Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

którą trasę wybrać ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
3grosze
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.04.2012
którą trasę wybrać ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3grosze » 08.07.2012 22:11

szykuję się na podbój Chorwacji za kilka dni tylko nie wiem którą trasę wybrać ? będę jechał w sobotę i słyszałem że jadąc przez Austrię w sobotę są straszne korki przed tunelami - może wybrać trasę przez Pragę ?

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2012 07:47

edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 09.07.2012 21:29

W soboty korki w Austrii przed tunelami? Rok temu w sobotę w jedną i drugą stronę (fakt we wrześniu) żadnych korków nie było, tak samo i trzy lata temu w sierpniu. Jechało się płynnie bez żadnych rozrywek typu korek. W tym roku też przez Niemcy, Austrię. Jadąc przez Czechy musisz kupić winietę i czeską i austriacką.
3grosze
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3grosze » 10.07.2012 07:35

edytas napisał(a):W soboty korki w Austrii przed tunelami? Rok temu w sobotę w jedną i drugą stronę (fakt we wrześniu) żadnych korków nie było, tak samo i trzy lata temu w sierpniu. Jechało się płynnie bez żadnych rozrywek typu korek. W tym roku też przez Niemcy, Austrię. Jadąc przez Czechy musisz kupić winietę i czeską i austriacką.


czyli proponujesz normalnie przez monachium ?
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 10.07.2012 12:46

W tym roku jedziemy tak już po raz trzeci. Raz wybraliśmy się przez Czechy i niezbyt byliśmy zadowoleni. Zajęło nam to zdecydowanie więcej czasu niż tradycyjnie przez Monachium i wracaliśmy już normalnie (chyba że zamierzasz zwiedzić np. Pragę, a to co innego). My wyjeżdżamy ze Szczecina więc nie mamy zbyt wielkiego pola manewru, zostaje nam trasa: Niemcy, Austria (tam nocleg), Słowenia i Cro. Jedyny korek jaki pamiętam, to właśnie pod Monachium na autostradzie - wypadek, ale to już siła wyższa, i w Austrii bodajże raz roboty budowlane. Z mojego doświadczenia spokojnie polecam tę trasę i życzę podróży bez niespodzianek.
3grosze
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3grosze » 10.07.2012 15:47

edytas napisał(a):W tym roku jedziemy tak już po raz trzeci. Raz wybraliśmy się przez Czechy i niezbyt byliśmy zadowoleni. Zajęło nam to zdecydowanie więcej czasu niż tradycyjnie przez Monachium i wracaliśmy już normalnie (chyba że zamierzasz zwiedzić np. Pragę, a to co innego). My wyjeżdżamy ze Szczecina więc nie mamy zbyt wielkiego pola manewru, zostaje nam trasa: Niemcy, Austria (tam nocleg), Słowenia i Cro. Jedyny korek jaki pamiętam, to właśnie pod Monachium na autostradzie - wypadek, ale to już siła wyższa, i w Austrii bodajże raz roboty budowlane. Z mojego doświadczenia spokojnie polecam tę trasę i życzę podróży bez niespodzianek.


tak też polecimy , planujemy bez noclegi polecieć :roll:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.07.2012 16:00

Zawsze jeżdżę przez A w wakacje i w soboty - nigdy korków przed tunelami nie widziałem. Wal na D, będziesz miał większa prędkość podróżną niż w CZ i jeszcze na winiecie zaoszczędzisz.
3grosze
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3grosze » 10.07.2012 16:18

ruwado napisał(a):Zawsze jeżdżę przez A w wakacje i w soboty - nigdy korków przed tunelami nie widziałem. Wal na D, będziesz miał większa prędkość podróżną niż w CZ i jeszcze na winiecie zaoszczędzisz.


ok czyli polecę przez monachium , ile kosztują winiety i gdzie je kupić ?

pozdrawiam i przepraszam jak temat był wałkowany :D
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 10.07.2012 21:45

Winiety kupujemy na ostatniej stacji benzynowej przed granicą niemiecko-austryjacką. Na samej praktycznie granicy po prawej stronie stoi taka "buda", przed nią parking i tam też są winiety. Zależy na jaki okres jedziesz, ale my zazwyczaj kupujemy winiety 10-cio dniowe, jak jedziemy np. na dwa tygodnie, to kupujemy dwie. Jedną na wjeździe od strony Niemiec i potem w drodze powrotnej jeszcze w Słowenii lub zaraz za granicą austriacką. Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że w tym roku ta winieta kosztuje 8 euro. Pamiętaj też, że w Austrii masz jeszcze dwa tunele płatne.
3grosze
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 3grosze » 10.07.2012 22:16

edytas napisał(a):Winiety kupujemy na ostatniej stacji benzynowej przed granicą niemiecko-austryjacką. Na samej praktycznie granicy po prawej stronie stoi taka "buda", przed nią parking i tam też są winiety. Zależy na jaki okres jedziesz, ale my zazwyczaj kupujemy winiety 10-cio dniowe, jak jedziemy np. na dwa tygodnie, to kupujemy dwie. Jedną na wjeździe od strony Niemiec i potem w drodze powrotnej jeszcze w Słowenii lub zaraz za granicą austriacką. Nie jestem pewna ale wydaje mi się, że w tym roku ta winieta kosztuje 8 euro. Pamiętaj też, że w Austrii masz jeszcze dwa tunele płatne.


ok to mi troszkę rozjaśniło :roll: a jakie atrakcje zobaczyć w istri ? coś czytałem że ładna jest jaskinia na słowenii ? :roll:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 10.07.2012 22:37

Jestem teraz w Chorwacji i na 100% wracam przez Bośnie paliwo tańsze niż u nas i w Chorwacji.Jedz przez Słowacje i Węgry nie jest tak monotonnie a widoki lepsze.Życze udanego wypoczynku.
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 10.07.2012 22:45

3grosze napisał(a):ok to mi troszkę rozjaśniło :roll: a jakie atrakcje zobaczyć w istri ? coś czytałem że ładna jest jaskinia na słowenii ? :roll:


Jeżeli w Słowenii to pewnie Postojna Jama. Warto pojechać, a w kwestii co zobaczyć będąc w tych okolicach:

forum/viewtopic.php?t=28317&highlight=
maks94
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 07.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maks94 » 06.06.2017 16:40

Jak jechac z Poznania do Karlobagu omijajac wszelkie opłaty
POMOCY :?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.06.2017 18:57

maks94 napisał(a):Jak jechac z Poznania do Karlobagu omijajac wszelkie opłaty
POMOCY :?

Wszelkie :?: 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Można tak https://goo.gl/maps/zqdKcAFrLRF2 ale do tego co podaje Google dolicz jeszcze kilka godzin :oczko_usmiech: :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.06.2017 20:45

W linku google pokazuje M86 ... a ona już płatna :wink:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone