Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lepiej późno niż wcale czyli październikowa Chorwacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 25.10.2014 11:10

maniust napisał(a):Cóż skromne banany na waszych twarzach na ostatniej fotce. :mrgreen:

..ale fajno znów popatrzeć na Rivierę. :)

muszę poszukać bardziej wypasione :roll: banany :wink: :oczko_usmiech:
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 25.10.2014 12:07

Lecisz z tym koksem :D Ale to dobrze ;) Super fotki - takie "bez tłumne" ;) Zazdroszczę tej ciszy :D Pozdrawiam.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 25.10.2014 21:02

Zastanawiałem się czy pytania do autorki zostawić an koniec czy zadać je już. Doszedłem jednak do wniosku ,ze do końca relacji pewnie je pozapominam. Dodatkowo postanowiłem zapytać Ekspertki ( bo w końcu 13 wyjazdów to nie byle co).
1.Podejrzewam ,ze w sezonie ( dobre pytanie do kiedy trwa sezon?) ten autobus jeździ częściej. Wiem ,że w Makarskiej trudno o miejsce dużo zakazów ,dodatkowo podobno drogie postoje. Ja jeszcze sprawny stąd moje pytanie ( w sumie mógłbym sprawdzić na mapie, ale lepiej jak ktoś oceni to będąc na miejscu ) .Czy jest szansa zwiedzić cała Makarska na nogach ? Przyjeżdżając powiedzmy tam autobusem i pochodzić powiedzmy po miasteczku przez cały dzień?
2.Odwołując się do mojego pierwszego posta. Jeśli ktoś by chciał pojechać do Chorwacji (przyjmijmy w te okolice (Makarskiej) , dodatkowo rozpatrzmy jeszcze bardziej ,,dzikie"(odludne) miejsca ) aby ludzi byłoby mniej , ceny przystępniejsze to jaki okres wybrać aby było w sam raz. Bardziej interesuje mnie wrzesień (koniec wakacji) niż czerwiec (początek wakacji) . Niby są wątki na temat czerwca i września , ale nie bardzo jest tam opisane jaki termin posezonowy jest najlepszy. Czy w ogóle nie ma to różnicy i np.1 września jak dany dom nie ma wynajętego pokoju to od razu jest zamykany i otwierają dopiero choćby nie wiem co 1 lipca?
3. Które dopiero teraz pisząc te dwa pierwsze nasunęło mnie się. Jak z temperaturą w nocy? Jeśli chciałoby się np. spędzić noc w namiocie to zamarznie się , będzie jakiś dyskomfort cieplny?Pomijam opisywane w tym wątku opady deszczu. Prosiłbym ( o ile jest taka możliwość ) o podanie +/- temperatury wieczorem /nocy , ew. określenie jak bardzo ochładza się wieczorem w nocy.
Pozdrawiam i dziękuje za wyrozumiałość
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.10.2014 10:12

Roland90 napisał(a):Zastanawiałem się czy pytania do autorki zostawić an koniec czy zadać je już. Doszedłem jednak do wniosku ,ze do końca relacji pewnie je pozapominam. Dodatkowo postanowiłem zapytać Ekspertki ( bo w końcu 13 wyjazdów to nie byle co).

Żadna ze mnie ekspertka :oczko_usmiech:
Roland90 napisał(a):1.Podejrzewam ,ze w sezonie ( dobre pytanie do kiedy trwa sezon?) ten autobus jeździ częściej. Wiem ,że w Makarskiej trudno o miejsce dużo zakazów ,dodatkowo podobno drogie postoje. Ja jeszcze sprawny stąd moje pytanie ( w sumie mógłbym sprawdzić na mapie, ale lepiej jak ktoś oceni to będąc na miejscu ) .Czy jest szansa zwiedzić cała Makarska na nogach ? Przyjeżdżając powiedzmy tam autobusem i pochodzić powiedzmy po miasteczku przez cały dzień?

Nie odpowiem Ci jak często jeździ autobus, którego przystanek znajduje się na Jadrance, gdyż na przystanku nie było :twisted: rozkładu jazdy.
Można pewnie znaleźć rozkład jazdy w internecie.

Moim zdaniem można zwiedzić całą Makarską na nogach w ciągu dnia.
Makarska jest dużym miastem, ale wg mojej wiedzy to co najciekawsze i najładniejsze znajduje się przy porcie. My byliśmy w Makarskiej 4 godziny, zobaczyliśmy dość sporo. 8O
Roland90 napisał(a):2.Odwołując się do mojego pierwszego posta. Jeśli ktoś by chciał pojechać do Chorwacji (przyjmijmy w te okolice (Makarskiej) , dodatkowo rozpatrzmy jeszcze bardziej ,,dzikie"(odludne) miejsca ) aby ludzi byłoby mniej , ceny przystępniejsze to jaki okres wybrać aby było w sam raz. Bardziej interesuje mnie wrzesień (koniec wakacji) niż czerwiec (początek wakacji) . Niby są wątki na temat czerwca i września , ale nie bardzo jest tam opisane jaki termin posezonowy jest najlepszy. Czy w ogóle nie ma to różnicy i np.1 września jak dany dom nie ma wynajętego pokoju to od razu jest zamykany i otwierają dopiero choćby nie wiem co 1 lipca?

Na moich 13 wyjazdów do Chorwacji wrzesień wygrywa.
Czy jest to termin najlepszy? Dla mnie tak, ale wiele osób na forum powie Ci, że nie. Kwestia gustu.
Ja osobiście nie lubię upałow i tłumów, więc lipiec i sierpień odpadają. Poza tym nie będę zabierać miejsca tym,którzy muszą jechać w tym terminie np. rodzice z dziećmi w wieku szkolnym . :mrgreen:

Wiele domów wynajmowanych jest przez Chorwatów mieszkającychna stałe np w Zagrzebiu , Karlovacu itp.
Mieszkaliśmy raz w Żivogosce Blato u Chorwatki, która na stałe mieszka w Makarskiej.
Zostawiła nas i cały dom i z uwagi na obowiązki ( córka chodziła do szkoły ) pojechała do domu.
Klucze zostawiliśmy Jej sąsiadowi.
W Mandre mieszkalismy u małżeństwa emerytów mieszkającego na stale w Karlovacu, którzy przyjeżdżają na Pag w maju, a wyjeżdżają ok 15-go października, zamykając dom na cztery spusty.
W tym roku byliśmy u małżeństwa, mieszkającego na stałe w BaśkaV.
Zawsze jeździmy w ciemno, i wszystko zależy gdzie się trafi.
Roland90 napisał(a):3. Które dopiero teraz pisząc te dwa pierwsze nasunęło mnie się. Jak z temperaturą w nocy? Jeśli chciałoby się np. spędzić noc w namiocie to zamarznie się , będzie jakiś dyskomfort cieplny?Pomijam opisywane w tym wątku opady deszczu. Prosiłbym ( o ile jest taka możliwość ) o podanie +/- temperatury wieczorem /nocy , ew. określenie jak bardzo ochładza się wieczorem w nocy.

Niestety na to pytanie Ci nie odpowiem. :(
Po pierwsze nigdy nie spaliśmy w namiocie. 8O
Myślę jednak, że nie zamarznie się we wrześniu w namiocie.
Będąc we wrześniu w wielu miejscach wybrzeża widzieliśmy campingi pełne przyczep, kamperów i namiotów.
Pamiętam wrześnie, że do końca naszego pobytu chodziliśmy w cienkich koszulkach, a były też takie, że wieczorem trzeba było założyć bluzę polarową.

Roland90 napisał(a):Pozdrawiam i dziękuje za wyrozumiałość

pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam :?
Ostatnio edytowano 29.05.2018 13:49 przez krakusowa, łącznie edytowano 1 raz
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.10.2014 10:25

Eunike1984 napisał(a):Lecisz z tym koksem :D Ale to dobrze ;) Super fotki - takie "bez tłumne" ;) Zazdroszczę tej ciszy :D Pozdrawiam.


Lecę dalej :smo: :wink: i ćwiczę :oczko_usmiech:
DSC04560.jpg

DSC04561.jpg

DSC04563.jpg

W tej grocie była kiedyś dyskoteka 8O Mój mąż jeszcze jako kawaler chadzał tu na balangi :oczko_usmiech:
DSC04567.jpg

DSC04562.jpg

Widać, że przychodzi tu wiele par zakochanych :hearts:
DSC04575.jpg

nasi też tu byli :roll:
DSC04593.jpg

DSC04594.jpg

a za to :twisted:
DSC04578.jpg
Ostatnio edytowano 29.05.2018 13:56 przez krakusowa, łącznie edytowano 1 raz
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.10.2014 10:38

cd spaceru :D
DSC04584.jpg

DSC04595.jpg

DSC04585.jpg

Chorwacja cz3 060.jpg

DSC04589.jpg

DSC04591.jpg

DSC04596.jpg

DSC04597.jpg

DSC04600.jpg

DSC04601.jpg
Ostatnio edytowano 29.05.2018 14:01 przez krakusowa, łącznie edytowano 1 raz
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 26.10.2014 10:56

W lipcu dwukrotnie parkowaliśmy w Makarskiej przy Lidlu- dosyć spory parking a przede wszystkim darmowy i niedaleko do centrum . W Splicie jak ktoś kiedyś będzie chciał pozwiedzać polecam darmowy parking przy centrum handlowym Joker- bardzo duży parking na zewnątrz,jest też podziemny ale tu nie wiem czy darmowy. Spacerkiem niedaleko do Pałacu Doklecjana a w centrum duży Konzum gdzie ceny wydawały mi się mniejsze niż w Baskiej Vodzie no i można skoczyć na kawę lub jedzonko do MacDonalda.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.10.2014 11:07

Z reguly po Chorwacji przemieszczamy się autem. :D
Tym razem postanowiliśmy skorzystać ze środków miejscowej komunikacji. 8O
przynajmniej jakieś piwko czy winko zostało do obiadu skonsumowane :D :wink:
A tak byłoby losowanie, kto wraca :oczko_usmiech:
Pamiętam, że jak byliśmy w Mlini, to do Dubrownika też jeździliśmy autobusem :roll:
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 26.10.2014 11:35

Dosiadam się do czytelni :)

Fajna retrospekcja zeskanowana. Widać w tym samym czasie ujeżdżaliśmy identyczne furki. Ongiś :wink:

W mojej do końca nie znalazłem przycisku A/C !
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.10.2014 11:36

spaceru ciąg dalszy
DSC04602.jpg

jest dość ciepło więc idziemy uzupełnić płyny :mrgreen:
DSC04606.jpg

DSC04607.jpg

pod latarnią trwa sesja zdjęciowa pary mlodej, którą widzieliśmy w porcie
DSC04608.jpg

oglądamy rybki na obiad :mrgreen:
DSC04612.jpg

DSC04611.jpg

i idziemy dalej
widać że już po sezonie
DSC04614.jpg

po drodze mijamy pomnik F Tudjmana
DSC04615.jpg

i jeszcze taki 8O
DSC04616.jpg

DSC04617.jpg

idziemy dalej :oczko_usmiech:
DSC04619.jpg

DSC04620.jpg

DSC04621.jpg

DSC04624.jpg

DSC04628.jpg

DSC04630.jpg
chyba lepsze banany ;)
Ostatnio edytowano 29.05.2018 14:20 przez krakusowa, łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 26.10.2014 11:39

kibic hr napisał(a): można skoczyć na jedzonko do MacDonalda.

8O .....hmmm żeby w Cro jeść ten syf........ , no cóż gusta są różne , ale nie do końca to jest dla mnie zrozumiałe. :D

Na przedostatniej fotce już całkiem lepsze banany. :D :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.10.2014 11:46

Joker_28 napisał(a):Dosiadam się do czytelni :)

Fajna retrospekcja zeskanowana. Widać w tym samym czasie ujeżdżaliśmy identyczne furki. Ongiś :wink:

W mojej do końca nie znalazłem przycisku A/C !


Powitać, powitać :D

Tak się zastanawiam jak w 2001 roku daliśmy radę dojechać do Chorwacji bez przycisku A/C :?: :oczko_usmiech:
Nasza była furka jeszcze śmiga po kieleckich drogach, i całkiem dobrze się trzyma jak na swoje 15 lat :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.10.2014 11:48

maniust napisał(a):Na przedostatniej fotce już całkiem lepsze banany. :D :D

Cieszę się, że spełniłam Twoje oczekiwania :lool: :wink:
Joker_28
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 554
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joker_28 » 26.10.2014 11:55

fiolek napisał(a):
Joker_28 napisał(a):Dosiadam się do czytelni :)

Fajna retrospekcja zeskanowana. Widać w tym samym czasie ujeżdżaliśmy identyczne furki. Ongiś :wink:

W mojej do końca nie znalazłem przycisku A/C !


Powitać, powitać :D

Tak się zastanawiam jak w 2001 roku daliśmy radę dojechać do Chorwacji bez przycisku A/C :?: :oczko_usmiech:
Nasza była furka jeszcze śmiga po kieleckich drogach, i całkiem dobrze się trzyma jak na swoje 15 lat :D


A moja nadal dzielnie jeździ w rodzinie, widzę się z Felą co jakiś czas. Sentymenty :oops:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 26.10.2014 12:17

Nasza też poszła do rodziny :D

Te ostatnie zdjęcia zrobione są na placu im.A.Kacića - franciszkanina i pisarza z okresu oświecenia, którego grób znajduje się w Zaostrogu.
Na placu stoi katedra św. Marka z XVIII w. i barokowa fontanna.
DSC04631.jpg

DSC04634.jpg

DSC04635.jpg

DSC04636.jpg

DSC04637.jpg

DSC04638.jpg

DSC04649.jpg

DSC04632.jpg
wspólczesna mini fontanna

DSC04645.jpg

W katedrze trwa ślub, szczęśliwcami są Ana i Antonio :hearts:
DSC04688.jpg
Ostatnio edytowano 30.05.2018 12:27 przez krakusowa, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lepiej późno niż wcale czyli październikowa Chorwacja - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone