Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[ANKIETA] --- Lipiec czy sierpień ??

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Lipiec czy sierpień?

wrzesień - po wakacyjnym szale, dzieciaki nie szaleją na plażach
39
14%
sierpień - jest w sam raz
106
38%
lipiec - jest w sam raz
92
33%
czerwiec - przed wakacyjnym szałem, dzieciaki nie szaleją na plażach
36
13%
zima - super okres do zwiedzania CRO
1
0%
inny termin - mam swoje ulubione poza sezonem
2
1%
 
Liczba głosów : 276

weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 30.01.2011 23:39

Stendo napisał(a):
weldon napisał(a):Hm ...
...ale chyba chodziło o preferencję
o miesiącu wyjazdu, a nie o to, czy się ma małe/duże/średnie dzieci?



Chodziło o porównanie lipca i sierpnia a nie o wrzesień.

Masz rację. Mea culpa. :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.01.2011 09:25

Pobobny temat:
forum/viewtopic.php?p=232800
Troszkę można wyczytać.

Pzdr
srebnil
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 18.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) srebnil » 31.01.2011 22:52

Witam,
W 2009 byłem z rodziną w lipcu chyba od 12 w 2010 w sierpniu od 1 do 13 ta sama miejscowość Baska Voda. Różnica była tylko w pogodzie lipiec 2009 był bardziej upalny co do ilości turystów i cen żadnej różnicy.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 03.02.2011 08:07

lipiec czy sierpien to chyba żadna różnica .oba m-c są sezonen wakacyjnym.pozdro
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 03.02.2011 21:06

anubis2423 napisał(a):lipiec czy sierpien to chyba żadna różnica .oba m-c są sezonen wakacyjnym.pozdro

Podpisuję się pod tym stwierdzeniem, zawsze jadę lipiec lub sierpień a w ubiegłym roku to nawet jechałem 31 lipca. Zawsze jest tak samo, tłok i korki ale co tam jadę na urlop i mam to w nosie nie denerwuję sie bo i tak jakoś dojade :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.02.2011 21:40

Stendo napisał(a):
weldon napisał(a):Hm ...
...ale chyba chodziło o preferencję
o miesiącu wyjazdu, a nie o to, czy się ma małe/duże/średnie dzieci?

Chodziło o porównanie lipca i sierpnia a nie o wrzesień.

Dla mnie idealnie jest jachać około/po 20 sierpnia. ( wcześniej nie mogę tzn. obojetnie jaki miesiąc)
Ostatnio byłem ( tak sie złożyło) koniec czerwca i kilka dni lipca. Myślę, że zdecydowanie wolę drugą połowę sierpnia choć czerwiec/lipiec też nie był zły.
myszkin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1081
Dołączył(a): 15.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) myszkin » 03.02.2011 21:55

Rozmawiamy czy lipiec czy sierpień , każdy z tych miesięcy jest bardzo indywidualny dla każdego . Niestety myślę że po wydarzeniach w TUNEZJI i EGIPCIE w tym roku będzie tłoczniej przez cały sezon :cry: :cry:
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 04.02.2011 15:06

Do tej pory do Chorwacji jeździłem między połową czerwca a końcem sierpnia i mam wrażenie, że najgorszym okresem do podróżowania (korki nawet na autostradach, korki przy stacjach paliw) jest przełom lipca i sierpnia.
GrzesiekBstok
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 14.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiekBstok » 04.02.2011 15:51

ja wybieram sierpień ponieważ:
1. dużo ludzi jest już po czerwcowo- lipcowym urlopie a ja dopiero wyjeżdzam :)
2. przeglądając tabele średnich temperatur wody wychodzi że w sierpniu jest ona najcieplejsza
3. w lipcu nie mogę wziąść urlopu
4. czerwiec i lipiec są raczej dość ciepłe w PL,więc ten czas wykorzystuję na działce, w sierpniu wieczory chłodniejsze, a w cro mozna do rana w kąpielówkach siedzieć :)

w ubiegłym roku byłem w drugiej połowie sierpnia, w tym jadę w pierwszej
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 28.02.2011 17:33

W sierpniu jeszcze nie byłem ale lipiec moge polecić - nawet upały (a na takie trafiliśmy) nie śą zbyt męczące ze wzgledu na wilgotnośc powietrza, ruch wiekszy niz w czerwcu czy wrzesniu ale nie jest tak tragicznie, woda ciepła, jedyny minus to kwatery drozsze niż w czerwcu czy we wrzesniu - ale to tak na marginesie
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 01.03.2011 16:20

Jeżdżę co roku lipiec albo sierpień zależy jak grupie (4-5 rodzin) pasuje. Najlepiej się jedzie (jeżeli chodzi o luz na autostradach) 15 sierpnia bo mają wszyscy święto i wlaśnie w tym roku powitamy Chorwację tego dnia.
Ale poza tym bez różnicy. Na 6 wyjazdów do cro (przeważnie w weekendy) oprócz przymusowych postojow z powodu jakiegoś wypadku nie zdarzyło mi się stać w korkach ( w Słowenii, Niemczech i Austri owszem).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Lipiec czy sierpień ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.03.2011 16:59

Stendo napisał(a):Macie jakieś preferencje ??

W ubiegłym roku byliśmy w lipcu, w tym roku bardziej nam pasuje początek sierpnia jako data wyjazdu.

Trochę obawiam się że sierpień jest miesiącem wolnym w wielu zakładach przemysłowych np. w Niemczech i Austrii i może wtedy być tłoczniej na chorwackich plażach i drogach.
Ale z drugiej strony jest to chyba trochę cieplejszy okres.

Co Wy na to ??


My z racji pracy zony zwykle dopiero po 20-tym mozemy jechac lub minimalnie wczesniej w zaleznosci od dni tygodnia

W tych terminach w lipcu jest cieplej, cieplejsze nocki i dluzsze dni - idzie to zauwazyc

Zmian w natezeniu ruchu nie zaobserowano. W zeszlym roku zalapalismy sie jedynie kilka dni nizszego sezonu na campach i pod koniec urlopu zaczelo sie robic znacznie luzniej na campie pod zwykle oblaganymi wielkimi debami :D
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 01.03.2011 17:06

a ja w tym roku wybrałem od 27 czerwca do 9 lipca..
czy ktoś może przekazać doświadczenia w zakesie pogody, temperatury powietrza i wody w morzu... choć z tą pogodą to różnie bywa i w Chorwacji .. :?:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.03.2011 17:08

pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.03.2011 21:05

Ja jestem w Chorwacji w czerwcu(ewentualnie GR)ale druga połowa sierpnia to CRO i wtedy wracając do naszego kraju przeżywam szok klimatyczny bo bywa z pogodą w kratkę :x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
[ANKIETA] --- Lipiec czy sierpień ?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone