Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lastovo w jeden dzień - czy to możliwe ?!?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015
Lastovo w jeden dzień - czy to możliwe ?!?

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 30.05.2017 19:22

Pytanie jak w temacie :)
W mojej głowie urodził się pomysł na jednodniową wycieczkę z Orebica na Lastovo.
Tzn z Orebica do Dominice, stamtąd do Vela Luka gdzie zostawiam auto, tam promem do Ubli gdzie wypożyczam rowery i późnym popołudniem powrót tą samą trasą.
Patrząc po godzinach odpływu promów jest to realne.

Czy ktoś z was zaliczył taki trip? A może jest to nierealne?

Pozdrawiam
Kamil
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.05.2017 20:51

stpman napisał(a):Czy ktoś z was zaliczył taki trip?

Ja zaliczyłem :)
Tyle że mieszkaliśmy na Korculi (Priżba) więc odpadała przeprawa na samą wyspę, ale to nie ma raczej znaczenia byle odpowiednio wcześnie wstać :) .
Prom płynął jakieś półtorej czy 2 godziny, a po dotarciu na Lastovo zrobiliśmy sobie spacer z Ubli do Pasadur i Prehodiscy. Poplażowaliśmy trochę na skałkach i późnym popołudniem powrót do Vela Luki. To była końcówka września, pogoda super dopisała i wspominam to jako bardzo miłą wycieczkę, zwłaszcza rejs promem. Bilety kosztowały jakieś grosze. Rowerami zapewne da radę zobaczyć znacznie więcej, ale z tego co pamiętam z portu odjeżdża też autobus do stolicy zsynchronizowany z przypływającym promem.

Wg mnie to bardzo dobry pomysł :)

Pozdrawiam.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Lastovo w jeden dzień - czy to możliwe ?!?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone