Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuny najlepiej z bankomatu?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.08.2013 20:41

Dzisiaj kupiłam w kantorze euro na apartamenty i autostrady oraz 300 kun na start, żeby poszukiwanie bankomatu nie było pierwszą czynnością po przyjeździe. Wszędzie gdzie się da będziemy płacić kartą (bramki, paliwo, prom, markety), a gotówkę na inne wydatki wyciągniemy z bankomatu.

Sfrajerowałam się z kursem euro czekając do ostatniej chwili, bo od początku tygodnia skoczył o 8 groszy.
Kurs euro 4,30; kurs kuny 0,61.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 29.08.2013 13:26

Aldonka napisał(a):
biokd napisał(a):
i przelicza mi od razu po kursie Visy lub MC z kun bezposrednio na PLN,

Nie wydaje mi się, żeby to było możliwe. To, że na wyciągu widzisz np. 1000 HRK - 560 PLN nie znaczy, że przeliczyli to bezpośrednio z HRK na PLN. Przewalutowanie zazwyczaj odbywa się HRK-EUR-PLN, czasem (w przypadku Allior Banku) HRK-USD-PLN


Wlasnie tak to wyglada, dzwonilem na infollinie rok temu i w tym roku i potwierdzili mi, że dla mojej karty przeliczanie kazdej waluty idzie bezposrednio na PLN bez zadnego przewalutowywania na euro czy dolary, więc jak widać się da tylko trzeba mieć sensowny bank:)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.08.2013 13:31

biokd napisał(a):Wlasnie tak to wyglada, dzwonilem na infollinie rok temu i w tym roku i potwierdzili mi, że dla mojej karty przeliczanie kazdej waluty idzie bezposrednio na PLN bez zadnego przewalutowywania na euro czy dolary, więc jak widać się da tylko trzeba mieć sensowny bank:)


Jeżeli cały czas piszesz o Norrisie, to w historii ja mam wyraźnie napisany kurs euro przyjęty do rozliczeń, aczkolwiek finalnie nie było źle :lol:
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 29.08.2013 16:33

biokd napisał(a):
Aldonka napisał(a):
biokd napisał(a):
i przelicza mi od razu po kursie Visy lub MC z kun bezposrednio na PLN,

Nie wydaje mi się, żeby to było możliwe. To, że na wyciągu widzisz np. 1000 HRK - 560 PLN nie znaczy, że przeliczyli to bezpośrednio z HRK na PLN. Przewalutowanie zazwyczaj odbywa się HRK-EUR-PLN, czasem (w przypadku Allior Banku) HRK-USD-PLN


Wlasnie tak to wyglada, dzwonilem na infollinie rok temu i w tym roku i potwierdzili mi, że dla mojej karty przeliczanie kazdej waluty idzie bezposrednio na PLN bez zadnego przewalutowywania na euro czy dolary, więc jak widać się da tylko trzeba mieć sensowny bank:)


Nie napisałeś co to za karta, więc nie mogę napisać, że wpuścili Ciebie w maliny :).
Bo z ich regulaminu kart nic konkretnego nie wynika -- albo wynika, że każda operacja Visą jest przeliczana na EUR, albo każda operacja zagraniczna jest obciążona prowizją 2,8%.

Z tego co wiem to na razie jedynym bankiem, który nie stosuje waluty rozliczeniowej, jest Polbank.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 29.08.2013 17:39

To nie ma większego znaczenia czy przelicza czy nie i czy prowizja transakcyjna jest wliczona czy nie (u mnie jest wliczona) bo najważniejsze jest ze przelicza mi wszystko po aktualnym kursie "kantorowym" a nie bankowym czyli np oplata za autostradę w Lucko wczoraj przeliczyli mi po kursie 57gr (dokladnie 0,565zl bo zaplacilem 18 kun i dzis patrze na konto w banku i pobralo mi 10,17zl) bez żadnych dodatkowych opłat.
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 29.08.2013 17:57

A pobrało czy tylko blokada jest założona (skoro wczoraj zapłaciłeś, to moim zdaniem na razie jest tylko blokada).

Różnica jest taka, że np. mBank zakłada też blokadę, na XX zł w momencie płatności, a po rozliczeniu (i zaksięgowaniu po kilku dniach) transakcji cena wychodzi YY zł, gdzie YY oczywiście jest większe od XX :).
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 29.08.2013 18:02

Dorzucam rozliczenie z mBanku (debetowa VISA):
48kun = 28,73zł -- co daje 0,5985zł/kn (autostrada A2 od ok. Zagrzebia po Słowenię).
Bez szału.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 29.08.2013 18:13

To jest kwota ostateczna po zwolnieniu blokady. KB, karta Visa Concerto.
mariucous
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariucous » 02.09.2013 09:26

jestem w Brela płaciłem karta SYNC za paliwo i autostrady w Chorwacji kurs 0,5625zł więc jestem zadowolony! :)
alex_stela
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) alex_stela » 02.09.2013 22:45

W okresie 16.08. - 30.08.2013 płaciłem kartą debetową VISA Electron z Getin Banku po kursie 0,56 - 0,57 PLN/HRK.
Wybierałem też gotówkę z bankomatów kartą VISA Electron z Inteligo - tu gorzej: kurs 0,59 - 0,60 PLN/HRK. Prowizji nie było, bo mam włączoną opcję "Bankomaty bez granic", za którą płacę miesięczny abonament.

Najkorzystniej wyszła wymiana euro na kuny na chorwackiej poczcie - kurs 0,55 PLN/HRK wliczając prowizję poczty, ale zaznaczam, że 1 euro kupowałem po 4,10 PLN. Na tej samej poczcie można było wymienić też PLN na kuny, ale tu już wychodziło około 0,59 PLN/HRK.

Tak czy inaczej - raczej nie opłaca się kupować kun w polskich kantorach.
Sebanek
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebanek » 11.09.2013 10:19

karta Maestro Pekao SA > wybierane kuny z bankomatu Zagrebacka Banka

z przewalutowaniem w Chorwacji 0,59
z przewalutowaniem w Polsce 0,56

Sprawdzone w kilku bankomatach na Rivierze Makarskiej
ADAMOS II
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3699
Dołączył(a): 02.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMOS II » 16.09.2013 14:18

Witam... :D
Ostatnio bankomaty w Breli nie chciały mi wypłacić pieniążków z karty Euro... :mrgreen:
W sklepie Konzum kasjer bez najmnieszych oporów wypłcił mi 500 Kuna...koszt operacji 1,5 Euo...czego więcej szukać 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.09.2013 16:12

ADAMOS II napisał(a):Witam... :D
Ostatnio bankomaty w Breli nie chciały mi wypłacić pieniążków z karty Euro... :mrgreen:
W sklepie Konzum kasjer bez najmnieszych oporów wypłcił mi 500 Kuna...koszt operacji 1,5 Euo...czego więcej szukać 8)

Są tu dziesiątki takich co poszukają miejsca gdzie to będzie kosztowało 1,40 euro...
radpopl
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) radpopl » 20.09.2013 13:43

Ciąg dalszy mojego rankingu :)

Pozytywne:
1. Keep It Simple, VISA kredytowa - płatność w Chorwacji -- 0,557zł/kuna
2. Keep It Simple, VISA kredytowa - płatność na Słowenii -- 4,19zł/euro


Raczej pozytywne:
1. AlliorSync, Mastercard debetowy - bankomat w Chorwacji -- 0,585zł/kuna

Negatywne:
1. mBank, VISA debetowa - płatność w Chorwacji -- 0,599/kuna (drożej niż bankomat w Alliorze!!!)
2. AlliorSync, Mastercard debetowy - bankomat w Słowenii -- 4,39zł/euro
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 20.09.2013 14:59

radpopl napisał(a):Ciąg dalszy mojego rankingu :)

Pozytywne:
1. Keep It Simple, VISA kredytowa - płatność w Chorwacji -- 0,557zł/kuna
2. Keep It Simple, VISA kredytowa - płatność na Słowenii -- 4,19zł/euro


Raczej pozytywne:
1. AlliorSync, Mastercard debetowy - bankomat w Chorwacji -- 0,585zł/kuna

Negatywne:
1. mBank, VISA debetowa - płatność w Chorwacji -- 0,599/kuna (drożej niż bankomat w Alliorze!!!)
2. AlliorSync, Mastercard debetowy - bankomat w Słowenii -- 4,39zł/euro

Używam kart kredytowych i debetowych Keep It Simple i potwierdzam, że są najtańsze !!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kuny najlepiej z bankomatu? - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone