Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kursy Nurkowe Na Hvarze

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003
Kursy Nurkowe Na Hvarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 03.02.2012 16:17

w tym roku przymierzam się do kursu nurkowania ale .... zaliczyć nurkowanie w wodach otwartych w Polsce??? Onie! :D
tylko w Chorwacji :D
pamietam, że kiedyś była taka możliwość ... o dziwo w mojej ukaochanej Jagodnej , no i to mi się marzy :) takie niby zorganizowane ale można było sobie z rodzinką i namiotem przyjechac - bajka :)
może ktoś ma jakieś wiadomości ... do lata jeszcze trochę :)
josefoe
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) josefoe » 03.02.2012 19:38

W uroczej miejscowości Stari Grad na Hvarze jest polska baza szkoleniowa płetwonurków. Mieści się tuż przy wejściu do portu od północnej strony i sąsiaduje z czeskim czy słowackim biurem podróży wynajmującym bungalowy i pokoje hotelowe. Nie wiem, czy 'nasi' maja swoją bazę noclegową ale to do ustalenia.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.02.2012 19:56

W Pakostanie przez dwa kolejne lata przyglądałem sie takiemu szkoleniu.Byłi to Austriacy i jedna Pollka pani Madzia zresztą bardzo sympatyczna-firma miała bazę obok portu.Przyjazd na plażę rozkładanie sprzętu i przymiarki a następnie chwila nurkowania i składanie zabawek.Pływanie zajmowało 10-15 minut reszta od wyjazdu z okolic portu na miejsce i z powrotem to łącznie ok 3g by gość wiedział za co płaci.Więc niech kolega dobrze rozezna temat by płacił za nurkowanie a nie teatr. :wink:
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 03.02.2012 20:05

hmmm nie jest zly pomysl
musisz wiedziec tylko co chcesz tam robic bo to nie jest tak proste jak ci sie wydaje

w cmas albo padi to obojetne , uwazaj jaki kurs robisz bo w obu klubach z podstawowym nie mozesz nigdzie nurkowac

w cmas jest to troche bardziej latwe bo najpierw robisz podstawowy, potem masz srebro, bronzowe i zloto a potem to juz wyzsze progi

w padi jest to bardziej skomplikowane bo zanim mozesz zejsc na te 40 metrow to troche ci sie zejdzie:?
najlepiej niech ktos sie wypowie co ma padi


ja mialem zamiar w Butterfly Diving Tucepi swoje srebro robic, ale nie wiem czy dam rade przygotowac sie u siebie tak zebym tylko egzaminy zrobil w cro :roll:

czas u mnie pokaze
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 04.02.2012 10:23

Hej. w Starim Gradzie baza Nautica, wejdz na stronę Nautiki i tam bedziesz miał opis kursu (czas zajęć, zakwaterowanie) oraz koszt.
Bazę polecam choć nie jest tania, głównym atutem jest to że to Polska baza, nasz język i świetna Kadra..
W Jelsie jest fajna baza prowadzą ją Niemcy też godna polecenia.
http://www.nautica.pl/
http://www.nautica.pl/chorwacja/chorwacja.htm
Pzd be-ja
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 05.02.2012 17:29

espeso napisał(a):w tym roku przymierzam się do kursu nurkowania ale .... zaliczyć nurkowanie w wodach otwartych w Polsce??? Onie! :D
tylko w Chorwacji :D
....

Zrób w Polsce, nauczysz się czegoś dobrze w trudniejszych warunkach. Pod nosem masz piękny akwen do nauki - Zakrzówek.
Ja mogłem w Egiptowie, ale zrobiłem przed wyjazdem w Polsce (Ist wrzesień, II st listopad) i nie żałuję, szczególnie jak miałem styczność z ludźmi co robili kursy w ciepłych wodach (krajach) bo u nas zimno. Niestey braki w szkoleniu były bardzo widoczne. Po kursie u nas do Cro jedziesz korzystać, a nie dopiero ćwiczyć - szkoda czasu.
Pamiętaj, że nurkowanie to sport ekstremalny i dobre szkolenie jest gwarancją twojego bezpieczeństwa.
Oczywiście można się dobrze wyszkolić i w ciepłych krajach, ale przeważnie jest to "galopka", żeby tylko dostać plastik.
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 05.02.2012 18:28

espeso napisał(a):w tym roku przymierzam się do kursu nurkowania ale .... zaliczyć nurkowanie w wodach otwartych w Polsce??? Onie! :D
tylko w Chorwacji :D
....


Lechu67 napisał(a):Zrób w Polsce, nauczysz się czegoś dobrze w trudniejszych warunkach.

Pamiętaj, że nurkowanie to sport ekstremalny i dobre szkolenie jest gwarancją twojego bezpieczeństwa.

Oczywiście można się dobrze wyszkolić i w ciepłych krajach, ale przeważnie jest to "galopka", żeby tylko dostać plastik.



Swiete slowa, ludzie chca ist na latwizne i aby szybko.

ja robilem swoje szkolenie przez 4 miesiace i dobrze mi to zrobilo, przynajmniej wiem co mam
do srebra szykuje sie juz od miesiaca
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 06.02.2012 15:53

chyba ze dwa razy w Jagodnej byli polscy nurkowie. To nie była oczywiście stała baza tylko raczej taki obóz z mozliwością robienia kursu. Mnie by to pasowało o tyle, ze i tak chcę spędzić tam wakacje pod namiotem :)
co do różnic PADI CMAS ... czarna magia a jest jeszcze jakieś jedno ... daaawno temu robiłam w Nototenii w Krk. Super fajni e... nie skończyłam przez te nurkowania na Bagrach (przynajmniej wtedy tam miało być).
Teraz to juz sama czuję potrzebe odnowienia wiadomości
przeraziły mnie ceny i różnice ... w jednym miejscu widze że za 600 zł a w innym 1200 ...? trochę za duże różnice
no i jak tu wybrać? Troche tego jest w Krakowie ...
a mnie się marzy więcej niż podstawa :)
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 14.02.2012 14:09

Zrób kurs w Polsce, masz teraz czas do wakacji spokojnie się wyrobisz, a na wakacjach juz bedziesz sobie nurał a nie zawracał głowe nauką.
PADI:
OWD - do 18m
AOWD - do 30m
Specjalizacja DEEP - 40m
I masz swoje upragnione głebiej, tylko nie wiem gdzie tak cię ciagnie do głębin, ciemno, zimno i "do domu daleko".
CMAS w Polsce ma troche inne stopie (nie srebra, brązy!) tylko P1 - 20 m
P2 - 40 m
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 21.02.2012 12:07

najpierw ceny
to że kurs kosztuje więcej wcale nie musi oznaczać że jest droższy
spytaj się ile masz gwarantowanych nurkowań kursowych w tej cenie
może się okazać że taniej wyjdzie pójść na droższy kurs i od razu zaliczyć kilka nurkowań więcej bo trzeba pamiętać że sprzęt masz w cenie , a później i tak będziesz musiał przynajmniej na początku wypożyczać sprzęt na pierwsze kilka nurkowań
poza tym dla mnie kurs za 600 zł to kpina i wyraźny dowód że kurs będzie "na niby"
mój kurs trwał 3 miesiące i znam jednocześnie masę nurków z uprawnieniami , którzy właśnie przez takie gówniane szkolenie nie mają nawet minimalnych koniecznych umiejętności czyli stanowią pod wodą zagrożenie nie tylko dla siebie ale też dla osób z nimi nurkujących
jestem bardzo dużym zwolennikiem robienia kursu nurkowego w Polsce na spokojnie ,bez pośpiechu z zajęciami basenowymi, teorią itp i oczywiście w polskich zimnych i trudnych wodach otwartych które także są piękne
nurkowanie jest potencjalnie bardzo niebezpieczne i warto być wyszkolonym, a jak sobie dasz radę w Polsce to dasz sobie radę wszędzie, a jeśli nurkowanie będzie naprawdę cię kręcić to będziesz nurkował także i w polsce

w zeszłym roku byłem z kolegą w centrum nurkowym na ciovo i kumpel przymierzał się do zrobienia kursu, ale po wysłuchaniu harmonogramu szkolenia w tym diving center odradziłem mu to po pierwsze z powodu tego że jeden cały tydzień od rana do wieczora z 2 tygodnoiowego urlopu stracił by na ten kurs zaniedbując w ten sposób rodzinkę i psując sobie urlop , a i tak nie był by dobrze wyszkolony
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 22.02.2012 14:10

scood74 napisał(a):
w zeszłym roku byłem z kolegą w centrum nurkowym na ciovo i kumpel przymierzał się do zrobienia kursu, ale po wysłuchaniu harmonogramu szkolenia w tym diving center odradziłem mu to po pierwsze z powodu tego że jeden cały tydzień od rana do wieczora z 2 tygodnoiowego urlopu stracił by na ten kurs zaniedbując w ten sposób rodzinkę i psując sobie urlop , a i tak nie był by dobrze wyszkolony


Bylem na Ciovo 2 lata temu i nurkowalem z nimi 2 moze 3 razy :?
nic ciekawego, uprawnienia mialem i chcialem cos zobaczyc ale ta baza jest nastawiona na szkolenia , bylo mase polakow i niemcow i niestety musialem z nimi nurkowac :cry:

po kazdym nurkowaniu mowilem ze nie chce z nimi albo raczej za nimi, i mowil ze nastepny bedzie inny.
ale za kazdym razem same plycizny i tylko szkolenia
:?

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone