Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny w Polsce?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 24.04.2002
Kuny w Polsce?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek » 04.07.2002 10:18

Przepraszam, gdzieś na forum spotkałem się z informacją o dostępności kun w Polsce.
Osobiście nie spotkałem się z ofertą oficjalną sprzedaży kun.

Czy ktoś z was spotkał się z ofertą sprzedaży kun w kantorach lub bankach.
Obecny kurs euro nie nastraja do optymizmu a taci się dwa razy, raz przy zakupie i drugi przy sprzedaży euro w Chorwacji.

Pozdrawiam :lol: Marek
Piotrek_W
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_W » 04.07.2002 10:34

Marek napisał(a):Czy ktoś z was spotkał się z ofertą sprzedaży kun w kantorach lub bankach.


Oczywiscie
wczoraj w kantorze na ul. Floriańskiej w Krakowie zakupiłem 500 kun po kursie 0,65 zł
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 04.07.2002 10:58

Marek napisał(a):Przepraszam, gdzieś na forum spotkałem się z informacją o dostępności kun w Polsce.
Osobiście nie spotkałem się z ofertą oficjalną sprzedaży kun.

Czy ktoś z was spotkał się z ofertą sprzedaży kun w kantorach lub bankach.
Obecny kurs euro nie nastraja do optymizmu a taci się dwa razy, raz przy zakupie i drugi przy sprzedaży euro w Chorwacji.

Pozdrawiam :lol: Marek


zajrzyj tam : http://kantor.kubisa.pl/
Marek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 24.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek » 04.07.2002 13:13

Taki kurs daje przelicznik gorszy niż w Chorwacji

Pozdr. :lol: Marek
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 04.07.2002 13:36

Marek napisał(a):Taki kurs daje przelicznik gorszy niż w Chorwacji

Pozdr. :lol: Marek


nie pytales o przelicznik tylko o to czy mozna kuny kupic w polsce 8)
KrisS
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisS » 04.07.2002 14:00

Dzis widzialem kuny w kantorze w Katowicach w sprzedaży za 0,585 PLN To juz chyba nie najgorszy kurs... :)
iza
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 04.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) iza » 04.07.2002 20:33

Marek napisał(a):Przepraszam, gdzieś na forum spotkałem się z informacją o dostępności kun w Polsce.
Osobiście nie spotkałem się z ofertą oficjalną sprzedaży kun.

Czy ktoś z was spotkał się z ofertą sprzedaży kun w kantorach lub bankach.
Obecny kurs euro nie nastraja do optymizmu a taci się dwa razy, raz przy zakupie i drugi przy sprzedaży euro w Chorwacji.

Pozdrawiam :lol: Marek


dzis w Gdyni ( znalazlam tylko w jednym kantorze!) kuny byly po 0,65
Marek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 24.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek » 05.07.2002 07:59

Dzis widzialem kuny w kantorze w Katowicach w sprzedaży za 0,585 PLN To juz chyba nie najgorszy kurs...



Czy możesz powiedzieć w jakim kantorze.

Pozdr. :lol: Marek
KrisS
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisS » 05.07.2002 08:44

W kantorze na dworcu, nie pod peronem 4, ale w przejsciu między placem Andrzeja a halą główną dworca. Dziś też były w tej cenie (zresztą sam troszkę kupiłem) :D . Mają tylko banknoty 200 HRK. Mają też Słoweńskie tolary, ale o nominale tylko 5000 (po 1,85 PLn za 100)
Pozdrawiam
K.
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 06.07.2002 07:27

Cześć,
Marek napisał(a):Przepraszam, gdzieś na forum spotkałem się z informacją o dostępności kun w Polsce.
Osobiście nie spotkałem się z ofertą oficjalną sprzedaży kun

Generalnie są. Trzeba tylko czasem trochę poszukać. Najłatwiej dostać kuny na południu (Kraków, Katowice), ale zdarzają się praktycznie w całej Polsce (o czym świadczą powyższe posty :) ). Ja sam widziałem je 4 dni temu w Krakowie (0,60 zł.) na ul.Szewskiej, wczoraj w Gdyni na ul.Abrahama (0,65 zł).
Pozdrowienia
fiolka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 10.07.2002
kuny/USD/EUR

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiolka » 24.07.2002 11:23

:?: Witam, właśnie wybieram się w podróż po wybrzeżu Dalmatyńskim, i prawdę mówiąc trochę mnie dezorientują aktualne przeliczniki walut w cro. W interku ceny w tym roku są podane w EUR, ale prawdę mówiąc wysokość ceny w EUR nie różni się od ubiegłorocznej ceny w DEM (oni chyba zastosowali przelicznik EUR/DEM jak 1:1) 8O . Nie wiem czy w tym roku bardziej opłaca się wziąć ze sobą USD czy EUR. Czy ktoś może właśnie wrócił z cro i wie mniej więcej jakie są przeliczniki EUR/HRK i USD/HRK. :D :arrow: fiolka
Piotrek_W
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 10.06.2002
Re: kuny/USD/EUR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_W » 24.07.2002 11:40

fiolka napisał(a)::?: Czy ktoś może właśnie wrócił z cro i wie mniej więcej jakie są przeliczniki EUR/HRK i USD/HRK. :D :arrow: fiolka


za 1 EUR w kantorze płacono 7,22 Kun
kurs był stabilny, tzn. nie zmienił się przez 2 tygodnie
mibo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 17.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) mibo » 24.07.2002 12:07

wczoraj w Warszawie - Galeria Mokotów w kantorze skup po 0,55 : sprzedaż 0,68. Jak bede dzisiaj to sprawdzę czy coś się zmieniło.
Pozdrawiam
fiolka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 10.07.2002
Re: kuny/USD/EUR

Nieprzeczytany postnapisał(a) fiolka » 24.07.2002 12:53

Piotrek_W napisał(a):
fiolka napisał(a)::?: Czy ktoś może właśnie wrócił z cro i wie mniej więcej jakie są przeliczniki EUR/HRK i USD/HRK. :D :arrow: fiolka


za 1 EUR w kantorze płacono 7,22 Kun
kurs był stabilny, tzn. nie zmienił się przez 2 tygodnie


a ile płacili za dolka :?:
twajan
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 02.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) twajan » 24.07.2002 14:40

Ja też jestem w kropce. W zeszłym roku brałem marki i nie było problemu. Co lepiej wziąć dolce czy euro? :papa:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone