Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vqsoft
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vqsoft » 12.06.2018 21:56

Wszystko zależy gdzie i jak będziecie używali urządzenia.. Jesli tylko w trasie aby przewieść zimne / chłodne produkty z punktu a do b to lodówka absorpcyjna da rade. Jeśli jednak ma ona stan na kampie w namiocie i chce mieć tam produkty to taka lodówka się nie nada. Ja ostatnio usmażyłem taką lodóweczkę.. Na ten rok zaopatrzyłem się w kompresorową lodówkę waeco. I powiem testując ją na balkonie w te upały daje naprawdę rade. 2st w komorze i agregat włącza się rzadko.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 13.06.2018 10:19

Chyba pomyliłeś nieco pojęcia. Absorpcyjna da radę prawie wszędzie, bo to chłodziarka z czynnikiem chłodzącym. Natomiast te o których tu ostatnio piszemy, to chłodziarki termoelektryczne, wykorzystujące ogniwo Peltiera i to one są mało wydajne, choć do niektórych celów w zupełności wystarczające.

Do samego transportu wystarczy zaś zwykłe wiaderko pasywne, czyli takie z izolowanymi ściankami wyłożone zamrożonymi wkładami lub produktami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2018 12:18

Witam, czy lodówka TEESA EASY COOL 5001, sprawdzi się w przetransportowaniu produktów z PL do CRO? Nie potrzebuje lodówki na kemping, jedynie w celu transportu żywności i ewentualnie na miejscu żeby czasem na plaży w niej trzymać zimne % i inne takie
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.06.2018 12:22

SimonNysa napisał(a):Witam, czy lodówka TEESA EASY COOL 5001, sprawdzi się w przetransportowaniu produktów z PL do CRO? Nie potrzebuje lodówki na kemping, jedynie w celu transportu żywności i ewentualnie na miejscu żeby czasem na plaży w niej trzymać zimne % i inne takie

Do tego celu wystarczy torba termiczna z zamrożonymi na czas przejazdu butelkami z wodą
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 13.06.2018 17:08

Kupiłem 30 litrowego Ravena za 219zł, z podwójnym zasilaniem, chłodzenie 68/52W więc myślę, że da radę co ciekawe dzisiaj podrożała 10 zł od wczoraj, jeśli dobrze obserwowałem oferty... Jak będę miał czas to pobawię się w testy w domu :)

EDIT: chyba oleole miało chwilową promocję bo dzisiaj już ta sama za 289 zł...

EDIT_2: W temperaturze +24 schłodziła do +7, myślę, że w samochodzie spokojnie utrzyma +9, a jak się wrzuci zamrożone butle z wodą to pewnie lepiej wyjdzie niż na 230 V :)
jarr25
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarr25 » 17.06.2018 09:16

Witajcie, chciałem kupić lodówkę do samochodu. Potrzebna jest żeby przetrzymać jedzenie do ok. 8 godzin podczas upałów w bagażniku auta. Czy takie coś wystarczy i jest ok? Jak wygląda sprawa z poborem mocy? Czy taka lodówka pobierając z gniazda zapalniczki moc, nie rozładuje akumulatora?
Na aukcji pisze że ta lodówka może zejść do -18 i że ma termostat. Czy rzeczywiście będzie można w bagażniku auta ustawić temp. na -3 i rzeczywiście będzie ją trzymać?

wrzućcie sobie w przeglądarkę
LODÓWKA TURYSTYCZNA 22L 12V/230V + GRZANIE LCD HQ coolbox

( z tym zakazem linków :roll: )

edit. Z tym -3 przesadziłem. Nawet do 7 stopni na plus wystarczyło żeby temp. była utrzymywana. Pytam, bo po prostu nie chcę się nadziać na coś o czym nie wiem, a sprawi że lodówka będzie bezużyteczna ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.06.2018 10:37

jarr25 napisał(a):Witajcie, chciałem kupić lodówkę do samochodu. Potrzebna jest żeby przetrzymać jedzenie do ok. 8 godzin podczas upałów w bagażniku auta. Czy takie coś wystarczy i jest ok? Jak wygląda sprawa z poborem mocy? Czy taka lodówka pobierając z gniazda zapalniczki moc, nie rozładuje akumulatora?
Na aukcji pisze że ta lodówka może zejść do -18 i że ma termostat. Czy rzeczywiście będzie można w bagażniku auta ustawić temp. na -3 i rzeczywiście będzie ją trzymać?

wrzućcie sobie w przeglądarkę
LODÓWKA TURYSTYCZNA 22L 12V/230V + GRZANIE LCD HQ coolbox

( z tym zakazem linków :roll: )

edit. Z tym -3 przesadziłem. Nawet do 7 stopni na plus wystarczyło żeby temp. była utrzymywana. Pytam, bo po prostu nie chcę się nadziać na coś o czym nie wiem, a sprawi że lodówka będzie bezużyteczna ;)

To nie jest temperatura minus 18 stopni Celsjusza tylko że lodówka schładza temperaturę do osiemnastu stopni poniżej temperatury otoczenia :wink:
Czy aku Ci wytrzyma, hm... zobacz jaką lodówka ma moc (przy 12V), zapewne ok 60-70W. Więc trochę tego prądu bierze :wink: :papa:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 17.06.2018 12:21

http://allegro.pl/lodowka-turystyczna-2 ... 96158.html Jeżeli to ta to w opisie masz sprzeczność. Piszą 15 st. poniżej otoczenia a w dalej że 30. :D Na fotce wyświetlacza temp. -5. Chyba ustawione poniżej otoczenia. :roll:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 17.06.2018 15:12

Chłodziarki z ogniwem Peltiera oczywiście potrafią zamrozić produkty, pod warunkiem, że będą stały zakopane w śniegu.

Ludzie, nie wierzcie w parametry podawane w aukcjach. Taka chłodziarka schłodzi maksymalnie do 15 stopni poniżej temperatury otoczenia jeżeli przez kilka lub kilkanaście godzin nie będziecie jej otwierać.

Traktujcie ją raczej jako schładzarkę do napojów lub chwilowego przechowywania niektórych produktów spożywczych, a nie jako lodówkę domową.

Jeśli tego oczekujecie, to musicie wydać 350 zł na najtańszą lodówkę z agregatem.

Koniec kropka pl ;)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 17.06.2018 16:16

Jestem obecnie na kempingu na Istrii, używam Mobicoola 12/230v. Nie wiem ile stopni schładza poniżej otoczenia (obecnie jest 28 ) ale jeśli masło wyjmuję twarde na kamień i piwo bardzo zimne to mi to wystarcza :wink: .
Najtańsze lodówki sprężarkowe , te w ok 350zł wcale nie są takie rewelacyjne ...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 17.06.2018 17:14

Sam mam i jedną i drugą. Raz jest 28, a innym razem 35.
Jak napisałem chłodziarka sprawdza się w pewnych warunkach, ale sprężarka to inna bajka.

Życzę udanego pobytu :D
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 17.06.2018 20:25

Waeco CoolFreeze CF-50, pojemność 49l.
Sprawdzone podczas upałów.
Potrafi zejść -50 st od otoczenia tzn. przy +30 na dworzu lodówka schodzi do -20st C (mierzone termometrem).
Pobór prądu około 50W.
Służy nam już ponad 7 lat. Latem w ogrodzie 'chodzi' prawie cały czas trzymając 'zielone' w odpowiedniej temperaturze.
Może być używana jako tradycyjna lodówka lub zamrażarka.
DSC02484.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.06.2018 20:38

marcel232 napisał(a):Waeco CoolFreeze CF-50, pojemność 49l.

Może i fajna - ale cena z kosmosu :oczko_usmiech: :idea:
jarr25
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarr25 » 17.06.2018 21:58

Dokładnie - 4000zł. wooo

A słuchajcie, to polecicie co kupić? Naprawdę, lodówka (chłodziarka), ma utrzymać produkty przez kilka godzin w samochodzie w należytej temperaturze. Dobrze żeby nie trzeba się było bawić z jakimiś wkładami, które trzeba mrozić, i wystarczą na trochę i potem znowu i tak w kółko. (Nie wiem - jak się tych wkładów używa i jak się z nimi obchodzi?)
Żeby potrafiła utrzymywać temp. w akceptowalnym poziomie. Powiedzmy że będą tam czereśnie, no to nie wiem 7 stopni? 10? Coś takiego. Tak do mniej więcej ok. takiej ceny 350zł, nie mam potrzeby więcej dawać, chyba że na jakiś wypasiony sprzęt
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.06.2018 22:10

jarr25 napisał(a):A słuchajcie, to polecicie co kupić? Naprawdę, lodówka (chłodziarka), ma utrzymać produkty przez kilka godzin w samochodzie w należytej temperaturze. Dobrze żeby nie trzeba się było bawić z jakimiś wkładami, które trzeba mrozić, i wystarczą na trochę i potem znowu i tak w kółko. (Nie wiem - jak się tych wkładów używa i jak się z nimi obchodzi?)
Żeby potrafiła utrzymywać temp. w akceptowalnym poziomie. Powiedzmy że będą tam czereśnie, no to nie wiem 7 stopni? 10? Coś takiego. Tak do mniej więcej ok. takiej ceny 350zł, nie mam potrzeby więcej dawać, chyba że na jakiś wypasiony sprzęt

Lodówki podawane na poprzednich stronach, całkowicie wystarczą na kilka godzin w samochodzie.
Służą również na kempingach 24/h.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 39
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone