Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Langwedocja/ Prowansja - temperatura wody

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Langwedocja/ Prowansja - temperatura wody

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.06.2012 10:44

cześć,

doszły mnie słuchy i widy (statystyki w internecie), że Morze Śródziemne Francuzów i ich gości nie rozpieszcza.

Czy to prawda?

Byliście, się kąpaliście? Bardziej Jadran w Makarskiej, czy Bałtyk w Jarosławcu?

Dla ułatwienia dodam, że chodzi o początek lipca.

pzdr, Krzysiek
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 11.06.2012 11:09

Byliśmy w sierpniu ogolnie bylo gorąco ale woda jakas taka nie za ciepła
trudno okreslić bo tam wyszło się z wody nawet zimnej i szybko się czlowiek ogrzewal temp powietrza wysoka raczej porównałabym z Jadranem bo podobne temperatury powietrza po wyjściu z wody
Nam nawet nie przeszkadzala temp.wody ale wiatr ktory zbierał drobinki piasku i miałeś go wszedzie z jakimś takim sreberkiem wymieszany no i masy ludzi na plażach ale koże w lipcu będzie inaczej :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.06.2012 11:52

sękju, a gdzie byliście dokładnie?
popełniłeś jakąś (niepotrzebną nikomu :wink: ) relację?
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 11.06.2012 12:53

Nie relacji nie ma niestety czas
Nastawieni raczej byliśmy na wybrzeże : Parpignan,Nimes,Marsylia,Avignon,Nicea,Cannes,Saint Tropez,Antibes /fajne akwarium Marineland rekiny,orki,delfiny i duzo innych ciekawych zyjatek morskich /no i oczywiście Monaco też radzę wybrać się wcześnie żeby nie utknąć w korku nie wiem jak w lipcu bo sierpień tragedia
W zasadzie zjechaliśmy prawie całe wybrzeże w szybkim tempie prawie 3 tygodnie
drogi dobrze oznaczone, strasznie zakorkowane na wybrzezu , autostrady dosyć drogie
zakupy robiliśmy w dużych dyskontach
a świeże bagietki można kupić na każdym kroku
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.06.2012 12:59

i widzisz - i dało radę relację napisać :mrgreen:

plan miałem podobny - podjechać od Lionu-Avinionu, a wrócić przez Ligurię

Antibes - marzenie dzieci - odpada ze względu na koszt wstępu - 120 euro za 4 osoby to lekkie przegięcie, a zależało nam jedynie na orkach - inne stworzenia dzieci już "zaliczyły"

no teraz martwi mnie jedynie ta zimna woda - pół dnia spędzamy z dziećmi w wodzie, więc ma to znaczenie

dzięki i pozdrawiam, Krzysiek
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 11.06.2012 14:04

Podsyłałam Ci chyba linki do miejsca gdzie byłam 2 lata temu :?:

Woda cieplutka (we wrześniu; zdecydowanie bliżej jej było do Jadranu w Makarskiej z tego samego okresu :wink: ). Bardzo długo płytko z tego co pamiętam. Dla dzieciaków całkiem fajnie (chyba, mówię na czuja bo nie posiadam).
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.06.2012 14:35

ojej ... mi?
trudno mi sobie wyobrazić kontekst ... ups ... nie pamiętam? :oops:
ktoś się pode mnie podszywa? :boss:

temat Langwedocji wydrążyłem dopiero przedwczoraj, więc jeśli można - to poproszę jeszcze raz, ok? :wink:

na razie cieszę się, że jest jakiś głos na "ciepło"!
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 11.06.2012 15:05

A kto założył ten wątek?

forum/viewtopic.php?p=797294&highlight=#797294

Kiedyś byłam też w okolicy Sete (ze 20 lat temu ale za to w lipcu). Pamiętam, że cieplutko było :) .
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 11.06.2012 16:38

Aglaia napisał(a):A kto założył ten wątek?

forum/viewtopic.php?p=797294&highlight=#797294

Kiedyś byłam też w okolicy Sete (ze 20 lat temu ale za to w lipcu). Pamiętam, że cieplutko było :) .


no faktycznie 8O
ale to o Anconie bylo 8) :wink:

Powrót do Francja - France



cron
Langwedocja/ Prowansja - temperatura wody
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone