Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łódź-CRO kilka pytań do fachowców

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 07.04.2012 19:14

viali napisał(a):serdecznie dziekuje drodzy Forumowicze za tak szybki odzew.

Kolejne pytania jakie sie nasuwaja to takie jak:

1)czy warto brac zywnosc dla dzieci tzn. jakies parówki ulubioną wedline (cyt.szynkowa miski eheh ), np jaka piers z kurczaka czy w czasie drogi to wytrzyma w lodowce samochodowej ??
2) gdzie lepiej kupic butki do wody u nas w polsce czy na miejscu , na co zwracac uwage przy zakupie??
3)tankowanie jak rozlozyc ??tzn zalac pelno pod domem czy lepiej dotankowywac po drodze np przed granica bo nie wiem jak stoja ceny??
4) jakie pieniadze zabrac ze soba na podroz?? orientacyjne kwoty tyle zeby napic sie kupic jakiegos batonika i obiad zatankowac paliwo, winiety?? karta bedzie ale w razie czego jakby nie zadzialala??

POzdrawiam i życze Wesołegoo Alleluja

1. W Cro spokojnie zrobisz zakupy w tamtejszych marketach lub w Lidlu ( w Trogirze masz Lidl i Konzum i sporo innych gdzie ceny są po przeliczeniu całkiem spoko.
2. Owszem wodę mineralną dobrze jest zabrać bo w Cro jest dość droga, ja zawsze zabieram 3 zgrzewki, sposób opatentowany na lodowata mineralną na plaży : na noc wkładam butelkę do zamrażalnika i rano zabieram zamrożoną butlę ze sobą na plażę gdzie lód powoli zamienia się w wodę :) a ja mam aż do popołudnia mineralną jak z lodówki :)
3. Tankuję do pełna przed granica w Polsce mam bak na 1000 km disel więc zwykle następne tankowanie w Cro ale to już w zależności jak kto lubi lub jaki ma bak.
4. Ja po trasie zatrzymuję się tylko na stacjach gdzie mogę spokojnie płacić kartami, czasem na slofnafcie tuż przed Bratysławą czasem wolą gotówkę ale ogólnie wszędzie płacę plastikiem, w Cro płacimy kartami w marketach a gotówkę wyciągamy w bankomacie bo wychodzi lepszy przelicznik w sumie Euro kupuję tyle co na opłate w pierwszym dniu apartamentu i 500 kun na drobne wydatki dla młodej na lody :) bramki na autostradzie płace kartą, winiety kupuję w trasie w danym kraju gdzie winieta obowiązuje.
Pozdrawiam i
Wesołych Świąt
lepicky
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lepicky » 08.04.2012 04:13

Czechy:
Winieta 10 dni 310.00 CZK = 52.24 PLN
PB95 37.80 CZK = 6.36 PLN,
diesel 37.50 CZK = 6.31 PLN

Austria:
Winieta 10 dni 8.00 EUR = 33.30 PLN
PB95 1.49 EUR = 6.20 PLN,
diesel 1.45 EUR = 6.03 PLN

Słowenia:
Winieta tygodniowa 15.00 EUR = 62.43 PLN
PB95 1.53 EUR = 6.37 PLN
diesel 1.36 EUR = 5.66 PLN

Chorwacja:
Krapina – Zagreb około 38 km – 10.00 HRK = 5.58 PLN
Zagreb – Zagreb około 15 km – 0.00 HRK = 0.00 PLN
Zagreb – Zadar około 253 km – 105.00 HRK = 58.55 PLN
Razem około 308 km – 115.00 HRK = 64.12 PLN

PB95 11.14 HRK = 6.21 PLN,
diesel 10.19 HRK = 5.68 PLN

*ceny paliwa na 04.04.2012
** kurs Euro 4,16
Vader
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 11.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vader » 10.04.2012 10:59

Postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami z wakacji w CRO.Po 6 latach trochę się tego zebrało.
1.Trasa
Praktykowałem wszystkie opisywane na tym forum.Dla mnie najlepsza to Czechy Austria Słowenia Chorwacja.Jadę z Wa-wy.Najgorszy odcinek to Polska( w tym roku już chyba mniej remontów na gierkówce i powinno być lepiej) Winety kupuję w Cieszynie po czeskiej stronie mała drewniana budka przy parkingu na Czechy i Austrię w obie strony w złotówkach trochę ponad 100zł.Jadę tylko autostradami(najszybciej) oprócz Słowenii nie jadę przez Ptuj tylko jeszcze w Austrii za Ilz zjeżdżam z autostrady i jadę przez Ormoż Opis trasy jest na tym forum.Wg mnie jest to najlepszy objazd słoweńskiej autostrady. w Ormoż jestem między 1a2 w nocy jechałem tą trasą 3 razy i za każdym razem na granicy byłem sam.To małe lokalne przejście w nocy puste jak wracam w dzień są 2-3 samochody.
2,Tankowanie
Przed Cieszynem na BP do pełna(w Polsce odliczam VAT) potem to już w Chorwacji.Z tym nie ma problemu nawet na objeździe w Słowenii jest stacja samoobsługowa czynna całą dobę .
3,Płatność
Wszędzie gdzie się tylko da płacę kartą W gotówce mam tylko euro na mieszkanie.Kuny biorę w bankomacie . Za chorwackie autostrady również płacę na samoobsługowych bramkach kartą (nigdy nie ma kolejek)Płatność kartą wygodnie i najlepszy przelicznik.
3.Jedzenie
Z Polski zabieram wszystko co jest potrzebne .W unii nie ma granic a przy wjeździe do Chorwacji patrzą na tablice i jak to jest UE to nikogo nic nie interesuje.Ja osobiście wolę polską kuchnię i żarcia zabieram sporo.Napoje polskie również są lepsze ale szybko (mimo sporego zapasu)się kończą i trzeba spożywać karlovacko
4,Kwatera
Nigdy nie rezerwuję jadę zawsze w ciemno.Zostaję tam gdzie mi się podoba.Nie zdażyło się żebym szukał odpowiedniej dla mnie kwatery dłużej niż 1-2 godz.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 10.04.2012 11:13

Vader napisał(a):Postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami z wakacji w CRO.Po 6 latach trochę się tego zebrało.
1.Trasa
Praktykowałem wszystkie opisywane na tym forum.Dla mnie najlepsza to Czechy Austria Słowenia Chorwacja.Jadę z Wa-wy.Najgorszy odcinek to Polska( w tym roku już chyba mniej remontów na gierkówce i powinno być lepiej) Winety kupuję w Cieszynie po czeskiej stronie mała drewniana budka przy parkingu na Czechy i Austrię w obie strony w złotówkach trochę ponad 100zł.Jadę tylko autostradami(najszybciej) oprócz Słowenii nie jadę przez Ptuj tylko jeszcze w Austrii za Ilz zjeżdżam z autostrady i jadę przez Ormoż Opis trasy jest na tym forum.Wg mnie jest to najlepszy objazd słoweńskiej autostrady. w Ormoż jestem między 1a2 w nocy jechałem tą trasą 3 razy i za każdym razem na granicy byłem sam.To małe lokalne przejście w nocy puste jak wracam w dzień są 2-3 samochody.

w większości się zgadzam - ale dlaczego jeździsz na cieszyn skoro jadąc przez Chałupki praktycznie od granicy masz autostradę?
czy trzeba spożywać Karlovaćko?? nie trzeba;-) dla większości cromaniaków to przyjemność - a nie obowiązek;-)
Vader
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 11.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vader » 10.04.2012 22:06

KrisM napisał(a):
Vader napisał(a):Postanowiłem podzielić się swoimi doświadczeniami z wakacji w CRO.Po 6 latach trochę się tego zebrało.
1.Trasa
Praktykowałem wszystkie opisywane na tym forum.Dla mnie najlepsza to Czechy Austria Słowenia Chorwacja.Jadę z Wa-wy.Najgorszy odcinek to Polska( w tym roku już chyba mniej remontów na gierkówce i powinno być lepiej) Winety kupuję w Cieszynie po czeskiej stronie mała drewniana budka przy parkingu na Czechy i Austrię w obie strony w złotówkach trochę ponad 100zł.Jadę tylko autostradami(najszybciej) oprócz Słowenii nie jadę przez Ptuj tylko jeszcze w Austrii za Ilz zjeżdżam z autostrady i jadę przez Ormoż Opis trasy jest na tym forum.Wg mnie jest to najlepszy objazd słoweńskiej autostrady. w Ormoż jestem między 1a2 w nocy jechałem tą trasą 3 razy i za każdym razem na granicy byłem sam.To małe lokalne przejście w nocy puste jak wracam w dzień są 2-3 samochody.

w większości się zgadzam - ale dlaczego jeździsz na cieszyn skoro jadąc przez Chałupki praktycznie od granicy masz autostradę?
czy trzeba spożywać Karlovaćko?? nie trzeba;-) dla większości cromaniaków to przyjemność - a nie obowiązek;-)[/quote

Chyba z przyzwyczajenia W ubiegłym roku wracałem przez Chałupki masz rację po czeskiej stronie wiecej autostrady ale w Polsce do samej Częstochowy jechałem jakimiś bocznymi drogami(nawigacja tak prowadziła)A co do Karlovacko to dla mnie również jest przyjemność.
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 10.04.2012 22:25

Własnie czy lepiej jechac przez Cieszyn, czy przez Chałupki? Prosze tych co jechali i tą i tą trasą o podanie plusów i minusów tych tras
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.04.2012 23:09

maksikaz napisał(a):Własnie czy lepiej jechac przez Cieszyn, czy przez Chałupki? Prosze tych co jechali i tą i tą trasą o podanie plusów i minusów tych tras


Na ten temat to jest na forum mnóstwo informacji - wystarczy troszeczkę poszukać. Są przynajmniej 2 wielkie tematy o tym.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 11.04.2012 07:53

maksikaz napisał(a):Własnie czy lepiej jechac przez Cieszyn, czy przez Chałupki? Prosze tych co jechali i tą i tą trasą o podanie plusów i minusów tych tras

moim zdaniem przez Chałupki. od Bohumina, a więc od granicy masz autostradę. a jeśli "nasi" drogowcy się wyrobią to autostradą przez Gorzyczki. nawet jeśli się nie wyrobią, to od Świerklan do granicy masz około 20 km, a do Świerklan oczywiście autostradą - być morze od Pyrzowic. aktualny stan dróg masz na GDDKiA. google jest trochę zapóźniona w tym względzie
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 11.04.2012 10:20

podpowiedź , nie sugestia ........Katowice--- Bielsko- Biała korki!!! remont drogi w Tychach i nie tylko (jazda w nocy raczej bez problemu) dla tych co z centrum ewentualnie północy chcą " skrótu" na Zwardoń .......przez Oświęcim ..................objazd!!!!!!!! -- do Kęt przez Brzeszcze......................... w obu przypadkach remonty całe wakacje ......czyli albo "na Chałupki albo Cieszyn przez Żory"
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.04.2012 16:04

Amikol

Dzięki za podpowiedź na temat objazdu przez Oświęcim, bo też mi to chodziło po głowie. Dobrze też wiedzieć, że w godzinach nocnych przejazd przez Tychy jest bez problemu. Chyba nie będę nic kombinował, tylko jadę normalnie na BB.

P.S. Czemu służą te trzykropki w twoich wypowiedziach?
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 11.04.2012 17:00

maksikaz napisał(a):Własnie czy lepiej jechac przez Cieszyn, czy przez Chałupki? Prosze tych co jechali i tą i tą trasą o podanie plusów i minusów tych tras


Ja wolę trasę: katowice-Bielsko B.-Żywiec-Zwardoń-Żylina-Bratysława-Wiedeń- i w tym roku sprubujemy objazd słoweńskiej autostrady przez Mureck-Ptuj i dalej aż do Trogiru.
Słowację wolę bo taniej winiety wychodzą ;-)
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 11.04.2012 17:32

Amikol napisał(a):podpowiedź , nie sugestia ........Katowice--- Bielsko- Biała korki!!! remont drogi w Tychach i nie tylko (jazda w nocy raczej bez problemu) dla tych co z centrum ewentualnie północy chcą " skrótu" na Zwardoń .......przez Oświęcim ..................objazd!!!!!!!! -- do Kęt przez Brzeszcze......................... w obu przypadkach remonty całe wakacje ......czyli albo "na Chałupki albo Cieszyn przez Żory"


Co do korków w Tychach i Goczałkowicach to owszem teraz są ale z tego co się orientują drogowcy mają zrobić porządek do końca maja 2012 więc myślę że na wakacje trasa powinna być spokojnie przejezdna w sumie gdyby nie remonty w Tychach i Goczałkowicach to jazda jest całkiem spoko, tym bardziej że od Bielska do Żywca jest całkiem niezła droga szybkiego ruchu. Potem trochę kiepski kawałek przez Zwardoń do Żyliny a dalej już autostrady.....
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.04.2012 19:14

Salemka napisał(a):
Co do korków w Tychach i Goczałkowicach to owszem teraz są ale z tego co się orientują drogowcy mają zrobić porządek do końca maja 2012


To chyba prace przygotowawcze, bo cały remont ma zająć 1,5 roku i skończyć się pod koniec 2013 r. Znając polskie realia, do wakacji 2014 powinno już być przejezdne.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 12.04.2012 00:13

1- prace drogowe w Tychach dopiero sie zaczęły a jak poradzą sobie drogowcy to się okaże , do wyjazdów na wakacje jest jeszcze trochę czasu więc zobaczymy , myślę że każdy kto tędy przejeżdża będzie informował na bieżąco o stanie drogi
2- droga szybkiego ruchu czyli obwodnica B-B nie prowadzi jeszcze do Żywca( na razie) tylko na drugi koniec miasta , przy zjeździe z dwupasmówki w stronę Żywca trzeba trochę uważać (jak jedzie się pierwszy raz) żeby nie pomylić drogi (jest oznaczenie ale...)
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 12.04.2012 02:07

Amikol napisał(a):podpowiedź , nie sugestia ........Katowice--- Bielsko- Biała korki!!! remont drogi w Tychach i nie tylko (jazda w nocy raczej bez problemu) dla tych co z centrum ewentualnie północy chcą " skrótu" na Zwardoń .......przez Oświęcim ..................objazd!!!!!!!! -- do Kęt przez Brzeszcze......................... w obu przypadkach remonty całe wakacje ......czyli albo "na Chałupki albo Cieszyn przez Żory"

Będę leciał na Zwardoń w lipcu, wyjeżdżam z domu w sobotę ok.22-23, więc w Zwardoniu będę około 5-6 rano w niedzielę. O tej godzinie też mogę trafić na jakieś utrudnienia?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Łódź-CRO kilka pytań do fachowców - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone