Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.03.2017 20:18

coglin napisał(a):Trochę odkopie temat :)

Jaką lodówkę kupić?
Planujemy jechać 2 dni z noclegiem.
Chcemy do niej wrzucić trochę jedzenia "na rozruch" w Chorwacji - pierwsze 1-2 dni i może coś do przegryzienia w drodze.
Wiadomo, że najlepsza była by kompresorowa, ale chyba nie ma sensu wydawać tyle kasy na lodówkę, która będzie używana w sumie przez niecałe 4 dni. Chyba, że jest?

Zostaje chłodziarka z ogniwami Peltiera, "gazówka" albo zwykła torba termiczna z wkładami.
Czy dobrze zamknięta torba na wkłady jest w stanie wytrzymać 2 dni w aucie? Jeśli oczywiście nie będzie otwierana podczas jazdy.
Jakiej firmy lodówkę z ogniwami byście polecili - która schłodzi najbardziej poniżej temp. otoczenia?
A może najlepszym kompromisem będzie "gazówka"?

Czy faktycznie w dzisiejszych czasach potrzeba brać coś na rozruch, praktycznie masz to samo co w naszych sklepach, otwarte też do późna więc po co. Mała plastykowa karta załatwia wszystko. A dwa dni to w aucie nic nie wytrzyma.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 10.03.2017 20:25

Powiem z własnego doświadczenia. Myśmy mieli lodówkę podłączaną do zapalniczki, do tego włożyliśmy kilka wkładów i zamrożone mięso przetrwało 19 godzin jazdy. Z tym, że głównie w nocy, we wrześniu i było wtedy rzeczywiście trochę zimno nocą. Mięso ani trochę się nie rozmroziło.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.03.2017 21:14

Cze!
Nie zamierzam co prawda wozić żywności do Hr, ale postanowiłem podzielić się moim doświadczeniem jesli chodzi o wożenie produktów szczególnie mięsnych.
Otóż ja zamrożone mięso czy też inne mięsopochodne wożę w wykonanych ze spienionego/sprasowanego polipropylenu termo Box-ach.
therm-future-box-pojemnik-termoizolacyjny-600x400-200-mm-eco-56203.jpg

Do kupienia już od około 70 pln
Mięso zamrożone do -14/16°C beż problemu wytrzymuje 36 godzinna podróż np. Kraków-Oslona miejscu -4/-6°c mierzone termometrem elektronicznym
Wędlina niezamrożona shłodzona do 2°C na miejscu po otwarciu około 10/11°c mierzone termometrem elektronicznym.
Ważne by był wypełniony cały "materiałem mięsnym, i nie mieszać zawartości schłodzonej z zamrożonym, ewentualnie przedzielić steropianem box na pół.
Dodam że szwagier w zeszłym roku mi zaufał i też takiego Box-a miał na wczasach w Chorwacji.
pozdro
fℓу
ps.istrnieją całe systemy takich boxów o różnych rozmiarach i kształtach.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 11.03.2017 10:19

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pewnie zakupie coś na Peltierze, żeby mieć bardziej na drogę.
A na rozruch jak napisał wielbiciel, będzie plastikowa karta :)
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 14.03.2017 12:16

A czy ktoś z Was próbował przewozić mięso z wykorzystaniem suchego lodu?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.03.2017 12:39

Ja...ale w busie blaszaku woziłem mrożone ciastka takie do wypiekania...w osobówce bym nie ryzykował z uwagi na dwutlenek węgla...
String
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) String » 14.03.2017 12:54

No tak... :D trochę sie wygłupiłem :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.03.2017 13:38

String napisał(a):No tak... :D trochę sie wygłupiłem :D


Też mi to kiedyś przeszło przez myśl ale pojemnik musiałby być mega szczelny :oczko_usmiech: a poza tym wiozę tylko napoje na drogę więc taka na zapalniczkę wystarcza :D
przemas777
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas777 » 22.03.2017 15:46

Ja również planuję zakup lodówki, kilka lat temu pożyczyłem od znajomego podłączaną pod zapalniczkę...przetestowałem ją kilka dni przed wyjazdem - była ok. Lodówkę wypełniliśmy piersiami z kurczaka, trochę nabiału, mięsem na grilla. Na miejscu okazało się, że lodówka się zepsuła...80% żywności była zepsuta... :(
Myślałem o elektrycznej z dodatkowym wejściem na 230, ale mam tylko jedno wejście pod zapalniczkę...a rozgałęźnik chyba nie pociągnie lodówki, raczej postawię w tym roku na lodówkę z większą ilością wkładów...dodatkowym plusem jest możliwość zabrania jej na plażę...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.03.2017 20:01

przemas777 napisał(a):Ja również planuję zakup lodówki, kilka lat temu pożyczyłem od znajomego podłączaną pod zapalniczkę...przetestowałem ją kilka dni przed wyjazdem - była ok. Lodówkę wypełniliśmy piersiami z kurczaka, trochę nabiału, mięsem na grilla. Na miejscu okazało się, że lodówka się zepsuła...80% żywności była zepsuta... :(

za jednym razem miałem podobnie, ale padła tylko wtyczka zapalniczki, jedzenie uratowała zamrożona butelka mineralnej włożona w środek
przemas777 napisał(a):Myślałem o elektrycznej z dodatkowym wejściem na 230, ale mam tylko jedno wejście pod zapalniczkę...a rozgałęźnik chyba nie pociągnie lodówki, raczej postawię w tym roku na lodówkę z większą ilością wkładów...dodatkowym plusem jest możliwość zabrania jej na plażę...

mam chłodziarkę (którą nazywają lodówką) na 230V i 12V, + ładuję wkłady lub zmrożoną mineralną i ładnie trzyma chłód,
rozgałęźnik zapalniczki daje mi radę przy kamerze, lodówce i ładowarce tela, czasem i CB, więc i u Ciebie powinien dać radę
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 22.03.2017 20:56

te kiero napisał(a):za jednym razem miałem podobnie, ale padła tylko wtyczka zapalniczki, jedzenie uratowała zamrożona butelka mineralnej włożona w środek

Ja też tak robię wkłady, butelki mineralnej i bez problemu trzyma temperaturę :)
te kiero napisał(a):mam chłodziarkę (którą nazywają lodówką) na 230V i 12V, + ładuję wkłady lub zmrożoną mineralną i ładnie trzyma chłód,
rozgałęźnik zapalniczki daje mi radę przy kamerze, lodówce i ładowarce tela, czasem i CB, więc i u Ciebie powinien dać radę

Jakiej firmy jest ten rozgałęźnik ??
Ja ciągle mam taki problemy że zbyt bardzo się grzeje.
Jeden rozgałęźnik który miałem przetopił się i spowodował zwarcie we wtyczce od zapalniczki, a co za tym idzie spaleniem bezpiecznika w samochodzie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.03.2017 21:23

wielbiciel napisał(a):Czy faktycznie w dzisiejszych czasach potrzeba brać coś na rozruch, praktycznie masz to samo co w naszych sklepach, otwarte też do późna więc po co. Mała plastykowa karta załatwia wszystko. A dwa dni to w aucie nic nie wytrzyma.


Po co ? bo tak i już :mrgreen: Pożyczysz takiej małej plastikowej karty ? :mrgreen: :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.03.2017 21:24

max21 napisał(a):
te kiero napisał(a):rozgałęźnik zapalniczki daje mi radę przy kamerze, lodówce i ładowarce tela, czasem i CB, więc i u Ciebie powinien dać radę

Jakiej firmy jest ten rozgałęźnik ??
Ja ciągle mam taki problemy że zbyt bardzo się grzeje.
Jeden rozgałęźnik który miałem przetopił się i spowodował zwarcie we wtyczce od zapalniczki, a co za tym idzie spaleniem bezpiecznika w samochodzie.

Bottari, parametry mw takie
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 22.03.2017 21:41

te kiero napisał(a):

Dzięki bardzo za informacje i trzeba będzie kupić kolejny rozgałęźnik.
Lodówka ma 4 A więc może da radę.
Pozdrawiam :)
przemas777
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 11.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas777 » 22.03.2017 23:42

te kiero napisał(a):
max21 napisał(a):
te kiero napisał(a):rozgałęźnik zapalniczki daje mi radę przy kamerze, lodówce i ładowarce tela, czasem i CB, więc i u Ciebie powinien dać radę

Jakiej firmy jest ten rozgałęźnik ??
Ja ciągle mam taki problemy że zbyt bardzo się grzeje.
Jeden rozgałęźnik który miałem przetopił się i spowodował zwarcie we wtyczce od zapalniczki, a co za tym idzie spaleniem bezpiecznika w samochodzie.

Bottari, parametry mw takie


No to dałeś mi do myślenia... :? Trójnik wygląda na solidny, na innej aukcji jest jeszcze z dodatkowym USB - 10 zeta droższy...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone