Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Który odcinek Jadranki atrakcyjniejszy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 24.02.2009
Który odcinek Jadranki atrakcyjniejszy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bert » 05.06.2009 20:42

Witam. Chcę sobie zaaplikować dawkę widoków na Jadrance (z tego co wyczytałem - fajne i warto sobie nimi podróż uprzyjemnić). Jadę w okolice Makarskiej. Moje pytanko brzmi - który odcinek Jadranki "ładniejszy"? Senj - Maslenica czy Sukosan - Sibenik? Potem wskoczę sobie znów na autostradę. Chciałbym wziąć pod uwagę nie tylko widoczki ale także funkcjonalność trasy (o ile da się pogodzić).
Pozdrowienia.
Marcin2131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin2131 » 05.06.2009 20:51

W 2006r jechałem od Rijeki do Sukosanu Jadranką, widoki niezapomniane, wg mnie ten kawałek jest ładniejszy i "efektowny", ale bardzo męczący. Jazda 50-60 km/h, wyprzedzanie ciężarówek, autobusów, kamperów utrudnione przez krótkie odcinki prostej drogi. Jednak mina żony przy coraz to kolejnym zakręcie - niezapomniana :D
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 05.06.2009 21:01

Najatrakcyjniejszy jest kawałek od Kraljevicy koło Rijeki do Karlobagu
No może do Starigrad-Paklenica. Potem nudy panie nudy.
Dopiero koło Omnisza jest co oglądać
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 05.06.2009 22:58

Z dwóch opcji, które proponujesz zdecydowanie wybierz Senj-Maslenica. Dalej aż do Splitu droga w większości nie prowadzi samym wybrzeżem. Wyjątkiem jest odcinek Szybenik-Primosten. Ewentualnie możesz zjechać z autostrady na Split i jechać przez Omisz, zamiast zjeżdżać w Sestanovac.
Bert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 150
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bert » 06.06.2009 08:05

Jest jeszcze w zasadzie trzecia opcja: Split - Gornja Brela...Jak patrzę na mapy Googla, to w zasadzie też nabrzeżem się jedzie...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.06.2009 13:09

Dubrovnik (od punktu widokowego za miastem) - Slano
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 06.06.2009 16:18

Wg mnie:

Brela - Cavtat

Zadar - Trogir

Rijeka - Crkvenica
Ostatnio edytowano 15.06.2009 22:15 przez Plumek, łącznie edytowano 1 raz
Maresa
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maresa » 10.06.2009 01:55

Dla mnie najpiekniejsza jadranka jest w okolicach jak sie zblizamy do Makarskiej(ale tylko jadranka , bo sama Makarska riviera do niczego:((( bleee koszmar !!!!!tłumy ludzi i strasznie turystyczne miejsce:(((((
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 10.06.2009 09:00

Bert napisał(a):Witam. Chcę sobie zaaplikować dawkę widoków na Jadrance (z tego co wyczytałem - fajne i warto sobie nimi podróż uprzyjemnić).


Przejechałem całą od Puli do Dubrovnika. Najładniejsze widoki znajdziesz na odcinkach:
- Pula - Opatija (nie Ypsylon),
- Senj - Maslenica (most :D )
- Sibenik - Rogoznica
- Omis - Baćina
- BiH- Dubrovnik
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 09:10

el_guapo napisał(a):- Sibenik - Rogoznica

no naprawdę cudeńko trasa..i znaki drogowe z dzikami...he he
aga79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 20.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga79 » 10.06.2009 09:16

JacYamaha napisał(a):Dubrovnik (od punktu widokowego za miastem) - Slano


podpisuję się pod ta opinią - dla mnie REWELACJA :!:
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.06.2009 13:40

Bert napisał(a):Jest jeszcze w zasadzie trzecia opcja: Split - Gornja Brela...Jak patrzę na mapy Googla, to w zasadzie też nabrzeżem się jedzie...


przebujałem się Górna Brelą w zeszłym roku (zamiast normalnie wybrzeżem ze Splitu) - istny Meksyk. kamień i suchy krzew, a wioski dechami zabite. droga co prawda asfaltowa ale wąska i kręta. brakowało tylko rewolwerowców i grzechotników ;)
ma to swój urok ale bardzo specyficzny.

natomiast amatorom widokówek polecam ze Splitu drogą nr 1 na Plitvickie i włączyć się w autostradę na wysokości Karlovaca (lub odwrotnie). te widoki i prawie ponad 250m wiadukty - bajka!
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.01.2014 20:25

p.s. czas odgrzać kotleta...:p
atrakcyjniejsze widoki będą jadąc na Pd czy wracając?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.01.2014 21:40

Sol-Wagon napisał(a):p.s. czas odgrzać kotleta...:p
atrakcyjniejsze widoki będą jadąc na Pd czy wracając?

Jeżeli chodzi o pasażerów to jadąc na Płd. Co do kierowcy, to hmm .... trzeba kierować :wink:

Jadranke przejechałem od Šibenika do Zadaru. Najładniej było na odcinkach:
od Dubrovnika do Slano,
od Płw. Pelješac do granicy BiH
od Gradac do Stanići

Jadranka w obiektywie cromaniaków
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 23.01.2014 21:46

W zeszłym roku wracałem Jadranką od Stonu do Splitu. Cały czas fajnie, tylko wolno i długo. :lol:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Który odcinek Jadranki atrakcyjniejszy?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone