Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupno aparatu pomóżcie.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
xXZENXx
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) xXZENXx » 06.07.2016 22:02

Ktoś tam zawołał pomocy, ktoś skrytykował...
Ja osobiście polecam , a nie jestem fachowcem od zdjęć: Panasonic vel LUMIX DMC-FZ72
przyjemny i prosty w obsłudze aparat.

cena? 1100pln nie jak za lustrzane 6k pln :)
ale jego parametry mi wystarczą:

zoom optyczny 60x
obiektyw 1:2.8-5.9/ 3.58-215 ASPH...

22.07 wróce z cro na pewno wstawie mini relacje z ciekawymi zdjątkami.

pozdrawiam :)
Sebulba
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 14.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebulba » 06.07.2016 22:10

xXZENXx napisał(a):Panasonic vel LUMIX DMC-FZ72
przyjemny i prosty w obsłudze aparat.

cena? 1100pln nie jak za lustrzane 6k pln :)
ale jego parametry mi wystarczą:

Ja tutaj ostatnio napisałem o 6000 PLN za lustrzankę. Uzupełnie, że chodziło mi o body z obiektywem.
xXZENXx
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) xXZENXx » 06.07.2016 22:13

wiem, wiem ze o bodybuilt

gdybym zajmował sie foto zawodowo to i moze bym zaszalal, ale to ma być zdjecie - pamiatka
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 06.07.2016 22:14

Sebulba napisał(a):Ja tutaj ostatnio napisałem o 6000 PLN za lustrzankę. Uzupełnie, że chodziło mi o body z obiektywem.

A jakie body i jaki obiektyw?? :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 06.07.2016 22:23

Bea.ta napisał(a):Ty ... ale to ja kadruję a nie moja matryca .... :wink:

Ty o czym innym i ja :wink:
Wiadomo, Ty robisz zdjęcie to każdy kadr masz przemyślany na 100%

Problem się pojawia jak chcesz z całego kadru wyciąć 1/10, np. .... kogoś twarz.
Tu niestety smartfon czy mały kompakt z małą matrycą przegra z kretesem.

Co do jakości z S5, tak na szybko, pierwszy lepszy przykład z brzegu
https://flic.kr/p/mUngK6
Lustrem w tego typu zdjęciach nie wiele więcej się wyciągnie, a takich jest najwięcej z wakacji.

Dla mnie osobiście ważne też są opcje w aparacie. Bardzo przydatne, które nie są dostępne w lustrach to HDR i panorama.
TZ-60 np. podobnie jak smatrfony robi 3 fotki na raz, 3 sek, i HDR gotowy.
Panorama super sprawa. Jak mam wąsko i za diabła nie mogę ująć jednym kadrem co bym chciał, to robię panoramę w pionie i mam o wiele szerszy kadr niż standardowo z jednej szerokiej klatki. Dla mnie super sprawa.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.07.2016 10:07

sdolas napisał(a):
Bea.ta napisał(a):Ty ... ale to ja kadruję a nie moja matryca .... :wink:

Ty o czym innym i ja :wink:
Wiadomo, Ty robisz zdjęcie to każdy kadr masz przemyślany na 100%

Problem się pojawia jak chcesz z całego kadru wyciąć 1/10, np. .... kogoś twarz.
Tu niestety smartfon czy mały kompakt z małą matrycą przegra z kretesem.



Czyli to Ty o czymś innym niż ja :)

bo Ty o wycięciu z pierwotnie zarejestrowanego lub tylko obserwowanego obrazu określonego jego fragmentu w celu uzyskania optymalnego dla widza kadru.
Ja o polu obrazu tworzonego przez obiektyw.

Piszesz o robieniu tego w trakcie fotografowania? czy już na komputerze?
Bo tu jest różnica :)
Wycięcie 1/10 zdjęcia i zachowaniu jakości to sztuka, dlatego dobrze napisałeś o przemyślanym kadrze :)
Ja jestem ze starej szkoły, gdzie nie brało się pod uwagę obróbki komputerowej, od początku zdjęcie miało wyglądać poprawnie a było na to 36 klatek na rolce :)

Co do matrycy - to moje ukochane stare, ciężkie pudło ma 8 Mpix, a super Eos M ma 18 Mpix i zgadnij, którego wolę?? :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 08.07.2016 22:58

Miałem na myśli konieczność sporego okrojenia zdjęcia na kompie.
Wiadomo że samemu robi się przemyślane kadry, ale nam inni nie koniecznie takie zrobią :wink:

Lawinowo rosnąca ilość pixeli niestety to nasza wina :wink:
Badana pokazują że konsument się nie bardzo zna na aparatach i jakości i jest przekonany że aparat jest tym lepszy im ma więcej pixeli. Całe szczęście niektóre firmy powoli zaczynają obniżać rozdzielczość w nowych edycjach modeli :wink:

Sympatycznie że coraz więcej jest na rynku małych aparatów w calową matrycą, trochę jednak trzeba poczekać aż rynek się trochę nasyci i ceny spadną :wink:
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Aparat dla myśliwego

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 14.10.2016 17:24

Kolega który jest zapalonym myśliwym poprosił mnie o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego do bezkrwawych łowów. Dodatkowo aparatem chciałby ogarnąć zdjęcia z wakacji czy imprez rodzinnych. Wszystko na własny użytek. Niestety dysponuje ograniczonym budżetem na ten cel tj. ok. 2200 zł.
Początkowo chciał kupić Nikona D5300 z obiektywem 18-105, ale po zapoznaniu się z możliwościami obiektywu (zbliżenia) odpuścił.
Ja podpowiedziałem mu aby zakupił Nikona Coolpix P900 z uwagi na 83 krotny zoom (oczywiście kosztem jakości).
Czy macie pomysły na jaki sprzęt zwrócić mu uwagę?
Będę wdzięczny za pomoc.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.10.2016 00:10

Wszystko zależy jakiej jakości końcowej kolega oczkuje.
Niestety przy tym budżecie dobrej jakości przy wspomnianym przez Ciebie sprzęcie nie będzie.
Las niemal zawsze jest ciemny, nawet przy dobrej pogodzie, zwierzaki często są z w ruchu czyli potrzebne będzie jasne szkło i szybki AF a to niestety kłuci się z wymienionym przez Ciebie sprzętem.
Do tego dochodzi szybkie kadrowanie, niestety napęd elektryczny zmiany ogniskowej też tu atutem nie jest.
Trudny temat, chyba że używane lustro + szkło.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.12.2016 22:09

Szukam kompaktu do 1000 PLN, do robienia zdjęć w podróży.
W obecnie używanym, wysłużonym Canonie brakuje m.in. dużego zoomu oraz stabilizacji obrazu.

Co sądzicie o Nikon Coolpix B500?

Obrazek
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.12.2016 00:43

Na szybko i krótko:
- minus - duży, do kieszeni nie wejdzie
- plus - zasilany paluszkami
Osobiście bym szukał czegoś mniejszego, ale nie wiem czego Ty potrzebujesz.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.12.2016 09:37

sdolas napisał(a):Osobiście bym szukał czegoś mniejszego, ale nie wiem czego Ty potrzebujesz.

Szczerze mówiąc, nie szukam aparatu do kieszeni. Na takie okazje mam smartfona, z którego wychodzą całkiem niezłe zdjęcia.

Powyższy model miał być kompromisem, pomiędzy kieszonkowym kompaktem, a bardziej poważnym sprzętem.

Oprócz wspomnianych funkcji (większy zoom, stabilizator), ma także dobrze trzymać się w ręce, stąd model z funkcjonalnym gripem.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2016 09:59

walp napisał(a):
sdolas napisał(a):Osobiście bym szukał czegoś mniejszego, ale nie wiem czego Ty potrzebujesz.

Szczerze mówiąc, nie szukam aparatu do kieszeni. Na takie okazje mam smartfona, z którego wychodzą całkiem niezłe zdjęcia.

Powyższy model miał być kompromisem, pomiędzy kieszonkowym kompaktem, a bardziej poważnym sprzętem.

Oprócz wspomnianych funkcji (większy zoom, stabilizator), ma także dobrze trzymać się w ręce, stąd model z funkcjonalnym gripem.


A była przymiarka?
Tak tylko pytam, bo wiele osób ogląda w necie, czyta, traci mnóstwo czasu na recenzje, opinie a później idzie do sklepu i aparat do ręki "nie pasuje". :wink:
Dopasuj się do kilku modeli w sklepie a później znajdą się koleżanki i koledzy, którzy chętnie podziela się swoja wiedzą.

Pzdr
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13435
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.12.2016 10:09

Vjetar napisał(a):A była przymiarka?
Tak tylko pytam, bo wiele osób ogląda w necie, czyta, traci mnóstwo czasu na recenzje, opinie a później idzie do sklepu i aparat do ręki "nie pasuje". :wink:

Była.

Zawsze zaczynam od sklepów, muszę zobaczyć, dotknąć.
Obecnie jestem także na etapie wyboru pralki. W niektórych miejscach już mnie znają i pytają: "jeszcze pan nie wybrał"? :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2016 10:27

walp napisał(a):
Vjetar napisał(a):A była przymiarka?
Tak tylko pytam, bo wiele osób ogląda w necie, czyta, traci mnóstwo czasu na recenzje, opinie a później idzie do sklepu i aparat do ręki "nie pasuje". :wink:

Była.

Zawsze zaczynam od sklepów, muszę zobaczyć, dotknąć.
Obecnie jestem także na etapie wyboru pralki. W niektórych miejscach już mnie znają i pytają: "jeszcze pan nie wybrał"? :lol:


A to przepraszam za wtręt.


Pralka ważny sprzęt więc trzeba wybrać świadomie.
Choć jak powiedział pewien mechanik: nie ma większego znaczenia co Pan wybierze.
Okres gwarancyjny przetrzyma każda a potem to już loteria.
:lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kupno aparatu pomóżcie. - strona 61
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone