
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 07.03.2017 17:02

LLM napisał(a):, ale jeżeli mielibyście wybierać co odwiedzić przy okazji pobytu - Dubrovnik, czy Mostar?

Z góry dzięki!

Ja w ubiegłym roku byłem w Lokvie, Obriż II i w tym też jadę :D . W Dubrowniku nie byłem, ale nie żałuję, według opisów-ludź na ludziu, nie za bardzo moje klimaty. Zrobiiliśmy wycieczkę;Imotski, wodospady Krawica, Blagaj Mostar. Troszkę za późno wyjechaliśmy, o 10 rano, wróciliśmy na pierwszą w nocy, wycieczk super, kąpiel na wodospadach, Mostar piękny nocą, także polecam. W tym roku do Mostaru też wyskoczymy ale na cały dzień na spokojnie połazić, tyle że jak będzie ciepło to słabo to widzę...Jest generalnie co oglądać i zwiedzać w okolicy....
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.03.2017 19:36

Jedyne co nam pozostało to odwiedzenia to Dubrownik. W tym roku od razu w czerwcu odwiedzimy to miasto bynajmniej mamy taki plan. Co do Mostaru to nam średnio przypadł do gustu ale główni z powodu mega upału jaki trafiliśmy i niefortunnego dojazdu od strony Medjugorie.W mojej nieskończonej relacji:) o pobycie w Lokvie jest troszkę zdjęć i informacji. Myślimy o Korculi ale z tym zobaczymy jak wyjdzie, jakiś wypad na 1-2 dni.
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 04.04.2017 17:22

Witam,
jestem całkiem "świeża" na forum. Znalazłam je szukając informacji o Lokvie. W lipcu pierwszy raz wybieramy się autem do Chorwacji, własnie do Lokvy. Nie ma zbyt wiele informacji w inetrnecie na jej temat ale to co znalazłam na forum i na rożnych stronach wystarczyło żebyśmy się zdecydowali własnie na tą wioskę. Jedziemy w 2 rodziny- 4 dorosłych i 3 dzieci ( 3, 3, 6 lat). Rezerwowałam apartament ze strony Adriatic.hr. Niestety w googlach nie za wiele dowiedziałam się o tym obiekcie ( choć sprawdziłam wcześniej i stronę adriatic i sam apartament na tyle, na ile mogłam), a na samej mapie w googlach jest on pokazany tylko jako punkt( nie ma nazwy). Chciałam się zapytać czy może ktoś tam mieszkał z forumowiczów lub przynajmniej kojarzy budynek.Z tego co się zorientowałam na mapie to jest to gdzieś w okolicach ( trochę jakby pod - w stronę morza) Senka Apartaments.
No i mam jeszcze pytanie odnośnie tego tunelu. Nie bardzo wiem o co w tym chodzi? Ponoć przez ten tunel i magistralę jest trudne zejście do morza?Na mapach google ciężko cokolwiek zobaczyć a w internecie tak jak pisałam nie wiele jest. Ponoć do plaży mamy około 5 min ale przeczytałam jedna opinie że bardzo stromo w dół i że z dziećmi kiepsko się idzie. Moglibyście przybliżyć mi ten temat?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Załączniki:
objekt_1_u.jpg
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 04.04.2017 19:22

Podaj dokladny adres to ci wiecej powiem o tej lokalizacji. Co do 5 minut to zalezy czy jest to 5 minut z górki( do morza) czy z z powrotem. Jesli do morza 5 minut z górki to z powrotem licze ze bedzie ok 15:) ale wiecej bede mógł powiedzieć po dokładniejszej lokalizacji. My tunelem chyba z 2 razy szliśmy, najczęściej przechodziliśmy przez magistrale albo autkiem jechaliśmy bo moje dziewczyny marudne w kwestii powrotu pod górke;)
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 04.04.2017 20:00

Niestety nie znam dokładnego adresu. Czekam na szczegóły z adriatic.hr. wiem tylko tyle co widzę na mapie w ofercie. Niestety nie ma nazwy ten budynek. Mogę jedynie podrzucić ze jest to bliską okolica (ta sama uliczka) co apartamentów senka( dokładnie zaraz pod tym budynkiem) czy Marija jelic (nad). Nie mogę wkleić linka niestety ale tak mniej więcej wychodzi taki adres : 21317, Lokva Rogoznica, Chorwacja ( według Google i lokalizacji jaka znalazłam na stronie)
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 04.04.2017 20:31

Teraz się zorientowałam, że podalam ogólny adres, a ten numer to pewnie kod pocztowy :oops: wybacz ale stralam się coś w mapach Google wyszukac. No ale te apartamenty które podalam są właśnie w tym miejscu. Gdyby co to po wpisaniu w Google apartament A-4820a-Lokva Rogoznica, wychodzą strony z ta oferta i tam na mapce jest zaznaczone gdzie to leży. Jest to nad roksamen. Pewnie nieźle namieszalam. Wybacz ale swiezak jestem straszny.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 04.04.2017 22:37

perpecia13 napisał(a):...apartament A-4820a-Lokva Rogoznica
http://www.adriatic.hr/pl/zakwaterowani ... 0/A-4820-b
Po przejrzeniu fotek drogą dedukcji i perspektywicznego myślenia :mrgreen: dom stoi chyba w ostatniej linii przed górami. Przed domem i obok rosną blisko drzewa.
Zajście do tunelu pod Jadranką jest bezpośrednio przy budynku, przy jezdni https://www.google.pl/maps/@43.4087037, ... 56!6m1!1e1
Lokalizacja jest w Ruskamen-część Lokvy Rogoznicy.
Załączniki:
apartament A-4820a-Lokva Rogoznica.JPG
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 05.04.2017 06:29

Dziękuję endryu. Zwłaszcza, za to że Ci się chciało dedukowac. Bo same info ode mnie nie było zbyt dokladne.Bardzo miło tu na forum.
Czyli będziemy mieli kawałek do przejścia. Już rozumiem dlaczego apartament był tańszy trochę od kilku innych :D mam nadzieję ze moje chłopaki dadzą radę . W końcu 3latek i 6latek szybko się regeneruja zobaczymy jak nasze już nie takie młode kości sobie poradzą. Mam fajny plecak na kołach więc będzie w co klamoty zabrać, bo z dziećmi zawsze ich duzo. Sporo czytałam o tej miejscowości i trochę się tej Jadranki boję bo ponoć ruchliwa bardzo.... No ale to taki dobry punkt wypadowa, a chcemy trochę pozwiedzać. Napiszcie mi trochę czy ta plaża bardzo zatłoczone i czy ewentualnie można jakoś niedaleko przejść na mniejsze,bardziej kameralne plaże ? Moze sama plaza da sie przejsc gdzies troszkę dalej?będziemy od 3 do 11 lipca więc to chyba nie jest ścisły sezon. Może będzie trochę luźnej... wybaczcie ze tę pytania są takie chaotyczne no i pewnie się już tu powtarzały. Przejrzałam cały ten wątek ale często piszecie tak jak i "swoich " miejscach i dla mnie jako laika nie wszystko jest jasne
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 05.04.2017 06:43

Spokojnie dacie radę, czy tunelem czy przez drogę. My będziemy 400 metrów dalej w stronę Makarskiej. Jest tu pełno małych zatoczek, a koło Ciebie jest większa plaża, dla dzieci super bo łagodne zejście do wody. My byliśmy od 10 sierpnia i z miejscem na plaży nie było problemu. Teraz jedziemy z dzieckiem 3msc (szwagra znaczy się, w tym tygodniu się urodzi :) to i wy dacie radę. Naprawdę fajna miejscówka.
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 05.04.2017 08:20

rufus295 napisał(a):Spokojnie dacie radę, czy tunelem czy przez drogę. My będziemy 400 metrów dalej w stronę Makarskiej. Jest tu pełno małych zatoczek, a koło Ciebie jest większa plaża, dla dzieci super bo łagodne zejście do wody. My byliśmy od 10 sierpnia i z miejscem na plaży nie było problemu. Teraz jedziemy z dzieckiem 3msc (szwagra znaczy się, w tym tygodniu się urodzi :) to i wy dacie radę. Naprawdę fajna miejscówka.



Dzięki ☺ mam nadzieje odpocząć za wszystkie czasy ☺ i wam także życzymy wspaniałych wakacji ☺ no i z takim maluchem to podziwiam!
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 05.04.2017 17:10

perpecia13 napisał(a):będziemy od 3 do 11 lipca


To będziemy tuż obok w tym samym czasie ... :papa:
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 05.04.2017 17:17

fish74 napisał(a):
perpecia13 napisał(a):będziemy od 3 do 11 lipca


To będziemy tuż obok w tym samym czasie ... :papa:


Super :D Jak to miło wiedzieć, że rodacy obok. Pewnie się spotkamy nie raz. A, że my z trojgiem dzieci :twisted: :twisted: :twisted: to pewnie łatwo będzie można nas zauważyć. W razie czego my to: Aśka I Tomek ( dość charakterystyczni- on chudy i dłuuugi ona krótka i już nie taka chuda :P ) Także oby nam te 3 miesiące szybko zleciały!
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.04.2017 18:26

He to będzie nas dużo wiecej, widzę że Lokva stanie się niedługo druga stolica Polski:).My od 30 czerwca do 14 lipca stacjonujemy na Ivasnjak no chyba że mi egzamin wymyślał w tym terminie...kawaleczek od Was będziemy:). Miejsce macie ok. plaża dosyć fajna, blisko Studenac i restauracja. Daleko od magistrali więc też dobrze, jedyny minus to powrót z plaży w upale bo kawałek pod górkę macie ale coś za cos a do tego odbija się to też na waszą korzyść z ceną apartamentu. My mieszkamy na podobnej wysokości i jeździmy głównie autkiem ale kawałeczek dalej niż stacjonujemy bo ok. 500 metrów dalej na naszą spokojna miejscowke. Dzieci dadzą radę. Ja w tym roku choruje na pneumatyka ale żona na razie nie jest przekonana:( Mam 3 mc by ją do tego namówić:)
perpecia13
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 04.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perpecia13 » 05.04.2017 19:01

A ja myślałam, że znalazlam takie trochę odludzie i pewnie rodaków nie spotkamy a tu taka niespodzianka. Zawsze to będzie jakieś wsparcie w razie gdybyśmy potrzebowali dobrej rady co gdzie i jak :D
Na takie choroby mój tato często chorował jak był młodszy I pamiętam, że mama próbowała to leczyć ale to nic nie pomagało :lol:
Dzięki za dobre słowo odnośnie naszego miejsca. Dla mnie, jako dla swieżynki, to wazne. Zwłaszcza, że ja straszna panikara i nerwos jestem... pierwszy razz dziećmi zagranice i jeszcze autem. Mam już podobne kilometry za soba bo z Anglii do Pl jeździliśmy ale bez naszych chłopaków. Już obmyslam czym by ich tu zająć boi jeden i drugi nie śpią w aucie. Nawet nocą są to tylko krótkie drzemki. No ale coś za coś !
Już teraz życzymy udanego wypoczynku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lokva Rogoznica - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone