Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lenart - stacje paliw

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Lenart - stacje paliw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 14:41

Czy ktoś może tankował w Lenart? Czy są tam jakieś stacje całodobowe?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2012 15:55

Na całej trasie objazdu (Mureck - Lenart - Ptuj) nie spotkałem stacji całodobowej. Po stronie Austriackiej, zaraz za zjazdem z A9 jest stacja "Temmel Tankstele", można na niej zatankować w nocy, ale tylko "bezobsługowo". Jest po prostu terminal na kartę, przyznam że nie korzystałem z niego. W ubiegłym roku tankowałem w Słowenii w m. Podlehnik, już na drodze nr.9 i to jest stacja całodobowa.

W Lenart jest stacja, ale raczej nie całodobowa, trzeba trochę zjechać z trasy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 16:16

dids76 napisał(a):Na całej trasie objazdu (Mureck - Lenart - Ptuj) nie spotkałem stacji całodobowej.


Tak do końca to pewny nie jestem. W zeszłym roku tankowałem w Ptuj w drodze do i z Chorwacji. W drodze do byłem tam bardzo bardzo wczesnym rankiem, a w drodze z bardzo późnym wieczorem. Nie pamiętam faktycznie godzin otwarcia. Może to było po 6:00 i przed 22:00 choć o ile sobie przypominam to było i wcześnie i później. Ale mogę się mylić.
Chodzi mi o stację (4) zaznaczoną na mapie.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 16:19

dids76 napisał(a):W Lenart jest stacja, ale raczej nie całodobowa, trzeba trochę zjechać z trasy.


Tak. Widzę na mapie. Tylko chodziło mi czy całodobowe:


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 16:24

dids76 napisał(a): Po stronie Austriackiej, zaraz za zjazdem z A9 jest stacja "Temmel Tankstele", można na niej zatankować w nocy, ale tylko "bezobsługowo". Jest po prostu terminal na kartę, przyznam że nie korzystałem z niego. W ubiegłym roku tankowałem w Słowenii w m. Podlehnik, już na drodze nr.9 i to jest stacja całodobowa.


Wolę zatankować na Słowenii. Jednak paliwo jest sporo tańsze, a my jedziemy dwoma samochodami.
Jeśli chodzi o drogę do cro to w Ptuj pasuje mi jak najbardziej. Natomiast w drodze z Chorwacji to wolałbym zatankować jak najdalej jak się da na Słowenii, a Podlehnik jest bliżej nawet niż Ptuj.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2012 17:39

No nie wiem czy sporo, na dzień dzisiejszy PB95 cenę ma identyczną na Słowenii (Petrol) i w Austrii (właśnie Temmel), na ON jest 5,5 centa różnicy.
http://www.nfz-temmel.at/tanken-rasten/
http://www.petrol.si/
Ja mając bak 55l i spalanie ok 7,8l spokojnie z domu do Podlehnika dojeżdżam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.07.2012 17:42

co do tej stacji zaznaczonej 4, to też nie jestem pewien. Do Cro jadę zawsze na noc ( w Ptuj jestem ok 3-4 nad ranem) i raczej sobie nie przypominam żeby była otwarta, ale mogłem nie zauważyć bo byłem nastawiony na tankowanie w Podhelnik-u ;)
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.07.2012 17:46

W Ptuju (oznaczona jako 4) jest całodobowa stacja Petrol http://www.petrol.si/bencinski-servisi/podrobno/1720
Dwukrotnie (jadąc tam i z powrotem) tankowałem na stacjach OMV na chorwackiej A2 w Sveti Križ Začretje. Paliwo tańsze niż w Słowenii (benzyna i on). Jadąc do HR dotankowałem do pełna Pb95 przy granicy w Międzylesiu i drugie tankowanie było na wymienionym wyżej OMV. Jadąc z powrotem z Dalmacjii tankowanie na w/w stacji OMV przed granicą ze słowenią i dojazd do Polski bez tankowania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 18:36

Tak, tylko, że w drodze powrotnej cały dzień spędzę we Wiedniu. I nie wiem czy będę się tam 'kręcił' czy zaparkuję i tyle. Mam taki sam bak i takie samo spalanie tyle, że Pb, a tam cena jest ok 8 eurocentów różnicy, a to 35 gr. Ale bardzo nie lubię na oparach się poruszać. Generalnie powinno mi bez problemów paliwa wystarczyć po zatankowaniu w Ptuj.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.07.2012 18:49

To i tak taniej będzie zatankować na wymienionym przeze mnie OMV. A jeżeli dalej będzie brakowało to dotankować na dojazd do Polski.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2012 18:59

endryu napisał(a):To i tak taniej będzie zatankować na wymienionym przeze mnie OMV. A jeżeli dalej będzie brakowało to dotankować na dojazd do Polski.


Właściwie do Głuchołaz jest z tej stacji 609 km w/g trasy którą mam ustawioną. Zatem powinno paliwa wystarczyć bez problemów. Jak rozumiem ta stacja jest na autostradzie tak?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.07.2012 19:25

Tak, jest na autostradzie A2, 25 km do przejścia w Macelj.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone