Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Które przejście SLO/CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 09.06.2017 10:10

RadamiaN napisał(a):Co do natężenia ruchu na google to mam spore wątpliwości - ostatnio zestawiłem sobie obraz z hak i natężenie ruchu w Macelj .
Na granicy dwa samochody osobowe dość długo, około 6 minut sprawdzane a natężenie ruchu w google na czerwono?!

Też się nad tym zastanawiałem, bo zrobiłem podobny test i było tak jak piszesz: google - na czerwono, a na kamerce dwa czy trzy autka :roll: Po prostu można się "przejechać" niepotrzebnie i wpakować w korek na innej trasie pokazywanej przez google na "zielono" - nie chciał bym tego doświadczyć :evil: i nie życzę takich doświadczeń nikomu :!:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 10.06.2017 10:30

Marko66 napisał(a):
RadamiaN napisał(a):Co do natężenia ruchu na google to mam spore wątpliwości - ostatnio zestawiłem sobie obraz z hak i natężenie ruchu w Macelj .
Na granicy dwa samochody osobowe dość długo, około 6 minut sprawdzane a natężenie ruchu w google na czerwono?!

Też się nad tym zastanawiałem, bo zrobiłem podobny test i było tak jak piszesz: google - na czerwono, a na kamerce dwa czy trzy autka :roll: Po prostu można się "przejechać" niepotrzebnie i wpakować w korek na innej trasie pokazywanej przez google na "zielono" - nie chciał bym tego doświadczyć :evil: i nie życzę takich doświadczeń nikomu :!:


czyli kamerki z HAK.HR najpewniejsze źródło informacji o sytuacji na drogach w HR :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2017 14:03

olgrem napisał(a):Zastanawiam się które przejście będzie mniej "zatkane"
Rogatec czy Cvetlin
Czy ktoś z Was mógłby coś poradzić z własnego doświadczenia?


Czy jednak Macelj?

Zakładając jednak, że omijamy, to którędy w wakacyjnych warunkach lepiej? Zakładam przekraczanie granicy z czwartku na piątek około 2 w nocy
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.07.2017 14:15

Przejście Macelj.
Wtorek rano, 27 czerwca, w stronę Chorwacji: 3 samochody przed nami.
Wtorek późnym popołudniem, 4 lipca, w stronę Słowenii: 5 samochodów przed nami.
Skanowane dokumenty pasażerów dorosłych.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 12.07.2017 11:03

piotrulex napisał(a):
olgrem napisał(a):Zastanawiam się które przejście będzie mniej "zatkane"
Rogatec czy Cvetlin
Czy ktoś z Was mógłby coś poradzić z własnego doświadczenia?


Czy jednak Macelj?

Zakładając jednak, że omijamy, to którędy w wakacyjnych warunkach lepiej? Zakładam przekraczanie granicy z czwartku na piątek około 2 w nocy


Abstrahując od nieprzewidywalnych sytuacji to jedziesz:
- w tygodniu
- w nocy
Zatem na 90% nie będzie zatwardzenia Macelj.
Jeśli jedziesz objazdem MLP w Ptuj zerknij na kamerki Hak.hr i podejmij decyzję czy jedziesz na alternatywne przejście.
Jechałem nad ranem przez Cvetlin i ... dla mnie przy zmęczeniu materiału po trasie z PL , to dość uciążliwa droga górska z niespodzianką na masce.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 12.07.2017 11:43

Ja będę w Ptuju we wtorek koło południa, póki co planuję jechać jak zawsze na Macelj... Jak myślicie?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.07.2017 11:47

Koenig,

jedź na Macelj.
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 12.07.2017 13:04

Dla jadących po południu do Cro już jednak nie jest to chyba aż tak oczywisty wybór? Spodziewam się być w Ptuj około 16.00 - 17..00 w poniedziałek. Celowałem raczej w Cvetlin z Ptuja, choć byłby to piewszy mój przelot tamtędy.
KasiaiPiotrek
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 19.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaiPiotrek » 12.07.2017 20:30

Wracałem z CRO 09.07 Niedziela - na lucko mały korek na bramkach bez kasy, na bramkach standardowych 2km, mapy pokazywały że granica zatkana , więc decyzja zapadła że jedziemy na inne przejście i ku wielkiemu zdziwieniu wylądowałem na Meje - Zlogonje , Nawet nie ma granicy tylko tablica że inne państwo ( to chyba nie legalnie wróciliśmy do strefy Schengen). Strasznie kręta droga.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 12.07.2017 21:26

KasiaiPiotrek napisał(a):Wracałem z CRO 09.07 Niedziela - na lucko mały korek na bramkach bez kasy, na bramkach standardowych 2km, mapy pokazywały że granica zatkana , więc decyzja zapadła że jedziemy na inne przejście i ku wielkiemu zdziwieniu wylądowałem na Meje - Zlogonje , Nawet nie ma granicy tylko tablica że inne państwo ( to chyba nie legalnie wróciliśmy do strefy Schengen). Strasznie kręta droga.
No właśnie granica jest ale nie ma przejścia granicznego. Dla nas jest tu przekraczanie granicy nielegalne. Było już o tym pisane na forum :)
I tu troszkę informacji http://udsc.gov.pl/wp-content/uploads/2 ... nolity.pdf
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 17.07.2017 15:48

himi napisał(a):Dla jadących po południu do Cro już jednak nie jest to chyba aż tak oczywisty wybór? Spodziewam się być w Ptuj około 16.00 - 17..00 w poniedziałek. Celowałem raczej w Cvetlin z Ptuja, choć byłby to piewszy mój przelot tamtędy.


Wracałem do kraju w niedzielę 16.07.
Wyjazd o 9:15 z Zadaru. Po drodze już na autostradzie z uwagi na mocny wiatr sporo ograniczeń do 40km/h.
Na Lućko kolejka do bramek gotówkowych ze 2 km lub więcej, do bramek karcianych ZERO samochodów, więc szybciutko bilet, karta, potwierdzenie i dalej w drogę.
Przed granicą w Macelj zatwardzenie od zjazdu na Trakoscian - szybka decyzja i jedziemy na Cvetlin. Za dnia to bajeczne serpentyny :). Na granicy znudzony pogranicznik zerknął na okładkę paszportu i kazał jechać dalej.
Ptuj (stary most w remoncie), pyszny obiadek w Lenart, tankowanie w Mureck. Trochę zacisku w Wiedniu (niestety spowolnienie ruchu w Cro i potem jeszcze godzinny obiad przełożył się na ten popołudniowy zacisk) a potem już tylko z górki do celu.
Nawet Brno poszło elegancko :).
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 31.07.2017 13:06

RadamiaN napisał(a):Na Lućko kolejka do bramek gotówkowych ze 2 km lub więcej, do bramek karcianych ZERO samochodów, więc szybciutko bilet, karta, potwierdzenie i dalej w drogę.


Proszę mi wyjaśnić jedną rzecz. Jeżeli korek dla płacących gotówką miał ponad 2 km. to czy istnieje dodatkowy pas dla płacących kartą, który pozwala ten korek ominąć? Jak sprawdzałem na Street View (zdjęcia z 2011), to pasy do poszczególnych bramek zaczynają się około 200 metrów przed nimi.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2017 13:16

SingSing74 napisał(a):
Proszę mi wyjaśnić jedną rzecz. Jeżeli korek dla płacących gotówką miał ponad 2 km. to czy istnieje dodatkowy pas dla płacących kartą, który pozwala ten korek ominąć? Jak sprawdzałem na Street View (zdjęcia z 2011), to pasy do poszczególnych bramek zaczynają się około 200 metrów przed nimi.

W Lučko pasy do płatności kartą zaczynają sie ok 4km przed bramkami "gotówkowymi". W tym miejscu https://goo.gl/maps/3UHyjz8JnTF2
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 31.07.2017 13:30

OK. O to mi chodziło. Dziękuję.
Tausen
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tausen » 29.07.2019 04:49

Ktoś coś może powiedzieć o przejściu Imeno i późniejszej drodze dojazdowej 205 do A2 bo zamierzam tamtędy jechać w najbliższym czasie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Które przejście SLO/CRO - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone