Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 08.07.2017 20:51

Taka lodówka jest obecnie w Biedronce za 199 zł
https://m.euro.com.pl/lodowki-turystycz ... GAodHiwNgg
ptaki2
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptaki2 » 10.07.2017 07:53

Właśnie nabyłem, wieczorem będę testował.
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 10.07.2017 12:10

Lodówka bardzo dobra tylko wcześniej czy później topi się wtyczka. Warto kupić drugą porządną na zapas.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 10.07.2017 16:50

Tylko która, na 12V czy na 230V ?
ptaki2
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptaki2 » 10.07.2017 16:54

I na 12 i na 230
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 10.07.2017 19:03

P405 napisał(a):Lodówka bardzo dobra tylko wcześniej czy później topi się wtyczka. Warto kupić drugą porządną na zapas.


Chodziło mi któraj topi się wtyczka ?

Szkoda że ta lodówka nie ma blokady klapy, kiedy rączka jest w pozycji opuszczonej. Na mocniejszych wybojach może podskakiwać.
P405
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P405 » 11.07.2017 09:43

Ta samochodowa na 12V. Jak jest podłączona długo w samochodzie to potrafi się wtyczka trochę potopić i nie styka. Tyczy się nie tylko tego modelu. Trzeba wtyczkę z konkretnymi kabelkami w środku.
Joli88
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joli88 » 16.07.2017 20:43

A co z lodówkami na wkłady? Ktoś ma i poleca? Potrzebuję przewieźć żywność typu parówki, ser żółty pakowany, schab pieczony domowy z Warszawy do Chorwacji z postojem i noclegiem czyli jakieś 30h. Nie muszą być zmrożone, są to też produkty, które na ogół się łatwo nie psują. I nie wiem czy zapakować jest do zwykłej schłodzonej lodówki, tylko po to, żeby się nie nagrzewały czy posiłkować się wkładami. Ale ile tych wkładów na 30h?
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 16.07.2017 20:55

Joli88 napisał(a):A co z lodówkami na wkłady? Ktoś ma i poleca? Potrzebuję przewieźć żywność typu parówki, ser żółty pakowany, schab pieczony domowy z Warszawy do Chorwacji z postojem i noclegiem czyli jakieś 30h. Nie muszą być zmrożone, są to też produkty, które na ogół się łatwo nie psują. I nie wiem czy zapakować jest do zwykłej schłodzonej lodówki, tylko po to, żeby się nie nagrzewały czy posiłkować się wkładami. Ale ile tych wkładów na 30h?


Ja brałem 8 wkładów, jak miałem nocleg po drodze do Chorwacji to część wkładów dawałem do zmrożenia i wszystko przewoziłem bez problemu :D
Dobrym patentem jest też zamrożenie butelki z wodą, po drodze robi za wkład i chłodzi, a później mamy schłodzoną wodę do picia:D
Ustian
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 18.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustian » 16.07.2017 20:56

Joli88 napisał(a):A co z lodówkami na wkłady? Ktoś ma i poleca? Potrzebuję przewieźć żywność typu parówki, ser żółty pakowany, schab pieczony domowy z Warszawy do Chorwacji z postojem i noclegiem czyli jakieś 30h. Nie muszą być zmrożone, są to też produkty, które na ogół się łatwo nie psują. I nie wiem czy zapakować jest do zwykłej schłodzonej lodówki, tylko po to, żeby się nie nagrzewały czy posiłkować się wkładami. Ale ile tych wkładów na 30h?

Torba termiczna i obłozyc połlitrowymi wodami mineralnymi.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.07.2017 21:11

Joli88 napisał(a):A co z lodówkami na wkłady? Ktoś ma i poleca? Potrzebuję przewieźć żywność typu parówki, ser żółty pakowany, schab pieczony domowy z Warszawy do Chorwacji z postojem i noclegiem czyli jakieś 30h. Nie muszą być zmrożone, są to też produkty, które na ogół się łatwo nie psują. I nie wiem czy zapakować jest do zwykłej schłodzonej lodówki, tylko po to, żeby się nie nagrzewały czy posiłkować się wkładami. Ale ile tych wkładów na 30h?

Takie produkty jakie wymieniłaś przewoziłem chłodziarką campingaz https://www.campingaz.com/pl/c-519-trad ... olers.aspx
Chyba jedne z lepszych na wkłady. Kilka wkładów zmrożonych na kość do uprzednio ochłodzonej 4-ma zamrożonymi butelkami wody 1,5 l i następnie szybkie pakowanie.
Joli88
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joli88 » 18.07.2017 08:08

Dzięki za pomoc, ale boje się, że nie będę miała gdzie po drodze schłodzić wkładów. I zastanawiam się czy przez 30h w lodówce produkty dojadą z domu do Cro bez dodatkowego mrożenia.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 18.07.2017 08:18

W Auchan jest aktualnie promocja na lodówki włoskiej firmy.
Niebieskie, z zieloną-limonkową pokrywą, pojemność 21 litrów zasilanie 12/220v za 139zł.
https://www.giostyle.pl/lodowki-z-zasil ... 06788.html

Obrazek

Przy tem. zewnętrznej ok 26*C w lodówce uzyskałem 10*C - imho dobry wynik jak za lodóweczkę za 140zł.
Ostatnio edytowano 18.07.2017 16:43 przez el_guapo, łącznie edytowano 1 raz
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.07.2017 09:08

Joli88 napisał(a):Dzięki za pomoc, ale boje się, że nie będę miała gdzie po drodze schłodzić wkładów. I zastanawiam się czy przez 30h w lodówce produkty dojadą z domu do Cro bez dodatkowego mrożenia.


OK. Bój się dalej ale pamiętaj, że do odważnych świat należy :)

Jak się nie uda to tragedii nie będzie, najwyżej część wywalisz i napiszesz nam potem, że wszyscy tu Ci kłamali ;)

Ja też uważam, ze jak włozysz do niej zimne jedzenie, dasz zmrozone wkłady, włozysz do bagażnika i nie będziesz otwierać to wytrzyma

My po raz pierwszy jedziemy z elektryczną, po drodze będzie wyłączona ale to jedynie 17 godzin
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2017 10:28

My w 2012 r. zakupiliśmy lodówkę Mobicool (jest do podłączenia w aucie ale też normalnie do kontaktu). Sprawdza nam się rewelacyjnie. Zabieramy ją nie tylko na podróże do Cro ale też na krajowe wyjazdy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone