Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lokva Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.02.2017 18:54

rufus295 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Sv. Jure odpada, nie bede tam wjeżdzał, szkoda mi autka i nerwów

Że się zapytam, jakim autkiem jedziesz że może mu się coś stać? 8O . Ja w tamtym roku byłem w Lokvie(Ruskamen), w tym również jadę i na Jurę znów wjadę. Waaaaarto! W drodze na Imotski, Krawica, jest Blagaj-też warto zobaczyć. W Kremenko byliście?. Trasa rewelacja, jedzenie również, klimat w knajpie też nie do podrobienia.

W Kremenko bylismy córce się podobało:).Klimat fajny, specyficzny jednak zamówiliśmy patere z mięsem i nie do końca nam smakowała- ociekajaca w mega tluszczu... Co do Jure to czytając niektórych relacje i patrząc na drogę to stwierdziliśmy że to nie dla nas. W zeszłym roku jechałem poczciwa już trochę letnia astra i odpuscilismy:) by jej nie nadwyrezac. Wiele więcej przyjemności sprawa nam wchodzenie własnymi nogami ale akurat temperatury zniechęcają. Solin i Klis wcześniej zaliczone jak byliśmy rok w Rogoznicy. Kravica nas kręci:) i chyba jakiś rejs na wyspy...A co do Dubrovnik to w czerwcu jest tam dużo mniej ludzi nie w lipcu tak jak i całej cro.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.02.2017 18:59

:)
Ostatnio edytowano 09.02.2017 21:16 przez amatus1, łącznie edytowano 1 raz
ulcia666
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulcia666 » 09.02.2017 20:58

amatus1 napisał(a):Tak Imotski nie dopisałem ale wrażenia na nas jeziorka nie zrobił, Omis cały wszerz i wzdłuż z twierdzami zdobyty:). Sv. Jure odpada, nie bede tam wjeżdzał, szkoda mi autka i nerwów a wjescie odpada bo chyba musialbym wchodzic o pólnocy by wrócic przed skwarem;). Co do Cetiny to powiedz jak wrazenia w kwestii płynięcia katamaranem?


Mnie się bardzo podobało. Sam rejs,
DSC04704.JPG
DSC04812.JPG
DSC04807.JPG
DSC04746.JPG
DSC04707.JPG
DSC04715.JPG
potem jedzonko w knajpce i moczenie nóg w lodowatej Cetinie....
DSC04779.JPG
DSC04774.JPG
DSC04767.JPG
DSC04766.JPG
Jeziorka nie zrobiły na Was wrażenia? Ja byłam zauroczona, zwłaszcza Modro Jezero i droga na brzeg.
Ostatnio edytowano 09.02.2017 21:28 przez ulcia666, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.02.2017 21:24

Niestety nie zrobiło wielkiego wrażenia gdyż dało sie nam bardzo zmęczenie we znaki było mega gorąco. Zejescie jeszcze ok ale pożniej wejście było w upale 40 stopniowym i nas dobiło. Dobrze, że w wodzie można było sie schłodzic:) Widok ładny w szczególności Modrego, troszke przypomina mi widok z naszego Czarnego Stawu Gąsienicowego:).
ulcia666
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulcia666 » 09.02.2017 22:09

Ja myślałam, że zostanę na murach w Dubrowniku na wieki wieków. Dotarliśmy o rozsądnej porze, ale w najwyższym punkcie byliśmy w samo południe w sierpniu. Tętno chyba 200, upał ponad 50C, ale daliśmy radę i mimo wszystko wspominam bardzo bardzo miło.
wawik76
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawik76 » 09.02.2017 22:22

Napiszcie gdzie na spokojnie można się wybrać z 4-latkiem poza plażowaniem oczywiście.
wawik76
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawik76 » 09.02.2017 22:42

I jeszcze gdzie można fajnie zjeść w okolicy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2017 23:07

wawik76 napisał(a):Napiszcie gdzie na spokojnie można się wybrać z 4-latkiem poza plażowaniem oczywiście.

wawik76 napisał(a):I jeszcze gdzie można fajnie zjeść w okolicy

Omiš
wawik76
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 20.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawik76 » 09.02.2017 23:26

Dzięki myślę że parę razy tam wpadniemy
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 09.02.2017 23:42

amatus1 napisał(a):...jak na ta chwile to zaliczyliśmy: Makarską, Brele, Split, Trogir, Mostar, Medjugorie, Wodpospady Krka, Szybenik. Mieliśmy zamiar podskoczyć wracając z Mostaru na wodospad Kravica ale tak bylismy padniecie po Mostarze, że przejezdzając 10 km od wodospadu odpuściliśmy...W tym roku planujemy wyjazd od razu w czerwcu do Dubrovnika, wcześniej lipcowe masy turystów nas przerażały. Myśleliśmy tez o wizycie na Brac ale tu się wahamy czy autem czy może jakimś małą łódeczka jak ktoś tu opisywał kilkanaście stron wcześniej...cały czas chodzi mi po głowie rafting cetina i chyba w tym roku spróbujemy z rodziną (chodź są lekkie obawy o żone i córkę;)


Zbyszek nie dość że będziemy sąsiadami za ścianą to jeszcze będziemy wydeptywać Twoje ścieżki .Plany bardzo podobne plus Plitwickie jeziora..Mam zamiar być tam wcześnie rano , godzinka-dwie drzemka w aucie i po południu dojazd do Lokwy.Zdaję sobie sprawę że bedziemy padnięci ale jestem pewny że damy radę i te 300 km z hakiem dojedziemy na spokojnie.Do Plitwic na raz , tyle że jak by nie patrzeć to z okolic Rzeszowa mam dużo bliżej niż Ty :-).
Miesiące do wyjazdu juz da sie policzyć na palcach jednej ręki więc nie jest źle :hut:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.02.2017 08:04

fish74 napisał(a):
amatus1 napisał(a):...jak na ta chwile to zaliczyliśmy: Makarską, Brele, Split, Trogir, Mostar, Medjugorie, Wodpospady Krka, Szybenik. Mieliśmy zamiar podskoczyć wracając z Mostaru na wodospad Kravica ale tak bylismy padniecie po Mostarze, że przejezdzając 10 km od wodospadu odpuściliśmy...W tym roku planujemy wyjazd od razu w czerwcu do Dubrovnika, wcześniej lipcowe masy turystów nas przerażały. Myśleliśmy tez o wizycie na Brac ale tu się wahamy czy autem czy może jakimś małą łódeczka jak ktoś tu opisywał kilkanaście stron wcześniej...cały czas chodzi mi po głowie rafting cetina i chyba w tym roku spróbujemy z rodziną (chodź są lekkie obawy o żone i córkę;)


Zbyszek nie dość że będziemy sąsiadami za ścianą to jeszcze będziemy wydeptywać Twoje ścieżki .Plany bardzo podobne plus Plitwickie jeziora..Mam zamiar być tam wcześnie rano , godzinka-dwie drzemka w aucie i po południu dojazd do Lokwy.Zdaję sobie sprawę że bedziemy padnięci ale jestem pewny że damy radę i te 300 km z hakiem dojedziemy na spokojnie.Do Plitwic na raz , tyle że jak by nie patrzeć to z okolic Rzeszowa mam dużo bliżej niż Ty :-).
Miesiące do wyjazdu juz da sie policzyć na palcach jednej ręki więc nie jest źle :hut:

Januszu my w tym roku podobnie:). Muszę przyznać, ze Plitvice nigdy nam nie były po drodze...jak na razie planujemy wyjazd nocą na raz do Plitvic-1500 km, tam nocleg od samego rana spacerek i pozniej nasza Lokva:).
A co do 4 latka to najlepiej Omis, tam jest sporo atrakcji dla maluchów-mały lunapark, plaża z atrakcjami dla dzieci. W Brelii również widziałem takie wodne atrakcje dla maluszków...:).
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 10.02.2017 12:21

Nam też jakoś do Plitvic nie po drodze, i szkoda bo relacje z nich są zachwycające. No i jeszcze czeka na nas Dubrovnik
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.02.2017 15:10

No to podobne plany mamy:)
LLM
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) LLM » 07.03.2017 12:13

Witam wszystkich :)

W tym roku Chorwacja po raz pierwszy, a więc studiuję forum w celu uzyskania informacji :)
Jesteśmy w Lokvie od 15.07 do 25.07, jedziemy ze znajomymi w większej grupie.
Na sam początek chciałem zapytać o nasz apartament - ktoś był, może jest w stanie powiedzieć coś więcej?
Nie mogę niestety wkleić linku, ale jest to Sunrise Apartments Lokva Rogoznica przy Magistrala Obriž 3.

Wybór padł na to miejsce ze względu na znajomych - jadą jeszcze 3 rodziny, które mają 100 metrów obok swój nocleg, a my się do nich "doklejamy" :)

Z góry dziękuję za podpowiedzi i witam raz jeszcze !
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 07.03.2017 12:51

Witaj! Budynek dosyć dobrze kojarzę ale nigdy nie byłem w środku. Jak dla mnie za dużo tam betonów dookoła i magistrala biegnąca obok. Nie wiem czy odgłosy aut, spaliny nie są tam uciazeniem. Ktoś z forum tam nocował i chwalił sobie...Ale nie jest to nasz klimat, wolimy większą intymność, większy tras, swój grill. Duzy plus, że blisko jest do plazy. Plaża w miarę , byliśmy tam na spacerku, plażę dosyć kamieniste, sporo skałek ale można znaleźć dla siebie jakaś miejscówkę. Nie wiem jak tam z parkingiem jest bo dużo aut stało na poboczu magistrali. Budynek zewnętrznie wygląda ciekawie ale beton uderza w ,,oczy''. Lokva jest dobra lokalizacją, widoki piekne góry i morze:).Idealne miejsce wypadowe do ciekawych miejsc a jest ich sporo w okolicy:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lokva Rogoznica - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone