Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna - jaką wybrać??

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 03.06.2016 09:00

maciejdm1 napisał(a):Odgrzewam kotleta... od 6 czerwca 2016 w Biedrze będzie lodówka Ezetil-a za 199 zł. Parę opinii czytałem , w tym test SingSing74 na drugiej stronie tematu...Nie wiem , czy jest to ten sam model , ale i tak mam zamiar ją kupić...chyba , że macie coś lepszego do polecenia... I jeszcze jedne, ważne pytanie-czy ktoś z Was reklamował tą lodówkę ? Pytam, ponieważ mam kuzynkę , która pracuje w Biedrze i powiedziała mi , że w tamtym roku było dużo reklamacji. Może akurat mieli jakąś wadliwa serię ?



Wiem, że 1szt to nie statystyka, ale jak ma Ci to cokolwiek pomóc to moja (też z Ezetil z biedry) śmiga już 3 sezon. A oprócz wyjazdów wakacyjnych, czasem pracuje jako imprezowa chłodziarka napoi procentowych, gdy normalna lodówka jest pełna, lub jako pomocnicza lodówka na święta - tak więc trochę roboczo godzin robi w roku.

Jak wkładasz produkty schłodzone, to sprawdza się jako lodówka w aucie. Wiadomo jak ma być używana jako kempingówka, to raczej bym poszukał czegoś innego. Na samą podróż 2 dniową natomiast wystarcza.

Reasumując za te pieniądze - bierz
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 04.06.2016 17:47

W carrefour mają za 99 ale nie wiem jaka firma.
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 07.06.2016 11:58

Lodówka kupiona. Prezentuje się całkiem,całkiem.Zrobiłem godzinny test i w ciągu godziny podłączona do 230V ,ustawiona na max schłodziła z 26"C do 15"C. Wg. mnie jest to dobry wynik. Jak będę miał czas to zrobię podobny test co kolega SingSing74.
Lodówka kupiona oczywiście z myślą transportu spożywki na trasie PL-CRO lub innych.Nie zamierzam korzystać z niej w inny sposób.
Pozdrav.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.06.2016 12:00

maciejdm1 napisał(a):Zrobiłem godzinny test i w ciągu godziny podłączona do 230V ,ustawiona na max schłodziła z 26"C do 15"C. Wg. mnie jest to dobry wynik.


Ale co schłodziła ?
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 10.06.2016 10:06

Też mogę pochwalić lodówki firmy Ezetil. Po podpięciu pod gniazdko 230v w zeszłym roku (namiot, temp. około 30stopni) tak dobrze chłodziła, że masło było tak twarde po wyjęciu, że trzeba było odczekać by dało się posmarować kromkę :)
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 10.06.2016 10:54

Waeco CF-35
Już parę wyjazdów za nią, minus, że jest duża.
Plus, że nawet używałem ją jako zamrażarkę, oraz to, że na dwóch akumulatorach 12V 9Ah może mi cały dzień w aucie pracować a w środku 6 stopni.
No i jest cicha bo to regularna kompresorowa. Kupiłem używkę za około 600zł i nie żałuje ani jednej złotówki :)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 12.06.2016 12:06

czerwo napisał(a):Waeco CF-35
Już parę wyjazdów za nią, minus, że jest duża.
Plus, że nawet używałem ją jako zamrażarkę, oraz to, że na dwóch akumulatorach 12V 9Ah może mi cały dzień w aucie pracować a w środku 6 stopni.
No i jest cicha bo to regularna kompresorowa. Kupiłem używkę za około 600zł i nie żałuje ani jednej złotówki :)

Rozumiem że piszesz o używaniu w czasie jazdy. Nie prościej do samochodowego aku podłaczyć?
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 14.06.2016 18:00

Na postoju. Zazwyczaj jadę przez noc, więc nad ranem jestem na miejscu, zakwaterowanie od 14 i co z jedzeniem? Do chorwacji do jeszcze nie problem bo ceny podobne. W zeszłym roku Francja i Hiszpania w sumie 3 tygodnie więc po przyjeździe pod kemping podpinam pod dodatkowe aku i idę na plażę. Można podpiąć pod samochodowe ale wolę auto odpalić niż na pych później :)
artonio
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) artonio » 14.06.2016 18:41

Witam ponownie. Dzięki za odpowiedzi, skutecznie wyleczyłem się z lodówki którą przytaczałem wcześniej. Zwiększyłem budżet i teraz pytanie co wybrać w okolicach 35-40l pojemności:
- NVOX A35G12 lub większa - nigdzie nie znalazłem opinii o tym sprzęcie, cena kusząca tylko dość lakonicznie opisane możliwości chłodzące. Czy ktoś miał do czynienia z tym produktem?
- WAECO TC 35FL - działa na ogniwach peltiera i zastanawiam się czy schłodzi piwko do akceptowalnej temeratury podczas 30+ stopniowych upałów,
do wyboru mam jeszcze te dwie które w sumie nie wiem czym się różnią:
- Dometic CombiCool ACX 35 lub 40
- Dometic CombiCool RC 2200 EGP

Zależy mi na tym aby lodówka miała przynajmniej podwójne zasilanie 12V + 230V.

Jeżeli w kwocie maks 1200zł macie coś jeszcze lepszego w temacie lodówek o zakładanej pojemności to chętnie przeanalizuję propozycje ;)

Z góry dzięki
maciejdm1
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 12.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciejdm1 » 14.06.2016 19:02

Rysio napisał(a):
maciejdm1 napisał(a):Zrobiłem godzinny test i w ciągu godziny podłączona do 230V ,ustawiona na max schłodziła z 26"C do 15"C. Wg. mnie jest to dobry wynik.


Ale co schłodziła ?

Nic, podlaczylem do prądu i w ciągu godz schłodzila tyle ile napisałem. Oczywiście na wyjazd będę brał schłodzone produkty.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 14.06.2016 23:14

artonio napisał(a):Witam ponownie. Dzięki za odpowiedzi, skutecznie wyleczyłem się z lodówki którą przytaczałem wcześniej. Zwiększyłem budżet i teraz pytanie co wybrać w okolicach 35-40l pojemności:
- NVOX A35G12 lub większa - nigdzie nie znalazłem opinii o tym sprzęcie, cena kusząca tylko dość lakonicznie opisane możliwości chłodzące. Czy ktoś miał do czynienia z tym produktem?
- WAECO TC 35FL - działa na ogniwach peltiera i zastanawiam się czy schłodzi piwko do akceptowalnej temeratury podczas 30+ stopniowych upałów,
do wyboru mam jeszcze te dwie które w sumie nie wiem czym się różnią:
- Dometic CombiCool ACX 35 lub 40
- Dometic CombiCool RC 2200 EGP

Zależy mi na tym aby lodówka miała przynajmniej podwójne zasilanie 12V + 230V.

Jeżeli w kwocie maks 1200zł macie coś jeszcze lepszego w temacie lodówek o zakładanej pojemności to chętnie przeanalizuję propozycje ;)

Z góry dzięki

Bierz taką która mrozi a nie bazującą na wymianie powietrza. :papa:
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 15.06.2016 01:58

a cos stad?
jak lodowka to tylko sprezarkowa
http://www.bagazniki.net.pl/lodowki-sam ... 2_206.html
czerwo
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 21.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) czerwo » 15.06.2016 10:16

Wszystkie przy, których masz napisane kompresorowa. One też mają funkcję mrożenia. Waeco z tego co wiem masz 12/24 i 220. Czyli pod gnizado zapalniczki 12/24 albo do prądu. Zobacz też firmę NVOX.
Cześć ludzi chwali też lodówki 12/220/GAZ ale one aż tak bardzo nie chłodzą.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2525
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 15.06.2016 11:57

Ja tam używamy zwykłej na zamrażane wkłady. Do jednej lodówki wkładamy np. zamrożone "coś" i dojeżdża do Cro zamrożone.
Nawet z postojem (noclegiem)
W drugą lodówkę wkładamy napoje itp. z wkładami - i mamy cały czas schłodzone wszystko co ma być schłodzone
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 15.06.2016 20:57

czerwo napisał(a):Wszystkie przy, których masz napisane kompresorowa. One też mają funkcję mrożenia. Waeco z tego co wiem masz 12/24 i 220. Czyli pod gnizado zapalniczki 12/24 albo do prądu. Zobacz też firmę NVOX.
Cześć ludzi chwali też lodówki 12/220/GAZ ale one aż tak bardzo nie chłodzą.
Moja chłodzi b.dobrze. Używam coś takiego i ma napewno kilkanaście lat.
http://allegro.pl/lodowka-turystyczna-k ... 49650.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka turystyczna - jaką wybrać?? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone