Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lista kempingów w Cro

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr.wd
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.wd » 30.07.2009 13:37

Witam
Być może zainteresuje to kogos kto wybiera się na Istrię i nie wie na jaki camping się udać. Właśnie wróciłem z pobytu na Istrii. W szczycie sezonu nie jst tak łatwo znaleźć jak mi się wydawało dobre pole z wolnymi miejscami. Rozbiliśmy namiot dopiero na 7 -mym campingu. Najpierw korzystając z informacji i opiniach o campingach skierowałem się na camp. Veśtar koło Rovinij. Jak się okazało tłok niemiłosierny, w basenie aż się gotowało od ludzi, plaża zatłoczona, ogólnie nie znalazłem miesca w miarę spokojnego gdzie można by 5 dni wypocząć. Drugi camp. obok poprzedniego przy tej samej zatoczce, droga po zapylonych kmieniach masa piałego unoszącego się pyłu, dużo cienia - brak miejsc. Następne to camp. San Paulo na wysokości Bale dość ładny - brak miejsc z dostępem do prądu, nastepny obok to Colone są miejsca jednak camp nie posiada dostępu do prądu. Następny bliżej Puli Bi Vilage, olbrzymi luksusowy mocno nasłoneczniony z kwaterami wyznaczonymi ( jak na cmentrzu - przepraszam za skojarzenia) okupiony Niemcami i Holendrami. Plaża ogrodzona zamykana o godz. 20. Łazienki super. Nie zatrzymujemy się z powodu tej plaży i zbyt małej ilości cienia. Następny to Pineta położony w samym środku sosnowego lasu, wydawać by się mogło bajka a tu okazuje się, że najładniejsze mijsca nie mają dostępu do prądu a te z prądem nie mają możliwości zaparkowania auta koło namiotu. Łazienki koszmar jakiego nigdzie dotąd nie widziałem. Pełno naszych sąsiadów z południa. Następny camp to Puntizela. I to okazuje się trafem prawie w dziesiątkę. Niestety jak wszędzie dużo ludzi ale można znaleźc kwaterę w miarę zacinioną, z możliwością postawienia auta obok namiotu, łazienki czyste sprzątane co dwie godziny ( jest lista przywieszona z podpisami osób sprzątających) niestety ich stan techniczny trochę pozostawia do życzenia ale do przeżycia. Plaże bardzo ładne kilka zatoczek tych bliżej to więcej ludzi i tych dalszych gdzie mało komu się chce tam iść, za to możana się opalać nawet nago i nikomu to nie przeszkadza. Sklepy, restauracja, pizzernia, itp pod ręką. Cena za duży namiot, auto, prąd, 4 osoby ( niestety dzieci powyżej 8 lat płacą jak dorośli ) wyniosła 39 euro;;. Generalnie polecam. Szukanie tego campingu zajęło mi 4 godziny. Byłem na nim w terminie 23 do 28.07.2009
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 30.07.2009 14:36

Bardzo istotne informacje, wielkie dzięki. Już właśnie się dowiedziałam, że na San Polo są problemy z parcelami z prądem. Ale że na Colone ich w ogóle nie ma? Co oni w ogóle z tym prądem poszaleli na tej Istrii?

Brałam pod uwage większość wymienionych przez ciebie kempingów, a zwłaszcza San Polo, hi hi... Po San POlo/ Colone, drugi w kolejności był camp Puntizela.

Dużo w ogóle Włochów?

Na miejscu będziemy koło 19 sierpnia... to jeszcze w sumie szczyt... zwłaszcza dla Włochów.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.07.2009 16:46

Te dwa kempingi w Bale maja jeszcze jedna wadę - z opisu na stonkach wnika, że prysznice są na żetony.

Ja z uporem maniaka na Istrii polecam kemping Valkanela - byłem cztery razy w różnych terminach i miejsce zawsze było, nawet na dwa, trzy namioty :D
piotr.wd
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.wd » 31.07.2009 08:54

Jeżeli chodzi o camp. Puntizela to Włochów było sporo, Niemców znacznie więcej zwłaszcza grup młodzieżowych, byli Czesi, Holendrzy, Słoweńce, Rosjanie. Niemniej jednak żadna narodowość w jakiś negatywny sposób nie dała się we znaki. Ważne dla nas było aby w nocy był spokój. I tak właśnie było, żadnej nocy nikt nie "imprezował" była cisza, nigdy nas nikt nie obudził, z wyjątkiem wiatru, który jednej nocy mocno wiał. A tak jeżeli chodzi o Włochów, zanim dotarliśmy na Istrię 11 dni spędziliśmy we Włoszech na trzech campingach 2 noce koło Wenecji, 7 na Gargano, 2 w środkowych Włoszech. Wszędzie było super, zwłaszacza na Gargano gdzie w zasadzie obcokrajowców można było policzyć na palcach, Włosi zachowywyali się rewelacyjnie, Camp cudowny, atmosfera spokoju i ciszy, poprostu rewelacja.
Dziś wyjeżdżam na kajaki więc jeżeli chodzi o jakieś informacje to dopiero za tydziń
Pozdrawiam
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 31.07.2009 12:40

Ja akurat nie mam nic przeciwko żadnej nacji, kultura nie wynika z przynależności do jakiegoś narodu ;)
W zeszłym roku zarówno z Niemcami jak i Włochami bardzo dobrze się dogadywaliśmy.
Bardziej chodziło mi o Włochów w tym sensie, że oni ostatnie 3 tyg sierpnia mają urlopy w większości (jak kiedyś płytki do łazienki zamawialiście w końcówce sierpnia to wiecie ;))

Też planujemy się we Włoszech zatrzymać, ale bardziej miedzy Triestem a Wenecją (pod koniec urlopu). Szczerze mówiąc nie znam włoskich kempingów za bardzo - jeśli nie licząc pobyty na kempingu Spina w Lido di Spina na obozie w liceum :D

Januszu, rozważałam ten kemping, czytałam Twoja relację oczywiście - na razie przeraża mnie jego wielkość ;) Choć jeśli nigdzie nie znajdziemy miejsca być może i tam wylądujemy ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2009 16:05

F-uncia napisał(a):Januszu, rozważałam ten kemping, czytałam Twoja relację oczywiście - na razie przeraża mnie jego wielkość ;) Choć jeśli nigdzie nie znajdziemy miejsca być może i tam wylądujemy ;)


Duży kemping ma też swoje plusy, które opisałem relacji.
Wg mnie najlepiej szukać miejsca na tym kempingu właśnie w części przylegającej do hotelu Funtana, tu jest najspokojniej, blisko do morza, do sklepu, do kościoła, w pobliżu piękny Vrsar .... itd.
F-uncia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 432
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) F-uncia » 03.08.2009 12:23

Niewykluczone że i tam poszukamy, interesują nas okolice Rovinj, więc jest on jak najbardziej w naszym zasięgu.
agula83
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agula83 » 03.08.2009 15:29

A kto może polecić jakiś camping w okolicy Biograd - najchętniej niedrogi i z basenem
agula83
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agula83 » 03.08.2009 15:30

I jeszcze jedno mam pytanko, czy ktoś był kiedyś na campingu Maritime, jeśli tak to proszę o info na ten temat
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2009 16:34

agula83 napisał(a):A kto może polecić jakiś camping w okolicy Biograd - najchętniej niedrogi i z basenem


Nie ma niedrogich kempingów z basenami.
agula83
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agula83 » 03.08.2009 21:54

Są są, jak się dobrze poszuka. Ja znalazłam kilka niedrogich z basenem (ok. 20 euro za dwie osoby + namiot + samochód) ale niestety w innej lokalizacji - Istria.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2009 22:09

agula83 napisał(a):Są są, jak się dobrze poszuka. Ja znalazłam kilka niedrogich z basenem (ok. 20 euro za dwie osoby + namiot + samochód) ale niestety w innej lokalizacji - Istria.


No to się pochwal tymi kilkoma kempingami na Istrii i w jakim terminie ta cena ok. 20 euro. :?:
plastelinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.10.2008
Dylematy

Nieprzeczytany postnapisał(a) plastelinka » 08.06.2010 17:11

Mam pytanie,jak ludzie reflektują na małego szkraba 4 miesięcznego na kempingu? Nie jestem w stanie powiedziec jak Mała będzie sie zachowywała.Czy tak ładnie przesypiać będzie noce ,czy nie bedzie płaczu pobudek... czy są za to jakieś kary? czy mogą nas "wyrzucic"{ z takiego miejsca?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.06.2010 17:18

Plastelinko, w jakim terminie jedziesz, i na jaki konkretnie kemping :?:

PS No i podziwiam, że z takim małym szkrabem pod namiot 8O
garguska
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) garguska » 27.08.2010 13:15

Witam,
wraz ze znajomymi na początku sierpnia zwiedziliśmy większą cześć wybrzeża Chorwacji. Przygotowałam mapę odwiedzonych przez nas campingów, na której umieściłam dokładne współrzędne geograficzne oraz ceny. Cena dotyczy 4 osób, 2 namiotów oraz samochodu za dobę. Mam nadzieje, że będzie dla kogoś przydatna :)

Mapa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lista kempingów w Cro - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone