Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 09.05.2017 20:41

Moja Lidlówka pracowała 10 dni/23g/dobę , godzinkę na dobę robiłem jej przerwę na odpoczynek. Bez problemów dała sobie radę.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.05.2017 22:45

Znajomych lodówka za jakieś 2 stówy w zeszłym roku też pracowała non stop z 10 dni i wszyscy byli z niej bardzo zadowoleni
Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 19.05.2017 09:58

Ja kupiłem kilka lat temu lodówkę turystyczną Ezetil 29l (zasilanie 12v/230v) w "Biedzie" - w trakcie podróży trzyma jak należy. Po ponad 1100 km i czasami od 12-14 godzinach jazdy to co było zamrożone dalej jest zamrożone. Wiadomo że nie można do niej zapakować na full jedzonka, tylko trzeba zostawić miejsce na włożenie zamarzniętych wkładów. Swoje zadanie na trasie spełnia, a w czasie pobytu służy jako dodatkowa chłodziarka na napoje :). Na każdym postoju zawsze ją wyłączam aby nie siadł aku w aucie.
Kasia25
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia25 » 20.05.2017 12:54

Ta i inne takie lodówki (z ogniwem a nie kompresorem i czynnikiem chłodzącym) działają lepiej (wydajniej) gdy są maksymalnie wypełnione (oczywiście tak by nie blokować kratek wentykacyjnych).

Sprawdzone osobiscie.
Od 4 lat jezdzi z nami lodówka Severin i nie wyobrażamy sobie wyjazdu bez niej. Lodów do drinków oczywiście nie zrobi ale masło nie pływa.. wędliny mozna kupować na 2-3 śniadania a i browarek przez noc na południowy upał będzie jak znalazł
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.05.2017 17:58

Kasia25 napisał(a): Lodów do drinków oczywiście nie zrobi

lód w kostkach można kupić w Plodine, nawet na całe palety :D
Kasia25 napisał(a):
ale masło nie pływa.. wędliny mozna kupować na 2-3 śniadania a i browarek przez noc na południowy upał będzie jak znalazł

i o to w większości chodzi, aby przetrwało trasę, w większość w app. są lodówki, chyba że Ktoś na kampie to moja pięknie chodziła i chłodziła tydzień w upale, na kość zamarzniętego nie potrzebujemy
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 20.06.2017 16:11

Widzę w Lidlu lodówkę turystyczną 22l za 129 zł, ktoś może nabył? Jakieś uwagi, oceny?
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.06.2017 16:48

Temperatura "tylko" do 15 stopni poniżej temperatury otoczenia, tylko na 12V
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 21.06.2017 08:55

shrek napisał(a):Temperatura "tylko" do 15 stopni poniżej temperatury otoczenia, tylko na 12V

Jeżeli ktoś potrzebuje "lodówki" tylko na podróż to ta w zupełności wystarczy.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 21.06.2017 09:25

Jeśli jest tylko na 12v to wyklucza to jej podłączenie na kampie pod 230v co jest wielkim minusem.
Ja swoją kupiłem zimą jakąś markową i teraz widzę ,że przepłaciłem :) i nie za bardzo w nią wierzyłem, ale teraz gdy przy 30 stop. upale wyjmuję z niej zimne piwko , przepraszam ją za wszystko zło co o niej myślałem :D :D
kamyl22
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamyl22 » 22.06.2017 09:52

Zwykła lodówka na wkłady wytrzymała podróż z Gorzowa Wlkp. do Medulin cała zawartość była chłodna minusem jest zbierająca się woda na dnie no i faktem było że mieliśmy zamarznięty schabik. Wczoraj na plaży cały dzień wytrzymała i mieliśmy chłodne piffko. Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2017 14:40

Przed wyjazdem kupiliśmy lodówkę Camry, zdaje się 32l. Całkiem spora, duże butelki mieszczą się na stojąco.

Nie wymagaliśmy od niej akrtycznych temperatur, chodziłoa tylko o to, by właśnie przetrzymać coś na śniadanie/ kolację, ewentualnie schodzić lekko piwko. Jechaliśmy pod namiot na przełomie maja i czerwca. Lodówki wcześniej nawet nie zdążyliśmy przetestować. Jedzenia ze sobą nie bralismy więc w trasie nie była podłaczona, debiut dopiero na campie. I powiem szczerze, że byłam pozytywnie zaskoczona. Chodziła 24 h/d i naprawdę dawała radę. Rano masło było jak kamień! Oczywiście to na plus, bo wystarczyło wyjąć i odczekać 5 min i już pływało ;) Zaskoczona działaniem napchałam na full napojami i rzeczywiście działała jeszcze wydajniej :o Jedyny minus - faktycznie woda na dole się zbiera, ale wykładałam 3 wartswy ręcnzika papierowego na pód i zmieniałam co 2-3 dni.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 24.06.2017 15:09

pablo2222 napisał(a):
shrek napisał(a):Temperatura "tylko" do 15 stopni poniżej temperatury otoczenia, tylko na 12V

Jeżeli ktoś potrzebuje "lodówki" tylko na podróż to ta w zupełności wystarczy.

Właśnie mi jest potrzebna wyłącznie na podróż... Tak naprawdę to kupiłbym ją tylko tak na wszelki wypadek, poradziłbym sobie bez niej, mam klimatyzowany schowek gdzie bez problemu mieści się 1,5l butla :)
Ninja332
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ninja332 » 24.06.2017 17:53

Crocodyl napisał(a):
kojacek napisał(a):A odnośnie używania: mamy taką "lodówkę" zasilaną z 12/230V i na drogę oprócz zasilania my też korzystamy z wkładów i butelki zamrożonej wody.

Takie działanie można przyjąć jako uproszczoną instrukcję wykorzystywania takich lodówek. Mam lodówkę odpowiadającą opisowi i w ten sposób dowożę "pakiet startowy" (pomimo noclegu) bez problemów. Wg. mnie najważniejsze dobre schłodzenie produktów, zmrożone wkłady i ... nie ma nawet konieczności podpinania lodówki pod zasilanie. Tylko na noclegu podłączam lodówkę aby się chłodziła.


A gdzie podłączasz lodówkę w czasie noclegu? Też planuję zabrać lodówkę z zamrożonymi wkładami, podłączoną do gniazda w czasie jazdy. Ale w połowie trasy mam nocleg i nie wiem czy będę mogła zabrać lodówkę do tego pensjonatu. Zastanawiam się czy mogę na noc zostawić ją wyłączoną w bagażniku.
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 26.06.2017 10:27

Witaj Ninja332
Miałem dokładnie taki sam dylemat jak Ty.
Zakupiłem lodówkę która ma dwa zasilania. Jedno samochodowe drugie do sieci 230 V.
W czasie noclegu tranzytowego bierzemy ją do pokoju i podłączamy do 230V.
Jesli Twoja lodówka ma tylko 12V , to można za kilkanaście złotych dokupić taki przetwornik 230/12 V
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 26.06.2017 11:37

Ninja332 napisał(a):A gdzie podłączasz lodówkę w czasie noclegu? Też planuję zabrać lodówkę z zamrożonymi wkładami, podłączoną do gniazda w czasie jazdy. Ale w połowie trasy mam nocleg i nie wiem czy będę mogła zabrać lodówkę do tego pensjonatu. Zastanawiam się czy mogę na noc zostawić ją wyłączoną w bagażniku.

Jeżeli nie planuje się otwierania lodówki w czasie podróży to nie ma sensu podłączać jej do zasilania. Zakładam, że produkty spożywcze są schłodzone, do tego dodajemy zamrożone wkłady i to wystarczy. Ta "lodówka" to tak naprawdę termos. Ma jak najdłużej utrzymywać temperaturę jaka jest w środku.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone