Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lawendowy miesiąc miodowy (HVAR 2013)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 28.02.2014 13:28

minimartini napisał(a):
karalajna napisał(a):Ja sukni nie sprzedałam, więc może w tym roku pomyślimy nad sesją ślubna... 2 lata później :wink:
no ale w sumie sesji plenerowej do dziś się nie doczekałam. A mąż miał załatwić... :evil:


Ha ha ha karalajna - to teraz sprawy w swoje ręce - tzn. aparat w łapki i do dzieła! :mrgreen:



Chyba tak zrobię :oczko_usmiech: dzięki za podpowiedź co warto zobaczyć :) tylko wyczytałam na forum, że w sumie na jeden dzień to ciężko zrobić wypad. Po pierwsze ponoć ciężko z transferem wyspa-ląd(wieczorem można się już nie załapać - albo nie płynie prom/katamaran itp.), a po drugie dlatego, że za dużo zwiedzania, a za mało czasu by wszystko zobaczyć. Może po prostu na następny urlop Twoją relację wezmę za przewodnik i wybiorę się na Hvar :hut:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.02.2014 13:58

ZIELONE PŁUCA WYSPY – Svirče i Vrisnik
24.08.2013 (wieczór)


Toniemy w zieleni. Tak soczystej, świeżej.
Dookoła winnice skąpane w ostatnich promieniach słońca, ustępującego miejsca księżycowi.
Jest przyjemnie wilgotno, ożywczo.
Tak toskańsko.
Cudownie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vrisnik, z dominującym kościółkiem Sv. Antuna Opata

Obrazek

Obrazek
Svirče i Vrisnik

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Svirče, cmentarz

Svirče, kościół Św. Magdaleny (widoczny też na zdjęciach wyżej w całości):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdy słońce zachodzi, udajemy się do ulubionej Pelago, gdzie czeka na nas fantastycznie przyrządzony stek z tuńczyka w szparagach oraz pizza Miramare z owocami morza. Nie żadnymi tam mrożonkami, lecz świeżutkimi m.in mulami, kalmarami, langustynkami i krewetkami :oczko_usmiech:

Obrazek
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 28.02.2014 14:01

Bajecznie! a opis jedzonka mmmmm,ślinka leci :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.02.2014 14:05

karalajna napisał(a):
Chyba tak zrobię :oczko_usmiech: dzięki za podpowiedź co warto zobaczyć :) tylko wyczytałam na forum, że w sumie na jeden dzień to ciężko zrobić wypad. Po pierwsze ponoć ciężko z transferem wyspa-ląd(wieczorem można się już nie załapać - albo nie płynie prom/katamaran itp.), a po drugie dlatego, że za dużo zwiedzania, a za mało czasu by wszystko zobaczyć. Może po prostu na następny urlop Twoją relację wezmę za przewodnik i wybiorę się na Hvar :hut:


To prawda, że jeden dzień to malutko... Niemniej nie jest to niemożliwe. Będę w takim razie dalej zachęcać hvarskimi widokami i klimatem - tej wyspie warto poświęcić swój czas - choć jestem przekonana, że na jednej wizycie się nie skończy - Hvar kradnie serca :D
Pozdrawiam serdecznie
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 28.02.2014 14:09

Ile ja bym dziś dała za obiad w Pelago... :)
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.02.2014 14:32

andeo napisał(a):Bajecznie! a opis jedzonka mmmmm,ślinka leci :)


... mi na samą myśl, a jak patrzę na to:

Obrazek :lol: hi hi

Magdalena S. napisał(a):Ile ja bym dziś dała za obiad w Pelago... :)


Znam to uczucie :wink:
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 28.02.2014 14:37

Witaj.
Piękna relacja. W tym roku wybieramy się z mężem na Hvar i już nie mogę się doczekać. Będziemy mieszkać w dzielnicy Jelsy (Vitarnja), mam nadzieje, że zakocham się w Hvarze tak jak w Korculi, na której byliśmy dwa razy pod rząd. Czytając Twoją relację nie da się nie zwrócić uwagi na świetne zdjęcia - możesz zdradzić jakim aparatem się posługujesz i czy jesteś profesjonalistką czy samoukiem :)?
Pozdrawiam serdecznie!
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.02.2014 14:44

Malvka napisał(a):Witaj.
Piękna relacja. W tym roku wybieramy się z mężem na Hvar i już nie mogę się doczekać. Będziemy mieszkać w dzielnicy Jelsy (Vitarnja), mam nadzieje, że zakocham się w Hvarze tak jak w Korculi, na której byliśmy dwa razy pod rząd. Czytając Twoją relację nie da się nie zwrócić uwagi na świetne zdjęcia - możesz zdradzić jakim aparatem się posługujesz i czy jesteś profesjonalistką czy samoukiem :)?
Pozdrawiam serdecznie!


Witam serdecznie,
dziękuję za miłe słowa. Jestem przekonana, że Hvar podbije Wasze serca :wink: Co do zdjęć - jestem samoukiem, kocham fotografię. Te zdjęcia wykonywane były moim dość starym lecz jakże wdzięcznym sony alpha 300. Jeżeli chodzi o optykę - w CRO przede wszystkim wykorzystywałam minoltę 35-105.
Pozdrav! :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.02.2014 15:09

minimartini napisał(a):Toniemy w zieleni. Tak soczystej, świeżej.
Dookoła winnice skąpane w ostatnich promieniach słońca, ustępującego miejsca księżycowi.
Jest przyjemnie wilgotno, ożywczo.
Tak toskańsko.
Cudownie.

Mnie też urzekły te "hvarskie" wiochy. Najbardziej chyba podobał mi się Vrisnik, cudownie położony :)


minimartini napisał(a):Gdy słońce zachodzi, udajemy się do ulubionej Pelago, gdzie czeka na nas fantastycznie przyrządzony stek z tuńczyka w szparagach oraz pizza Miramare z owocami morza.

Pelago była naszą ulubioną restauracją 4 lata temu. W tamtym roku jednak wybieraliśmy knajpki bliżej nabrzeża, bo było tam chłodniej ;) Sentyment do Pelago jednak pozostał...:D
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 28.02.2014 17:59

maslinka napisał(a):Mnie też urzekły te "hvarskie" wiochy. Najbardziej chyba podobał mi się Vrisnik, cudownie położony :)

Pelago była naszą ulubioną restauracją 4 lata temu. W tamtym roku jednak wybieraliśmy knajpki bliżej nabrzeża, bo było tam chłodniej ;) Sentyment do Pelago jednak pozostał...:D


Maslinko, mi natomiast najbardziej podobały się "boczne" polne ścieżki w tamtych rejonach... Wśród winorośli :wink: Niesamowity klimat, tak odmienny od innych części wyspy. Najchętniej rozstawiłabym tam namiot i pokoczowała choć jedną noc :lol: :wink:

My byliśmy wierni Pelago :mrgreen: Trzy lata temu nas zauroczyła i tak zostało. Choć lubimy poznawać nowe smaki... Tu jakoś ciężko o zdradę ;) Niemniej znaleźliśmy dla niej konkurencję w SG.
karalajna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karalajna » 04.03.2014 09:48

minimartini napisał(a):
To prawda, że jeden dzień to malutko... Niemniej nie jest to niemożliwe. Będę w takim razie dalej zachęcać hvarskimi widokami i klimatem - tej wyspie warto poświęcić swój czas - choć jestem przekonana, że na jednej wizycie się nie skończy - Hvar kradnie serca :D
Pozdrawiam serdecznie



minimartini a więc postanowione, Hvar wpisuję na swoją listę "must see" :oczko_usmiech: zdjęcia, któe wrzuciłaś do tej pory przekonały mnie wystarczająco, więc te, które jeszcze dodasz pewnie utwierdzą mnie tylko w słuszności mojego przekonania :)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 06.03.2014 15:38

Witam, po dłuższej przerwie.
Również polecam Hvar, to wspaniałe miejsce na wakacje.
Z restauracji najbardziej utkwiła mi w głowie restauracja Turan, pyszne jedzenie przyrządzane często przez właściciela przy stoliku, wrażenia gwarantowane.

:papa:
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 09.03.2014 13:59

karalajna napisał(a): a więc postanowione, Hvar wpisuję na swoją listę "must see" :oczko_usmiech: zdjęcia, któe wrzuciłaś do tej pory przekonały mnie wystarczająco, więc te, które jeszcze dodasz pewnie utwierdzą mnie tylko w słuszności mojego przekonania :)


Bardzo się cieszę :mrgreen: Pozdrawiam słonecznie!

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Witam, po dłuższej przerwie.
Również polecam Hvar, to wspaniałe miejsce na wakacje.
Z restauracji najbardziej utkwiła mi w głowie restauracja Turan, pyszne jedzenie przyrządzane często przez właściciela przy stoliku, wrażenia gwarantowane.

:papa:


Witam serdecznie ARTUR_KOLNICA,
czytaliśmy wiele pozytywnych opinii o tej konobie. Właściwie mieliśmy ją w planach, ale jakoś tak... się nie złożyło :wink:
Pozdrav!
alwexim
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alwexim » 10.03.2014 22:52

Witaj,
W tym roku po raz pierwszy z małżonką i dwoma czworonogami wybieramy się na Hvar i właśnie do miejscowości Sveta Nedjelja. Czytając relację i oglądając piękne zdjęcia mam nadzieję, że to chyba był dobry wybór. Nawet w śród Twoich zdjęć, dojrzałem kwaterę w której będziemy.
Obrazek
Miał bym pytanie: czy w okolicy jest jakiś mało zaludniony dostęp do Jadranu, bo ze względy na pieski nie chcemy się tłoczyć i przeszkadzać innym.
pozdrawiam
Adam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 21.03.2014 16:32

alwexim napisał(a):Witaj,
W tym roku po raz pierwszy z małżonką i dwoma czworonogami wybieramy się na Hvar i właśnie do miejscowości Sveta Nedjelja. Czytając relację i oglądając piękne zdjęcia mam nadzieję, że to chyba był dobry wybór. Nawet w śród Twoich zdjęć, dojrzałem kwaterę w której będziemy.
Obrazek
Miał bym pytanie: czy w okolicy jest jakiś mało zaludniony dostęp do Jadranu, bo ze względy na pieski nie chcemy się tłoczyć i przeszkadzać innym.
pozdrawiam
Adam


Witam serdecznie,
myślę, że to doskonały wybór :mrgreen:
Jeżeli chodzi o mało zaludniony dostęp do Jadranu - polecam okolice Ivan Dolac - jest tam kilka mini "zatoczek", gdzie można znaleźć prywatność. Niestety sami tam nie plażowaliśmy, ale wiem, że kilku forumowiczów wstawiało zdjęcia z tamtych okolic ;) Nawiasem mówiąc w tamtych okolicach jest też specjalna plaża dla psów :wink:
Pozdrawiam słonecznie :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lawendowy miesiąc miodowy (HVAR 2013) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone