Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupno aparatu pomóżcie.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 04.02.2018 14:50

Dzień Dobry.
Wracam do tematu obiektywu. No cóż miałem Tamrona 17-50 2,8 i go chwaliłem ale właśnie padł (po 12 latach) i nie daję do naprawy bo bez sensu, miał dwa przeglądy to starczy i nie warto w niego inwestować. Jako ciekawostka jaka to awaria- aparat nie chciał zrobić zdjęcia w wizjerze było ciemno, a na ekranie aparatu komunikat error 1 wyczyść styki obiektywu i aparatu bo brak komunikacji. Styki wyczyściłem ale po jednym zdjęciu to samo i tak w kółko( a zdjęcia robiłem w przedszkolu u wnuka a potem u wnuczki - horrorek) i robiło to się na nastawie AV i pełnym zoomie ( 50) Z forum Tamrona dowiedziałem się że to uszkodzona taśma w obiektywie i koszt naprawy to c. 250 pln.
Więc kupiłem odwiecznego konkurenta Tamrona czyli Sigmę 17-50 ze stabilizacją za dobrą cenę 1449,- pln w EURO AGD i by nie osłabiać emeryckiego portfela na 30 rat po 52,30 czyli z małym narzutem z banku bo mimo akcji zero % nie obejmowała ona obiektywów. Na razie w domu zdjęcia ok. , obiektyw duży i ciężki szkoda tylko że nie mogę wykorzystać filtrów(akurat są bardzo wypasione ale syn ma Tamrona więc...) bo średnica Tamrona 67 mm a Sigmy 77 mm. A nowy Tamron ze stabilizacją to 400 pln więcej..a jak dla kogoś ma znaczenie to Sigma made in Japan a Tamron China.
Pozdrowienia
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 03.04.2018 15:24

W najbliższym czasie zamierzam kupić nowy aparat w kwocie do ok. 1500 PLN, gdyż obecny niestety nie daje już rady. Trudno jest przebrnąć przez setki modeli i dziesiątki porównywarek niewiele mi, laikowi mówiących funkcji i parametrów, jednak udało mi się wyselekcjonować kilka modeli: Olympus Stylux SH2, Sony DSC-HX 90, Canon SX 730 HS, Sony DSC-RX 100, Fujifilm X30, Sony DSC H400, Canon EOS 1300D, Sony A5000, Canon Powershot G9X.
Spytam - może ma ktoś jakieś negatywne lub bardzo pozytywne skojarzenia związane z którymś z tych modeli albo zaproponuje jakąś dobrą alternatywę?

Zależy mi na aparacie w miarę trwałym, prostym w obsłudze (żeby wykonanie pojedynczego zdjęcia nie zajmowało 5 minut - aparat ma służyć dokumentacji wyjazdów turystycznych tudzież uroczystości rodzinnych, a nie profesjonalnym sesjom fotograficznym), nie musi być wielkości paczki papierosów, ale jednocześnie nie chciałbym też żadnej cegły. Fotografujemy zarówno pejzaże, jak i obiekty czy osoby, często po zmroku (i właśnie jakość zdjęć robionych po ciemku jest dla nas bardzo istotna). Czasami korzysta się z zoomu, czasami nakręci się jakiś filmik, więc istotna jest stabilizacja obrazu. Jedynym udziwnieniem mógłby być interwałometr, do tworzenia timelapsów, ale to raczej nie będzie dla mnie wiodący temat.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.04.2018 16:48

Mahum a mozesz troche nagiąć budżet ?
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 03.04.2018 17:50

A jaka jest propozycja?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 03.04.2018 18:49

Jako były posiadacz lustrzanki , bezlusterkowca , kupiłem sobie Panasonica LX100. Aktualna cena to 2200 , jego cena w trakcie premiery kilka lat temu to 3500.....

Tu masz test :

https://www.optyczne.pl/287.1-Test_apar ... LX100.html

Poczytaj sobie test, potem na 7 stronie masz podsumowanie i mozna tam wybrać inne aparaty jak wypadają przy Panasonicu

wpisz sobie tez "LX100 test" na youtube, jest robiony przez Twardy Reset

Moja opinia nie bierze sie z tego testu, tylko dlatego ze aparat jest po prostu świetny. Bije wszystkie podstawowe lustrzanki na łeb, mając bezlusterkowca Olympusa z trzema obiektywami za ponad 4000zł uważam ze niczym mu nie odbiega. Ma mega jasny obiektyw, super autofocus , jest nieskomplikowany, można sie nim pobawić jak każdym profesjonalnym aparatem, mozna tez zaufać jego automatowi i zrobi wszystko za Ciebie. Sam robie dużo fotek dziecku, z bliska , portrety, podczas zabawy w ruchu. Zdjęcia są super. Mimo tylu lat na rynku nie ma następcy.... i bije wszystkie 3 generacje swojego najwiekszego rywala Sony RX100 mk1 mk2 i mk3. Nagrywa filmy 4K i z kazdego takiego filmu możesz wyciąć zdjęcie o super jakości, super sprawa przy bawiącym sie dziecku. Nie musisz prosić o uśmiech lub nieruszanie się, tylko nagrywasz 15 sekund i w kazdej sekundzie masz kilkanaście fotek do wyboru....
Jak dla mnie ma dwie wady, obie małe, pierwsza to bateria, styka na 200 zdjęć, druga to nieruchomy ekran LCD. Obie jakoś przetrawiłem, kupiłem jeszcze jedną baterię, i nauczyłem sie używać wizjera :oczko_usmiech:
Jak na kompakta cena wiem ze nie jest nawet teraz niska, ale naprawde warto, aparat świetnie wygląda, ma super parametry, solidną obudowę, jasny obiektyw, cichy i szybki autofocus. Dla świadomego amatora fotografii jak znalazł.

Jakby co to pytaj
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 03.04.2018 22:28

sito_zabrze napisał(a):Jako były posiadacz lustrzanki , bezlusterkowca , kupiłem sobie Panasonica LX100. Aktualna cena to 2200 , jego cena w trakcie premiery kilka lat temu to 3500.....

Tu masz test :

https://www.optyczne.pl/287.1-Test_apar ... LX100.html

Poczytaj sobie test, potem na 7 stronie masz podsumowanie i mozna tam wybrać inne aparaty jak wypadają przy Panasonicu

wpisz sobie tez "LX100 test" na youtube, jest robiony przez Twardy Reset

Moja opinia nie bierze sie z tego testu, tylko dlatego ze aparat jest po prostu świetny. Bije wszystkie podstawowe lustrzanki na łeb, mając bezlusterkowca Olympusa z trzema obiektywami za ponad 4000zł uważam ze niczym mu nie odbiega. Ma mega jasny obiektyw, super autofocus , jest nieskomplikowany, można sie nim pobawić jak każdym profesjonalnym aparatem, mozna tez zaufać jego automatowi i zrobi wszystko za Ciebie. Sam robie dużo fotek dziecku, z bliska , portrety, podczas zabawy w ruchu. Zdjęcia są super. Mimo tylu lat na rynku nie ma następcy.... i bije wszystkie 3 generacje swojego najwiekszego rywala Sony RX100 mk1 mk2 i mk3. Nagrywa filmy 4K i z kazdego takiego filmu możesz wyciąć zdjęcie o super jakości, super sprawa przy bawiącym sie dziecku. Nie musisz prosić o uśmiech lub nieruszanie się, tylko nagrywasz 15 sekund i w kazdej sekundzie masz kilkanaście fotek do wyboru....
Jak dla mnie ma dwie wady, obie małe, pierwsza to bateria, styka na 200 zdjęć, druga to nieruchomy ekran LCD. Obie jakoś przetrawiłem, kupiłem jeszcze jedną baterię, i nauczyłem sie używać wizjera :oczko_usmiech:
Jak na kompakta cena wiem ze nie jest nawet teraz niska, ale naprawde warto, aparat świetnie wygląda, ma super parametry, solidną obudowę, jasny obiektyw, cichy i szybki autofocus. Dla świadomego amatora fotografii jak znalazł.

Jakby co to pytaj


Wyczytałem o minusach tego modelu:
- brak wbudowanej lampy - zewnętrzna jest podobno beznadziejna- pytanie jak z jakością zdjęć/filmów robionych po zmroku? - dla mnie to duża wada
- stosunkowo słaba stabilizacja w porównaniu z konkurencyjnymi modelami z podobnej półki cenowej - jeśli to prawda, to jest to duża wada
- brak odchylanego ekranu LCD
- jakieś problemy z przetwarzaniem plików zdjęciowych (RAW) - na ile dotyczy to "standardowych" zdjęć- nie wiem
- długi czas zwłoki przy robieniu zdjęć z użyciem zoomu
- obiektyw generuje dużo zanieczyszczeń, gdyż każdorazowo wysuwa się podczas uruchomieniu aparatu - raczej istotna wada
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.04.2018 06:27

mahum napisał(a):
Wyczytałem o minusach tego modelu:
- brak wbudowanej lampy - zewnętrzna jest podobno beznadziejna- pytanie jak z jakością zdjęć/filmów robionych po zmroku? - dla mnie to duża wada
- stosunkowo słaba stabilizacja w porównaniu z konkurencyjnymi modelami z podobnej półki cenowej - jeśli to prawda, to jest to duża wada
- brak odchylanego ekranu LCD
- jakieś problemy z przetwarzaniem plików zdjęciowych (RAW) - na ile dotyczy to "standardowych" zdjęć- nie wiem
- długi czas zwłoki przy robieniu zdjęć z użyciem zoomu
- obiektyw generuje dużo zanieczyszczeń, gdyż każdorazowo wysuwa się podczas uruchomieniu aparatu - raczej istotna wada


Mam LX100 od października, miał wyręczać lustrzankę Olympusa (która miesiąc temu padła):

- dla mnie brak wbudowanej lampy to plus, na razie korzystam z zewnętrznej z E-Systemu Olympusa (tu stopka się trochę różni i jest pełne wyzwalanie - ale rekompensuje sobie to regulacją z lampy) i jest ogień; wbudowana lampa nie byłaby wcale lepsza - traktowałbym ją na poziomie lampy błyskowej w telefonie, wierz mi;

- stabilizacja jest OK do pewnego momentu, potem zastosuj monopod albo statyw...

- miałem odchylany ekran w Olympusie E-330 (w drugim lustrze E-520 już tego nie mam): korzystałem z tego dość rzadko, więc ani na plus ani in minus

- problemów z RAW mam brak, może aktualizacja firmware pomoże - jak nie, to serwis

- zoom jest krótki i nie zauważyłem żadnej zwłoki w działaniu aparatu

- wskaż mi tani obiektyw w zwykłej lustrzance, który jest uszczelniony a nie jest pro - do tej pory, mam tylko jeden uszczelniany obiektyw, pozostałe - nie, i nie ma na nich po 10 latach żadnego syfu.

Jestem mega zadowolony z tej zaawansowanej małpki, która miała być dodatkiem do lustrzanki - bo tej nie zawsze i nie wszędzie mi się chce targać. Dokoupilem filtr polaryzacyjny (bo rzadko który "kompakt" ma możliwość przykręcenia czegoś do obiektywu), szukam zewnętrznej lampy do Panasia bo ta od Olympusa ma inną gorącą stopkę.

Kup, nie będziesz pan żałował :mrgreen:

Pozdro.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 05.04.2018 11:57

Muszę kupić jakiegoś lepszego kompakta, trochę przez przypadek mam do wyboru dwa modele jednej marki: Panasonic Lumix DMC-FZ1000 i Lumix DMC-LX100. Cena niemal identyczna. FZ1000 jest już dość "wiekowym" modelem, ale jakoś bardziej mi podchodzi. Chętnie posłucham Waszych opinii.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2018 12:27

Koenig napisał(a):Muszę kupić jakiegoś lepszego kompakta, trochę przez przypadek mam do wyboru dwa modele jednej marki: Panasonic Lumix DMC-FZ1000 i Lumix DMC-LX100. Cena niemal identyczna. FZ1000 jest już dość "wiekowym" modelem, ale jakoś bardziej mi podchodzi. Chętnie posłucham Waszych opinii.


Hm... FZ nie jest wiekowy, oba są z tego samego roku. Mam LX-100 i jestem zadowolony z tego, co wypluwa. Różnice między FZ a LX...

Kod: Zaznacz cały
Effective pixels: 20 megapixels - 13 megapixels
Sensor size: 1″ (13.2 x 8.8 mm) - Four Thirds (17.3 x 13 mm)
Optical zoom: 16x - 3x


To chyba tyle z różnic. FZ jest wielkości małej lustrzanki a mnie w podróżach nie tylko wakacyjnych, przydawało się zabierać coś mniejszego i lżejszego, dlatego wygrał FX. Trochę kręcę nosem gdy na małym sensorze widzę taką ilość pikseli - 20 mpx na jedno calowej matrycy to tak trochę trąci szumami.
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 05.04.2018 15:18

Pääkäyttäjä napisał(a):
mahum napisał(a):
Wyczytałem o minusach tego modelu:
- brak wbudowanej lampy - zewnętrzna jest podobno beznadziejna- pytanie jak z jakością zdjęć/filmów robionych po zmroku? - dla mnie to duża wada
- stosunkowo słaba stabilizacja w porównaniu z konkurencyjnymi modelami z podobnej półki cenowej - jeśli to prawda, to jest to duża wada
- brak odchylanego ekranu LCD
- jakieś problemy z przetwarzaniem plików zdjęciowych (RAW) - na ile dotyczy to "standardowych" zdjęć- nie wiem
- długi czas zwłoki przy robieniu zdjęć z użyciem zoomu
- obiektyw generuje dużo zanieczyszczeń, gdyż każdorazowo wysuwa się podczas uruchomieniu aparatu - raczej istotna wada



Mam LX100 od października, miał wyręczać lustrzankę Olympusa (która miesiąc temu padła):

- dla mnie brak wbudowanej lampy to plus, na razie korzystam z zewnętrznej z E-Systemu Olympusa (tu stopka się trochę różni i jest pełne wyzwalanie - ale rekompensuje sobie to regulacją z lampy) i jest ogień; wbudowana lampa nie byłaby wcale lepsza - traktowałbym ją na poziomie lampy błyskowej w telefonie, wierz mi;

- stabilizacja jest OK do pewnego momentu, potem zastosuj monopod albo statyw...

- miałem odchylany ekran w Olympusie E-330 (w drugim lustrze E-520 już tego nie mam): korzystałem z tego dość rzadko, więc ani na plus ani in minus

- problemów z RAW mam brak, może aktualizacja firmware pomoże - jak nie, to serwis

- zoom jest krótki i nie zauważyłem żadnej zwłoki w działaniu aparatu

- wskaż mi tani obiektyw w zwykłej lustrzance, który jest uszczelniony a nie jest pro - do tej pory, mam tylko jeden uszczelniany obiektyw, pozostałe - nie, i nie ma na nich po 10 latach żadnego syfu.

Jestem mega zadowolony z tej zaawansowanej małpki, która miała być dodatkiem do lustrzanki - bo tej nie zawsze i nie wszędzie mi się chce targać. Dokoupilem filtr polaryzacyjny (bo rzadko który "kompakt" ma możliwość przykręcenia czegoś do obiektywu), szukam zewnętrznej lampy do Panasia bo ta od Olympusa ma inną gorącą stopkę.

Kup, nie będziesz pan żałował :mrgreen:

Pozdro.


Na razie moim faworytem jest ten LX100 ale nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji i mocno zastanawiam się nad alternatywą w postaci Canona G5X lub G7X II ze względu na lepszą stabilizację (wnioski wyciągnąłem na podstawie opinii z neta i filmików, które widziałem na yt), na dotykowy ekran LCD i lepsze uszczelnienie obiektywu w przypadku Canonów. Nie miałem jeszcze w ręku żadnego z tych modeli, ale może ktoś je już fizycznie porównywał lub nawet ma doświadczenia w ich użytkowaniu?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.04.2018 18:36

mahum napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Jako były posiadacz lustrzanki , bezlusterkowca , kupiłem sobie Panasonica LX100. Aktualna cena to 2200 , jego cena w trakcie premiery kilka lat temu to 3500.....

Tu masz test :

https://www.optyczne.pl/287.1-Test_apar ... LX100.html

Poczytaj sobie test, potem na 7 stronie masz podsumowanie i mozna tam wybrać inne aparaty jak wypadają przy Panasonicu

wpisz sobie tez "LX100 test" na youtube, jest robiony przez Twardy Reset

Moja opinia nie bierze sie z tego testu, tylko dlatego ze aparat jest po prostu świetny. Bije wszystkie podstawowe lustrzanki na łeb, mając bezlusterkowca Olympusa z trzema obiektywami za ponad 4000zł uważam ze niczym mu nie odbiega. Ma mega jasny obiektyw, super autofocus , jest nieskomplikowany, można sie nim pobawić jak każdym profesjonalnym aparatem, mozna tez zaufać jego automatowi i zrobi wszystko za Ciebie. Sam robie dużo fotek dziecku, z bliska , portrety, podczas zabawy w ruchu. Zdjęcia są super. Mimo tylu lat na rynku nie ma następcy.... i bije wszystkie 3 generacje swojego najwiekszego rywala Sony RX100 mk1 mk2 i mk3. Nagrywa filmy 4K i z kazdego takiego filmu możesz wyciąć zdjęcie o super jakości, super sprawa przy bawiącym sie dziecku. Nie musisz prosić o uśmiech lub nieruszanie się, tylko nagrywasz 15 sekund i w kazdej sekundzie masz kilkanaście fotek do wyboru....
Jak dla mnie ma dwie wady, obie małe, pierwsza to bateria, styka na 200 zdjęć, druga to nieruchomy ekran LCD. Obie jakoś przetrawiłem, kupiłem jeszcze jedną baterię, i nauczyłem sie używać wizjera :oczko_usmiech:
Jak na kompakta cena wiem ze nie jest nawet teraz niska, ale naprawde warto, aparat świetnie wygląda, ma super parametry, solidną obudowę, jasny obiektyw, cichy i szybki autofocus. Dla świadomego amatora fotografii jak znalazł.

Jakby co to pytaj


Wyczytałem o minusach tego modelu:
- brak wbudowanej lampy - zewnętrzna jest podobno beznadziejna- pytanie jak z jakością zdjęć/filmów robionych po zmroku? - dla mnie to duża wada
- stosunkowo słaba stabilizacja w porównaniu z konkurencyjnymi modelami z podobnej półki cenowej - jeśli to prawda, to jest to duża wada
- brak odchylanego ekranu LCD
- jakieś problemy z przetwarzaniem plików zdjęciowych (RAW) - na ile dotyczy to "standardowych" zdjęć- nie wiem
- długi czas zwłoki przy robieniu zdjęć z użyciem zoomu
- obiektyw generuje dużo zanieczyszczeń, gdyż każdorazowo wysuwa się podczas uruchomieniu aparatu - raczej istotna wada


- mam LX100 od pół roku, używałem go w domu, na święta przy choince, lampy nie użyłem ani razu..... Nie ma takiej potrzeby przy takim jasnym obiektywie :wink:
- miałem bezlusterkowca Olympusa z 5-cio osiową stabilizacją, jedną z lepszych na rynku, nie widzę praktycznie żadnej różnicy w LX100 , oczywiście nie używam go jako profesjonalista tylko "lepszy amator"
- problemów z RAW czy JPG nie zauważyłem
- 2 sekundy to dużo ? może przy profesjonalnym fotografowaniu na weselu :oczko_usmiech:
- pokrowiec, przed zamknięciem obiektywu zobaczyć czy nie ma na nim jakiś farfocli, piasku itp . Większość kompaktów i hybryd ma wysuwany obiektyw , w tych czasach myśle ze nikt nie kupuje sprzętu na całe życie, jego żywotnośc to powiedzmy 10 lat, nawet jak sie nie spsuje to wyprze go nowsza technologia. Nawet jak powiedzmy po 5 latach bede musiał go oddać do wyczyszczenia to mysle ze jest to do przełknięcia

Proponuję jeszcze poczytać to i zobaczyć zdjęcia w słabym świetle na ulicy :

http://www.rybczynski24.pl/fotografia/r ... rynku.html 8O

Pisałeś że bierzesz takie modele pod uwage :
Olympus Stylux SH2, Sony DSC-HX 90, Canon SX 730 HS, Sony DSC-RX 100, Fujifilm X30, Sony DSC H400, Canon EOS 1300D, Sony A5000, Canon Powershot G9X.

Poczytaj o ich wadach..... :mrgreen:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.04.2018 19:25

mahum napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
mahum napisał(a):
Wyczytałem o minusach tego modelu:
- brak wbudowanej lampy - zewnętrzna jest podobno beznadziejna- pytanie jak z jakością zdjęć/filmów robionych po zmroku? - dla mnie to duża wada
- stosunkowo słaba stabilizacja w porównaniu z konkurencyjnymi modelami z podobnej półki cenowej - jeśli to prawda, to jest to duża wada
- brak odchylanego ekranu LCD
- jakieś problemy z przetwarzaniem plików zdjęciowych (RAW) - na ile dotyczy to "standardowych" zdjęć- nie wiem
- długi czas zwłoki przy robieniu zdjęć z użyciem zoomu
- obiektyw generuje dużo zanieczyszczeń, gdyż każdorazowo wysuwa się podczas uruchomieniu aparatu - raczej istotna wada



Mam LX100 od października, miał wyręczać lustrzankę Olympusa (która miesiąc temu padła):

- dla mnie brak wbudowanej lampy to plus, na razie korzystam z zewnętrznej z E-Systemu Olympusa (tu stopka się trochę różni i jest pełne wyzwalanie - ale rekompensuje sobie to regulacją z lampy) i jest ogień; wbudowana lampa nie byłaby wcale lepsza - traktowałbym ją na poziomie lampy błyskowej w telefonie, wierz mi;

- stabilizacja jest OK do pewnego momentu, potem zastosuj monopod albo statyw...

- miałem odchylany ekran w Olympusie E-330 (w drugim lustrze E-520 już tego nie mam): korzystałem z tego dość rzadko, więc ani na plus ani in minus

- problemów z RAW mam brak, może aktualizacja firmware pomoże - jak nie, to serwis

- zoom jest krótki i nie zauważyłem żadnej zwłoki w działaniu aparatu

- wskaż mi tani obiektyw w zwykłej lustrzance, który jest uszczelniony a nie jest pro - do tej pory, mam tylko jeden uszczelniany obiektyw, pozostałe - nie, i nie ma na nich po 10 latach żadnego syfu.

Jestem mega zadowolony z tej zaawansowanej małpki, która miała być dodatkiem do lustrzanki - bo tej nie zawsze i nie wszędzie mi się chce targać. Dokoupilem filtr polaryzacyjny (bo rzadko który "kompakt" ma możliwość przykręcenia czegoś do obiektywu), szukam zewnętrznej lampy do Panasia bo ta od Olympusa ma inną gorącą stopkę.

Kup, nie będziesz pan żałował :mrgreen:

Pozdro.


Na razie moim faworytem jest ten LX100 ale nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji i mocno zastanawiam się nad alternatywą w postaci Canona G5X lub G7X II ze względu na lepszą stabilizację (wnioski wyciągnąłem na podstawie opinii z neta i filmików, które widziałem na yt), na dotykowy ekran LCD i lepsze uszczelnienie obiektywu w przypadku Canonów. Nie miałem jeszcze w ręku żadnego z tych modeli, ale może ktoś je już fizycznie porównywał lub nawet ma doświadczenia w ich użytkowaniu?


We wszystkich testach jakie miałem okazję czytać / widzieć LX100 wygrywa z obydwoma na punkty :

LX 100............Canon G5X...........Canon G7X II

Budowa i użytkowanie.......80pkt.......80.......78
Użytkowanie.....................82...........80.......78
Jakość JPEG......................81...........73.......76
właściwości matrycy...........75............73.......75
jakość obiektywu...............71...........66........66
ocena końcowa..................78...........74........74
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 08.04.2018 22:03

Dokonałem zakupu, dzięki za pomoc w wyborze. Powoli rozkminiam ten aparat, ale jakiś filmik na yt znacznie uprościłby temat. Niestety praktycznie nie ma w języku polskim ciekawych filmików kondensujących szczegóły techniczne i ustawienia w tym aparacie.

Mam do zakupu jeszcze jeden wakacyjny gadżet tzn. wideorejestrator. Upatrzyłem sobie Mio Mivue 792 o następujących parametrach:
Maksymalna rozdzielczość FHD (1080p)
Sensor optyczny Sony STARVIS
Przetwornik obrazu Sony IMX291 Starvis
Dostępne rozdzielczości video 1920x1080p 30fps / 60fps
Format video MP4 (H.264), Bitrate ok. 20Mbps
Kąt widzenia obiektywu (st.) 140
Przesłona obiektywu F/1.8
Wyświetlacz TFT LCD 2.7"
ale dosyć mocno zastanawiam się nad podobnym urządzeniem tej samej firmy ale z dodatkową nawigacją- Mio Mivue Drive 55 LM o charakterystyce:
Rozdzielczość ekranu 800 x 480 pikseli
Rozdzielczość wideo 1080p @ 30 klatek/sek. 1296p @ 30 klatek/sek.
Typ procesora Mstar 800 MHz
Sensor optyczny obrazu AR0330(3M)
Szklana soczewka i przysłona Szklane soczewki 6G+1R / F1.8

Ceny są zbliżone, nawigacja ma kilka ciekawych funkcji, przyda mi się ale jako pomocnicza, bo korzystam z wbudowanej w aucie.
Pytanie na ile w/w parametry hybrydy są gorsze (bo raczej są) i jakie to może mieć przełożenie na jakość rejestrowanego obrazu (głównie w dzień, ale nie ukrywam, że zależy mi też na rejestracji trasy po zmroku).
Gość ze Śląska, który na yt testuje urządzenia tej firmy (i tylko tej) nie jest moim zdaniem obiektywny, bo chwali każde, które wpadnie mu w ręce. I oczywiście wszystkich używa...
Poprzednia strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kupno aparatu pomóżcie. - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone