Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna - jaką wybrać??

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AbcFitness
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) AbcFitness » 30.06.2014 13:57

Godnym polecenia produktem jest lodówka marki Sapphire o pojemności 24 litrów. Bardzo wygodna w użytkowaniu, ma niewielkie wymiary zewnętrzne i jest stosunkowo lekka. Posiada solidny, wyprofilowany uchwyt i mocne zawiasy – nie ma obaw, że po kilkunastu użyciach klapka odpadnie, jak często ma to miejsce w przypadku tanich modeli z supermarketu.

Lodówka Sapphire sprawdzi się podczas długich podróży samochodowych, na kempingu lub w domku letniskowym, który nie posiada kuchni z tradycyjną lodówką. Zasilanie można podłączyć na dwa sposoby – do gniazdka zapalniczki w aucie lub zwykłego gniazdka 230V.

Dodatkowym plusem jest możliwość podzielenia wnętrza lodówki na dwie komory. Dzięki temu oddzielimy cięższe produkty (butelka wody, soki) od lżejszych, podatnych na zgniecenie.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 30.06.2014 14:27

Śmiedzi autoreklamą !
kajot85
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajot85 » 24.07.2014 08:01

witam
nie chce zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie zapytać w tym temacie..
jaką chłodziarkę z modułem Peltiera wybrać - waham się między Mobicool u30 12v w cenie 150zł a Ezetil E32M 12/230V za ok 200zł. Pytanie która firma jest lepsza? czy warto dołożyć 50zł za możliwość podłączenia do gniazdka w domu? (mam zasilacz z gniazdkiem jak w zapalniczce samochodowej do którego mogę podłączyć mobicool'a).
z góry dziękuję za podpowiedzi
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 24.07.2014 08:06

jak dla mnie tylko opcja z możliwością do podłączenia w domu. Wielokrotnie wykorzystana, np przy noclegu po drodze, na kempingu, do schłodzenia lodówki w domu zanim wsadzimy ją do auta. Ezetil sprawdzony -polecam, mocno chłodzi. Kupiony w biedronce :wink: , ale nie wiem czy to ten model o którym piszesz
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.07.2014 09:56

Oczywiście warto dopłacić do podwójnego systemu zasilania. Dodam jeszcze, że w zeszłym roku w Biedronce były Ezetil`e E 32, w tym E 32M. Z tego co widzę tegoroczna wersja nie posiada trybu Boost, który zużywa nieco więcej energii, ale ma za zadanie skrócić czas schładzania zawartości lodówki (chłodziarki).
kajot85
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajot85 » 28.07.2014 12:50

dziękuję za info.
niestety spóźniłem się na lodówki w Biedronce i musiałem kupić gdzie indziej- w tym roku biedronka wypuściła je pod koniec czerwca.
pozdrawiam
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 28.07.2014 13:00

Jeszcze wczoraj była ostatnia w Piekarach Śląskich za 179 zł.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 01.08.2014 20:35

who napisał(a): Są to więc chłodziarki absorpcyjne, a nie sprężarkowe.

Pojawił się ten temat , który miałem poruszyć na innym forum bardziej carvingowo-turystycznym polecali lodówki sprężarkowe ponieważ one są najlepsze ale dużo droższe i mam teraz mętlik. Posiadam chyba 2 duże an wkłady i jedną nieużywana Mobilcool numeru nie pamiętam ale była przepłacona i przewód 230V został skradziony. Do niej miałem zamiar zastosować następujący patent dokupić zostawić na dzień przed wyjazdem włączoną lodówkę co by ,,złapała temperaturę" i wsadzić do niej wszystko zamrożone moim zdanie dojedzie bez najmniejszych problemów.
Pozdrawiam
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 02.08.2014 08:39

Roland90 napisał(a):
who napisał(a):Do niej miałem zamiar zastosować następujący patent ...... zostawić na dzień przed wyjazdem włączoną lodówkę co by ,,złapała temperaturę" i wsadzić do niej wszystko zamrożone moim zdanie dojedzie bez najmniejszych problemów.
Pozdrawiam



Szkoda prądu. Zalać na kilkanaście minut zimną wodą, żeby wychłodzić ścianki. Wylać wodę i załączyć na 2-3 godziny przed zapakowaniem zmrożonych produktów.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 02.08.2014 11:37

SingSing74 napisał(a):
Roland90 napisał(a):
who napisał(a):Do niej miałem zamiar zastosować następujący patent ...... zostawić na dzień przed wyjazdem włączoną lodówkę co by ,,złapała temperaturę" i wsadzić do niej wszystko zamrożone moim zdanie dojedzie bez najmniejszych problemów.
Pozdrawiam

Jeżeli to jest zwykła lodówka obniżająca temp. o ileś tam stopni to nic Tobie to nie da.(Sing sing potwierdzi :D ) Ja używam lodówki która ma chłodzenie oparte na amoniaku. Taka lodowka mrozi a nie schładza. Używam przetwornicy do zasilania -lodówka ma wtyczki na 230 i 12V takie same. Zrobiłem dodatkowo przewód wtyk 12volt pod zapalniczkę i gniazdo 230 .Znajomi mogą wtedy korzystać również.
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 02.08.2014 23:22

Obecnie na wyprzedarzach jest duzo lodówek różnego typu.
Ale w większości są te same ogniwa Poltiera. Czyli jak masz wiekszą pojemnośc pudła lodówki /np.32 l/ to chłodzi gorzej ,a jak masz 22 -24 l to lepiej.
Najlepiej do takiej " lodówki "wsadzić 2 zamrożone na kość butelki z wodą mineralną a na spod ze dwa wklady mrożące, i mnie taki układ podłączony stale pod zasilanie wystarczy na dwa dni jazdy .Po przyjeździe jeszcze mam częściowo lód w mineralnej /można się schłodzić po podróży/.
A samo zasilanie daje tylko różnicę w temp wewn/zewn. ok 12 -17 st.C mniej , w zależności od pojemności.
I nikt nic innego w tego typu schładzarce nie wymyśli jeżeli są na technologii ogniw Poltiera .Sam miałem 3 takie modele i sprawdzałem empirycznie.
Woda i mrożonki najlepsze !!! :P
No chyba ,że ktoś będzie targał większą chłodziarkę absorbcyjną lub sprezarkową.

Pozdrawiam !!
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.08.2014 18:29

O 13:40 rozpocząłem test chłodziarki turystycznej Ezetil e32. Wyniki wieczorem.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.08.2014 20:36

Start 13:40. Pojemność 29 litrów. Temperatura w pokoju 29 st. Zawartość chłodziarki: 5 wód mineralnych 1,5 l , cola 2 l i szklanka wody z termometrem. Napoje o temperaturze pokojowej czyli około 29 st. Instrukcja zaleca wkładanie produktów schłodzonych, ale postanowiłem sprawdzić chłodziarkę symulując zakup ciepłych napojów w sklepie.

Wstępne wyniki:
1. Pierwszy pomiar po 2 godzinach - temp. zew. 29, woda w szklance 19.
2. Drugi pomiar po 4 godzinach - odpowiednio 27 \ 16
3. Trzeci pomiar po 6 godzinach - 26 \ 14.
4. Po 10 godzinach 24 \ 12.
5. Po 13 godzinach 23 \ 10.

Wybiła godzina 3 nad ranem. Wyjąłem butelki i zostawiłem tylko szklankę z wodą. Obudziłem się przed ósmą i dokonałem ostatniego pomiaru.

6. Szósty pomiar 22 \ 5.

Wnioski.
10 litrów ciepłych napojów okazało się nie lada wyzwaniem dla ezetil`a. Żeby uzyskać obiecaną różnicę temperarury, czyli około 18 stopni, należy wkładać do chłodziarki produkty wstępnie schłodzone. Włożenie dużej ilości napojów o temp. niemal 30 st. powoduje, że osiągnięcie oczekiwanego chłodu będzie trwać długo, choć już 14 st. jest wynikiem do przyjęcia dla napojów. Temperaturę niższą uzyskamy szybciej lub ją utrzymamy, kierując się wskazówkami producenta. Warto więc o tym pamiętać robiąc zakupy w sklepie - kupujemy z lodówek i możliwie jak najszybciej pakujemy to do chłodziarki. Jeśli mamy daleko do sklepu, to warto wziąć ją na zakupy i uzupełniać pod samym sklepem, mając podłączoną do zasilania. Trzymając się tych zasad, będziemy mogli korzystać z lodówki turystycznej z zadowoleniem, pamiętając jednak o tym, że pomimo nazwy lodu z niej nie wyciśniemy ;)
Ostatnio edytowano 04.08.2014 07:38 przez SingSing74, łącznie edytowano 1 raz
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 03.08.2014 23:57

Moja lodówka też przechodzi test. :lol: Nie pamiętam o której ją włączyłem ale jak przeczytałem o teście przedmówcy to nieomieszkałem dokonać pomiarów. Otoczenie 26,6 wewnątrz 3,4 . Drugi pomiar 4,1. Termometr elektroniczny i przy pomiarze otwarta pokrywa powoduje wzrost temp. Lodówka pusta.
Bartez1982
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartez1982 » 06.08.2014 09:49

Witam
Obecnie w Kauflandzie jest Mobicool U30 na 12v za 69zł to istna taniocha i sam sobie taka na podróż kupiłem.
Polecam i trzeba się spieszyć lub odwiedzić kilka sklepów....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka turystyczna - jaką wybrać?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone