Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Które przejście SLO/CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 29.05.2017 18:35

Marsallah napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
ctomek81 napisał(a):Mam pytanie.Które przejscie jest dla obywateli UE, w Rogatec czy Dobovec pri Rogatcu? Z góry dziękuję za informację


Poniższe trzy:
Rogatec (Hum na Sutli)
Rogatec (Durmanec)
Dobovec (Lupinjak)
:hut:



Rogatec-Hum na Sutli kojarzę - to to przejście w centrum Rogatca, przy dworcu, zaraz za torami.
Kojarzę też przejście w Dobovcu, przez które wjeżdża się do Lupinjaka i dalej dociera do Đurmanca - sam tamtędy jeżdżę.
Ale cóż to takiego jest "Rogatec (Đurmanec)"? Tego nie czaję.


Według źródła http://www.policija.si/eng/index.php/component/content/article/2/96-border-crossing
to coś takiego
MPZP_Rogatec.jpg
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 29.05.2017 19:37

Od pewnego czasu na głownym przejściu SLO-CRO powyłączane są kamery. Kiepsko będzie z podglądem ruchu,
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.05.2017 20:06

Venom555 napisał(a):Od pewnego czasu na głownym przejściu SLO-CRO powyłączane są kamery. Kiepsko będzie z podglądem ruchu,

Macelj? Kamery są http://www.hak.hr/info/kamere/# nie ma po stronie Słoweńskiej :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.05.2017 08:40

RadamiaN napisał(a):
Marsallah napisał(a):
RadamiaN napisał(a):
ctomek81 napisał(a):Mam pytanie.Które przejscie jest dla obywateli UE, w Rogatec czy Dobovec pri Rogatcu? Z góry dziękuję za informację


Poniższe trzy:
Rogatec (Hum na Sutli)
Rogatec (Durmanec)
Dobovec (Lupinjak)
:hut:



Rogatec-Hum na Sutli kojarzę - to to przejście w centrum Rogatca, przy dworcu, zaraz za torami.
Kojarzę też przejście w Dobovcu, przez które wjeżdża się do Lupinjaka i dalej dociera do Đurmanca - sam tamtędy jeżdżę.
Ale cóż to takiego jest "Rogatec (Đurmanec)"? Tego nie czaję.


Według źródła http://www.policija.si/eng/index.php/component/content/article/2/96-border-crossing
to coś takiego
MPZP_Rogatec.jpg


Wszedłem na linka, którego zapodałeś...to przejście kolejowe :lol:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 30.05.2017 09:05

:!: Marsallah dzięki za wnikliwą weryfikację i doprecyzowanie.
Miałbym niezłą niespodziankę o poranku... Przejście Rogatec (Durmanec) dla obywateli UE, idealne ... na przerzut pieszej wycieczki ;)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 30.05.2017 11:29

To zerknijcie sobie jeszcze na "przejście" na drodze 672, najbliższe miejscowości: SLO->Medribnik, HR->Zlogonje
Przejście nie jest ujęte na liście, ale nie ma tam żadnych barier/posterunków, ba jest znak że wjeżdżasz do SLO z info o obiwązujących, podstawowych zasadach ruchu drogowego:

https://goo.gl/maps/JvQGmFZM1zt

Na hak.hr nie ma tego przejścia w żadnej kategorii, tak samo jak na wymienionej wyżej stronie Policji słoweńskiej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.05.2017 14:28

el_guapo napisał(a):To zerknijcie sobie jeszcze na "przejście" na drodze 672, najbliższe miejscowości: SLO->Medribnik, HR->Zlogonje
Przejście nie jest ujęte na liście, ale nie ma tam żadnych barier/posterunków, ba jest znak że wjeżdżasz do SLO z info o obiwązujących, podstawowych zasadach ruchu drogowego:

https://goo.gl/maps/JvQGmFZM1zt

Na hak.hr nie ma tego przejścia w żadnej kategorii, tak samo jak na wymienionej wyżej stronie Policji słoweńskiej.

Też się nad nim zastanawiałem i nie mogłem żadnej informacji o nim znaleźć, dlatego sobie je odpuściłem.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 01.06.2017 09:42

el_guapo, dids76

A to nie jest tak, że w obrębie UE nie ma granic (kontroli granicznej) - gdy Chorwacja znajdzie się w strefie Schengen, szlabany w Macelj czy Rogatcu pójdą na stałe w górę - i każda droga może służyć do przejazdu na terytorium innego państwa (nawet, jeśli nie ma tam posterunków granicznych)?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 01.06.2017 11:04

Pytanie do tych, którzy korzystali z przejścia Jelsane - Rupa: jakie przejście proponujecie jako alternatywę, w przypadku korków. Jadę (a raczej planuję) w głównym sezonie na Istrię trasą PL-CZ-A-SLO (Lublana-Postojna-Pivka) i dalej kierunek tunel Ucka. Czy dobrym alternatywą jest "odbicie" na przejście Starod - Pasjak ? Albo może inna propozycja ominięcia ewentualnego korka na przejściu Rupa :?:
vtec11
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 20.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vtec11 » 01.06.2017 13:32

Nie wiem w jakim terminie jedziesz, ale w czerwcu 2 lata temu jechałem dokładnie tą droga, granice przekraczalem ok 12 w południe i auta można było policzyć na palcach 1 ręki,z powrtem również. Natomiast jak w lipcu i sierpniu wygląda sytuacja to nie wiem.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 02.06.2017 09:38

vtec11 napisał(a):Nie wiem w jakim terminie jedziesz, ale w czerwcu 2 lata temu jechałem dokładnie tą droga, granice przekraczalem ok 12 w południe i auta można było policzyć na palcach 1 ręki,z powrtem również. Natomiast jak w lipcu i sierpniu wygląda sytuacja to nie wiem.

Jadę na przełomie lipca i sierpnia. W zeszłym roku korzystałem z przejścia Rupa. Jechałem "tam" na początku lipca i w sobotę w środku dnia było kilkanaście samochodów, wracałem w połowie lipca (też w sobotę około południa) i też nie było tłoku, czas poruszania się w jadącym powoli korku wyniósł mniej niż 15 minut. Teraz w związku z bardziej dokładnymi kontrolami, zastanawiam się czy nie można wcześniej zareagować na informacje o korku na granicy i zmienić trochę trasę, aby skierować się na luźniejsze przejście. Ale mam obawy czy to ma sens, bo sąsiednie przejście Pasjak leży na trasie Triest - Rijeka i raczej będzie "zagęszczone" przez Włochów, którzy licznie odwiedzają Chorwację. Innego przejścia w pobliżu nie widzę 8O
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 02.06.2017 11:44

Marsallah napisał(a):el_guapo, dids76

A to nie jest tak, że w obrębie UE nie ma granic (kontroli granicznej) - gdy Chorwacja znajdzie się w strefie Schengen, szlabany w Macelj czy Rogatcu pójdą na stałe w górę


Tak jest/będzie - ale przejście które wskazałem nie ma szlabanów/posterunku, a wychodzi na to że jest używane choć stanowi granicę strefy Schengen.
martin1975
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 01.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) martin1975 » 08.06.2017 21:38

Czy te kamerki pokazują "na żywo"?marko66
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 09.06.2017 06:45

martin1975 napisał(a):Czy te kamerki pokazują "na żywo"?marko66

Kamerki na granicach pokazują sytuację na żywo, ale widać tylko fragment drogi przed granicą i jak jest więcej samochodów to nie wiadomo czy kolejka ma kilkaset metrów czy kilka kilometrów. Można wtedy zajrzeć na google i sprawdzić natężenie ruchu, ale trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej, żeby ewentualnie skorygować trasę, ale jak już pisałem na tej trasie (przejście Rupa) najbliższym alternatywnym przejściem jest Pasjak, który niestety leży na trasie od Triestu do Rijeki i w sezonie na pewno można się tam spodziewać korków, zwłaszcza w weekendy. Dlatego pytałem czy jest może jakieś inne małe przejście w pobliżu, ale nie sądzę żeby na hak.hr to pominęli :?:
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 09.06.2017 07:48

Marko66 napisał(a):
martin1975 napisał(a):Czy te kamerki pokazują "na żywo"?marko66

Kamerki na granicach pokazują sytuację na żywo, ale widać tylko fragment drogi przed granicą i jak jest więcej samochodów to nie wiadomo czy kolejka ma kilkaset metrów czy kilka kilometrów. Można wtedy zajrzeć na google i sprawdzić natężenie ruchu, ale trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej, żeby ewentualnie skorygować trasę, ale jak już pisałem na tej trasie (przejście Rupa) najbliższym alternatywnym przejściem jest Pasjak, który niestety leży na trasie od Triestu do Rijeki i w sezonie na pewno można się tam spodziewać korków, zwłaszcza w weekendy. Dlatego pytałem czy jest może jakieś inne małe przejście w pobliżu, ale nie sądzę żeby na hak.hr to pominęli :?:


Można jeszcze zerkać tu https://www.dars.si/Vsebina/kamere.aspx
sytuacja na drogach i granicach Słowenii.

Co do natężenia ruchu na google to mam spore wątpliwości - ostatnio zestawiłem sobie obraz z hak i natężenie ruchu w Macelj .
Na granicy dwa samochody osobowe dość długo, około 6 minut sprawdzane a natężenie ruchu w google na czerwono?!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Które przejście SLO/CRO - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone