Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lawendowy miesiąc miodowy (HVAR 2013)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18304
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.02.2014 17:18

minimartini napisał(a):Bardzo się cieszę! Miłej lektury, a raczej... oglądania ;)
Pozdrav!



To ja się cieszę , że miałem takie miłe popołudnie 8)

Pozdrawiam
Piotr
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 18.02.2014 18:24

mimo, że nie podzielamy Waszego zachwytu Hvarem to w Waszym obiektywie to miasto nabiera uroku :D
dzięki :papa:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 18.02.2014 23:12

Rafles278 napisał(a):Hvar Waszymi oczami-SUPER

Pozdrav


Dzięki Rafles278! :) Pozdrawiam!

piotrf napisał(a):
To ja się cieszę , że miałem takie miłe popołudnie 8)

Pozdrawiam
Piotr


Naprawdę miło mi to słyszeć (czytać ;))! Pozdrawiam :)

mariusz_77 napisał(a):mimo, że nie podzielamy Waszego zachwytu Hvarem to w Waszym obiektywie to miasto nabiera uroku :D
dzięki :papa:


Jestem pewna, że to nie kwestia obiektywu :lol: Hvar naprawdę ma swój urok. Fakt, że czasami może ciężko go dostrzec wśród wszechobecnego lansu, snobizmu i przepychu... Przyznam, że kiedy pierwszy raz tam trafiliśmy, zawód był ogromny... Tak wielki, że postanowiliśmy... Wrócić tam jeszcze raz... I jeszcze raz... Itd. By obiektywnie stwierdzić, co jest nie tak... Aż znaleźliśmy swój hvarski patent - wczesne poranki. Wtedy miasto jest takie świeże. Pełne energii. Można skupić się na architekturze, detalach - a nie np. na złotych łańcuchach lanserskich turystów :hut:

Hvar jest fajny - trzeba dać mu szansę - a "otoczkę" przyjmować z przymrużeniem oka i dobrodziejstwem inwentarza :mrgreen:

Pozdrawiam Was serdecznie!
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 19.02.2014 15:41

Sicario napisał(a):Jeszcze kilka miesięcy i znów Hvar stanie się domem na jakiś czas , już nie mogę się doczekać :)


Zazdrościmy :wink: W jakim miasteczku planujecie się zatrzymać?
Pozdrav!
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 19.02.2014 15:57

minimartini napisał(a):
Aż znaleźliśmy swój hvarski patent - wczesne poranki. Wtedy miasto jest takie świeże. Pełne energii. Można skupić się na architekturze, detalach - a nie np. na złotych łańcuchach lanserskich turystów :hut:

Hvar jest fajny - trzeba dać mu szansę - a "otoczkę" przyjmować z przymrużeniem oka i dobrodziejstwem inwentarza :mrgreen:

Pozdrawiam Was serdecznie!


może rzeczywiście wczesne poranki to dobry patent na polubienie Hvaru... sprawdzimy już za 4 miesiące :lol: :papa:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 19.02.2014 16:01

mariusz_77 napisał(a):
może rzeczywiście wczesne poranki to dobry patent na polubienie Hvaru... sprawdzimy już za 4 miesiące :lol: :papa:


SZCZĘŚCIARZE! :mrgreen: Trzymam kciuki za Wasze sprawdzanie :lol:
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 19.02.2014 17:29

Elegancko. Robię przymiarkę na Hvar, Pag, lub znowu Brelę w tym roku. Jak się wszystko dobrze poukłada, to Chorwacja 2014 nas nie ominie. Czytam z zaciekawieniem :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 19.02.2014 23:31

algirdas napisał(a):Elegancko. Robię przymiarkę na Hvar, Pag, lub znowu Brelę w tym roku. Jak się wszystko dobrze poukłada, to Chorwacja 2014 nas nie ominie. Czytam z zaciekawieniem :)


Witaj algirdas :) co do Pagu - kusi mnie ogromnie od kilku lat... Ah te wybory. Za dużo pięknych miejsc :roll: :lol:
Pozdrawiam
Iza&Krzysiek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iza&Krzysiek » 20.02.2014 00:16

minimartini napisał(a):
algirdas napisał(a):Elegancko. Robię przymiarkę na Hvar, Pag, lub znowu Brelę w tym roku. Jak się wszystko dobrze poukłada, to Chorwacja 2014 nas nie ominie. Czytam z zaciekawieniem :)


Witaj algirdas :) co do Pagu - kusi mnie ogromnie od kilku lat... Ah te wybory. Za dużo pięknych miejsc :roll: :lol:
Pozdrawiam


Witam :)
polecam....Pag jest piękny :)....tam był nasz pierwszy pobyt w Chorwacji :) i to właśnie tam zakochałam się w Chorwacji....to moje miejsce na ziemi :D :wink:

serdecznie pozdrawiam Iza :papa:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 20.02.2014 00:30

Iza&Krzysiek napisał(a):Witam :)
polecam....Pag jest piękny :)....tam był nasz pierwszy pobyt w Chorwacji :) i to właśnie tam zakochałam się w Chorwacji....to moje miejsce na ziemi :D :wink:

serdecznie pozdrawiam Iza :papa:


Witaj Izo :)
My na ten rok obraliśmy jednak inny cel... ale jak patrzę zawsze na te kontrastujące paskie biele, szarości, błękity i lazury... :oczko_usmiech: Coś wspaniałego.
Pozdrawiam

Martyna
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 20.02.2014 12:24

Pag kusi co raz bardziej ;) Ale wróćmy do meritum. Co dalej z Waszym tripem po Hvarze?
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 20.02.2014 18:19

jestem stałą czytelniczką,oglądaczką tutaj .śliczne zdjęcia,a swoim kapelusikiem mnie zainspirowałaś,też chcę taki :D
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 20.02.2014 21:01

algirdas napisał(a):Pag kusi co raz bardziej ;) Ale wróćmy do meritum. Co dalej z Waszym tripem po Hvarze?


algirdas - jeszcze dzisiaj lub jutro wrzucę dalszą część :wink:

andeo napisał(a):jestem stałą czytelniczką,oglądaczką tutaj .śliczne zdjęcia,a swoim kapelusikiem mnie zainspirowałaś,też chcę taki :D


andeo - bardzo mi miło, że "Jesteś z nami" ;) Dziękuję. Co do kapeluszy... Uwielbiam. W podróży zawsze jest ze mną kilka - w tym jeden wyjątkowy - dosłownie "zjedzony" już przez jadrańską sól :lol:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 21.02.2014 15:30

S V. N E D I L J A
23.08.2013

Kiedy słońce nad Hvarem sprawia, że nasze ciała zaczynają się grillować, a w uliczkach turystów zaczyna przybywać w zastraszającym tempie – czas na hvarską ewakuację. Postanawiamy wrócić do Sv. Nedilji w celu wymoczenia tego i owego w jadrańskich falach. Zmierzamy więc w kierunku tzw. Exotic beach, pełni nadziei na… No właśnie… Na co? :lol:

Takiego tłoku się nie spodziewaliśmy. Jest naprawdę ciasno. Plaża choć naprawdę urocza jest dość malutka. No ale przecież nie przyszliśmy tu ponarzekać :roll:

Obrazek
Wy może nie. Ale ja wiem swoje :roll:

Jako że przyjemność plażowania w takich warunkach jest dość wątpliwa, wracamy do górnej części Sv. Nedilji i udajemy się na małe rozeznanie.

Sv. Nedilija to mała lecz niezwykle malownicza wioska położona u stóp szczytu Sv. Nikola. Ulokowana jest na skalistym wzniesieniu poniżej jaskini z pozostałościami dawnego klasztoru augustianów. Okoliczności przyrody są tu cudne – urodzajne winnice (Sv. Nedilja słynie z produkcji win czerwonych – Plavac Mali – jedno z najlepszych chorwackich win), małe gaje oliwne, laski sosnowe i stare kamienne domy. W tej części nie ma apartamentów – zlokalizowane są one w dolnej części (przy morzu). Tu też znajduje się piekarnia, stoisko z owocami i warzywami oraz marina z restauracją. W wiosce znajduje się Kościół (Św. Spiridona) i mały sklepik spożywczy.

Wioska jest cicha. Spokojna. Sielska. Spokój przerywa tylko dzwon na wieży kościelnej (dudniący co godzinę nawet w nocy) i… gdaczące kury. Jest pięknie. Móc pomieszkać tu przez jakiś czas razem z tamtejszymi kilkoma rodzinami to ogromne szczęście. Nie czuliśmy się jak turyści. Byliśmy SWOI. Tak nas traktowano. Sympatyczni mieszkańcy zagadywali na każdym kroku, byli zdziwieni, że „turyści i tutaj?”, przecież do plaży daleko.

Nie lada wyzwaniem był jednak podjazd do wioski (a dokładniej pod „nasz dom” i parkowanie – na maleńkiej skarpie.

Obrazek
Sv. Nedilja (widok z betonowego pomostu)

Obrazek
A to już widoki z tarasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdy wieczorem zasiadamy na tarasie, zaczyna rozgrywać się burzowo-deszczowy spektakl. Jeszcze nie nad Hvarem. Potwornie wieje.

Obrazek
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 21.02.2014 17:15

Wreszcie ciąg dalszy i nasza ukochana wioska... :D miło popatrzeć... już niedługo znowu tam pomieszkamy... dzięki :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lawendowy miesiąc miodowy (HVAR 2013) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone