Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ku przestrodze - nocni "goście" w apartamencie

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006
Ku przestrodze - nocni "goście" w apartamencie

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 18.04.2017 13:44

Byłem już w Cro wiele razy, nigdy nie spotkało mnie nic przykrego. Niestety tym razem było inaczej. Spontaniczny wyjazd kolarski do Porec - Spadici w pierwszy tydzień kwietnia, nocleg w apartamentach Aida, dojazd w sobotę około 17, rozpakowanko, pizzza, bankomat i na szczeście opłata za apartament uiszczona w dniu przyjazdu.

Ogólnie chillout, 3 facetów, prawdopodobnie nie zamknęliśmy na klucz i łańcuch drzwi wejściowych. Następnego ranka nic nie wzbudziło naszych podejrzeń ale kolega szuka gotówki i nie może znaleźć, w portfelu jej nie ma a jest pewien że jej nie wyciągał. Szukamy razem z nim, po jakimś czasie sprawdzamy swoje, w każdym puściutko, monety i dokumenty pozostały.

Poranek nieprzyjemny, policja, wizyty na komisariacie, w sumie około 3 tysięcy PLN. Dwa portfele były w nocnej szafce, jeden był w szafie, dwie sypialnie. Nic więcej nie zginęło. Ktoś sobie spacerował po apartamencie, odsuwał szuflady 20cm od naszych głów, grzebał w portfelach i nikt z nas nawet nie otworzył oka(?!?!?)
Ostatnio edytowano 18.04.2017 15:03 przez victoo, łącznie edytowano 2 razy
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.04.2017 13:57

Kurde niezła sytuacja. Szacun za tak twardy sen!
Wydaje mi się, że to był ktoś, kto mógł doskonale znać ten apartament i wiedział, że np. drzwi czy podłoga nie będą skrzypieć.
Przykre, ale niestety takie sytuacje też się mogą zdarzyć.
Wniosek: Trzeba zamykać drzwi na klucz a pieniądze trzymać pod poduszką! ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 18.04.2017 14:30

Mogli coś rozpylić na lepszy sen. ;-)

Bardzo przykra przygoda. :(
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 18.04.2017 14:56

Mit o tym, że tam nie kradną należy włożyć między baśnie. Koledze w biały dzień ukradli laptopa - sprawdziliśmy, że pierwsze logowanie do internetu po kradzieży miał w Albanii. Koleżance w nocy odwiązali hamak i poszli się bujać.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.04.2017 15:06

Najlepiej po prostu zachować wszelkie środki bezpieczeństwa przed kradzieżą. Wszędzie kradną i pewnie będą kraść. Jeśli to nie będzie Chorwat, to zawsze znajdzie się jakiś delikwent innej nacji, który się pokusi na nie swoją rzecz. Nie będę już pisać, że to może być Polak, bo pewnie tak większość może myśleć, ale ja uważam, że narodowość nie ma znaczenia. Kradną wszyscy!
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.04.2017 15:32

To ja aż tak źle nie trafiłem,po obudzeniu w apartamencie znalazłem w pokoju dziennym pijanego śpiącego Bośniaka(18-19lat),jaki był zdziwiony gdy się obudził bo myślał że śpi u ciotki(dwie ulice dalej) :D ,nic nie zginęło ponieważ telefony leżały obok,a najlepsze że przyszedł bez jednego buta :D ,poważnie tak było(Dario jest świadkiem).
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.04.2017 15:43

Dario jest świadkiem.... bo leżał obok Bośniaka :lol: :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 18.04.2017 16:26 przez sdolas, łącznie edytowano 1 raz
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 18.04.2017 15:53

Szczescie w nieszczesciu ze kasa 'tylko' zginela a nic wam sie nie stalo.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.04.2017 17:59

sdolas napisał(a):Dario jest świadkiem.... bo leżał obok Bośniaka :lol: :oczko_usmiech:

aż tak to nie,budził go ze słodkiego snu :D .To u niego w domu było.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 16.08.2017 09:28

Znajomy został w tym roku w czerwcu okradziony w Puli. W nocy, w apartmanie, 2 dorosłych, 2 dzieci. Zginęły komórki i tablety.
Weszli przez otwarte okno.
Jestem przekonana, że został rozpylony gaz usypiający.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.08.2017 09:47

Zostaje teraz brac tylko apartman z klimą , zamykać okna i drzwi na klucz na noc....
W sumie turyści to łatwy zarobek, nie robiąc nikomu krzywdy ( gaz na sen ) można sporo wartościowych rzeczy wynieść bez świadków
Ja zawsze staram się szukać Apartmanu takiego w którym właściciel na co dzień mieszka , jakos tak bezpieczniej
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 16.08.2017 12:47

To się robi ciekawie w Chorwacji......gaz usypiający w pokoju, niezła metoda na turystów.....
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 16.08.2017 13:01

Metoda baaardzo popularna na autostradach w Niemczech i Francji stosowana wobec kierowców. Policja w takiej sytuacji mowi jedynie "niech się Pan cieszy ,że nic się Panu nie stało" ... pieniądze można zawsze odrobić :)
Ganzoska
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ganzoska » 28.08.2017 08:43

Zawsze gdy podróżujemy rowerami i zatrzymujemy się w nieznanych miejscach na noc, zostawiamy jedną osobę na służbie i zmieniamy się na noc. Chociaż wygląda to śmiesznie, ale kilka razy to uratowało nas od podobnych sytuacji. Jak nie miło - ale jest wielu ludzi, którzy chcą zarabiać na turystach (

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ku przestrodze - nocni "goście" w apartamencie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone