Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna - jaką wybrać??

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukasz.
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.06.2016
Lodówka turystyczna do 500pln - co kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz. » 22.06.2016 15:03

Witam,

nie będę oryginalny, bo przychodzę z pytaniem jaką lodówkę turystyczną kupić? Budżet do 500pln termoelektryczna, poj. ok. 30l, zasilanie 12/230V, o gabarytach odpowiednich do samochodu osobowego. Chciałbym coś w miarę porządnego, więc pomyślałem o Mobicool (by WAECO) lub Ezetil.
Ze strony Mobicool wywiedziałem się, że generalnie są 3 grupy (linie) produktów w tym rozmiarze:
1. The originals – model T30,
2. Pole position – model G30
3. Classic Range – model V30
Pytanie, który model będzie najlepszym wyborem, bo z opisu specyfikacji na stronie producenta niewiele można wywnioskować. Z produktów WAECO w budżecie mieści się jeszcze model CoolFun SC30 AC/DC.
Jeśli chodzi o Ezetil, na stronie producenta ciężko się zorientować w ofercie, poza tym nie wszystkie produkty mają zdjęcia, dlatego nie mam tu żadnych typów.
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze, ewentualnie inne sprawdzone propozycje.

Pozdrawiam
:)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Lodówka turystyczna do 500pln - co kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.06.2016 15:46

Ponieważ stara wyzionęła ducha, kilka godzin temu kupiłem tę:
http://www.ebay.de/itm/301369708688
Przy czym ja mam niewysokie wymagania. To ma chłodzić/trzymać schłodzone tylko w samochodzie.
Żadne kampingi czy namioty.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Lodówka turystyczna do 500pln - co kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 22.06.2016 22:57

boboo napisał(a):Ponieważ stara wyzionęła ducha, kilka godzin temu kupiłem tę:
http://www.ebay.de/itm/301369708688
Przy czym ja mam niewysokie wymagania. To ma chłodzić/trzymać schłodzone tylko w samochodzie.
Żadne kampingi czy namioty.


Skoro tak, to przepłaciłeś. Do auta wystarczy taka na wkłady za 30 zł.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Lodówka turystyczna do 500pln - co kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.06.2016 05:29

SingSing74 napisał(a):(...) Skoro tak, to przepłaciłeś. Do auta wystarczy taka na wkłady za 30 zł.
A jeśli w kilkudniowej drodze nie mam dostępu do zamrażarki, to gdzie "naładuję" wkłady?
Worki z lodem na stacji po drodze? Ostatnio na mojej trasie na 3 kolejnych stacjach takowych nie było (właśnie jak ta stara wyzionęła ducha i byłem w potrzebie).
Nie, nie, mi potrzebna jest "aktywna" lodóweczka. Ale cenowo taka, że jak sypnie iskrami dwa dni po gwarancji, to nie będę płakać.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.06.2016 10:06

Z okazji że musiałem skoczyć wczoraj po mineralną do sklepu to se kupiłem zamiast reklamówek na resztę drobnych zakupów :mrgreen: Jakość odpowiada cenie, ale żeby na gumjak zabrać i cieszyć się zimnym piwem styknie 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.06.2016 10:08

Można wypić piwo na gumjaku, a potem po Jadranie pływać :wink: :?:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.06.2016 10:23

Da się :wink:

Obrazek

Jak zapłyniesz o 10 a wracasz o 18 i masz 6 pijących na pokładzie, to żeby nie móc wracać po takim czasie, to byś musiał mieć taką lodówkę na 3 kraty :lol:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 23.06.2016 10:56

Rysio napisał(a):(...) ale żeby na gumjak zabrać i cieszyć się zimnym piwem styknie 8)
Na "pokład" to mamy takie dwie:
https://www.haushaltskontor.de/Thermobo ... egurt.html
Lekuśkie i składane. Do każdej wejdą 4 litrowe butelki albo kartony + kilka kartoników 0,2 l. Dwa duże się zamrozi, dwa schłodzi i na cały dzień wystarczy.
Deiv1990
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Deiv1990 » 23.07.2016 16:46

Także chciałem się pochwalić testami lodówek/ chłodziarek turystycznych :)

Na wyjazd do pracy miałem zakupić nową z allegro 30 litrową jakiejs marki turbo na 12 V i 230 V za 180 zł z wysyłką. Różne opinie slyszałem na ich temat i nie bardzo chciałem ryzykować ewentualny nie wypał.

Przeszukałem olx i natrafiłem na podobno dobrej marki chłodziarkę Ezetil e26 o pojemności 26 litrów na 12 V używaną rok czyli kupiona w 2015 roku. Wynegocjowałem cenę.... 60 zł z 80 które sprzedający chciał. Wydaję mi się że cena okazyjna gdyż podobne lecz nowe widziałem w cenach 250- 300 zł.

Dodatkowo chciałem kupic przetwornik/zasilacz do lodówek turystycznych z 230 V na 12 V i 5-6 A. Sam zasilacz z wysyłką około 60 zł, lecz znalazłem inna oferte na olx chłodziarki no name + owy zasilacz za 100 zł. Osobno facet nie chciał sprzedać a sama lodówka na allegro to 115 zł z wysyłką a była prawie nowa, więc kupiłem komplet. Tak stałem się posiadaczem takiej chłodziarki no name
lodwoka no name.jpg



oraz "markowej" Ezetil e26
ezetil lodowka.jpg


Pomyslałem, przetestuję i wezmę lepszą ! :twisted:

Test wykonany w ciągu 2 dni ale w każdy dzień temp w pokoju była równa 24 stopnie celsjusza.

Lodówka nr 1 no name 24 litry 12 V + zasilacz z 230V 6 A

godzina 0
temp powietrza na zewnątrz 24 stopnie
temp powietrza wewnątrz 24 stopnie
temp wody w szklance 20 stopni

Po 3 godzinach
temp powietrza na zewnątrz 24 stopnie
temp powietrza wewnątrz 16,5
temp. wody 13,5 stopnia


Lodówka nr 2 Ezetil e26 26 litrów 12 V + zasilacz z 230V 6 A

godzina 0
temp powietrza na zewnątrz 26 stopnie
temp powietrza wewnątrz 26 stopnie
temp wody w szklance 20 stopni

Po 3 godzinach
temp powietrza na zewnątrz 26 stopnie
temp powietrza wewnątrz 8,5 stopnia
temp. wody 6 stopni

wyniki:
lodówka no name temp powietrza 7,5 stopnia poniżej temp. otoczenia, temp. wody 10,5 stopni poniżej otoczenia

lodówka Ezetil e26 temp powietrza 17,5 stopnia poniżej temp. otoczenia, temp. wody 20 stopni poniżej otoczenia


W Ezetil radiatory dosłownie były mroźnie zimne a w no name ledwo zimne :) Wniosek jeden, no name na sprzedaż a w podróż Ezetil :) Dodatkowa zaleta Ezetil to dwa miejsca gdzie zmieszczą sie dwie duże butelki 1,5 litra na stojąco. Wydaje mi się że przy dłuższym włączeniu spokojnie temp zejdzie poniżej 5 stopni...
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 23.07.2016 21:58

Sprawdź termometry. Woda nie może być zimniejsza od powietrza wewnątrz lodówki, chyba, że szklanka dotykała radiatora.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 23.07.2016 22:12

Mam lodówkę kupioną parę lat temu na aledrogo za 150 zł. Chłodzi jak żyleta, w każdym razie piwko po wyjęciu jest zimne i oszronione :D

A tak w ogóle, na plaże jakoś nie lubię chodzić objuczony jak klasyczny polski janusz ;) Na chłodzenie napojów najskuteczniejsza jest najprostsza metoda, czyli owinięcie butelek mokrą ścierą :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.07.2016 22:16

valdemar napisał(a):Mam lodówkę kupioną parę lat temu na aledrogo za 150 zł. Chłodzi jak żyleta, w każdym razie piwko po wyjęciu jest zimne i oszronione :D

Jeśli to jest lodówka turystyczna jak na zdjęciach powyżej lub podobna - to z tym szronem ściemniasz :mrgreen:
Deiv1990
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 16.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Deiv1990 » 24.07.2016 09:51

SingSing74 napisał(a):Sprawdź termometry. Woda nie może być zimniejsza od powietrza wewnątrz lodówki, chyba, że szklanka dotykała radiatora.


Racja były dwa termometry, jeden akwariowy pływajacy w szklance drugi leżący obok parapetowy, ale na zewnatrz lodówki obydwa miały taka samą wartość, a z tego co wiem to woda stojca n w szklance zawsze ma około 2 stopnie nizszą temperature od otoczenia :) mierzyłem to np w słoiku z przegotowaną wodą który stoi w kuchni od 2 dni i nigdy nie ma takiej wartości jak otoczenie
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 24.07.2016 09:53

Janusz Bajcer napisał(a):
valdemar napisał(a):Mam lodówkę kupioną parę lat temu na aledrogo za 150 zł. Chłodzi jak żyleta, w każdym razie piwko po wyjęciu jest zimne i oszronione :D

Jeśli to jest lodówka turystyczna jak na zdjęciach powyżej lub podobna - to z tym szronem ściemniasz :mrgreen:

Nie koniecznie, piwo moglo lezec w czasie zimy w takiej lodówce dlatego miało szron ;)
PS. Takie lodówki są wstanie schłodzic 10-15stopni w stosunku do temp otoczenia, ja radze zawsze 1-2 butelki wody zamrozic i wsadzic, wtedy z 6godzin trzyma chłód w lodówce jak stoi w cieniu i nie jest za czesto otwierana
justyska.k1
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 20.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) justyska.k1 » 24.07.2016 09:58

Rysio napisał(a):Da się :wink:

Obrazek

Jak zapłyniesz o 10 a wracasz o 18 i masz 6 pijących na pokładzie, to żeby nie móc wracać po takim czasie, to byś musiał mieć taką lodówkę na 3 kraty :lol:

Rysia gdzie taka fajna plaża? L
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka turystyczna - jaką wybrać?? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone