Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 17.06.2018 21:32

jarr25 napisał(a):Dokładnie - 4000zł. wooo

A słuchajcie, to polecicie co kupić? Naprawdę, lodówka (chłodziarka), ma utrzymać produkty przez kilka godzin w samochodzie w należytej temperaturze. Dobrze żeby nie trzeba się było bawić z jakimiś wkładami, które trzeba mrozić, i wystarczą na trochę i potem znowu i tak w kółko. (Nie wiem - jak się tych wkładów używa i jak się z nimi obchodzi?)
Żeby potrafiła utrzymywać temp. w akceptowalnym poziomie. Powiedzmy że będą tam czereśnie, no to nie wiem 7 stopni? 10? Coś takiego. Tak do mniej więcej ok. takiej ceny 350zł, nie mam potrzeby więcej dawać, chyba że na jakiś wypasiony sprzęt

Lodówka z marketu na 12/230v do takich zastosowań zupełnie wystarczy. Jeśli masz budżet 350zł to możesz poszukać "markowej " Ezetil , Mobicool. Musisz pamiętać , że są różnej pojemności i lodówka potrzebuje ok 10cm przestrzeni nad nią np. w bagażniku samochodu , chyba że masz taki komfort wożenia takiego sprzętu na tylnej kanapie :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.06.2018 07:32

marcel232 napisał(a):Waeco CoolFreeze CF-50, pojemność 49l.
Sprawdzone podczas upałów.
Potrafi zejść -50 st od otoczenia tzn. przy +30 na dworzu lodówka schodzi do -20st C (mierzone termometrem).
...


Może i parametry oszałamiające tylko pytanie, po co? Dla mnie i zapewne dla większości z nas te parametry a co za tym idzie, kosmiczna cena, całkowicie niepotrzebne. Na co komu w lodówce campingowej -20? No chyba, że ktoś wiezie, przez kilkanaście godzin, zamrożone mięso, na miejscu ma też zamrażarkę i będzie sobie smażył ze swojego. No ale z drugiej strony jak ktoś kupuje lodówę za 20x więcej niż te marketowe to i raczej na konobach nie musi oszczędzać :) Mi wystarczy, że w lodówce na 2 stówy mam twarde masło, zimne piwo/wino, parę konserw, pakowane wędliny czy pokrojonego w kostki arbuza czy melona na plażę ...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.06.2018 08:41

Taka typowo turystyczna lodówka z agregatem na allegro zaczyna się od 700 zł, więc nie jest to aż taki ogromny koszt.

Model Tristar Icecool 45 C, pojemność 41 l.
Załączniki:
tristar.jpg
nieproszony-gosc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nieproszony-gosc » 19.06.2018 22:21

Mam zwykłą lodówkę turystyczną na 12/230 kupioną w markecie za 150 zł parę lat temu. Testowałem ją wielokrotnie, służyły mi do przewozu fileta z nad morza do Wrocka, wracałem z Władka albo Kołobrzegu z połowu dorsza to na 6 godzin zasypana lodem zdaje egzamin, ale powyżej 6 godzin uważam że ta lodówka nie zdaje egzaminu. Lód roztopiony mięso wodniste i nie wygląda najlepiej. Pytanie do forumowiczów czy ktoś z Was korzystał z opcji such lód zamiast lodu lub zamrażania wkładów ? Mam dostęp w pracy do suchego lodu i pytanie czy to nie zepsuje produktów mięsnych i wędliniarskich w takiej lodówce ze względu na temperaturę i km przejechane do Chorwacji. Czy ktoś z Was używa suchego lodu w lodówce 12/230 ???
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.06.2018 06:59

Zamroź sobie w domowej zamrażarce ustawionej na max (-27 ~ -32 stC) 2 - 3 butle niegazowanej wody 1,5 litra, tylko w zwykłym boxie termo a nie w pseudo lodówce z ogniwem i wentylatorem. Bez wymiany powietrza na pewno dłużej to wytrzyma. Nawet jak jechaliśmy z noclegiem, to po przybyciu na miejsce w butlach pływały jeszcze resztki lodu.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.06.2018 08:12

To nie jest lodówka, tylko chłodziarka, która obniża temperaturę o określoną wartość poniżej temperatury otoczenia...
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 25.06.2018 21:27

Powiem szczerze, że nie bardzo widzę sens wydawania takiej kasy na chłodziarkę. Sam posiadam jakąś marketową Ezetil i nigdy jej nie włączam. Wystarczy mieć odpowiednio schłodzone i dopasowane wkłady. Wydaje mi się, że o ile zamrożone butelki z wodą będą dobrze podtrzymywały temperaturę wewnątrz, o tyle zajmują sporo miejsca, które raczej potrzebne jest do przewiezienia innych rzeczy. Ja używam kilku rodzajów wkładów i nawet w torbie typu termobox przy kilku wkładach nie mam problemu z dowiezieniem nadających się do spożycia produktów. Większość wkładów mam takich jak na załączonej fotce. Zwłaszcza te duże płaskie robią robotę bo kładę na dno i np. między warstwy lub wzdłuż ścianek i nie mam nawet potrzeby myśleć o podłączeniu do gniazdka. Moim zdaniem zwykły dość pojemny box za kilkadziesiąt złotych + dobre wkłady w odpowiedniej ilości i za jakieś 100zł można mieć wystarczający zestaw.
Nadmieniam, iż jadę jakieś 1150 km więc kilka godzin jestem w trasie :mrgreen: .
Obrazek
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 25.06.2018 21:32

W tej dyskusji chodzi nie tylko o samo przewiezienie produktów, ale również ich chłodzenie podczas całego pobytu, stąd w temacie pojawiają się chłodziarki zasilane.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.06.2018 22:29

Tak jest. O ile w apartamencie masz lodówkę w cenie o tyle na campie już słono to kosztuje. Tam taka na wkłady jest całkiem bez sensu.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 26.06.2018 06:41

Tomy Lee napisał(a):Powiem szczerze, że nie bardzo widzę sens wydawania takiej kasy na chłodziarkę. Sam posiadam jakąś marketową Ezetil i nigdy jej nie włączam. Wystarczy mieć odpowiednio schłodzone i dopasowane wkłady. Wydaje mi się, że o ile zamrożone butelki z wodą będą dobrze podtrzymywały temperaturę wewnątrz, o tyle zajmują sporo miejsca, które raczej potrzebne jest do przewiezienia innych rzeczy. Ja używam kilku rodzajów wkładów i nawet w torbie typu termobox przy kilku wkładach nie mam problemu z dowiezieniem nadających się do spożycia produktów. Większość wkładów mam takich jak na załączonej fotce. Zwłaszcza te duże płaskie robią robotę bo kładę na dno i np. między warstwy lub wzdłuż ścianek i nie mam nawet potrzeby myśleć o podłączeniu do gniazdka. Moim zdaniem zwykły dość pojemny box za kilkadziesiąt złotych + dobre wkłady w odpowiedniej ilości i za jakieś 100zł można mieć wystarczający zestaw.
Nadmieniam, iż jadę jakieś 1150 km więc kilka godzin jestem w trasie :mrgreen: .
Obrazek


Mam dokładnie taki sam patent i nie potrzebuje niczego więcej :wink: 1200 km jadę i mam m.in schłodzone napoje całą drogę (czy jakieś jedzonko na rozruch) a o to mi przede wszystkim chodzi. Na miejscu mam lodówkę z zamrażalnikiem w apartamencie.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.06.2018 07:18

piotrulex napisał(a):Tak jest. O ile w apartamencie masz lodówkę w cenie o tyle na campie już słono to kosztuje. Tam taka na wkłady jest całkiem bez sensu.


Tylko jak taka jak mnie poprawiono chłodziarka obniża temperaturę o około 20 stC poniżej otoczenia, i tak się zastanawiam jak się to ma do zaleceń na opakowaniach "przechowywać w temp 2-4 stC. Jeśli na campie w Cro temperatura oscyluje w okolicach 30 -35 stC (o co nietrudno), w chłodziarce osiągniesz minimalnie 10-15 stopni, pod warunkiem że nie włożysz tak kilku piw lub wina ze sklepowej półki :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.06.2018 07:45

Rysio napisał(a):
piotrulex napisał(a):Tak jest. O ile w apartamencie masz lodówkę w cenie o tyle na campie już słono to kosztuje. Tam taka na wkłady jest całkiem bez sensu.


Tylko jak taka jak mnie poprawiono chłodziarka obniża temperaturę o około 20 stC poniżej otoczenia, i tak się zastanawiam jak się to ma do zaleceń na opakowaniach "przechowywać w temp 2-4 stC. Jeśli na campie w Cro temperatura oscyluje w okolicach 30 -35 stC (o co nietrudno), w chłodziarce osiągniesz minimalnie 10-15 stopni, pod warunkiem że nie włożysz tak kilku piw lub wina ze sklepowej półki :roll:


Ja się nie zastanawiam, ja wiem. Ma się bardzo dobrze.

Trzymając kilka czy kilkanaście dni nie widzę problemów

Jakbym trzymał miesiące do końcu terminu ważności to pewnie nie szło by zjeść
Tomy Lee
Croentuzjasta
Posty: 249
Dołączył(a): 01.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy Lee » 27.06.2018 06:50

piotrulex napisał(a):
Ja się nie zastanawiam, ja wiem. Ma się bardzo dobrze.

Trzymając kilka czy kilkanaście dni nie widzę problemów

Jakbym trzymał miesiące do końcu terminu ważności to pewnie nie szło by zjeść


Po pierwsze myślę, że mówimy o dwóch różnych zastosowaniach choć podobnych warunkach pogodowych. My z kolegą o dowiezieniu na miejsce a Ty o przechowaniu na campie.
Po drugie powiem Ci, że przetrzymywanie przez kilka dni w takich warunkach żywności, która wymaga znacznie niższych temperatur zaliczam raczej do sportów ekstremalnych. Może masz dużo szczęścia, że jeszcze tego nie odchorowałeś a może Twój organizm przywykł.

Z własnego doświadczenia powiem tylko, że wielokrotnie zdarzyło mi się będąc w cro kupić coś np. w konzumie, biorąc prosto z lodówki i do godziny rzucając na ruszt i nie zawsze nadawało się do zjedzenia bo ciężko im nawet w warunkach sklepowych utrzymać coś w dobrej formie. Oczywiście data przydatności była odległa a podróż ze sklepu na ruszt w torbie termicznej z zamrożonym wkładem.

W ubiegłym roku pod koniec wyjazdu przez kilkanaście godzin chyba 4 czy 5 miejscowości nie miało prądu przez awarię transformatora w Podgorze. Nawet stacjonarne lodowki w murowanych sklepach czy apartamentach nie ochroniły wielu artykułów przed zepsuciem. Dlatego uważam że taka lodóweczka to dobra jest na zabranie czegoś na plażę czy w drogę ale nie na przetrzymywanie czegoś kilka dni na campie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.06.2018 06:59

Tak jak w temacie mówimy o lodówkach turystycznych :)

Nasza z Lidla spokojnie tak chłodzi, że nawet po nocy gdzie zmniejszam jej obroty mam zbyt twarde masło. Nie zabieram surowego mięsa czy ryb. Mamy w niej np. paczkowane sery czy sucha wędlinę w plastrach. Dżem, konserwę, pokrojonego arbuza i melona na plażę. Wino, piwo, sok tylko do schłodzenia. Naprawdę nie ma tam rzeczy, które mogły by się zepsuć. Lodówka na czas jazdy jest wyłączona. Chodzi non stop 2 tygodnie na campie.

Możesz uważać dalej, masz prawo. Zanim jednak zaczniesz innym mówić, że się nie nadaje to może sam sprawdź.

Ja sprawdziłem, nadaje się :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.06.2018 10:03

Tomy Lee napisał(a):...przetrzymywanie przez kilka dni w takich warunkach żywności, która wymaga znacznie niższych temperatur zaliczam raczej do sportów ekstremalnych.


Uważam podobnie. Dobry ser może nie zdechnie od razu bo to i tak produkt zepsuty. Dobre salami też się obroni, podobnie jak prsut, ale mortadeli czy zwykłej szynki która jest pompowana wodą, to po 2 dniach w takiej chłodziarce psu bym nie dał, bo go lubię :mrgreen:

Jadąc na camp zaopatrzyłem się w coś podobnego. Po całym dniu to nawet w tym mini zamrażalniku kostki lodu miałem :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone