Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Legoland i inne takie

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004
Legoland i inne takie

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 15.06.2009 11:21

Ostatnio zdarzył się nam kilkudniowy wyjazd do Legolandu. Zdecydowaliśmy się na ten w Niemczech, z noclegiem w Czechach, w Franciszkowych Łaźniach.
Droga jak droga - autostrada, zjazd z autostrady, kolejna autostrada..
Pierwsze emocje wzbudzają wspomniane Franciszkowe Łaźnie - cudowne miasteczko z klimatem XIX-wiecznego uzdrowiska z przepięknym parkiem i urokliwymi kamieniczkami. Oto próbka:
Obrazek[/url]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Więcej zdjęć można zobaczyć TU

Kolejny dzień to zwiedzanie okolicy, a w pobliżu jest ich kilka. Do najciekawszych chyba należą: Motyli Dom i Rezerwat SOOS.

Motyli Dom znajduje się ok. 4 km do Franciszkowych Łaźni, trzeba się kierować do rezerwatu SOOS, dalej są drogowskazy.
Piękno fruwających motyli możemy podziwiać sezonowo, a i ono jest ulotne, bo ich żywot trwa zaledwie kilka tygodni.
Dom składa się z dwóch części: na parterze są gabloty z zasuszonymi motylami i całe mnóstwo pamiątek z motylami w tle, natomiast na piętrze jest duży pokój, w którym swobodnie fruwają te przepiękne stworzenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Więcej zdjęć TU

Rezerwat SOOS znajduje się jakieś 2 km za Motylim Domem. Ogólnie rzecz biorąc, to łąka na której widać i czuć oddech naszej planety - małe kratery, z których wydobywają się różne gazy, związki siarki i innych minerałów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Więcej zdjęć TU

I na koniec Legoland. Z Franciszkowych Łaźni to jakieś 3 godziny drogi. Niemiecki Legoland jest położony w miejscowości Günzburg, między Monachium a Stuttgartem.
Dla małych i dużych miłośników klocków Lego - raj na ziemi :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I polski akcent w Legolandzie - Lukas Podolski
Obrazek

Więcej zdjęć TU
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 15.06.2009 11:51

Zapytam o wrażenia z Legolandu, bo też się wybieramy- podobało się?
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.06.2009 12:08

Dziękuję za odświeżenie wrażeń z Franciszkowych Łaźni i rezerwatu SOOS :D. Fotki obejrzałam z tym większą przyjemnością, że byliście tam o bardziej malowniczej porze roku niż my. Najbardziej ucieszył mnie rzecz jasna Motyli Dom, który ze względów oczywistych w listopadzie był poza naszym zasięgiem :( .
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 15.06.2009 12:15

Iwona_PB napisał(a):Zapytam o wrażenia z Legolandu, bo też się wybieramy- podobało się?

Jak najbardziej pozytywne.Wg mnie warto jechać, wrażenia są niezapomniane. I doprawdy - sam nie wiem czy większe dla syna czy dla taty ;)

Dla zainteresowanych:
bilet jednodniowy rodzinny to 96 euro (2+2)
bilet jednodniowy dla osoby dorosłej - 34 euro
bilet jednodniowy dla dziecka - 28 euro
Są tez bilety dwudniowe, ale cen nie pamiętam. Można sprawdzić na stronie Legolandu.
Jeden dzień na zwiedzanie to mało, gdy się chce skorzystać z wszystkich atrakcji. Ale przy założeniu, że chcemy zobaczyć i doświadczyć jakieś 70-80% z nich, to jeden dzień jest OK.

dangol napisał(a):Dziękuję za odświeżenie wrażeń z Franciszkowych Łaźni i rezerwatu SOOS :D. Fotki obejrzałam z tym większą przyjemnością, że byliście tam o bardziej malowniczej porze roku niż my. Najbardziej ucieszył mnie rzecz jasna Motyli Dom, który ze względów oczywistych w listopadzie był poza naszym zasięgiem :( .

Właśnie pod wpływem Twojej relacji zmieniłem pierwotne miejsce noclegu na Franciszkowe Łaźnie. Jak pamiętasz, pytałem o okolice Domażic.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 15.06.2009 15:36

Ha, my też niedawno odwiedziliśmy legoland, ale trochę mniejszy - berliński (Legoland - Berlin ), i mimo to też złapaliśmy bakcyla (chociaż oficjalna wersja brzmi: dzieci złapały :wink:). Fajne miejsce na rodzinną rozrywkę :D

A Dom Motyli wpisany na naszą wycieczkową czeską listę :D a to za sprawą Twoich zdjęć :D

pozdrawiam
:D
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 18.06.2009 14:41

Skoro w temacie jest "i inne takie", polecam BODA BORG w Karlskronie (Szwecja). Krótki opis po Polsku znajsuje się TUTAJ i TUTAJ. Generalnie atrakcji mamy na pół dnia, jak nie więcej :) .
goszka
Croentuzjasta
Posty: 246
Dołączył(a): 11.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) goszka » 07.06.2010 11:29

Czesc!
Jeżeli chcecie zrobić radochę waszym pociechom, a i sami macie ochotę na fajna zabawę polecam! :lol:
Legoland - Niemcy (niedaleko ULM) - 2 dni zabawy + 2 noclegi na campingu dla rodziny 2+2 lub 2+3 to koszt 112EUR.
W czasie wakacji cena za 2 dni zabawy + nocleg (camping) będzie 152EUR.

goszka
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 07.06.2010 17:28

Fajnie. My też bylismy w Legolandzie w 2009. Jeszce niestety nie było akwarium. :( Dopiero budowali. Trzeba korzystać póki dzieci są małe. :lol: Moja relacja tutaj.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=274 ... c&start=15
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.06.2010 19:25

Było mi dane spędzić dzień w Legolandzie w Danii. Wrażenia niesamowite, jak byłam mała to uwielbiałam klocki lego, teraz często układam z siostrzeńcami, bratankami ... i wszystkimi tymi dzieciakami z rodziny :twisted:

Widzę, że armatki wodne podobały się i Tobie, my z tego co pamiętam spędziliśmy tam dosyć dużo czasu :lol:
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 09.08.2010 22:31

veni vidi vici

kilka fajnych atrakcji (Feuerdrache, Jungle Expedition, Bionicle Mines- niezła adrenalinka)

drożyzna i komercja

no, ale chyba o to chodzi ;)
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 12.08.2010 13:43

a ja wybieram się w sobotę do Monachium, może przyhaczę z rodzinką:)
fala69
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fala69 » 02.08.2014 23:04

Ja w 2012 pojechałem z rodziną do miejsca narodzin LEGO, czyli do Billund w Danii. Jak już ktoś wspomniał 1 dzień, to mało, więc od razu zarezerwowałem domek kempingowy na 3 noce i spędziliśmy 2 pełne szaleństw dni w tej krainie klocków lego :). Legoland przywitał nas deszczem
IMG_3748.jpg


ale później była już słoneczna pogoda i przyjemności :wink:
IMG_3860.jpg


Byliśmy też w fabryce, ale można wejść tylko do przestronnej recepcji i zrobić fotki
IMG_4547.jpg
IMG_4549.jpg


:wink:

Owszem, nie było tanio, ale było warto :mrgreen: Polecam wszystkim miłośnikom LEGO i zwolennikom parków rozrywki
:papa:
Ganzoska
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ganzoska » 29.08.2017 11:07

To fajne! Chcę też tam dotrzeć) i ile kosztowało wejście?

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone