Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka samochodowa Mobicool T25

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2006 22:25

Hurra.. lodówka naprawiona...... można jechać na wakacje :lol:
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 16.07.2006 23:03

Janusz Bajcer napisał(a):silniczek zdobyty trochę niestety nie pasuje (za krótki bolec), ale kolega pogłówkuje i obiecał naprawić :D

Janusz Bajcer napisał(a):Hurra.. lodówka naprawiona...... można jechać na wakacje :lol:

No proszę, nie ma to jak długi bolec... 8) :lol:

PozdraV
J.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2006 23:13

"długi bolec" :wink: w lodówce pojedzie nie do Grecji (takie były przymiarki), ale do Czarnogóry
Pozdrawiam
Ballah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 17.07.2006 09:43

Tak, wewnętrzny silniczek komutatorowy jest dosyć głośny. Mam zamontowany dodatkowy wyłącznik, który na noc puszcza prąd na ten silniczek poprzez żaróweczkę, dzięki czemu obroty spadają o połowę a hałas o 3/4 :) . Ale i tak słychać, więc lodówka zwykle stoi nocą na zewnątrz, w pewnym oddaleniu od namiotu. Zamontuję jeszcze na fabrycznym wentylatorze drugi od zasilacza komputera, jest prawie bezszelestny, bo z tego co widzę na Lili namioty stoją dosyć ciasno i z tym oddaleniem może być problem... :(
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 13.08.2006 20:44

Właśnie wróciłem z wakacji i śpieszę donieść, że lodóweczka sprawiła się znakomicie! :lol:
Przez bite 3 tygodnie pracowała bez przerwy i faktycznie ładnie chłodziła, i w samochodzie i w namiocie. WARTO!

PozdraV
J.
Deeno
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Deeno » 13.08.2006 22:56

wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 14.08.2006 00:13

Janusz Bajcer napisał(a): nie pasuje (za krótki bolec), ale kolega pogłówkuje i obiecał naprawić :D


Na kłopoty z bolcem najlepsza jest taka mała niebieska tabletka :wink:
Pozdrav.
Sołtys
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 10.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sołtys » 03.09.2006 15:08

Kupiłem Mobicool T 25 Właśnie wruciłem z Cro a lodóweczka chodziła calutkie 2 tygodnie i spisała się na medal.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 08.10.2006 17:46

Ballah napisał(a):
slawek66 napisał(a):wg mnie lepiej kupic taka na wklady z duza iloscia wkladow, np tyle zeby cala w srodku wylozyc i jeszcze na gore
wklady teraz bardzo tanie, jedyny problem gdzie ich tyle na raz zamrozic

No właśnie. Do chładziarki potrzebna jest zamrażarka.
A ja mam małą elepśtryczną chłodziarkę turystyczną starego typu - w środku do połowy jest z aluminium - zamontowałem moduł Peltiera 89 W D Tmax: 67,0 ° C, do tego solidny zasilacz sieciowy i przewody 4mm2 - MROZI w chorwackim skwarze! Musiałem po zeszłorocznych wakacjach dorobić przełącznik na pół gwizdka, bo masło rano siekierą... a i ser zamrożony niezbyt smaczny :) Tak więc w dzień chodzi na 89 Watów, a na noc przełączam na pół - nocą chłodniej.

Z tym, że tanie lodówki turystyczne sprzedawane w marketach mają moduły 36W :(, małe radiatory i ustrojstwo chłodzące jest w pokrywie. A do tego sprzedają "zasilacze" sieciowe o mocy 10 W. I jak ma toto chłodzić ?


Witam!
Czy wiesz jak można zwiększyć efektywność chłodzenia w takim mobilcoolu? czy można gdzies kupic wydajniejsze ogniwa ewentualnie jak je podkrecic?
pozdrav
adam_cro
Ballah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 10.10.2006 15:03

adam_cro napisał(a):Czy wiesz jak można zwiększyć efektywność chłodzenia w takim mobilcoolu? czy można gdzies kupic wydajniejsze ogniwa ewentualnie jak je podkrecic?
adam_cro


Podkręcić się nie da, ale:
1. można zwiększyć wydajność chłodzenia strony gorącej
2. warto sprawdzić napięcie bezpośrednio na module. Powinno wynosić około 15V (w wielkim uproszczeniu). Daj znać jakie masz napięcie przy fabrycznym zasilaczu.
3. można zamontować moduł o większej mocy, ale trzeba też zapewnić lepsze chłodzenie strony gorącej.

Więcej o modułach np: http://www.eres.alpha.pl/elektronika/re ... icle_id=17
Beata7
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata7 » 05.06.2007 20:52

Witam
Wyjeżdzam za dwa tygodnie do Cro i właśnie przymierzam się do tej lodóweczki ....jest napisane, że chłodzi ona do "MAX 20c PONIŻEJ TEMPERATURY OTOCZENIA" - czy rzeczywiście ona tak chłodzi (18-20c poniżej)? ...znajomi kupili lodówkę (innej firmy), która po całym dniu chodzenia osiągnęła max 11c poniżej temp otoczenia(???) Na warunki Cro to chyba troszkę przymało.... może mobilcool jest lepsza?

Beata :P
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 07.06.2007 00:24

Taka własnie lodóeczka zawsze mi sprawdzała sie ok. Nigdy nie miałem kłopotów zwwsze wszystko pracowało pawidłowo.
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 15.06.2007 22:27

Obrazek
A ja używam takiej lodóweczki i uważam że nie ma lepszej. Zasilana jest 230 V a nie na wkłady, ma zamrażalnik i piwo z niej wyciągam ZIMNE. Lodówki na wkłady czy z wentylatorkiem moim zdaniem nigdy nie spełnią swojej roli w Chorwacji. Chociaż na krótką metę np podróż do Cro sam takiej używam a wkłady to zamrożone PET-y
Pozdrav ! :papa: :sm:
Marcin W.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 26.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin W. » 16.06.2010 07:54

Ja z kolei pożyczyłem od rodziców Mobicool T-16 model z 2007-2008 zakupionej w Makro - powiem krótko mniamniuśna. Piwo rano zimne (butelka wręcz się poci jak diabli) czekolada mleczna twarda a w upały chłodne. Dla mnie bomba produkt. Sam w tym roku szukam tylko Mobicoola T-26 ale raczej kupię T-32.
P.S.
Na kampie Boban ludzie zazdrościli mi zimnego piwka z przenośnej lodóweczki.
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lodówka samochodowa Mobicool T25 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone