Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kwiaty w makro...no tak mniej więcej

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Kwiaty w makro...no tak mniej więcej

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2013 11:02

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
:mrgreen:
Ostatnio edytowano 01.03.2013 11:05 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.03.2013 11:03

fajne kropelki :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2013 11:09

ojtam ojtam.. :? wszystkie fotki z ręki, niestety nie da się wszędzie podejść do kwiatków ze statywem..no i aparat też nieraz figle robi z ostrością... :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek :papa:

..ale coś tam widać :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.03.2013 11:13

lubelski napisał(a):ojtam ojtam.. :? wszystkie fotki z ręki, niestety nie da się wszędzie podejść do kwiatków ze statywem..no i aparat też nieraz figle robi z ostrością... :evil:


niestety z ręki nie zawsze wychodzi, statyw - fajnie byłoby jakbyś miał z wysięgnikiem, ewentualnie - teleobiektyw :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2013 11:20

..wiem Beata :( ..na razie w planach jednak zmiana aparatu..no niby robi to Fu-ji..ale jakoś tak większego przekonania do niego nie mam.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 01.03.2013 11:22

lubelski napisał(a):..wiem Beata :( ..na razie w planach jednak zmiana aparatu..no niby robi to Fu-ji..ale jakoś tak większego przekonania do niego nie mam.


spokojnie - statyw, światło, pokrętła :) i dasz radę :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2013 11:33

lubelski napisał(a):..wiem Beata :( ..na razie w planach jednak zmiana aparatu..no niby robi to Fu-ji..ale jakoś tak większego przekonania do niego nie mam.

Zamiast zmieniać aparat, dokup sobie Raynoxa (czasami można taniej wyrwać na allegro używany, a on się raczej nie zużywa) to będziesz miał taki sam zestaw, jak ma Mariusz, tylko tobie nie będzie plener uciekał ;)

I pomyśl o jakiejś blendzie i dyfuzorze.
Zresztą spytaj Mariusza, bo to spec od makro.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2013 11:40

..co do zmiany Piotrze to już raczej przesądzona sprawa :? ..dyfuzory posiadam. Robiłem jedne ujęcia dwoma aparatami..no i mój sprzęt niestety w wielu przypadkach okazał się nie do końca dobry. Stad myśl o zmianie..czy dobra będzie i trafiona to się okaże. Dzięki za uwagi. :papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2013 11:49

lubelski napisał(a):Stad myśl o zmianie..


Szkoda :D

Ale blendę sobie zrób tak czy siak :)
Wystarczy kawałek sreberka z czekoladek albo lustrzanej folii naklejone na tekturkę.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.03.2013 12:36

lubelski napisał(a):..no i aparat też nieraz figle robi z ostrością... :evil:



Co prawda to prawda. Masz parę ciekawych ujęć - nie piszę których, bo nie numerowane i trochę ich za dużo. :) Pokombinuj z kompozycją i spróbuj powalczyć z bałaganem w kadrze - masz dużo elementów zbędnych.

Przyznam, że statywu używam tylko do widoczków. Kwiatków trochę mam - wszystko z ręki. Jakoś mi to wystarcza. Natomiast niezbędny wydaje mi się teleobiektyw.

Co kupujesz? Nie tajemnica? :wink:
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 01.03.2013 13:20

No psia kostka Obrazek :!: tyle tu zdjęć, a mi fotosika blokują i nie widzę Obrazek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2013 13:38

jan_s1 napisał(a):Natomiast niezbędny wydaje mi się teleobiektyw.

Bo? :?

Nie wystarczy, jak podejdzie bliżej? :D
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 01.03.2013 13:41

weldon napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Natomiast niezbędny wydaje mi się teleobiektyw.

Bo? :?

Nie wystarczy, jak podejdzie bliżej? :D


To fajnie, że Cię dobry humor nie opuszcza. :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.03.2013 14:08

Kurcze, ja poważnie :D

Mam 70-300 makro, ale on pozwala robić zdjęcia dopiero z dwóch metrów, natomiast HS ma 24-720 i wydaje mi się, że na na super makro nie ostrzy z odległości większej niż kilkanaście centymetrów, a na makro jest jakoś lepiej i ta odległość jest większa, ale wtedy trudno zapanować nad punktem ostrości i lepiej nie korzystać z długiej ogniskowej, tylko podejść bliżej.
Na manualu może być inaczej, ale nie korzystam w zasadzie z tej opcji - Mariusz to ma opanowane do perfekcji, tym bardziej, że z konwerterem to mu się robi strasznie mała GO i naprawdę trzeba precyzji, żeby trafić tam, gdzie się chce.

Stad moje pytanie, czy tele jest odpowiednie, zwłaszcza do makro?
Z dwóch metrów to ja mogę w ogóle nie zobaczyć tego, co chciałbym sfotografować :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2013 16:29

..dzięki Janie..co do kompozycji..to są wszystko zdjęcia robione w naturze..więc nierzadko i podejście i warunki oświetleniowe nie pozwalają na jakieś szaleństwa. Poza tym często i gęsto wieje lekki wiaterek a w takich warunkach dobre makro to szczyt marzeń..ale co tam pokatuję Was jeszcze :mrgreen: .... moim pstrykaniem z bliska :mrgreen:

1Obrazek

2Obrazek

3Obrazek

4Obrazek

5Obrazek

6Obrazek

7Obrazek

8Obrazek

9Obrazek

10Obrazek :papa:
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kwiaty w makro...no tak mniej więcej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone