Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 11:30

Martinb33 wszystko się zgadza.
pekao.com.pl/binsource/f/50/27/6/bin_P1K0cda4da12dfb676e450276,ATTACHMENT,PL,1,20,0/Taryfa_Prowizji_i_Oplat_rachunki.pdf

Sam wczoraj analizowałem Pekao i z tego co ja wyliczyłem to doszedłem do takich wniosków:
Analizowałem dodatkowo właśnie konto w Pekao SA gdzie wiele osób chwali raz za wypłaty z bankomatów a dwa za przeliczanie przy płatnościach. Faktycznie konto jest za free i karta za free ale jest mały szczegół:
1. Prowadzenie rachunku płatniczego (opłata pobierana z góry za kolejny miesiąc) - 6,00 zł lub 0,00 zł *2
2. wypłaty za granicą w tym transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciukarty debetowej do płatności gotówkowych (od kwoty transakcji) - 2% min 5,00 zł lub 0,00 zł *9

*2 to W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych,

*9 W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych.

Czyli w moim przypadku niestety oferta kiepska bo nie będę specjalnie jeszcze u pracodawcy zmieniał konta. Chyba że coś źle doczytałem w cenniku.
Może użytkownik Hercklekot coś sprostuje bo widać tematyka tego banku jest mu znana
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 25.04.2018 11:34

Ta analiza dotyczy Konta złotówkowego?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.04.2018 11:36

Po co Ci konto walutowe ? ja mam zwykłe konto w pekao i do niego zwykłą kartę debetową za którą nie płace nic. W Chorwacji tą zwykłą kartą płace gdzie sie da i wybieram kuny z bankomatów ZB w najkorzystniejszym kursie jaki jest. Nie potrzebuje do tego żadnego konta walutowego :) i nigdy żadnej prowizji nie zapłaciłem 8)
Ostatnio edytowano 25.04.2018 11:46 przez ApropoDefacto, łącznie edytowano 1 raz
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 11:40

martinb33 napisał(a):Ta analiza dotyczy Konta złotówkowego?


Tak konta złotówkowego, przy walutowym też kiepsko to wygląda....
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.04.2018 11:42

dominikzw napisał(a):Martinb33 wszystko się zgadza.
pekao.com.pl/binsource/f/50/27/6/bin_P1K0cda4da12dfb676e450276,ATTACHMENT,PL,1,20,0/Taryfa_Prowizji_i_Oplat_rachunki.pdf

Sam wczoraj analizowałem Pekao i z tego co ja wyliczyłem to doszedłem do takich wniosków:
Analizowałem dodatkowo właśnie konto w Pekao SA gdzie wiele osób chwali raz za wypłaty z bankomatów a dwa za przeliczanie przy płatnościach. Faktycznie konto jest za free i karta za free ale jest mały szczegół:
1. Prowadzenie rachunku płatniczego (opłata pobierana z góry za kolejny miesiąc) - 6,00 zł lub 0,00 zł *2
2. wypłaty za granicą w tym transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciukarty debetowej do płatności gotówkowych (od kwoty transakcji) - 2% min 5,00 zł lub 0,00 zł *9

*2 to W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych,

*9 W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych.

Czyli w moim przypadku niestety oferta kiepska bo nie będę specjalnie jeszcze u pracodawcy zmieniał konta. Chyba że coś źle doczytałem w cenniku.
Może użytkownik Hercklekot coś sprostuje bo widać tematyka tego banku jest mu znana


Ja mam Eurokonto plus w PKOSA i powiem, że nigdy za płatności kartą i wypłaty z UniCredito nie miałem prowizji. Prowadzenie konta to koszt 9,99 zł ale w tym mam assistance, rachunek oszczednościowy...
Podaje szczegóły konta:
Najważniejsze korzyści związane z posiadaniem Eurokonta Plus:

0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów Grupy UniCredit w Europie i szerokiej sieci bankomatów Banku Pekao S.A. w całej Polsce.
0 zł za całodobowy dostęp do Twojego konta przez Internet, telefon i sms
0 zł za uruchomienie limitu debetowego, beż żadnych formalności
0 zł za bogaty pogram ubezpieczeniowy typu assistance
0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego Dobry Zysk >> więcej
oraz dodatkowo:

0 zł za nielimitowane zlecenia stałe, tak abyś mógł automatyczne opłacać swoje cykliczne rachunki
0 zł za prowadzenie konta dla dzieci
0 zł za rachunek walutowy
0 zł za Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 25.04.2018 11:44

Bez względu czy jest to konto złotówkowe czy walutowe w Euro, sprawa się ma podobnie, według informacji jakie uzyskałem na infolini w obu przypadkach pobierana jest prowizja przy płatnościach kartą i przy wypłatach z bankomatu.
"ApropoDefacto" i twierdzisz że wypłacasz z bankomatów w Chorwacji bez żadnej prowizji z konta złotówkowego?
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 25.04.2018 11:47

Na chwile obecną w Peako jest opcja "Nowe Konto Przekorzystne" złotówkowe i tylko o takim byłem informowany w rozmowie. Może to konto ma całkiem inny regulamin i cennik. A mityczne darmowe wypłaty dotyczą posiadaczy wcześniej założonych kont.
Ostatnio edytowano 25.04.2018 11:51 przez martinb33, łącznie edytowano 1 raz
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 11:47

Strona druga cennika
EUROKONTO WALUTOWE w USD, EUR, CHF, GBP
Prowadzenie rachunku płatniczego - 1,10 USD; 0,99 EUR; 1,39 CHF; 0,69 GBP
wypłaty za granicą w tym transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych (od kwoty transakcji) - 4% min 4,30 USD min 2,90 EUR
więc z tym 0 zł to coś mi nie pasuje.... fakt jest 0 zł ale z bankomatów Banku
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.04.2018 12:03

"0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów Grupy UniCredit w Europie i szerokiej sieci bankomatów Banku Pekao S.A. w całej Polsce."
Jak wyżej, TAK, ze wszystkich bankomatów ZB w Chorwacji wypłacałem bez prowizji :) był to kurs rzędu 0,57, 0,58. I żadnych wyrównań czy innych "późniejszych opłat" nie poniosłem do dzisiaj :) mało tego w sklepach również płaciłem kartą w takim kursie i żadnych prowizji nie płaciłem :)

Skoro uważacie, że to mityczne darmowe wypłaty z konta tzn. że kilkanaście (kilkadziesiąt) osób takich jak ja kłamie ? :D ciekawe. Zresztą jak komuś nie pasuje to zakładajcie inne revoluty bez BFG i z ograniczonymi możliwościami wypłaty ze ściany :papa:
Ostatnio edytowano 25.04.2018 12:04 przez ApropoDefacto, łącznie edytowano 1 raz
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.04.2018 12:03

Nie wiem do jakiego banku i gdzie się dodzwoniłeś ale w moim banku PKO SA za konto złotówkowe Eurokonto Aktywne Plus nigdy nie była pobierana żadna prowizja za wypłaty z bankomatów z grupy Uincredit oraz płatności kartą. Te były przeliczane zgodnie z kursem Mastercard i zawsze ten kurs wychodził mi lepiej niz kantory...zero dodatkowych opłat.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 25.04.2018 12:12

Otóż to. Ile razy można pisać to samo ????
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 25.04.2018 12:17

amatus1 napisał(a):Nie wiem do jakiego banku i gdzie się dodzwoniłeś ale w moim banku PKO SA za konto złotówkowe Eurokonto

*Pekao, jeżeli mówimy o tym samym banku :) PKO to już inna bajka
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.04.2018 12:21

dominikzw napisał(a):Strona druga cennika
EUROKONTO WALUTOWE w USD, EUR, CHF, GBP
Prowadzenie rachunku płatniczego - 1,10 USD; 0,99 EUR; 1,39 CHF; 0,69 GBP
wypłaty za granicą w tym transgraniczne transakcje płatnicze przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych (od kwoty transakcji) - 4% min 4,30 USD min 2,90 EUR
więc z tym 0 zł to coś mi nie pasuje.... fakt jest 0 zł ale z bankomatów Banku

Informacja z pierwszej ręki od konsultanta: do kart przypisanych do konta nie pobierana jest za granicą jakakolwiek płatność przy transakcjach bezgotówkowych. Przelicznik był tak jak zawsze czyli przeliczenie z waluty w jakiej płacimy na USD a następnie na PLN w kursie MasterCard. Bankomaty z grupy UniCredito bez zmian. Koniec tematu:)
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 25.04.2018 12:39

Też zadzwoniłem na infolinie Pekao i to dwa razy łącząć się z dwoma różnymi konsultantami. Do konta KONTO PRZEKORZYSTNE powyżej 26 zł.
Transakcje bez gotówkowe 0 zł opłata, przeliczenie z kuny na dolary i potem na pln po kursie MasterCard.
Natomiast pobieranie z bankomatu z grupy UniCredito też bez pobierania.
Reasumując konto Pekao jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Źle interpretowałem cennik banku, powinni dopisać że w ramach grupy zero zł opłata.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 25.04.2018 13:09

martinb33 napisał(a):Bez względu czy jest to konto złotówkowe czy walutowe w Euro, sprawa się ma podobnie, według informacji jakie uzyskałem na infolini w obu przypadkach pobierana jest prowizja przy płatnościach kartą i przy wypłatach z bankomatu.
"ApropoDefacto" i twierdzisz że wypłacasz z bankomatów w Chorwacji bez żadnej prowizji z konta złotówkowego?


Wypłata w bankomacie ZB
SZCZEGÓŁY OPERACJI
Typ operacji: WYPŁATA KARTĄ
TRAJEKTNA LUKA STARI GRAD HR 10154*********0004183
Kwota operacji: -1.500,00 HRK
Kwota obciążenia: -861,53 PLN
Kurs sprzedaży (1 HRK): 0,5744 PLN
Data waluty: 27/07/2017

Płatność kartą
SZCZEGÓŁY OPERACJI
Typ operacji: TRANSAKCJA KARTĄ PŁATNICZĄ
PELAGO KONOBA PIZZERI JELSA HR 30271984 910463860010*********0004183
Kwota operacji: -435,00 HRK
Kwota obciążenia: -248,33 PLN
Kurs sprzedaży (1 HRK): 0,5709 PLN
Data waluty: 28/07/2017

Płaciłem w większości kartą oraz wybierałem kuny w bankomatach ZB po zbliżonym kursie. Ani grosza więcej nie zostało nigdy pobrane przez bank Pekao SA, konto złotówkowe "Eurokonto Standard"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone