Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kvarner - Novi Vinodolski 2012 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grozka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2011
Kvarner - Novi Vinodolski 2012 :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) grozka » 03.03.2013 11:49

Witam serdecznie!

Postanowiliśmy wybrać się do Chorwacji w cztery osoby.
Wybór padł na apartamenty w Novi Vinodolski (poprzez biuro Adriatyk).
Był to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji więc postanowiliśmy mieć już zarezerwowane coś wcześniej.
W Chorwacji byliśmy od 09.07 do 15.07.2012r. więc stosunkowo krótko i szkoda było również marnować jeszcze czas na szukanie tam noclegów :)


Około godziny 09:00 rano wjechaliśmy na teren Chorwacji. Na przejściu granicznym nie było żadnych problemów, kolejka również nie była duża, wszystko szło gładko i płynnie :)


Drogi w Chorwacji są bardzo dobre (mamy im czego zazdrościć :) ) Już sam przejazd autostradą dostarcza pięknych widoków i wrażeń.

Obrazek


Zjazd z autostrady A7 w okolicach Rijeki.

Obrazek


Do apartamentu dotarliśmy około godziny 14:00-15:00. Był taki jak w opisie: dwie sypialnie, kuchnia i łazienka.
Zaskoczył nas rozmiar tego mieszkania (bo tak to trzeba nazwać) - duża kuchnia z jadalnią + salon z kinem domowym (ale komu to potrzebne :) ) Właściciel bardzo miły, nie ingerował w nasze wakacje, przez cały pobyt widzieliśmy go może dwa, trzy razy.


Widok z balkonu

Obrazek


Odpoczynek po podróży

Obrazek


Same miasteczko jest bardzo ładne, w dużej części wyremontowane i odnowione.
Novi Vinodolski posiada bardzo ładną promenadę, niestety troszkę oddaloną od morza.
Poniżej parę zdjęć.


Promenada

Obrazek


Dalsza część promenady / starego miasta

Obrazek


Novi Vinodolski wieczorem

Obrazek


Atrakcją miasteczka jest Kościół Św. Marina na wysepce o takiej samej nazwie, na którą dostaliśmy się rowerkiem wodnym.


Wysepka widziana z daleka

Obrazek


Kościółek na wysepce

Obrazek


Oczywiście będąc niedaleko udaliśmy się do Parku Plitwickie Jeziora. Piękna tego miejsca nie da się opisać!
Trafiliśmy na wspaniałą pogodę. Z pełną odpowiedzialnością mogę przyznać, że to najpiękniejsze, najbardziej urocze miejsce jakie w życiu widziałem. Nawet zdjęcia nie oddają tamtych widoków.


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Może i to troszkę dziwne ale wybraliśmy się na jeden dzień do Wenecji. Ciekawe wspomnienie, bardzo ładne miejsce - ale to nie dla mnie. Ja wolę plażę, wodę, kąpiel, wylegiwanie się pod parasolem :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mam nadzieję, że spodoba się Wam moja relacja.
Chętnie odpowiem na pytania i wysłucham opinii na temat tych rejonów.
robert39
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 03.03.2013 12:02

witam

siadam w pierwszym rzędzie
i czekam na dalsze odcinki :papa:
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 03.03.2013 12:03

Zasiadam na miejscu nr 2 :hut:
grozka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grozka » 03.03.2013 12:11

robert39 napisał(a):witam

siadam w pierwszym rzędzie
i czekam na dalsze odcinki :papa:


banankochan napisał(a):Zasiadam na miejscu nr 2 :hut:


Nie chcę Was martwić ale trochę poczekacie :)

Tegoroczny wyjazd dopiero we wrześniu :P

Jak będę miał wenę to zrobię większą fotorelację z Plitwickich Jezior i Wenecji (tylko czy o Wenecji to na tym forum? :) )
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 638
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 03.03.2013 12:25

Jestem i ja :D , nasz pierwszy wyjazd do Cro w 2009r to własnie Novi Vinodolski , też się nam podobało :D
signum
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 13.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) signum » 03.03.2013 13:05

Tuż za podium ale także melduję się do Twojej relacji 8)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.03.2013 13:31

Kvarner chyba zajmuje ostatnie miejsce na mapie wypraw turystyki nadmorskiej po Istrii i oczywiście Dalmacji,pytanie czy słusznie?Należę do osób,które miały przyjemność objechać Cro od Słowenii a za Dubrownikiem kończąc, choć w tym rejonie zatrzymywałem się tylko na plażowanie.W 2012 chciałem to zmienić,ale ku mojemu zdziwieniu ten region okazał się dosyć drogi jeśli idzie o kwatery a do tego był w ogóle problem z ich znalezieniem co zaowocowało przemieszczeniem się do Cesaricy :D Moim zdaniem jest w tym regionie mniej noclegów do tego brakuje odpowiedniej promocji co skutkuje wspomnianym pomijaniem tego miejsca przez większość turystów w tym z Polski.Istria ma swój urok a Dalmacja to coś a Kvarner :?
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 03.03.2013 13:59

grozka napisał(a):Witam serdecznie!


Witaj GROZKA :D :D Ty się nie żegnaj, Ty pisz, bo dobrze się zaczęła Twoja opowieść. Czekam :D :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.03.2013 22:07

Dosiadam się :)
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 03.03.2013 22:24

To będzie jeszcze coś?:)
grozka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grozka » 03.03.2013 23:50

Namówiliście mnie :)

Przygotuję coś dłuższego, na osobny temat.
Na pewno w tym temacie dam znać, że jest nowy :)
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 04.03.2013 14:40

to i ja poczekam :)
Novi Vinodolski już odwiedziliśmy dwukrotnie.
Nie przypadł mi do gustu tak jak Dalmacja, ale lubię też to miasteczko i też jest co zwiedzać w tym rejonie.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 04.03.2013 16:54

I ja dołączę do oglądaczy....

8O

mam nadzieję, że coś jeszcze się pojawi...
lazik83
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lazik83 » 15.06.2013 21:29

Witam,
w jaki sposób dostaliście się do Wenecji z Novi V.? Jechaliście swoim samochodem czy można namierzyć jakąś wycieczkę?
grozka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grozka » 03.07.2013 00:28

lazik83 napisał(a):Witam,
w jaki sposób dostaliście się do Wenecji z Novi V.? Jechaliście swoim samochodem czy można namierzyć jakąś wycieczkę?


Jechaliśmy autkiem :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Kvarner - Novi Vinodolski 2012 :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone