Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.07.2017 10:34

sheltie1 napisał(a):My w 2012 r. zakupiliśmy lodówkę Mobicool (jest do podłączenia w aucie ale też normalnie do kontaktu). Sprawdza nam się rewelacyjnie. Zabieramy ją nie tylko na podróże do Cro ale też na krajowe wyjazdy.



tą kupiliście
https://www.conrad.pl/Lod%C3%B3wka-tury ... 71_0822018

?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2017 10:48

cronaturki napisał(a):
sheltie1 napisał(a):My w 2012 r. zakupiliśmy lodówkę Mobicool (jest do podłączenia w aucie ale też normalnie do kontaktu). Sprawdza nam się rewelacyjnie. Zabieramy ją nie tylko na podróże do Cro ale też na krajowe wyjazdy.



tą kupiliście
https://www.conrad.pl/Lod%C3%B3wka-tury ... 71_0822018

?


Nie taką. Też ze strony conrad.
Podaje z zamówienia: Lodówka turystyczna termoelektryczna MobiCool G26, 12/230 V, 26 l
Nasza wygląda dokładnie tak https://www.conrad.pl/Lod%C3%B3wka-tury ... 71_0822018 ale nie pamiętam już niestety jakie nasza ma parametry.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3432
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 18.07.2017 10:56

Od kilku dobrych lat używam Mobicool T35 ac/dc. Świetnie się sprawuje w gorącym klimacie Cro. Do 3 dnia przed powrotem do domu - przestała pracować podłączona do 230V. Działa w samochodzie, ale wtyczka bardzo się grzeje. Miał ktoś podobny przypadek ? pewnie padł zasilacz 230V/ - czy naprawa jest opłacalna ?
Ostatnio edytowano 20.07.2017 08:30 przez damianisko5, łącznie edytowano 1 raz
Joli88
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joli88 » 18.07.2017 21:28

piotrulex napisał(a):
Joli88 napisał(a):Dzięki za pomoc, ale boje się, że nie będę miała gdzie po drodze schłodzić wkładów. I zastanawiam się czy przez 30h w lodówce produkty dojadą z domu do Cro bez dodatkowego mrożenia.


OK. Bój się dalej ale pamiętaj, że do odważnych świat należy :)

Jak się nie uda to tragedii nie będzie, najwyżej część wywalisz i napiszesz nam potem, że wszyscy tu Ci kłamali ;)

Ja też uważam, ze jak włozysz do niej zimne jedzenie, dasz zmrozone wkłady, włozysz do bagażnika i nie będziesz otwierać to wytrzyma

My po raz pierwszy jedziemy z elektryczną, po drodze będzie wyłączona ale to jedynie 17 godzin


Ja wyruszam pierwszy raz w podróż autem także zielona jestem :) lodówki narazie nie mam, chcę kupić jakąś do 100zł bo nie wiem czy jeszcze jej potem będę używać. Gdybym wiedziała jak jedziemy to bym szukała noclegu z lodówką i wtedy problem by się rozwiązał :)
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 18.07.2017 22:18

Lodóweczka z Biedry daje rade Ezetil E32M
Odpalona o godznie 7.00 rano pod 230v do srodka wlecialy 4 zmrożone wkłady i Termometr Sonda Bezprzewodowa od stacji pogody . Temp w pokoju 24 stopnie

o godzinie 19.00 czyli po 12 godzinach . Temp w srodku wynosila 4,5 stopnia .
po 4h od odpalenia było w niej tylko 3 stopnie .
Zdaje sobie sprawę ze w samochodzie będzie trochę gorzej bo z gniazdka zapalniczki pobiera 48w a nie 70w jak z sieci
wiec pewnie i ciut wydajność mniejsza . To sie okaże we Wrzesniu wyjazd do Cro z 1 noclegiem w hotelu po drodze
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 19.07.2017 10:01

Joli88 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Joli88 napisał(a):Dzięki za pomoc, ale boje się, że nie będę miała gdzie po drodze schłodzić wkładów. I zastanawiam się czy przez 30h w lodówce produkty dojadą z domu do Cro bez dodatkowego mrożenia.


OK. Bój się dalej ale pamiętaj, że do odważnych świat należy :)

Jak się nie uda to tragedii nie będzie, najwyżej część wywalisz i napiszesz nam potem, że wszyscy tu Ci kłamali ;)

Ja też uważam, ze jak włozysz do niej zimne jedzenie, dasz zmrozone wkłady, włozysz do bagażnika i nie będziesz otwierać to wytrzyma

My po raz pierwszy jedziemy z elektryczną, po drodze będzie wyłączona ale to jedynie 17 godzin


Ja wyruszam pierwszy raz w podróż autem także zielona jestem :) lodówki narazie nie mam, chcę kupić jakąś do 100zł bo nie wiem czy jeszcze jej potem będę używać. Gdybym wiedziała jak jedziemy to bym szukała noclegu z lodówką i wtedy problem by się rozwiązał :)

Przypuszczam, że umieszczenie lodówki w miejscu osłoniętym od słońca (np pod różnymi rzeczami) i owinięcie jej rzeczami typu ręcznik czy koc również pomoże w dłuższym utrzymaniu niskiej temperatury przewożonego jedzenia.
Na noclegu nie będzie lodówki, żeby ponownie zamrozić wkłady?
I dobrym rozwiązaniem jest włożenie butelki zamrożonej wody, jeśli znajdzie się miejsce, rzecz jasna.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 21.08.2017 19:02

Muszę przewieźć do Cro 12h zmrożone mleko dla małego (14 woreczków 200ml). Mam w domu marketową lodówkę V12 ale chyba będę ją musiał czymś zastąpić. Ma ktoś jakiś pomysł jak można dowieźć mleko w temp. poniżej 0? MLEKO NIE MOŻE SIĘ ROZMROZIĆ.

Macie jakieś doświadczenia?

Myślę o wypełnieniu całej lodówki zmrożoną zawartością i wsadzić do niej tylko te parę woreczków. Tylko czy to wystarczy????
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 21.08.2017 22:21

Próbowaliście zasypywac całą lodówkę kostkami lodu?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 08.09.2017 08:28

W tym roku wzięliśmy na wakacje prawdziwą lodówkę, normalną lodówkę, tyle, że małą - 50 x 50 x 50 cm i jestem bardzo zadowolony!
Wprawdzie zajęła 1/6 bagażnika, to jednak komfort pobytu na campingach wzrósł bardzo - nareszcie mogliśmy robić normalne zakupy i przechowywać je w zalecanej temperaturze. Zapewne niewiele to wnosi do tematu, ale ot tak - chciałem się zw Wami podzielić moją radością ;@)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 08.09.2017 10:38

Jaką lodówkę kupić do sedana?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.10.2017 11:58

kadetdudi napisał(a):Jaką lodówkę kupić do sedana?


szarą
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.10.2017 13:02

piotrulex napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Jaką lodówkę kupić do sedana?


szarą


Nie masz racji ! białą w czerwone kropki !
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.10.2017 13:20

bluesman napisał(a):
piotrulex napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Jaką lodówkę kupić do sedana?


szarą


Nie masz racji ! białą w czerwone kropki !


Tak, to prawda z tym, że Twoja propozycja jest bardzo mało popularna i trudna do nabycia

Szare są bardziej popularne, tańsze i równie chwalone przez użytkowników

Zwłaszcza sedanów oczywiście

Co by nie było. Do autora pytania. Poziom odpowiedzi na nie jest adekwatny do samego pytania :). Mniemam, że jest to oczywiste i zrozumiałe :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.11.2017 10:40

W temacie lodówki

Weekendowe (sobotnie :) ) zakupy w tym mrożone ryby i filety rybne

Towar kupiony i włożony do wyłączonej lodówki stojącej na tylnym siedzeniu auta

Później obiad, lody, zakupy - w sumie pewnie z 3 godziny

Minimalnie puściły filety na cienkich końcach przy ogonie

Reszta idealnie zamrożona

Tak więc polecamy taką lodóweczkę gdyż to zakup nie tylko na 2 tygodnie w Chorwacji :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone