Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

leżak na kółkach/wózek do sprzetu plażowego

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008
leżak na kółkach/wózek do sprzetu plażowego

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 13.02.2011 10:14

Witam

Bywając w Cro na plażach ( w sumie dopiero 8 razy ) a szczególnie ostatnim razem zaobserwowałem sporo osób z fajnymi leżaczkami na kółkach , które po złożeniu mogą pełnic funkcję praktycznego wózeczka na sprzęt plażowy ( coś podobnego do wózeczków na zakupy ) . Leżak/wózek był wykonany z aluminium a siedzisko z siateczki PCV . Małe to , lekkie , praktyczne i ładne . Tylko gdzie to kupic ??? Szukałem w Cro , na miejscu ale nie było . Jako , że przygotowuję się do kolejnej wyprawy poszukuję u nas podobnego lub takiego samego sprzętu . Bez rezultatu . Nabrałem się tylko na ofertę firmy ***** internetowej . Za jedyne 129,99 przysłali mi wielki , ciężki i niesprawny ( chińskiej produkcji ) leżak na kółkach . Na dodatek poobijany w transporcie . Oddałem im ten wynalazek i ostrzegam innych . Nie kupujcie w firmie HANDELGIGANT .

Może jednak ktoś wie gdzie można kupic sprzęt , który by spełniał opisane warunki ( leżak na kółkach/wózeczek na sprzęt - alu/PCV )

Proszę o pomoc .
hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 13.02.2011 11:59

To kupiłem i musiałem oddac bo się nie nadawało do niczego - ostrzegam !!!

http://www.handelgigant.com/index.php/s ... gory_id=41
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.02.2011 12:32

Przejrzałem kilka katalogów firm, z którymi współpracuję, a które zajmują się produkcją markowego sprzętu turystycznego, nie mają czegoś takiego w ofercie.
Jest wiele leżaków, są leżaki, które po rozłożeniu stają się prawie łóżkami, mają daszki, podnóżki, są wszelakie łóżka, ale kółek nie znalazłem. Cały ten sprzęt produkowany jest ze specjalnych siatek, często bardzo lekki, aluminiowy, nośność 120-150 kg, waga 1-5 kg w zależności od wielkości (łóżko, leżak, krzesło...) Ceny--niestety tej klasy dobry sprzęt kosztuje sporo, dużo więcej niż 122 zł.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.02.2011 13:17

maciek1956 napisał(a):Przejrzałem kilka katalogów firm, z którymi współpracuję, a które zajmują się produkcją markowego sprzętu turystycznego, nie mają czegoś takiego w ofercie.
Jest wiele leżaków, są leżaki, które po rozłożeniu stają się prawie łóżkami, mają daszki, podnóżki, są wszelakie łóżka, ale kółek nie znalazłem. Cały ten sprzęt produkowany jest ze specjalnych siatek, często bardzo lekki, aluminiowy, nośność 120-150 kg, waga 1-5 kg w zależności od wielkości (łóżko, leżak, krzesło...) Ceny--niestety tej klasy dobry sprzęt kosztuje sporo, dużo więcej niż 122 zł.

Oo. Fajny wątek.
Potrzebuje coś takiego na taras, trawnik. Daszku nie musi być.
Warunkow parę. Musi sie dać wygodnie leżeć, czytać, być lekkie, nie za drogie. Maciek. Podeślesz jakieś propozycje przed sezonem?
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.02.2011 13:29

FUX--OK, podeślę za kilka dni, tylko niech się trochę czasu znajdzie (ferie i oczywiście wszyscy wszystko na ostatnią chwilę zostawiają). Sprawdzę oferty, może jakieś promocje przed sezonem będą :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.02.2011 13:30

3mam za słowo. :wink:
hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 13.02.2011 13:39

W tzw. "międzyczasie" :-) szukałem , szukałem i natknąłem sie na cos takiego :
http://www.eckla.pl/beach_rolly.html

Popatrzcie ... wydaje mi się , że to porządny sprzęt ... tylko ta cena .
Ale patrząc co kupiłem ( i oddałem na szczęście ) za "stoparę" złotych ...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.02.2011 13:56

Sufit spadł im na łeb!
To nie jest warte więcej, niż 100pln :oops:
Niemiaszki wiedzą, jak kasę wyciskać...
hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 15.02.2011 12:31

no powiem , ze przyjrzałem się dokładniej temu wózeczkowi plażowemu i nie jest taki zły . Widzę , ze solidna konstrukcja - tylko , że nie ma sprzedazy w Polsce za to mozna na Ebayu kupic za około 500 zł .

Tak sobie myślę , że jesli komuś jest potrzebny taki wózek/leżak i szuka solidnego sprzetu to moze się skusic ... ja chyba jednak sobie to odpuszczę :-(
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 15.02.2011 13:28

hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 15.02.2011 22:48

Dzięki ... sam raczej nie będę konstruował :-) bo nie wiem co by mi wyszło .
Ale ten wózeczek wędkarski wygląda ...hmmm ... całkiem,całkiem .
Najważniejsze , że można go sobie w sklepie obejrzec , pomacac , popróbowac ...
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 18.02.2011 18:55

Już pierwsze poszukiwania dają rezultaty.
Wózki będą w cenach od ok 75 zł, kilka modeli.
:D
Łóżek na kółkach, dobrych, polecanych jeszcze nie znalazłem, a przejrzałem już wiele katalogów. :cry:
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 18.02.2011 23:30

http://maszynowy.eu/wozek-transportowy- ... 27603.html
Mam taki wózek, bardzo dobry ale nadaje się raczej do wożenia paczek po równym terenie.

Gdyby do niego dodać większe pompowane koła i worek na graty ze sztywnego materiału to dla mnie byłaby to świetna konstrukcja plażowa.

Maciek 1956
Jeżeli jesteś z branży moto to może polecisz też kliny pod koła jako wspomaganie hamulca ręcznego.
Wybór na rynku duży, ceny od kilku do kilkudziesięciu złotych ale któremu warto zaufać gdy auto ważące 1,5 tony stoi na stromym stoku?
http://tnij.org/khwn
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 15.04.2011 22:15

hellraider napisał(a):Witam

Bywając w Cro na plażach ( w sumie dopiero 8 razy ) a szczególnie ostatnim razem zaobserwowałem sporo osób z fajnymi leżaczkami na kółkach , które po złożeniu mogą pełnic funkcję praktycznego wózeczka na sprzęt plażowy ( coś podobnego do wózeczków na zakupy ) . Leżak/wózek był wykonany z aluminium a siedzisko z siateczki PCV . Małe to , lekkie , praktyczne i ładne . Tylko gdzie to kupic ??? Szukałem w Cro , na miejscu ale nie było . Jako , że przygotowuję się do kolejnej wyprawy poszukuję u nas podobnego lub takiego samego sprzętu . Bez rezultatu . Nabrałem się tylko na ofertę firmy ***** internetowej . Za jedyne 129,99 przysłali mi wielki , ciężki i niesprawny ( chińskiej produkcji ) leżak na kółkach . Na dodatek poobijany w transporcie . Oddałem im ten wynalazek i ostrzegam innych . Nie kupujcie w firmie HANDELGIGANT .

Może jednak ktoś wie gdzie można kupic sprzęt , który by spełniał opisane warunki ( leżak na kółkach/wózeczek na sprzęt - alu/PCV )

Proszę o pomoc .



Witam.
Nie wiem czy już zakupiłeś leżak, o którym mowa, ale dokładnie wiem o jaki Ci chodzi:

Obrazek

Mam rację? Też go wypatrzyłem w Chorwacji, kiedy przez 2 tygodnie, codziennie przychodziłem zziajany na plażę, obładowany torbami, plecakami itp. a obok mnie rozkładał się pan, który przychodził na tę samą plażę pogwizdując pod nosem, z tym właśnie wózko-leżakiem obładowanym wszystkim co potrzebne na plaży, włącznie z budzącą moją zazdrość lodówką turystyczną wyładowaną zimnymi napojami :D Zrzucał wszystko z wózeczka bez wysiłku po czym jak gdyby nigdy nic przekształcał wózek w leżak i rozkładał się na nim bezczelnie :)

Obrazek

Przyrzekłem sobie, że natychmiast po powrocie do domu zdobędę to cudo i tak też zrobiłem. To było ze trzy lata temu a leżak można było nabyć na stronie firmy Quelle. Obecnie firmę tą przejął chyba jakiś inny koncern i nie można tego już u nich kupić. Naszukałem się trochę ale w końcu znalazłem na stronie firmy KATEX. A oto link:
http://www.toya.net.pl/~katex/oferta/olezak65t1058.html
Cena 139PLN + 20PLN kurier.

Kilka słów o produkcie. Raczej nie jest to produkt made in China na co wskazuje jakość wykonania. Jak na razie używałem go tylko podczas jednych wczasów ale puki co nic się nie zepsuło :) Bardzo wygodny leżak no a zalet wózka nie muszę chyba zachwalać. Dobrze jest zaopatrzyć się w gumy takie do mocowania bagaży bo podczas "transportu" na plaże można zgubić część dobytku :) Leżak ma jedną wadę: nie mieści się do bagażnika samochodów małych i kompaktów segmentu B (Golf, Focus itp.) Próbowałem zapakować go do SEAT-a Leona - nie ma takiej możliwości (chyba, że położysz fotele). Na szczęście miałem wolny fotel pasażera z przodu i to było jedyne rozwiązanie (ale musiałem zdemontować kółka leżaka).

Obrazek


Ale się rozpisałem :) Mam nadzieję, że wyczerpałem temat.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.04.2011 22:26

Mibi napisał(a):
Maciek 1956
Jeżeli jesteś z branży moto to może polecisz też kliny pod koła jako wspomaganie hamulca ręcznego.
Wybór na rynku duży, ceny od kilku do kilkudziesięciu złotych ale któremu warto zaufać gdy auto ważące 1,5 tony stoi na stromym stoku?
http://tnij.org/khwn


Te kliny to nie tylko wspomaganie hamulca, to głównie poziomowanie auta, przyczepy. Robią, a właściwie firmują je różne firmy, np niemiecka Froli, włoska Fiamma, czy nawet Thule, mam kilka w ofercie, nie słyszałem aby coś złego się z nimi działo. Ceny faktycznie bardzo zróżnicowane, zależne od tego jak te kliny są rozbudowane.
Ew na GG lub maila, napiszę więcej.

Leżaki czy jakieś łóżka na kółkach--rozmawiałem z przedstawicielem kilku producentów. Wychodzi na to, że nikt poważny, czegoś takiego nie produkuje. Utrzymanie dobrej jakości w takim produkcie nie jest proste. Bardzo różny teren, często kamienie, piach...kółka powinny byś spore, na łożyskach...a to wszystko waży, a klienci chcą towaru lekkiego. Tak mi to tłumaczyli :D Po prostu, rynek zbytu byłby mały. Piszę oczywiście o wyrobach wysokiej jakości, tanie pojawiają się na rynku.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
leżak na kółkach/wózek do sprzetu plażowego
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone