Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Live Tučepi 2014 (Tucepi)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.07.2014 13:27

adasiek231 napisał(a):Jedź śmiało my zawsze w ciemno jeździmy, stawiasz auto gdzieś na uboczu i idziesz od mieszkania do mieszkania każdy coś ma tylko kwestia gustu i kasy ;) a często się zdarza że stoją/siedzą przy drodze z tabliczką apartmani więc wystarczy stanąć i zapytać :hut: .
Obecnie jesteśmy w Tucepi - widok mamy na morze i jednocześnie na góry w kierunku Makarskiej, do morza mamy 150 m ;)

Owszem stoją z tabliczkami ale w godzinach porannych.
Najlepiej noclegów szukać do godziny 12. Później ciężko coś znaleźć.
Nie ma tak, że każdy ma coś.
Rok temu w połowie sierpnia w Tucepi - po godzinie 14 był problem z noclegami.
Chyba że bez klimy i wifi.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 13.07.2014 15:59

Dżejan napisał(a):
i z plaży

Obrazek




Piękne w doki w tym Tucepi... 8O


:oczko_usmiech:
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.07.2014 16:33

wikol napisał(a):
adasiek231 napisał(a):Jedź śmiało my zawsze w ciemno jeździmy, stawiasz auto gdzieś na uboczu i idziesz od mieszkania do mieszkania każdy coś ma tylko kwestia gustu i kasy ;) a często się zdarza że stoją/siedzą przy drodze z tabliczką apartmani więc wystarczy stanąć i zapytać :hut: .
Obecnie jesteśmy w Tucepi - widok mamy na morze i jednocześnie na góry w kierunku Makarskiej, do morza mamy 150 m ;)

Owszem stoją z tabliczkami ale w godzinach porannych.
Najlepiej noclegów szukać do godziny 12. Później ciężko coś znaleźć.
Nie ma tak, że każdy ma coś.
Rok temu w połowie sierpnia w Tucepi - po godzinie 14 był problem z noclegami.
Chyba że bez klimy i wifi.


nie wiem jak w sierpniu ale teraz - połowa lipca a stoją od rana do wieczora, nawet po zmierzchu...
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 13.07.2014 22:12

Bo coś mi się wydaje że Lipiec w tym roku coś słabszy w wykonaniu turystów.
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 13.07.2014 22:18

Piękne fotki i ta plaża Nugal... Cudna! :D
marecki27
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 07.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecki27 » 13.07.2014 22:50

Siemka Dzejan,miałeś wczesniej przed wyjazdem nagrany apartament,czy po prostu pojechałeś w ciemno?
DragisA
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DragisA » 14.07.2014 08:46

Dobry Den :)

Szczypta pytań logistycznych...

Razem ze znajomymi planujemy teleportować się na Sv. Jure skuterami lub quadami. W Makarskiej znalazłem wypożyczalnie, a czy w Tucepi są takowe ? Jeśli tak to czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy w jakiej są cenie na miejscu ?

Do miejscowości dojechaliście Sveti Ilija czy clasicco serpentyny przez Zadvarje ?

PZDR i kłaniam się nisko!
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 14.07.2014 09:03

kodens79 napisał(a):Bo coś mi się wydaje że Lipiec w tym roku coś słabszy w wykonaniu turystów.

Też mi się tak wydaje. Coś mało ludzi na plaży. Identycznie jak w drugiej połowie sierpnia.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 14.07.2014 14:21

Witam. Ja bylem w Tućepi od 21-30.06. Zapraszam na moją relację https://www.cro.pl/18-zachwycajacych-chwil-orebic-tu-epi-i-inne-po-drodze-t46002.html również z Tućepi. O Tućepi zaczyna się od 4strony. Właśnie zaczynam pisać o tym właśnie miasteczku. My jedliśmy głównie w Konoba Postup koło portu. Chętnie odpowiem na pytania. Pozdrawiam.
dino1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dino1 » 14.07.2014 16:14

Co do jedzenia jest knajpka o nazwie Mala Barka (biało fioletowe nakrycia) Jedzenie smaczne i naprawdę świeże, jedliśmy w kilku innych restauracjach ale tu smakowało dużoooo lepiej, owoce morza świeże nie gumowate tylko takie jak być powinny, żona się zachwycała kalmarami grilla/smażone oba dania były pyszne, małże to samo risotto z krewetkami, palacinki czy jakoś tak (naleśniki) i wiele innych dań nie chcę reklamować bo nie oto chodzi nam po prostu smakowało i ceny tez dobre. Zakupy nie problemu jest co potrzeba jesli ktoś ma większe wymagania to konzum lub lidl Makarska ;) ok 7 km
Na talerzu już wymuskane przezemnie małże z głębokiego półmiska (do tego był smaczny sos i przypiekane grzanki z czosnkiem i masłem)


Dzięki za wyczerpująca odpowiedź:) apetyczny opis i zdjęcie :P
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.07.2014 21:31

marecki27 napisał(a):Siemka Dzejan,miałeś wczesniej przed wyjazdem nagrany apartament,czy po prostu pojechałeś w ciemno?


pojechałem w ciemno,
3. raz w ciemno i ne ma problema :)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.07.2014 21:35

DragisA napisał(a):Dobry Den :)

Szczypta pytań logistycznych...

Razem ze znajomymi planujemy teleportować się na Sv. Jure skuterami lub quadami. W Makarskiej znalazłem wypożyczalnie, a czy w Tucepi są takowe ? Jeśli tak to czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy w jakiej są cenie na miejscu ?

Do miejscowości dojechaliście Sveti Ilija czy clasicco serpentyny przez Zadvarje ?

PZDR i kłaniam się nisko!


nie rozglądałem się za wypożyczalniami ale przy deptaku widziałem biura rent a car to może skutery też gdzieś są...

jechałem przez tunel Sveti Ilija, wrzuca się kartę kredytową i po sekundzie wypluwa z powrotem...
dino1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dino1 » 14.07.2014 21:49

bop napisał(a):Witam wszystkich.
Właśnie planuję pierwszy wyjazd rodzinny do Chorwacji. Trafiłem tu przypadkowo, ale znalazłem wiele ciekawych informacji, za które serdecznie dziękuję i dodatkowo spodobało mi się Tucepi, więc może tam trafię.
Mam jedno pytanie ogólne, a mianowicie jak najlepiej zrobić z kwestią pieniędzy, tzn. mój pomysł jest taki, żeby wziąć Euro i trochę Kun a gdzie się da płacić kartą. I teraz: ile tego brać (Euro i Kun) - ewentualnie czy da się tam wypłacać z bankomatów np. w Euro czy tylko w Kunach, czy akceptowane są karty debetowe i kredytowe? Czy za kwatery trzeba płacić w Euro?
Proszę o prosta instrukcję - najlepiej tych, którzy sami to sprawdzili.
Pozdrawiam, Bohdan.


Ja wczytałem się w fora i założyłem kartę debetową T-mobile, widziałem też ranking i na pierwszych miejscach "przyjaznych banków" były min banki PKO. Słyszałem różne opinie, nawet taką żeby zabierać złotówki i wymieniać w kantorach lub Chorwackim banku, ale spory kończyły się i tak stwierdzeniami że różnice są minimalne:)
Co do kart kredytowych, nikt nie polecał...
Ostatnio edytowano 14.07.2014 21:51 przez dino1, łącznie edytowano 1 raz
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 14.07.2014 21:49

Dzisiaj smażing i plażing w Breli

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dino1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dino1 » 14.07.2014 21:55

DragisA napisał(a):Dobry Den :)

Szczypta pytań logistycznych...

Razem ze znajomymi planujemy teleportować się na Sv. Jure skuterami lub quadami. W Makarskiej znalazłem wypożyczalnie, a czy w Tucepi są takowe ? Jeśli tak to czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy w jakiej są cenie na miejscu ?

Do miejscowości dojechaliście Sveti Ilija czy clasicco serpentyny przez Zadvarje ?

PZDR i kłaniam się nisko!


Tu masz kilka informacji :) 18-zachwycajacych-chwil-orebic-tu-epi-i-inne-po-drodze-t46002-60.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Live Tučepi 2014 (Tucepi) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone