Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kwatera Omiš

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fidel_z_wyspy
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 15.01.2013
kwatera Omiš

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidel_z_wyspy » 16.01.2013 22:39

Witam.
Jestem tu nowy. W CRO nie byłem jakieś 10 lat. Dziś wspomnienia wróciły i chcemy z familią jechać w tym roku. Przejrzałem neta i najbardziej spasowała mi miejscowość Omiš. Moje pytanie jest takie: czy ktoś z forumowiczów był i może polecić jakąś kwaterę dla rodziny 2+2 (4 i 8 lat). Termin: 1.07 (ew.30.06) - 9.07 (ew.10.07). Budżet: ok. 50€/noc. Wymagania: czysto, prysznic, taras (balkon), bez specjalnych luxusów, ale jakby była klima to super.

Za wszelkie info na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl z góry dzięki.

P.s. ewentualny wyjazd oczywiście autem w ciemno (chyba, że ktoś podrzuci fajny namiar :-) )
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 17.01.2013 12:06

Sam Omisz nie nadaje się na wypoczynek. Nastaw się na schody i w tej okolicy celuj w miejscowości na "M". Kierunek Pisak pisak-kto-byl-i-pamieta-t6846.html
fidel_z_wyspy
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidel_z_wyspy » 19.01.2013 21:12

Mim... czy Mar... masz na myśli?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 19.01.2013 21:46

drugie, które wymieniłeś jest naj! ale i Med... nie jest najgorsze :wink:
Tylko tu o coś w ciemno ciężko w sezonie, a przy tym dużo wysiłku potrzeba na zbadanie terenu. Jak nie chcesz rezerwować to pamiętaj jeszcze o Pisaku, w którym większe skupisko kwater. Dalej w Breli już zapłacisz ekstra, do 50e będzie ciężko o lokum.
na e-maila coś z M. Ci podeślę :wink:
fidel_z_wyspy
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidel_z_wyspy » 20.01.2013 13:20

Nie chcę rezerwować, żeby się nie rozczarować na miejscu. Chorwację trochę kiedyś poznałem, głównie Split i wyspy (Hvar, Šolta, Korčula). Na wyspy się nie wybieram - choć mam sprawdzone, ale dekada minęła i nie wiem jak jest teraz. Po za tym dochodzi koszt Jadroliniji... Miejscowości nie mam sprecyzowanej, bardziej rejon. Dojechać do Splitu i na południe. Ale ze względu na ruch, do riwiery Makarskiej nie chciałbym dotrzeć. Moje dzieci, mimo wieku (4 i 8), to zaprawieni w bojach turyści. Jedyne czego tak naprawdę potrzebujemy, to aby zejście do wody było w formie plaży a nie drabinki (schodów). A kwaterę pewnie jakąś znajdziemy. Ale zawsze polecona kwatera to już coś na dobry początek poszukiwań. Co do tych 50€ to byłoby super, ale jak będzie 60€ to po prostu będziemy dzień, dwa krócej :-)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.01.2013 18:16

Riviera Omisz to dość strome zbocze. (Duce nie polecam!) Kwatery powyżej Jadranki się raczej omija. Z Jadranki pod dom, przeważnie masz około 100m zjazdu i czasem 150-250schodów na plażę, co oczywiście normą nie jest, patrz np. miejscowość Čelina.
W Marusici masz plaże żwirkowe oraz skaliste z otoczakami w wodzie (te wolę). W Mimice jest duża plaża żwirkowa. Do Mimic w weekendy przyjeżdżają miejscowi, więc na plaży może być trochę więcej ludzi. Marusici tego problemu nie ma, bo nie ma gdzie zaparkować przy Jadrance, nie licząc kawałka parkingu pod marketem Ivelma

Obrazek
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Całkiem dużą plażę żwirkową masz w miejscowości Čelina.

Obrazek
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

a tak wygląda droga na plażę w Pisaku >

Jeżeli nie chcesz manewrować w ciasnych, stromych uliczkach, schodzić na plażę po tylu schodach, to rozważ miejscowość Podaca lub Brist (dzielnica Litnoga). Z Bristu do Gradaca masz ładną promenadę. Będzie gdzie pospacerować i przysiąść na pivko (Pineta). Do domów w pierwszej linii brzegowej, odgłos magistrali nie dociera. Ceny kwater w Podaca/Brist trochę niższe niż w Breli z tym, że na ewentualny rafting Cetiną będzie daleko.
Tu masz kilka zdjęć > zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 21.01.2013 22:40

Witam, bardzo cenne informacje na temat miejscowości Brist. Myślę wybrać się z familią (2+2) do tego miasteczka i zbieram cenne informacje. Jak wygląda sprawa z ewentualnymi tłumami na plaży w połowie lipca? Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 21.01.2013 23:17

mikrus100 napisał(a):Witam, bardzo cenne informacje na temat miejscowości Brist. Myślę wybrać się z familią (2+2) do tego miasteczka i zbieram cenne informacje. Jak wygląda sprawa z ewentualnymi tłumami na plaży w połowie lipca? Pozdrawiam

Na plaży w Briscie byłem w sierpniu. Miejsca na ręcznik były. U Aki'ego zobaczysz jak jest w lipcu > brist-informacje-po-powrocie-t33789.html
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 22.01.2013 16:17

Dzięki bardzo :-)

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone