Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łódź do turystyki przybrzeżnej

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 04.10.2009 21:07

własnie wiem cena też jest nie mała ale wiadomo za co płacisz . dzwoniłem już rano i była sprzedana . ale z drugiej strony do czego bym to zaczepił , kiedyś napewno stanie taka koło domu :)
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 04.10.2009 21:18

niedzwiedz40 napisał(a):ale z drugiej strony do czego bym to zaczepił


Właśnie, pytałeś ile to waży razem z przyczepą?

niedzwiedz40 napisał(a):kiedyś napewno stanie taka koło domu :)


Stanie ... ale na krótko. Z własnego doświadczenia i z tego co piszą inni na forum wynika, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie ma chyba tu na forum takiego, który by dwa sezony na jednym sprzęcie objechał.

To jest choroba. Zakaźna i nieuleczalna. :lol:
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 04.10.2009 21:23

nie bo sprzedający nie był zbyt rozmowny . ale ze 1300kg to na bank
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 04.10.2009 21:48

niedzwiedz40 napisał(a):1300kg to na bank


Tu sprawdza się staropolskie przysłowie: "Albo rybki, albo akwarium" :cry: Pewnych rzeczy nie da się pogodzić. A szkoda.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 05.10.2009 11:15

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozwoliłem sobie wkleić tą łódkę ,bo wiadomo jak jest z Alledrogo - jutro strona będzie przeniesiona do archiwum ..... a konstrukcja jest ciekawa :wink:


To jest takie skrzyżowanie jak garbatego z koniem wyścigowym :wink: ale wygląd ma dość ciekawy i na pewno stabilne diabelstwo - cena też specjalnie niewyżyłowana - żelkocik już kremowy ze starości ,ale wszystko można odnowić - moim skromnym zdaniem, łódka zasługuje na zainteresowanie.

Ale waga to pewnie powyżej 1,5 t bliżej 2 t razem z przyczepą - ale chyba warto takie coś łyknąć za tę cenę - nie wiadomo jeszcze jak silnik .... Jednak wszystko jest do zrobienia :wink:

ps. Do Szanownego Pana Admina i Morskiego Pasa :wink: Faktycznie masz rację - mogłem to zrobić od razu - nie pomyślałem :wink:
Dzięki za bardzo uprzejme poinformowanie - byłem w ..hmmm szoku :P że taka ważna osobistość rozmawia ze mną maluczkim :P
Ostatnio edytowano 08.10.2009 19:30 przez Jacek L, łącznie edytowano 2 razy
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 05.10.2009 18:58

masz racje 2t , podoba mi się silniczek Diesla oj gdyby tak miec więcej kasy ....... i czasu by na niej pływac
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 07.10.2009 22:41

Niedźwiedź podesłał mi jeszcze kilka zdjęć z Bałtyku. Trochę off topic, bo wątek nie o pontonach, ale ładnie widać jak sobie ponton radzi z falą:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.10.2009 07:48

Wszystkie moje posty stopniowo wycofuję z forum. Koniec pisania na tych kartach. Do czasu pozytywnych zmian jeśli kiedykolwiek tu wystąpią. smoki3
Ostatnio edytowano 20.05.2019 18:36 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 08.10.2009 09:19

Mnie tak trochę korciło zabrać gumenjaka w tym roku nad Bałtyk na weekend (na "pełen" urlop już nie mogłem sobie pozwolić :? ) lecz niestety moja rodzinka boi się tak dużych przybrzeżnych fal (w CRO są one zdecydowanie mniejsze albo nie ma ich prawie wcale :roll: ).
Jednak, jak zdecyduję się na jakiś "sport ekstremalny", wtedy będzie to na pewno pływanie pontonem po bałtyckich falach (oczywiście przy brzegu :oops: ).
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 08.10.2009 16:27

Jacek L - fajna krypa ale ciężka :D

a co do wyczynów Niedźwiedzia na Bałtyku na pontonie to powiem tyle :

" Niedźwiedziu Niedźwiedziu Ty jesteś jak burza i grad :D " szacunek za te szaleństwa ja tam Ribem bym wolał się bawić :D

ogólnie to co do tematu przerabialiśmy już bowridera 5,5m , am 480, Atola 510 i o kabinówkach nie wspomnę i wyszło na to że najdzielniejszą , najekonomiczniejszą i najtańszą w utrzymaniu jednostką będzie rib.
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 08.10.2009 19:42

mottom napisał(a):lecz niestety moja rodzinka boi się tak dużych przybrzeżnych fal (w CRO są one zdecydowanie mniejsze albo nie ma ich prawie wcale :roll: )..


Oj - żebyś się nie zdziwił - spokojne morze wszyscy spokojni i nagle panika - nie wiadomo skąd przyszły fale o wysokości ponad 1,5 metra - zabrakło plaży, synek dzielnie walczył, żeby się nie rozbić na skałach - żona go ratowała i sama by poszła na dno hehe gdyby nie jakiś pan, który na siłę podnosił moją ,a ona nie chciała wstać ,bo już nie miała majtek :D

Z jednej strony to śmiech na sali ..... a z drugiej było raczej niewyjściowo - straciłem w odmętach kamerę ,aparat o pierdołach typu parasol i inne badziewie nie wspomnę. Telefon też musiałem sobie kupić nowy :D

Teraz sam się zastanawiam z czego to się wzięło - trwało może przez pół godziny i ucichło ..... może jakieś małe obsunięcie ziemi ... tego nie wiedzą chyba nawet najstrsi górale :D

Adriatyk czasami wredny jest - co nie znaczy że nie kochany :wink:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 08.10.2009 20:34

Jacek L napisał(a):Teraz sam się zastanawiam z czego to się wzięło - trwało może przez pół godziny i ucichło ..... może jakieś małe obsunięcie ziemi ... tego nie wiedzą chyba nawet najstrsi górale :D


Basen Adriatyku jest aktywny sejsmicznie, więc to mogło być tsunami. Ula i Wiola coś o tym wiedzą (koniec pierwszego postu):
shtriga napisał(a):YES! Nareszcie coś się dzieje
Znowu NUUUUUUUUUDA . A na dodatek pogody nie ma...
[...]
Aż nagle.. OOO ŁAŁ!!!!! Na plaży lekkie poruszenie. Każdy patrzy na sąsiada czy poczuł to samo. Ja na Wiolę też. No tak - ona też to poczuła... Ooooo rrrrrrrany - właśnie przeżyłyśmy trzęsienie ziemi!!!!!!!! YES!

Nareszcie coś się dzieje. Znów nam przychodzą myśli o tsunami, ale spotkałyśmy dziś po południu na kempie żółwia, który nie uciekał. A zwierzęta podobno czują te sprawy i uciekają, więc może jednak nie należy się obawiać...

Oooo po chwili znowu. No nieeeźle...


pozdrav K
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 08.10.2009 21:25

Co Wy z tym tsunami. Wystarczy,że przez 20-30 min powieje
4-5B z jednego konkretnego kierunku i już macie fale 1,5-2 m,
które po zmianie natężenia lub kierunku wiatru wyciszją się.
A przy brzegu to i większe niż na zdjęciach .
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 16.10.2009 14:22

Wracając do wątku o łodzi do turystyki przybrzeżnej - dzisiaj znalazłem na Alledrogo coś takiego, myślę że cena też w miarę - tylko ten silnik stareńki :D
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=778133070
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 16.10.2009 15:14

Jacek L - ta łódka wygląda jakby ktoś ją stylizował na długi luksusowy jacht :D , a motor to faktycznie muzeum
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Łódź do turystyki przybrzeżnej - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone