Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lato 2006 Orebić - Lato 2007? - gdzie warto pojechać

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AgaU
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2006
Lato 2006 Orebić - Lato 2007? - gdzie warto pojechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaU » 15.01.2007 23:42

Witam
W zeszłym roku byłam z rodziną na wakacjach w miejscowości Orebić - wróciliśmy bardzo zadowoleni zarówno trasa jak i sama miejscowość jest naprawdę super.
W tym roku również wybieramy się do Chorwacji jednak nie bardzo mamy pomysł gdzie warto pojechać. Myśleliśmy o okolicach Trogiru.
Ale może ktoś podpowiedział by nam jeszcze inne ciekawe miejsca :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13060
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.01.2007 09:38

Witam :)
My w tamtym roku też byliśmy w Orebiću. Była to nasza pierwsza wyprawa co Cro i pierwszą nauczką było to ,że bez samochodu z klimą jest ciężko :lol: . Dlatego tak długo nękałam męża o znianę samochodu, aż wreszcie zakupił samochód z klimą i ja już planuję wyprawę. Pojedziemy jeszcze raz do Orebića, gdyż ze względu na upały nie zobaczyliśmy jeszcze całego półwyspu a i na Korćuli byliśmy bez samochodu. Tak więc w tym roku nie mam jeszcze problemu gdzie pojechać ale chętnie poczytam co polecacie (to na przyszłość :D ),pozdrawiam wszystkich Cromaniaków :papa:
AgaU
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaU » 16.01.2007 09:57

Hej
Przyznaję Orebić bardzo fajne miejsce i naprawdę polecam.
W tym roku zastanawiamy się nad Trogirem lub okolicami i tak naprawdę byliśmy już zdecydowani na to miejsce dopóki nie poczytałam trochę na forum :( Zaczynam wątpić w tą decyzję :(
Co do klimy to bez tego ciężko. My byliśmy w połowie czerwca z 2 dzieci i nie wiem jakbyśmy dojechali bo ani okna otworzyć bo zaraz któreś "przewieje" :) :papa:
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 16.01.2007 10:38

AgaU napisał(a):Witam
W zeszłym roku byłam z rodziną na wakacjach w miejscowości Orebić - wróciliśmy bardzo zadowoleni zarówno trasa jak i sama miejscowość jest naprawdę super.
W tym roku również wybieramy się do Chorwacji jednak nie bardzo mamy pomysł gdzie warto pojechać. Myśleliśmy o okolicach Trogiru.
Ale może ktoś podpowiedział by nam jeszcze inne ciekawe miejsca :)


Masz jakieś sprawdzone namiary na apartamenty i ciekawe zdjęcia z Orebica?
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.01.2007 11:33

AgaU napisał(a):Hej
Przyznaję Orebić bardzo fajne miejsce i naprawdę polecam.
W tym roku zastanawiamy się nad Trogirem lub okolicami i tak naprawdę byliśmy już zdecydowani na to miejsce dopóki nie poczytałam trochę na forum :( Zaczynam wątpić w tą decyzję :(
Co do klimy to bez tego ciężko. My byliśmy w połowie czerwca z 2 dzieci i nie wiem jakbyśmy dojechali bo ani okna otworzyć bo zaraz któreś "przewieje" :) :papa:


A ja bym nie sugerowała się tym "trochę" co poczytałaś na forum na temet Trogiru, tylko własnie bym tam sie udała albo doczytała więcej nie tylko trochę" i sama sie przekonała o tym co jest warte odwiedzenia a co nie.
Pozdrawiam.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.01.2007 11:35

[img][img]http://img443.imageshack.us/img443/9388/chorwacja2005128mz2.th.jpg[/img][/img]
[img][img]http://img92.imageshack.us/img92/6867/chorwacja2005154mv6.th.jpg[/img][/img]
[img][img]http://img146.imageshack.us/img146/1365/p8120217cs8.th.jpg[/img][/img]
wtrącając się w dyskusję , nie wiem czy są ciekawe ale są z Orebica. Pierwsze to św.Ilja widziany z parkingu przy przystani promowej , na tym parkingu zostawialiśmy auto jak się udało (5 kun za 1h) , drugie to widok Orebica z konoby Hrid i trzecie to widok kanału Korculanskiego z samostanu nad Orebicem.
AgaU
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaU » 16.01.2007 12:13

rich72 napisał(a):
AgaU napisał(a):Witam
W zeszłym roku byłam z rodziną na wakacjach w miejscowości Orebić - wróciliśmy bardzo zadowoleni zarówno trasa jak i sama miejscowość jest naprawdę super.
W tym roku również wybieramy się do Chorwacji jednak nie bardzo mamy pomysł gdzie warto pojechać. Myśleliśmy o okolicach Trogiru.
Ale może ktoś podpowiedział by nam jeszcze inne ciekawe miejsca :)


Masz jakieś sprawdzone namiary na apartamenty i ciekawe zdjęcia z Orebica?


...Kwatery rezerwowałam poprzez Adriatice płaciłam w czerwcu 30E (za apartament wraz z opłatą klimatyczną)/2os.dorosłe+2dzieci (3 i 7 lat) Gospodarz powiedział że bez pośredników liczy taniej - adres mogę przesłać e-milem, zdjęcia dodam póżniej.
Dom znajduje w centrum Orbicia, ogólnie miejsce fajne jedyny mankament to przychodnia zdrowia czy mały szpital "za płotem". Rano gdy wszyscy zjeżdżali do pracy to dość głośno "wysiadali" z samochodu i "witali się". Apartament: korytarz, sypialnia, pokój wraz z aneksem kuchennym, łazienka (my mieliśmy z wanną), balkon.
Niedaleko (w cenetrum) plaża - kamyki - więc my jeździliśmy troszeczkę dalej. Tam również plaża kamienista i obok żwirowa. Blisko market, bank, targ z owocami
Orebić - bardzo ładnie usytuowany, przy głównym "deptaku" liczne knajp, na wyspę Kroczulę można popłynąć za niewielkie pieniądze - kursują "taksówki wodne" . Według mnie to miejscowość do której można pojechać z dziećmi jak również we dwoje
:)
AgaU
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaU » 16.01.2007 13:07

madzia1981 napisał(a):
AgaU napisał(a):Hej
Przyznaję Orebić bardzo fajne miejsce i naprawdę polecam.
W tym roku zastanawiamy się nad Trogirem lub okolicami i tak naprawdę byliśmy już zdecydowani na to miejsce dopóki nie poczytałam trochę na forum :( Zaczynam wątpić w tą decyzję :(
Co do klimy to bez tego ciężko. My byliśmy w połowie czerwca z 2 dzieci i nie wiem jakbyśmy dojechali bo ani okna otworzyć bo zaraz któreś "przewieje" :) :papa:


A ja bym nie sugerowała się tym "trochę" co poczytałaś na forum na temet Trogiru, tylko własnie bym tam sie udała albo doczytała więcej nie tylko trochę" i sama sie przekonała o tym co jest warte odwiedzenia a co nie.
Pozdrawiam.


Hej
Rozumię że sam Trogir jest wart obejrzenia. A co z morzem - czy to prawda że woda nie jest tak krystalicznie czysta? W przypadku wyjazdu w tamte rejony to czy lepiej szukać noclegu w samym Trogirze czy może w okolicznych miejscowościach? Jeśli tak to może wiesz w których a może masz namiary na jakieś kwatery :) ? Wiem że internecie jest sporo adresów, wczoraj trochę popatrzyłam i naprawdę nie wiem czy wybrać Okrug Donji, Okrug Gornji, Slatine czy jeszcze inne miejsce. Pzdr :D
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 16.01.2007 14:04

rich72 małpa interia.pl dzięki :wink:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.01.2007 14:46

Oczywiście sam Trogir jest przepiękny ale nie jest chyba dobrym miejscem na typowy wypoczynek więc polecam okolice. Tu możesz obejrzec sobie zdjątka z mojego ostatniego pobytu. Jeśli chodzi o czystość wody to ja preferuje bardzej odległe plaże mniej miejskie a tam nie było z czystoscią problemu- warunki do nurkowania podobne jak na Murter.
madzia1981 napisał(a):plaża kava na okrug donji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
plaża na okrug donji kolo campu duga (dango) :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Slatina
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
plaża na okrug gornji
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.01.2007 16:17

Madzia1981 ,jak powiększyć 5-te zdjęcie?? :D :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.01.2007 16:23

Gdybym ja to wiedziała :wink: ale z tego co kojarzę to nie warto sobie zadawać tyle trudu żeby to powiększyć :D :D kiepska modelka
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 16.01.2007 16:27

madzia1981 napisał(a):Gdybym ja to wiedziała :wink: ale z tego co kojarzę to nie warto sobie zadawać tyle trudu żeby to powiększyć :D :D kiepska modelka


eee tam skromosc przez Ciebie przemawia, a Slawek i tak na mysli i chcial zobaczyc ta plaze w Okrug...

fajnie zdjecia, ja znam Slatine i ta miejscowosc moge polecic. Spokojna, turystow nie za duzo, plaze mozna znalezc jaka sie chce, blisko Trogir, ale juz np lokali to tam nie za duzo, sklepow tez jak na lekarstwo...

PS i chyba komus watek o Orebic psujemy...
Ostatnio edytowano 16.01.2007 16:35 przez RobCRO, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.01.2007 16:34

to już daj mi (nam ) ocenić... :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 16.01.2007 17:55

Madzia, zdjęcia cudne, autorka zdjęć .... nie mnie oceniać. Pozostaje jednak ale .. nic albo mało na tych zdjęciach widać. Zamieść jeszcze raz ale tak aby można było ich powiększyć. To sa krajobrazy które preferuję, godne uwagi. Może warto to zobaczyć na własne oczy. Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Lato 2006 Orebić - Lato 2007? - gdzie warto pojechać
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone