Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łódź do turystyki przybrzeżnej

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 09.11.2009 21:36

FUX napisał(a):Tylko będzie bujać, trząść, telepać, ....
Rib lepszy; mniej tłucze-amortyzacja lepsza...


Nie do końca się zgodzę z tezą, że na RIB-ie mniej tłucze
i suuper amortyzuje....
Oj tłucze, tłucze tak, że na siedząco czasami nie da się sterować.
Wszystko zależy od fali i prędkości jaka płyniemy...
Jeżeli nie dostosujemy prędkości do panujących warunków
na morzu, to na wszystkim będzie "tłukło", a na lekkim RIB-ie
można duużo wyżej wyskoczyć i mocniej rąbnąć o wodę,
niż na powiedzmy 2 tonowej laminatowej jednostce (niżej skacze :-)
- ale też tłucze.... :lol:

pzdr.samart
================
www.sportiwoda.pl
jozekl
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jozekl » 26.05.2010 17:01

Witam,
zerknij na to:
http://www.port21.pl/technika/article_1636.html

Bardzo ciekawa konstrukcja, może służyć jako łódź motorowa i żaglówka.
Na zdjęciu prezentowany jest Viper 550. Zdaje się, że aktualnie produkowany jest Viper 650.

Cena z wyposażeniem: od około 45 000 zł.



terenowiec napisał(a):Witam Was serdecznie po urlopowej przerwie. W dziale tym wiele się pisze o różnych przydatnych elementach związanych z wypoczynkiem wodnym. Wydaje mi się jednak, że uwzględniając piękne wybrzeże Chorwaci i charakterystykę jej linii brzegowej z sporą ilością wysepek i zatoczek, nie ma wątku, w którym poruszono by temat o który chciałbym Was zapytać i się Was poradzić. Co jest Waszym zdaniem najlepsze? Sprawa o którą pytam w zasadzie na forum nie była poruszana jednoznacznie. Chodzi mi mianowicie o typy łodzi (nawet nie konkretne modele), które najlepiej nadają się do morskiej turystyki przybrzeżnej. Oczywiście, każdy ma swoje oczekiwania i każdy inaczej rozumie turystykę przybrzeżną.
Moje pytanie zrodziło się z tego, że w lipcu kupiłem Ponton BRIGA 380 Baltik i do tego 15 konny silnik (pisałem o tym w wątku: forum/viewtopic.php?t=14035&postdays=0&postorder=asc&start=990). Mój "gumiok" ma kategorię C, czyli teoretycznie może nim pływać na falach do 4 metrów i sile wiatru do 6 stopni Beauforta. Teoretycznie... Jednak w rzeczywistości przy fali powyżej 1 metra o ślizgu nie ma mowy (tak trzepie), iż w rachubę wchodzi tylko pływanie w wyporze 4 - 5 węzłów. A jak wiadomo mała prędkość to niebezpieczeństwo zbyt długiego pozostawania na wodzie i narażania się na pogarszające się warunki (nadciągającą borę!!!). To moim zdaniem średni zestaw do przybrzeżnej turystyki morskiej.
Wracając do tematu. Jakie zatem typy łodzi byłyby najlepsze uwzględniając:
1. Pływanie po Adriatyku w strefie przybrzeżnej
2. Turystykę jednodniową bez nocowania
3. Dużą dzielność morską, która pozwoli przetrwać niespodziewane załamanie pogody - bardzo ważne
4. Jednostka nie musi być szybka - wystarczy max 20 - 25 węzłów
5. Zakładając, że absolutnie nie będzie wykorzystywana do uprawiania sportów wodnych (narciarze, koła, spadochrony).
6. Przeznaczona do 4, najwyżej 6 osób.
6. Cena niezbyt wygórowania 15 - 30 tysięcy za łódź używaną i trochę więcej za nową.
Jeszcze w lipcu myślałem, że jesienią sprzedam ponton i zastąpię go 5 - 6 metrowym RIB-em. Jednak od tego czasu spotkałem chyba z 6 różnych osób (plus kilka w Chorwacji ) z różnych środowisk wodniackich, które z osobna odradzały mi kupno RIBA, twierdząc, że do turystyki morskiej z małymi dziećmi (bo to mój przypadek) to się on nie nadaje. Czy mieli rację? Jeżeli tak, to co w takim razie proponujecie? Nie chcę uczyć się na własnych błędach - portfelu i kupować co miesiąc inny zestaw!
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Łódź do turystyki przybrzeżnej - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone