Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.05.2013 21:52

Weźcie sobie najlepiej 24t chłodnię. Paka 12,6m
szer. 2,4m
Będzie gdzie żarcie trzymac i w chłodzie moźna się wyspać.
Stawka 1€/km + dniówka kierowcy... :roll:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 04.05.2013 22:04

Oj FUX a kto bogatemu zabroni:
"Stawka 1€/km + dniówka kierowcy... :roll:" na sam przejazd w jedną stronę wydasz tyle co na całe wakacje jadąc z badziewną lodówką. Czas przejazdu z noclegiem będzie oscylował w okolicach 50-60h a tam chyba tylko 2-3 miejsca więc gdzie rodzinę zapakujesz na pakę :mrgreen:
Choć z drugiej strony na powrót zabierasz 12t piwka i 12t mocniejszych napoi i nawet z reklamą tylko na forum sprzedając z marżą 30% nie musisz pracować ;)
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 04.05.2013 22:47

Ano jakieś jaja... ;)
Generalnie wydaje mi się, że TC to model techniczny a np. V26 - marketingowy. Niby to samo, a nie to samo.
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 04.05.2013 23:12

CRO-maniacy !!!
Witam serdecznie.
Czytam i czytam i ..........................uważam ,że za bardzo się przejmujecie Tymi lodówkami .
Pisałem gdzieś powyżej ,że wszystkie są siebie warte , te mniejsze chłodzą lepiej ,te większe gorzej ,bo przy prawie takich samych ogniwach Peltiera ,muszą schłodzić większą objętość.
Ale jak włożycie do nich zamrożone wkłady albo mrożoną mineralkę to SPOKOJNIE dowieziecie do Cro co potrzeba.
Przetestowałem 3 modele i na podróż się nadają. Ale to tylko sprzęt turystyczny. To nie oczekujmy za wiele.
Oczywiście ilości podróżne.
No bo jeżeli musicie wziąć prowiantu na 3 -tyg ,to rzeczywiście jak w poście powyżej ,lepiej zabrać lodówkę np. Samsunga lub Polar 300l -/sprężarkowa/. Tylko jak taką przetransportować , a ponadto na miejscu w Cro i tak są miejscowe.
Pozdrawiam.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 04.05.2013 23:16

OK, Watsonie :oczko_usmiech:
OK, ale... lodówki z marcinembb mamy o takiej samej w zasadzie pojemności, a jemu chłodzi o 100% bardziej niż u mnie! Więc to jest NIE do zaakceptowania!
Ponadto wkłady są super TYLKO na podróż! A nawet jeśli ktoś 2 dni jedzie - ja wszędzie jadę 1 dzień - to i tak mu się rozpuszczą i tak! I lodówka (bez elektryki) na miejscu, bez stacjonarnej lodówki jest za przeproszeniem o d.pę rozbić. :lol:
A więc te 100% ma tym bardziej duże znaczenie... :oczko_usmiech:
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 04.05.2013 23:49

Ja lodówkę pożyczyłem ojcu który prosto z masarni wziął świeże mięcho dla mojej 15 miesięcznej córy, nie wiem jaką miało temperaturę wiem że wsadził do lodówki 1,5l butle ze zamrożoną wodę. A teraz ( po jakiś 28h ) w normalnej lodówce mam jeszcze jakieś 0,8l zmrożonej wody w tej butelce ( lodówka w samochodzie była bez zasilania przez około 3h ). Tyle wiem... nie wiem jak sprawdzi się w tegorocznej podróży do Włoch, a o drodze powrotnej nie chcę wspominać bo lubię mieć zapas parmezanu i prosciutto w zamrażalce.
Ostatnio edytowano 04.05.2013 23:51 przez marcinbb, łącznie edytowano 1 raz
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 04.05.2013 23:51

Moje lodówki z Peltierem podłączone prawie cały czas przez dwa dni /jak nie pracuje silnik w aucie to wyłączam/ ,a w hotelu /Oek w Kalsdorfie/ też podłączone do sieci na 2 -dni podróży zawsze wystarczyły. Oczywiście 3 mineralne zamrożone" Na Kośc" i produkty zawsze przełożone z lodówki bez problemu dojeżdzają do Cro jak również i Włoch /Liguria ,Rzym/ bez problemu. Lód w mineralnej jeszcze pływa w dużej bryle to woda prawie "0"C .
Ale oczywiście do ciągłej pracy podczas pobytu to zapewne się nie nada.
Tym bardziej ,że kolega przeprowadzał testy z temp ok 22- 23 c , to te 15 -17 niżej daje ok. 5 -8 C.
Ale jak jest upał 45 st C to schłodzenie o . 15 st. i tak nie zapobiegnie zagotowaniu Carlovaćko lub innemu Boskiemu płynowi ,nie mówiąc o mięsku.

Pozdro!!
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 05.05.2013 00:03

Upał 45 stopni... to my na Saharę jedziemy czy do naszych pd. dalekich sąsiadów na Rodos w lipcu było 37 stopni, w Tunezji 40 ale 45 gdzie Ty jedziesz i kto na Boga w takie klimaty bierze chłodziarkę? Do RPA samochodem... z szamą w chłodziarce?? "Krzyż na drogę" ;)

Edit:
rekord temperatury w Chorwacji wynosił 42.8 stopnia Celsiusza (Ploče +42,8 °C)
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 05.05.2013 08:17

Watsonie... :oczko_usmiech: To nie do końca jednak Sahara. :oczko_usmiech:
Jak namiot jest w cieniu, to w okolicach lodówki jest jakiś ok. 30'C (mniej więcej), więc jak schłodzi nawet do powiedzmy 15'C to jest super :)
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 05.05.2013 13:17

lodówka tak a na 12V mi się osobiście dobrze sprawdziła w drodze do Cro :) do środka włożyłem zamrożoną na kość wodę mineralną :) która później można było wypić :)
cyprysiaki
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 10.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyprysiaki » 11.08.2013 11:59

Witam pytanie mam takie jedziemy busem opel vivaro czy można podłączyć 3 lodówki samochodowe kabelki są ale chodzi mi o to czy to nie zaszkodzi akumulatorowi czy silnikowi (3 rodziny małe dzieci)??
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 13.08.2013 11:51

nie zaszkodzi ale pod warunkiem że mając na myśli "spięte kabelkami" rozumiesz rozdzielacz do zapalniczki a nie rozwiązania typu Macgyver
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.08.2013 12:13

cyprysiaki napisał(a):Witam pytanie mam takie jedziemy busem opel vivaro czy można podłączyć 3 lodówki samochodowe kabelki są ale chodzi mi o to czy to nie zaszkodzi akumulatorowi czy silnikowi (3 rodziny małe dzieci)??

obiadek napisał(a):nie zaszkodzi ale pod warunkiem że mając na myśli "spięte kabelkami" rozumiesz rozdzielacz do zapalniczki a nie rozwiązania typu Macgyver

prędzej bym upatrywał możliwości przepalenia się styków w rozdzielaczu lub samych końcówek wtyczek (przerabiałem to już, ale dalej nie wiem dlaczego... intensywne użytkowanie?)
marcinbb
Croentuzjasta
Posty: 301
Dołączył(a): 08.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinbb » 14.08.2013 12:06

Kilka stron wcześniej testowałem na sucho swoją lodówkę Mobicool.
Niestety w ubiegły weekend otwierając domową lodówkę myślę sobie co w niej tak ciepło... tak popsuła się więc szybka migracja do turystycznej,z tego co się dało z zamrażalnika udało się zrobić pasztet a reszta jakby to powiedzieć poszła do śmieci.
Więc tak Mobicool od soboty pracuje cały czas temperatura w środku oscyluje w granicach 4-7 stopni, kilka nocy pracowała na balkonie bo chłodniej jednak po którejś nocy parownik kompletnie zamarzł ( tyle w temacie robienia sobie kostek lodu w lodówce turystycznej ).
Mobicool niestety jeszcze pochodzi zamówiona nowa stacjonarna przyjedzie dopiero w piątek.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 10.06.2014 10:39

Witam Was serdecznie! Jadę 4 raz do CRO, ale pierwszy raz z lodówką. Jadąc do, tym razem chcemy zwiedzić Wiedeń, przez kilka godzin ok.5. Boję się zostawić w tym czasie włączoną lodówkę, bo nie wiem, czy po takim czasie Passat odpali. Jeżeli zostawię ją na te 5 godz. wyłączoną, to czy mięso będzie do wyrzucenia? Dodam, że ruszając dalej, 100km. od Wiednia będziemy nocować i będę miał możliwość pozostawienia mięsa w lodówce. Pozdrav!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone