Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

które przejście lepsze SLO - CRO ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mihal
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 26.03.2012
które przejście lepsze SLO - CRO ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mihal » 29.06.2012 10:59

jak tak sobie patrze na kamerach internetowych na ruch na przejściach Słownia - Chorwcja w Kastel i Plovanija (oddalone od siebie o 3-4 km , to sam nie wiem które lepsze. Kastel chyba bardziej popularny, większy tam ruch. A czy Plovanija ma jakies ogranicznie np tylko do ruchu lokalnego ?

Kto z Was miał okazję tamtędy wjeżdżać do CRO ?
Jakies sugestie mile wiedziane
mihal
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mihal » 02.07.2012 10:50

jak to nikt nie przekracza granicy SLO-CRO ?
dajcie znać czy przejście Plovanija ma jakieś restrykcje ?
chorwacek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) chorwacek » 02.07.2012 14:37

Przekraczaliśmy granicę SLO-CRO w sobotę 30.06.
Jechaliśmy z Zagrzebia na Maribor (A2).
Korek był straszny, szczególnie na wjeździe do Cro.
My najpierw utkneliśmy na bramkach autostradowych, a później jeszcze na granicy. W sumie staliśmy ok. 1,5h-2h.
Ale na wjeżdzie do CRO był korek na oko na 4h stania.

Polecam przekraczać granicę w nocy lub wczesnym rankiem. My byliśmy tak w okolicy godziny 14.

Ale tydzień wcześniej korków nie było w ogóle.
mihal
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mihal » 02.07.2012 15:19

o ktorym wjezdzie piszesz ? od strony Węgier czy Austrii ?
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012
przejście gran. miejscowość ROGATEC

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 02.07.2012 15:28

W ub.roku i pewnie za tydzień :lol: będę tutaj przekraczał granicę
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=920774#920774
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 02.07.2012 17:38

a proszę was powiedzcie mi, jak nazywa się przejście w kierunku na Buzet... obserwuję kamerki ale nie wiem, które to przejście...
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 02.07.2012 18:10

mihal napisał(a):jak tak sobie patrze na kamerach internetowych na ruch na przejściach Słownia - Chorwcja w Kastel i Plovanija (oddalone od siebie o 3-4 km , to sam nie wiem które lepsze. Kastel chyba bardziej popularny, większy tam ruch. A czy Plovanija ma jakies ogranicznie np tylko do ruchu lokalnego ?

Kto z Was miał okazję tamtędy wjeżdżać do CRO ?
Jakies sugestie mile wiedziane


2 lata temu jechałem i jednym, i drugim - w tamtą stroną przez Plovaniję (poniedziałek rano), z powrotem przez Kastel (sobota rano). W tamtą stronę pustki, z powrotem jakieś 20 aut, ale szybko szło. Żadnych ograniczeń w ruchu nie ma.

Genralnie Plovanija jest luźniejsza.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2012 19:58

rafgrzeg napisał(a):a proszę was powiedzcie mi, jak nazywa się przejście w kierunku na Buzet... obserwuję kamerki ale nie wiem, które to przejście...

Tam nie ma kamerki.
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.07.2012 09:28

chorwacek napisał(a):Przekraczaliśmy granicę SLO-CRO w sobotę 30.06.
Jechaliśmy z Zagrzebia na Maribor (A2).
Korek był straszny, szczególnie na wjeździe do Cro.
My najpierw utkneliśmy na bramkach autostradowych, a później jeszcze na granicy. W sumie staliśmy ok. 1,5h-2h.
Ale na wjeżdzie do CRO był korek na oko na 4h stania.
Polecam przekraczać granicę w nocy lub wczesnym rankiem. My byliśmy tak w okolicy godziny 14. Ale tydzień wcześniej korków nie było w ogóle.


Patent jest prosty.
Wracając do Polski trzeba zjechać w Krapinie i jechać starą cestą.
Dlatego w Krapinie, że nie wiadomo jak długi jet korek, a po drugie zaoszczędzicie trochę kun za przejazd tunelami, które są droższe od zwykłego kilometra na autostradzie.
Wjeżdżacie prosto pod szlaban omijając korki.
mihal
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mihal » 03.07.2012 09:57

skywalker - ale jak to pod szlaban ? jakąś mapkę byś wkleił proszę , na mapie niespecjalnie to widać
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.07.2012 10:48

mihal napisał(a):skywalker - ale jak to pod szlaban ? jakąś mapkę byś wkleił proszę , na mapie niespecjalnie to widać


Na google maps znajdź przejście graniczne, (jest po stronie słoweńskiej) przybliż na 200 stóp i zobaczysz co trzeba.

Stara granica jest zachowana, tylko autostradę dobudowali i jest stara cesta która kończy się prawie pod nogami celników.
Tylko trzeba się uśmiechnąć do tych co w korku aby cię wpuścili. :D
Frisco
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 26.07.2004
Przejście na Buzet

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frisco » 03.07.2012 10:50

Przejście SLO/HR na Buzet nazywa się chyba "Sočerga"
Jechałem tam 15 VI i wracałem 29 VI
Nie jechałem autostradą do samego Koperu tylko zjechałem z niej zjazdem "Crni kal" za wiaduktem i potem drogami 208/201/44/21 dojechałem do Rovinj.
mihal
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 26.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mihal » 03.07.2012 11:43

pytanie do skywalker - jakie sa oplaty za te tunele przy Krapinie ?
pytanie do Frisco - jaki jest stan tych dróg 208/201/44/21 ? wydają sie dosc krete ?
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 03.07.2012 20:04

mihal napisał(a):pytanie do skywalker - jakie sa oplaty za te tunele przy Krapinie ?

Cennik
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012
Re: Przejście na Buzet

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 03.07.2012 20:49

Frisco napisał(a):Przejście SLO/HR na Buzet nazywa się chyba "Sočerga"
Jechałem tam 15 VI i wracałem 29 VI
Nie jechałem autostradą do samego Koperu tylko zjechałem z niej zjazdem "Crni kal" za wiaduktem i potem drogami 208/201/44/21 dojechałem do Rovinj.


jak mniemam pusto?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
które przejście lepsze SLO - CRO ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone