Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 25.04.2018 12:13

dominikzw napisał(a):Też zadzwoniłem na infolinie Pekao i to dwa razy łącząć się z dwoma różnymi konsultantami. Do konta KONTO PRZEKORZYSTNE powyżej 26 zł.
Transakcje bez gotówkowe 0 zł opłata, przeliczenie z kuny na dolary i potem na pln po kursie MasterCard.
Natomiast pobieranie z bankomatu z grupy UniCredito też bez pobierania.
Reasumując konto Pekao jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Źle interpretowałem cennik banku, powinni dopisać że w ramach grupy zero zł opłata.


Co masz namyśli powyżej 26zł?
A opłata za prowdzenie konta i karte?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 12:15

Miało być powyżęj 26 lat. Są dwa konto
Załączniki:
Schowek02.jpg
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 25.04.2018 12:41

Teraz wszystko mi się połączyło w całość. Czyli wynika z tego że o wiele korzystniej jest płacić kartą i wybierać gotówke z bankomatów za granicą posiadając w Pekao konto złotówkowe niż walutowe w Euro.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.04.2018 12:46

Pod warunkiem, że jedziesz do któregoś z tych krajów i korzystasz z tych bankomatów:
https://www.pekao.com.pl/placowki_banko ... erId=36885
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 25.04.2018 12:55

Na infolini Pekao chyba nie wszyscy konsultanci są tak samo kompetentni. Pani konsultantka powiedziała mi że mając konto złotówkowe Przekorzystne możemy wypłacać za granicą na terenie Unii bez prowizji z wszystkich bankomatów. Ciągnąłem ją za język czy napewno nie tylko z bankomatów grupy UniCredit ale ona w zaparte że ze wszystkich ;)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.04.2018 14:20

Ja tam wole się trzymać tego co pewne i sprawdzone :)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 25.04.2018 22:52

Napiszę ostatni post w tym wątku. Ostatni, przysięgam, bo mnie szlag trafi. Nie mam żadnego "przekorzystnego" konta, tylko zwykłe konto ROR, założone z 10 lat temu przy okazji brania kredytu hipotecznego w tym banku (nawet nie wiem jak się nazywa). Pobieram kuny z bankomatach Zagrebacka Banka w Chorwacji wybierając opcję obciążenia konta w HRK (a nie w PLN - bankomat spyta). Z konta schodzi tyle złotówek ile wynika z aktualnego kursu Kuny w banku Pekao w Polsce. Bez żadnych prowizji, przeliczeń i przewalutowań. Robię tak od 2010 i działa. Kiedyś działało tak dlatego, że Pekao było w grupie Unicredit, teraz na mocy osobnego porozumienia, ale działa.
Zrobiłem tak, bo przeczytałem o tym na forum, nie dzwoniłem po infoliniach, nie doktoryzowałem się, bo szkoda na to czasu. Przy pierwszej wizycie w bankomacie w Chorwacji wypłaciłem małą sumę, sprawdziłem ile mi zeszło złotówek i byłem happy.

PS. Myślę, że większość konsultantów na infolinii Pekao SA nie ma pojęcia, że tak to działa.

Dla niedowiarków, i wszystkich, którzy piszą o "mitycznym bezprowizyjnym wypłacaniu" polecem jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem informację zawartą w poniższym linku:
https://www.pekao.com.pl/placowki_banko ... erId=36885

Masz kartę debetową Maestro, MasterCard oraz Visa Banku Pekao SA ? No to wypłacasz lokalną walutę w podanych 14 krajach w bankomatach Grupy Unicredit bez prowizji. Z konta zejdzie Ci tyle PLNów ile wynosi kurs danej waluty w banku Pekao SA, jeżeli wybierzesz opcję obciążenia swojego rachunku złotówkowego w lokalnej walucie. Jeżeli obciążysz w PLN albo wybierzesz DCC to wtedy "myk" nie zadziała. Finito. Uff, żegnam :papa:
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 26.04.2018 09:03

Masz racje, jest jak mówisz i w zasadzie nie ma nic więcej do dodania. Jednak jak sam mówisz twoje konto założone 10 lat temu. Dziś Pekao oferuje "Nowe Konto Przekorzystne" którego regulamin i cennik może się różnić od konta zakładanego 10lat temu, więc jeśli ktoś dopiero myśli o założeniu konta to pasowało sprawdzić obecną ofertę, czy nadal jest tak jak było.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 16.07.2019 15:16

15.07.2019 wypłaciłem kuny z bankomatu Zagrebacka bank (wyspa Krk) po kursie 0,57 zł / 1 kuna. Posiadam 20-sto letnie konto o nazwie o ile dobrze pamiętam eurokonto standard w banku Pekao S.A. (to ten z żubrem). Wypłata oczywiście bez DCC czyli przeliczenie w HRK - bankomat pytał dwukrotnie. Z DCC przeliczenie w PLN po kursie 0,63 zł / 1 kuna.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 16.07.2019 15:17

Po kilku dniach nie pokaże się dodatkowa opłata?
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 16.07.2019 15:22

Wypłacam kuny z bankomatów Zagrebacka banka co najmniej od 2011 roku. Zawsze to samo konto w banku Pekao S.A. karta zwykła debetowa. Nigdy czy to był bankomat, czy też płatności kartą, nie było żadnych dodatkowych kosztów.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 16.07.2019 15:27

sezamek1 napisał(a):Wypłacam kuny z bankomatów Zagrebacka banka co najmniej od 2011 roku. Zawsze to samo konto w banku Pekao S.A. karta zwykła debetowa. Nigdy czy to był bankomat, czy też płatności kartą, nie było żadnych dodatkowych kosztów.


Jaką kartą?
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 16.07.2019 15:35

Mi po kilku dniach naliczało czy to od płatności czy też od wybierania gotówki, jednak całość nigdy nie przewyższała kursu kuny.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 16.07.2019 19:00

Witam
Posiada ktoś w Alior konto jakże osobiste z aktywną korzyścią - bankomaty za granicą 0zł? Ile tak naprawdę zeszło z konta po pobraniu z bankomatu, nie chodzi mi o płatność kartą. Z góry dziękuję.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 16.07.2019 19:34

Alek70 napisał(a):Witam
Posiada ktoś w Alior konto jakże osobiste z aktywną korzyścią - bankomaty za granicą 0zł? Ile tak naprawdę zeszło z konta po pobraniu z bankomatu, nie chodzi mi o płatność kartą. Z góry dziękuję.

Możesz to sprawdzić po zaksięgowaniu kwot (po kilku dniach od transakcji) na swoim koncie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone