Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2013 23:19

mervik napisał(a):
agapi napisał(a):...hmm zwykła lodóweczka turystyczna a taka...''konfliktowa''... :? -chyba ją ..znielubię :wink:


..Witaj Kasiu ,widzisz taki jeden ciągle mnie prześladuje ,
gdzie nie napiszę posta ,to się zjawia i prowokuje .
Post z maścią był ,to po pewnym czasie odpuścił , ale z lodówką już nie
Coś próbował ,tylko Janusz wcześniej na PW mi przesłał namiary
szkoda gadać ,ręce opadają
Jak tam wena ,przełam tą trzynastkę tyle ludków czeka :wink:


Merviku..czy jesteś pewny, że tylko Bocian prowokuje... :?
Mnie się wydaje, że ..z jakiś tam powodów (nie mnie wnikać ..z jakich)..''drażnicie się'' nawzajem.
Serce mi krwawi bo zarówno Ciebie jak i Bociana darzę sympatią...i tylko dlatego i wyłącznie zabrałam głos.

Dlaczego nie podacie sobie łapek.. :? ..ot tak po prostu..puścić w niepamięć..i uśmiechnąć się.
Tylko nie mów mi, że się nie da bo się da-trzeba tylko...chcieć!
:smo:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.04.2013 08:12

mervik napisał(a):
Bocian napisał(a): Nie umiesz się przyznać do prostej rzeczy ale to norma.


Bocian przeczytaj to i się ODP.....DOL


Do innych forumowiczów zwracaj się z szacunkiem, nawet jeśli cię denerwują.

Czynności niedozwolone
Zabronione jest używanie zwrotów obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych...

Ma być miło.


Masz długi weekend... do 1 czerwca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.04.2013 17:01

...Jacku...z żalem muszę powiedzieć, że w tym wątku Mervik ''zapracował'' sobie na karę...ale strasznie mi go szkoda.. :cry:
Nie Bocianowi ją zawdzięcza...a samemu sobie(bo nie było tutaj żadnej prowokacji ze strony Bociana, który tylko się wypowiedział).
Mam nadzieję, że po Dniu Dziecka wszystko się zmieni ...na lepsze... :?

Jeżeli nie potrafią się nawzajem tolerować to może zaczną omijać się szerokim łukiem... :?
Smucą mnie te..''czerwoności''... :(
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 29.04.2013 18:47

No więc tak, bo obiecałem napisać odnośnie zamówionej lodówki G26 MobiCool z Conrada. Zamówiłem też "kontroler napięcia", ale ten - mimo że to jedno i samo zamówienie - przyjdzie jutro drugą paczką (aktualnie kończy przemierzać Niemcy. Koszt łączny i całościowy 219 zł, co uważam za korzystną cenę.
Wracając do lodówki. Głośna! 8O Jak na mój zgoła muzyczny słuch, to wentalator zapiernicza jak mały odkurzacz. :roll: 8O
A więc zmodyfikowałem konstrukcję lodówki, montując taki prosty regulator Zalman za kilkanaście zł, skręciłem na minimum i cisza! :D A chłodzi :)
Radiator u góry grzeje się w sposób akceptowalny (42'C), na mój gust po prostu - jak każdy niestety - producent zaoszczędził głupio dosłownie kilka zł.
Z modyfikacją oraz za tę cenę - POLECAM! :) Normalnie to to kosztuje w tym samym miejscu z przesyłką niecałe 280 zł, co już... niekoniecznie polecam. Ale za 219 zł plus regulator jest super!
beakarp
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beakarp » 29.04.2013 22:55

Właśnie zakupiłam w Lidlu - 29 litrowe są po 199pln. Wyglada bardzo solidnie, jeszcze nie wiem jak chłodzi, ale na pewno jest cicha - producent deklaruje 42decybele:)
Przetestujemy na wycieczce objazdowej po kraju w długi weekend /potrzebna nam w drodze i w hotelu/
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 29.04.2013 23:00

42 dB to za cicho, delikatnie mówiąc, nie jest. :D No, może przy ruchu ulicznym tak, ale w domowym pokoju to już niekoniecznie.
Testuję swoją - chłodzi max. 12-13 st. poniżej temp. otoczenia. Martwić się, czy nie, skoro w specyfikacji jest "do 20 st. poniżej temp. otoczenia"? Czy to ściema taka specyfikacja po prostu?
Przyznam szczerze, że odczucia nieobietywno-odczuciowo-namacalne mam takie, że chłodzi podobnie jak ta moja poprzednia, ale poprzedniej nigdy nie mierzyłem. I jestem w kropce. 8O
P.S. Wiem, wiem - wiadomo, że z kompresorem lepsza. :oczko_usmiech:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.04.2013 23:03

sicret napisał(a):Testuję swoją - chłodzi max. 12-13 st. poniżej temp. otoczenia. Martwić się, czy nie, skoro w specyfikacji jest "do 20 st. poniżej temp. otoczenia"? Czy to ściema taka specyfikacja po prostu?
Przyznam szczerze, że odczucia nieobietywno-odczuciowo-namacalne mam takie, że chłodzi podobnie jak ta moja poprzednia, ale poprzedniej nigdy nie mierzyłem. I jestem w kropce. 8O

Jak testujesz lodówkę - wypełnioną produktami czy pustą :?:
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 29.04.2013 23:09

Pustą. Mam coś włożyć i co i czy to zmieni?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.04.2013 23:25

sicret napisał(a):Pustą. Mam coś włożyć i co i czy to zmieni?

Wg mnie tak - bo chłodzisz powietrze. Tak gdzieś kiedyś w poradach wyczytałem.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 29.04.2013 23:27

No tak, chłodzę powietrze, tyle że - na mój rozum - to powietrze chłodzi całą resztę.
Niemniej wkładam 2 l butelkę Coli i rano sprawdzę. Stawiam, że będzie taka sama temp., ale życzyłbym sobie, żebym się mylił :) :D
seba_radka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) seba_radka » 01.05.2013 13:21

Witam
Z dziewczyną byliśmy w Chorwacji w czerwcu 2012 r. Czas naszej podróży wyniósł ok. 14 h. No i muszę przyznać, że lodówka (z zasilaniem) dała rade, produkty które były zamrożone dotrwały prawie że w nie naruszonym stanie. Używaliśmy do chłodzenia wkłady (po 6 h były już rozmrożone), ale najlepszym sposobem na utrzymanie w miarę niskiej temp. były
2 x 1,5 L butelki zamrożonej wody. Pożyczyliśmy również lodówkę znajomym. Również byli zadowoleni.

Nasza lodóweczka
SENCOR model SCM 2025 (kupiona w Kauflandzie)

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.05.2013 13:22

sicret napisał(a):No tak, chłodzę powietrze, tyle że - na mój rozum - to powietrze chłodzi całą resztę.
Niemniej wkładam 2 l butelkę Coli i rano sprawdzę. Stawiam, że będzie taka sama temp., ale życzyłbym sobie, żebym się mylił :) :D

No i jaki wynik :?:
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 01.05.2013 17:03

Aaaa.... zapomniałem napisać :oops:
Z Colą o dwa stopnie CIEPLEJ niż bez niej czyli ok. 10 st. poniżej temp. otoczenia. Generalnie ta moja teoria jednak jest słuszna, że lodówka chłodzi powietrze, a zawartość chłodzi właśnie to schłodzone powietrze. Jak ktoś mi wymyśli, że jest inaczej, to się trzeba... uśmiechać. :oczko_usmiech:
Pojechała do reklamacji na wymianę na inną na koszt Conrada - z tym że ani oni i ja też pewien nie jestem czy i co to da (wymiana) :roll:
W każdym razie ustaliliśmy, że jeśli nowa miałaby tak samo (czyli TTTM), to będzie zwrot. Bo ja rozumiem, że teraz wszyscy kłamią w specyfikacjach (w motoryzacji również), ale no bez przesady: 10 a 20 st. to IMHO jest DUŻA różnica! :devil:
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 01.05.2013 22:19

SZanowni Forumowicze!
O lodówkach już było pisane obszernie -wcześniej.
Większość lodowek ma takie same ogniwa Poltiera / o takiej samej mocy/.
I tylko od pojemności samej skrzyni/pojemnika/ lodówki zależy :
jak jest większa - to spadek temperatury jest mniejszy ,większa objętość do schłodzenia
jak mniejsza lodówka to spadek temp . jest większy -chłodniej w środku.
I tak : testowałem z termometrem w 18 litrowej po 10 godz było ok.18st C poniżej temp. otoczenia
w 24 litrowej po 10 godz. 15 - 16 poniżej
w 32 jw. TYLKO 13 st. C poniżej.
Lodówki były różnych firm , ale ogniwa były o porównywalnych parametrach i im większa lodówka to gorszy efekt.
Ale do tej 32 l. wkładam 4 wkłady + 3 mineralne na kość i reszta po dwóch dniach w środku ma 4 - 6 st.C.
Podłączona cały czas w aucie/ podczas jazdy/ i na noclegu w Oek.
A dla mnie jest istotna temp w lodówce i jej osiągi bo wożę leki na wakacje.
Pozdrawiam
'
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 01.05.2013 23:31

Nie wypada się nie zgodzić (no może, poza PEltierem, o ile mnie pamięć nie myli) :oczko_usmiech:
Ta moja, co pojechała na zwrot miała (wg nazwy) 26 litrów pojemności.
Nie wiem czy to tak ma być w przypadku tejże akurat - mimo wszystko wydaje mi się nad wyraz... skromnie. Choć z drugiej strony może miałem (?) podobnie w starym Campingaz-ie, ale tam nikt nie deklarował 20 stopni.
Więc mnie najzwyczajniej wkurza takie podejście producentów. 8O
Stawiam na 80%, że nowa co ma przyjechać, będzie miała podobnie - ale nie wiem co zrobić jak tak będzie. :roll: Przecież wyższy model nie zapewni mi (chyba?) lepszego chłodzenia, tylko np. większą pojemność, wbudowany zasilacz 230V, grzanie itp.
Zastanawia mnie tylko jedno: na forum conrada są testujący i niby to jest obiektywne, bo to forumowicze testują. I jak byk trochę wyższy model wypadł naprawdę - w wynikach - zbliżony do specyfikacji...
I nie wiem kto kogo kłamie. :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka turystyczna - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone