Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 25.04.2017 23:01

nowy100 napisał(a):Polecam lodówkę z Lidla Crivit. Moja ma 29litrów. 18 godzin jazdy do Cro i zamrożone mięsko po przyjeździe dalej takie było. Trzyma faktycznie temperaturę 18 st. niższą od tej na zewnątrz. Dodatkowo chodziła cały pobyt w app jak druga lodówka. A cena naprawdę dobra.

Zwracajcie uwagę na wysokość tej lodówki.
Ja w tamtym roku taką właśnie kupiłem bez przymiarki do auta i okazała się zbyt wysoka.
Musiałem oddać do sklepu.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 27.04.2017 07:39

coglin napisał(a):Jakby ktoś był zainteresowany, to od jutra w Lidlu lodówka 29l, chłodzi do 18°C poniżej temp. otoczenia (oby), zasilanie 12 i 230V, 3 lata gwarancji, 199 zł.

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action ... l&id=95008

Ktoś kupił taką wcześniej i może coś o niej napisać? Zwłaszcza o chłodzeniu?


Dziś chciałem pojechać, oblukać ale pewnie już po promocji gdyż strona się prawidłowo nie wyświetla. Ni nic, i tak będę to zerknę ...

Edit. Właśnie zakupiłem :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.05.2017 11:51

Lodówka cały czas stoi u nas jeszcze nierozpakowana. Mała uwaga. Nie wiem czy to norma ale ta jest dość wysoka. Teraz jeżdżę jakimś dość nowym golfem w kombiaku i przy normalnie położonej podłodze nie zasunę standardowo rolety bagażnika. Przy lekkiej kombinacji i owszem ale i tak roleta zasłoni górne kratki przepływu powietrza w lodówce. Podłogę w tym aucie idzie bardzo łatwo opuścić o spokojnie kilkanaście cm a i na wakacje wyciągam ją całkowicie. Lodówka ma nam jednak głównie służyć do zakupów w lato czy weekendowych wypadów nad morze oraz imprez w ogrodzie. Mam taki lekki dylemat czy jej nie oddać do sklepu i poszukać coś z 10cm niższego ...
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 04.05.2017 14:14

...bo kupiłeś lodówkę , która mieści w sobie 2 szt butelek po 2l np. Coli i te są wyższe , ale są też takie do których wchodzi tylko woda mineralna w butelkach jak wiadomo 1,5l i takie lodówki są niższe o ok 7-8cm cm . Pierwsze mają pojemność 32l , a te drugie 26l..
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 04.05.2017 20:01

Rafi70 napisał(a):...bo kupiłeś lodówkę , która mieści w sobie 2 szt butelek po 2l np. Coli i te są wyższe , ale są też takie do których wchodzi tylko woda mineralna w butelkach jak wiadomo 1,5l i takie lodówki są niższe o ok 7-8cm cm . Pierwsze mają pojemność 32l , a te drugie 26l..

Moja z Lidla ma brutto 30l, netto 29l i wchodzą dwie butle 2l, specjalne "dziurki" w otwieranej części by się zmieściły, lodówka bez problemu się mieściła w focusie kombi jak i hatchback mondeo mk4. Może nie za dużo miejsca na powietrze od góry, ale wystarczyło.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 04.05.2017 20:52

Pytanie z kategorii problematycznych.
Powiedzmy, że.. włożyłem do lodówki turystycznej produkty wyciągnięte z domowej zamrażarki (gdzie wiadomo jest temperatura poniżej 0). Następnie podłączyłem pod gniazdo zapalniczki i lodówka zaczyna pracować i tłoczyć jednak o wiele cieplejsze powietrze. Moje pytanie: czy w takim przypadku zostawić nie włączoną lodówkę, czy też włączoną? W którym przypadku zachowamy dłużej niższą temperaturę? :roll:
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 05.05.2017 08:18

Ja uruchomiłem lodówkę pod 230v w domu kilka godzin wcześniej. Później szybko wkładałem m.in. zmrożone mięso. Lodówka cały czas włączona w samochodzie. Tak jak pisałem, po 18 godz. jazdy mięso dalej zmrożone na kość.
Ostatnio edytowano 05.05.2017 11:04 przez nowy100, łącznie edytowano 1 raz
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 05.05.2017 08:43

nowy100 napisał(a):Ja uruchomiłem lodówkę pod 230v w domu kilka godzin wcześniej. Później szybko wkładałem m.in. zmrożone mięso. Lodówka cały czas włączona w samochodzie. Tak jak pisałem, po 18 godz. jazdy mięso zalej zmrożone na kość.

Ja z kolei dzień wcześniej wkładam do lodówki turystycznej zamrożoną wodę w butelkach aby ochłodzić wnętrze. Następnego dnia pakuję produkty z lodówki. I tu zawsze miałem dylemat - podłączać w samochodzie, czy nie. Ale też między produkty wciskam albo zamrożone wkłady żelowe, albo zamrożone małe butelki z wodą. Bez podłączenia w samochodzie wytrzymuje 20 godz. A gdybym podłączył lodówkę w samochodzie? Chłodniej było by dłużej, czy krócej?
Przepraszam za "upierdliwość". :oops:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.05.2017 09:30

tolek1 napisał(a):
nowy100 napisał(a):Ja uruchomiłem lodówkę pod 230v w domu kilka godzin wcześniej. Później szybko wkładałem m.in. zmrożone mięso. Lodówka cały czas włączona w samochodzie. Tak jak pisałem, po 18 godz. jazdy mięso zalej zmrożone na kość.

Ja z kolei dzień wcześniej wkładam do lodówki turystycznej zamrożoną wodę w butelkach aby ochłodzić wnętrze. Następnego dnia pakuję produkty z lodówki. I tu zawsze miałem dylemat - podłączać w samochodzie, czy nie. Ale też między produkty wciskam albo zamrożone wkłady żelowe, albo zamrożone małe butelki z wodą. Bez podłączenia w samochodzie wytrzymuje 20 godz. A gdybym podłączył lodówkę w samochodzie? Chłodniej było by dłużej, czy krócej?
Przepraszam za "upierdliwość". :oops:

Zrób najlepiej test :wink: Powkładaj to wszystko, wsadź termometr i po kilku godzinach sprawdź temperaturę. Na drugi dzień zrób to samo, tylko tylko podłącz lodówkę.
Ja zawsze pożyczam sobie lodówkę turystyczną z firmy (kiedyś były potrzebne dwie, teraz leżą nieużywane). Aby wybrać lepszą podłączyłem obie do zasilania, po 6 godzinach było ponad 1,5°C różnicy. Obie lodówki identyczne :wink:
krzemian
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzemian » 07.05.2017 14:24

Najpierw upewnij się, że Twoja lodówka będzie "chłodzić" jeżeli temperatura wewnątrz lodówki będzie niższa niż ta, którą maksymalnie może osiągnąć lodówka. Większość "niemarketowych" lodówek ma czujniki, dzięki którym lodówka nie będzie ogrzewała zmrożonej zawartości.
msg
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) msg » 07.05.2017 20:28

Witam
Dostałem w spadku lodówkę turystyczną podłączaną do zapalniczki samochodowej. Na campingu chciałbym ją podłączyć do tradycyjnego kontaktu.
Na necie widzę "PRZEJSCIOWKA ADAPTER ZASILANIA Z 220V NA 12V" po 10-15 zł, czy to ma szanse powodzenia czy wszytko się po pali?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 07.05.2017 20:47

msg napisał(a):Witam
Dostałem w spadku lodówkę turystyczną podłączaną do zapalniczki samochodowej. Na campingu chciałbym ją podłączyć do tradycyjnego kontaktu.
Na necie widzę "PRZEJSCIOWKA ADAPTER ZASILANIA Z 220V NA 12V" po 10-15 zł, czy to ma szanse powodzenia czy wszytko się po pali?

Lodówka 12V pobiera moc ok. 50-60W. Tego typu zasilacz powinien współpracować (przykładowo) https://tooles.pl/zasilacz-przetwornica ... sgodKQAPCQ
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 08.05.2017 19:47

Obiło mi się o uszy albo oczy że te lodówki mogą pracować max kilkanaście godzin bez przerwy.
Czy są takie lodówki turystyczne które mogą pracować w "w ruchu ciągłym"?

Pozdrowienia.;)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 08.05.2017 20:14

W instrukcji lodówki lidlowej nie ma takiej informacji, będzie na kempingu pracowała na okrągło.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 09.05.2017 13:45

maxredaktor napisał(a):W instrukcji lodówki lidlowej nie ma takiej informacji, będzie na kempingu pracowała na okrągło.


Jest informacja w instrukcji - bodajże 6 dni i jakaś przerwa. Sprawdzę jak wrócę do domu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone