Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Która trasa lepsza ? i innych kilka pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009
Która trasa lepsza ? i innych kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 22.06.2009 09:22

Witam !

We wrześniu wybieramy się do Chorwacji (Wyspa KRK - Malinska). Wyjazd z Torunia. Nocleg będziemy mieli w pobliżu Bratysławy.
Jedziemy razem z 2 małych dzieci (ponad 2 lata) ...

AutoMapa po wybraniu trasy "szybkiej" (mam małe dzieci więc zależy nam na pokonaniu trasy w możliwie najkrótszym czasie ...)

1. Wytypowała nam trasę (1344km w tym 775km autostradami) (ceny winiet bez opłat w Chorwacji - 280zł).

PL - Czechy - Słowacja (Bratysława) - Austria - Słowenia - Chorwacja.

Trochę drogo (winiety). Może i można by trochę "zaoszczędzić" na Słowenii ale szczerze mówiąc "boję" się błądzić dróżkami i modlić się aby nie wjechać na jakąś płatną drogę i nie nadziać się na policję i zapłacić kilkaset euro mandatu :(

2. Druga trasa trochę dalsza ale omijamy austrię i Słowenię ...
Czyli PL-Czechy-Słowacja (Bratysława) - Węgry (Budapeszt) - Chorwacja.

Trasa - 1449km w tym 914km autostrady a winietki kosztowały by nas 146zł (poza Chorwacją) ...

Trasa przez Węgry jest trochę dłuższa (100km) ale jest taniej na winietkach ...
Trasę i tam będziemy pokonywać na LPG więc przejechanie 100km będzie kosztowało nas duzo poniżej 20zł w jedną stronę ...

Czy warto jechać przez Węgry (jak tam z LPG ? drogi ???) czy jednak "kombinować" przez Austrię (czytałem że poza winietą płatne są jeszcze tunele i itd ? Czy jadąc na Chorwację będę musiał tam płacić coś jeszcze poza winietkami ?) i Słowenię ?

A może by jeszcze "zaoszczedzić" i ominąć Czechy ? Winietka 60zł :)

Aha.

Nigdy nie używałem winietek. Czy mogę kogoś poprosic aby kupił mi szybciej winietki ?
Jak się je "aktywuje" ? Wolałbym mieć wszystkie winietki w samochodzie i po wjeździe do danego kraju odpowiednią dawać na szybę (w Picasso mam taki "plastik przyciskający do szyby" do winietek .. aby nie nie naklejać winietek)
Dzieki !
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 22.06.2009 09:55

kaszpir napisał(a):2. Druga trasa trochę dalsza ale omijamy austrię i Słowenię ...
Czyli PL-Czechy-Słowacja (Bratysława) - Węgry (Budapeszt) - Chorwacja.



Proponuje lekką korektę trasy wegierskiej :wink: trasą bezwinietkową przez zachodnie Węgry
jedna z opinii o trasie :wink:
miro napisał(a):Pojechałem 86-stka pierwszy raz i powiem że rewelacja! Kraków-Cieszyn-Brela w 14 godzin.
Od Rajki do Mursko Sredisce w 2h15min,objazd kawałka Słowenii jak po sznurku.
Zawsze jeździłem przez Austrie,teraz z ciekawości pojechałem przez Węgry i nie żałuje.


O opłatach za autostrady masz TU :wink: i troszę tu http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=23352&highlight=
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2009 09:56

No coz! Po pierwsze pewnie zaraz dostaniesz od kogos "zrypke" za kolejny klon tematu. Ja jednak nie bede "taki" :) i moge Ci cos poradzic. Majac na uwadze ta pierwsza opcje trasy nie pchalbym sie na Slowacje. Skoro i tak chcesz jechac przez Slowenie, pedz przez CZ, A, SLO (oczywiscie omijajac platne odcinki, da sie). Wybierajac jednak Slowacje, zrezygnuj ze Slowenii i jedz przez Wegry. W ogole daj sobie wtedy spokoj z Czechami tylko od razu Slowacja, Wegry i Chorwacja. Takie jest moje zdanie. Co do winiet, mozesz je zakupic z PZM ale odradzam. Kosztuja znacznie drozej niz kupowane na miejscu i jeszcze doliczaja koszty przesylki. Co do sposobu "ktywacji" winiet to znajdziesz duzo na ten temat na forum.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.06.2009 10:05

kaszpir napisał(a):Witam !

We wrześniu wybieramy się do Chorwacji (Wyspa KRK - Malinska). Wyjazd z Torunia...


Witam zioma

My lecimy tez z Toronto :wink: i rowniez na Krk z tym ze na poczatek Plitvickie

Mykamy przez:
Chechy - kawalek bez winiety
slowacja - spory kawal autostrady za okolo 20 zeta w obie strony
wegry - opisywana 86 bez oplaty
Slowenia - kawaleczek bez winiety
Chorwacja - autostrady lub boki w zaleznosci od biezacych przemyslen czasowo-finansowo-widokowych :wink:

do wrzesnia bedzie duzo biezacych informacji wiec czekaj, czytaj i zapisuj :)
wiktor10
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 22.06.2009
Która trasa lepsza ? i innych kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiktor10 » 22.06.2009 10:42

Witam
Ta trasa którą napisałeś jako pierwszą
PL - Czechy - Słowacja (Bratysława) - Austria - Słowenia - Chorwacja.
jest dość dobra.
W Czechach nie za droga, na Słowacji ponad 20zł wineta, w Austrii cos koło 30zł, no i Chorwacja jest dosc droga ALE jak na taki stan dróg i wogóle to na prawdę się opłaca. Winety proponuję kupować na stacjach benzynowych na pewno tańsze niz zamawianie tutaj. A co do Słowenii to mogę podac jak ominąć płatną autostradę i nie będzie nikt błądził a można zaoszczędzić dużo:)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.06.2009 10:53

piotrulex napisał(a):
kaszpir napisał(a):Witam !

We wrześniu wybieramy się do Chorwacji (Wyspa KRK - Malinska). Wyjazd z Torunia...


Witam zioma

My lecimy tez z Toronto :wink: i rowniez na Krk z tym ze na poczatek Plitvickie

Mykamy przez:
Chechy - kawalek bez winiety
slowacja - spory kawal autostrady za okolo 20 zeta w obie strony
wegry - opisywana 86 bez oplaty
Slowenia - kawaleczek bez winiety
Chorwacja - autostrady lub boki w zaleznosci od biezacych przemyslen czasowo-finansowo-widokowych :wink:

do wrzesnia bedzie duzo biezacych informacji wiec czekaj, czytaj i zapisuj :)


Kolego Piotrulex, nazwy państw pisze się z dużej litery. Cóż to za nowe państwo kolega utworzył "Chechy". Doradzę koledze aby bardziej zwracał uwagę na pisownię. Nie wypada tak niechlujnie pisać kolego Piotrulex. Pozdrawiam serdecznie.
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.06.2009 10:55

W zeszłym roku jechaliśmy przez Słowację i Węgry (droga 86) dokładnie taką trasą jak tutaj (ta mapka w google poniżej):
http://www.croatia2008.w.of.pl/cro_01_detail.htm

Opłaty wg obecnych stawek za autostrady:

w obie strony - Słowacja (miesięczna - 9,9 euro)
w obie strony- Węgry drg 86 (0 zł)

Chorwacja dojazd:
od Cakovec do Zagrzeb 29kn, Zagrzeb/Split 157kn,

Chorwacja powrót:
Karlovac/Zagrzeb 16kn, Zagrzeb/Cakovec 29kn

to daje mniej niż 200 zł za winiety i bezcenne widoki
z powrotnej drogi nr 1 (Split/Plitvickie/Karlovac).

polecam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.06.2009 11:04

darek1 napisał(a):
Kolego Piotrulex, nazwy państw pisze się z dużej litery. Cóż to za nowe państwo kolega utworzył "Chechy". Doradzę koledze aby bardziej zwracał uwagę na pisownię. Nie wypada tak niechlujnie pisać kolego Piotrulex. Pozdrawiam serdecznie.


taaaa

nie ma to jak wypowiedz w temacie :wink:

nie wazne jak sie mowi byle by sie mowilo - to mniemam Twoja dewiza

Taka moja mala prosba

Zamiast zwracac sie do mnie "kolego" pisz jak mozesz oczywiscie "forumowiczu" choc najlepiej by bylo .......

ach, to tylko takie male marzenie :)

Cale szczescie kolegow mozna sobie dobierac :wink:

Staraj sie nie zrazac poczatkujacych do tego naprawde ciakwego forum swoimi "bezcennymi" uwagami

zauwaz, ze bezcenne sa w "" :wink:
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 22.06.2009 11:32

Co do winiet to jedziemy na 10dni (8dni w Chorwacji) w tym noclegi w obie strony w Bratysławie (dlaczego Bratysława ? Mam tak możliwość niedrogich noclegów ..)

Ceny winiet jakie mi wyszły:
Możliwie najkrótsze winietki ale niestety 7-dniowe odpadają :(


1. Słowacja - 45zł
2. Czechy - 60zł
3. Austria - 35zł
4. Słowenia - 140zł
5. Wegry - 41zł

Tak jak pisałem będę jechał z dwójką małych dzieci (2,5 roku każde) więc zależy mi na czasie a nie podziwianiu widoków :(
Wiem że dzięki autostradą (130km/h) będę mógł trasę pokonać szybciej ...

I tak planujemy wyjechać rano (o 04.00) bo wiadomo z maluchami potrzeba przerw a że jeszcze mamy LPG to tankowań ;)

Prośba do kolegi z Torunia :) Mógłbyś podesłać mi swoją trasę z Automapy ? Wgrałbym do swojej automapy i zobaczył Waszą trasę :)

Nie ukrywam że fajnie było by ominąć Czechy bo mam do pokonania w Czechach jednak krótki odcinek a szkoda za to 60zł ...

Nie zależy mi na super "oszczędnościach". Po prostu chce szybko dojechać do celu , ale jesli można by trochę taniej to czemu nie :)

Dlatego myślałem o Węgrach bo można by ominąć 2 winietki i i mieć 40Euro w kieszeni .. :)

Ceny winietek znam. Po prostu nigdy winietek nie kupowałem i nie wiem jak to się nakleja a raczej jak to się "aktywuje" ...

Winietki zapewne kupi mi znajomy ojca który jeździ do Chorwacji ...
Jeździ tam autobusem więc jak będzie kupował sobie to mi tez kupi ...
Jeśli oczywiście można tak ;)

Dzięki
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.06.2009 12:05

kaszpir napisał(a):Co do winiet to jedziemy na 10dni (8dni w Chorwacji) w tym noclegi w obie strony w Bratysławie (dlaczego Bratysława ? Mam tak możliwość niedrogich noclegów ..)

Ceny winiet jakie mi wyszły:
Możliwie najkrótsze winietki ale niestety 7-dniowe odpadają :(


1. Słowacja - 45zł
2. Czechy - 60zł
3. Austria - 35zł
4. Słowenia - 140zł
5. Wegry - 41zł
..
Prośba do kolegi z Torunia :) Mógłbyś podesłać mi swoją trasę z Automapy ? Wgrałbym do swojej automapy i zobaczył Waszą trasę :)

Nie ukrywam że fajnie było by ominąć Czechy bo mam do pokonania w Czechach jednak krótki odcinek a szkoda za to 60zł ...
...


w Slowacji chyba mniej kosztuje miesieczna ale nie jestem pewien

w Austrii na 10-dniowej mozesz sie nie wyrobic bo tak naprawde ona ma chyba z 9 dni - moze ktos zweryfikuje
w Slowenii podobno bardzo latwo ominac - szukaj odpowiedniego watku o Mureck-Lenart-Ptuj

w kwestii AM to nie mam zapisanej trasy ale jak mi powiesz jak to sie kopiuje i przesyla to moze sie pokusze o nauczenie :wink:
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 22.06.2009 12:22

piotrulex napisał(a):w Austrii na 10-dniowej mozesz sie nie wyrobic bo tak naprawde ona ma chyba z 9 dni - moze ktos zweryfikuje

Sprawdziłem w zeszłorocznych zapiskach - kupiłem 7 lipca, ważna do 16 lipca włącznie, czyli 10 dni wliczając dzień zakupu a raczej "aktywacji". :)
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 22.06.2009 12:27

Czy taka trasa była by dobra i "szybka" do pokonania ?

http://tiny.pl/3k8b

Trasa:

Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja.

Odpadły Czechy , Austria i Słowenia ;)

Czyli koszt winiet do Słowacji i Węgier to poniżej 100zł :)

No właśnie , ale pytanie czy będą to drogi szybkie ?
Bo z jednej strony chciałbym mniej wydać na winiety ale z drugiej wolę zapłacić i jechać dobrymi drogami ...

A jak nie to może taka trasa ???

PL - Słowacja - Austria - Słowenia - Chorwacja

http://tiny.pl/3k83

Czyli zamiast płacić za winietkę na Węgrzech płaca w Austrii (nawet tanie j;) i przejeżdżam przez Słowenię (niestety nie wiem czy to dobra - tzn w 100% bezpłatna droga ...
Bo bardzo boję się jazdy bez winety w Słowenii , a nie chce płacić aż 30euro za winietę :(
Ostatnio edytowano 22.06.2009 13:10 przez kaszpir, łącznie edytowano 1 raz
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.06.2009 12:58

przetnij granicę ze Słoweńsko-Węgierską w Redics - patrz mapka którą wskazałem w poprzednim poście.

ceny winiet na Słowacji i w Cro:
http://slowacja.hej.pl/sl-auto.htm
http://www.hac.hr/?task=ces&stask=2
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.06.2009 13:08

kaszpir napisał(a):Ceny winiet jakie mi wyszły:
Możliwie najkrótsze winietki ale niestety 7-dniowe odpadają :(


1. Słowacja - 45zł
2. Czechy - 60zł
3. Austria - 35zł
4. Słowenia - 140zł
5. Wegry - 41zł

Tak jak pisałem będę jechał z dwójką małych dzieci (2,5 roku każde) więc zależy mi na czasie a nie podziwianiu widoków :(
Wiem że dzięki autostradą (130km/h) będę mógł trasę pokonać szybciej


te na czerwono można urwać jeśli wybierze się drogę nr 86. oczywiście nie jest to autostrada aczkolwiek uważam, że sporo zależy od odpowiedniej pory. my wybraliśmy wariant 86 i celowo wyjazd z Polski w sobotę - w niedzielę jesteśmy w Cro, a powrót z Cro w piątek - sobota rano w Polsce. Polecam taką kombinację bo nigdzie nie staliśmy w korku, a drogę mieliśmy praktycznie pustą w obu kierunkach - Węgry bez żywej duszy.

Jednak sporo osób pisze, że z roku na rok droga 86 wygląda coraz gorzej (nawierzchnia) więc jeśli te sto czy dwieście złotych nie robi różnicy to warto przemyśleć.
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 22.06.2009 13:30

zlybanan napisał(a):
kaszpir napisał(a):
Jednak sporo osób pisze, że z roku na rok droga 86 wygląda coraz gorzej (nawierzchnia) więc jeśli te sto czy dwieście złotych nie robi różnicy to warto przemyśleć.


Czyli raczej jak ktos chce szybko "dojechać" to lepiej dac sobie spokój z Węgrami ?
Nie ukrywam że chciałbym zapłacić jak najmniej za winiety , ale jeśli te oszczędności powodowały by że musiałbym o wiele więcej czasu spędzić za kierownicą to wolałbym jakiś "kompromis" ;)
Nie jadę sam więc nie będe mógł się delektowac widokami , jedzie ze mną dwójka malutkich dzieci więc chce jak najszybciej przyjechać ...

oczywiście mógłbym "olać" alternatywne drogi i płacić z 300zł za winiety ale no cóż chciałbym trochę taniej ;)

Czy druga alternatywa (która zaproponowałem w poprzednim moim poście) to dobry wybór ?
Głownie chodzi o Słowenię czy ta trasa jest w 100% bezpłatna ...

Chce jechać przepisowo więc jazda autostradami jest dla mnie zbawieniem (ciągle 130km/h , bez ograniczeń prędkości , miast , fotoradarów i itd ..)

Ostatnia propozycja :)

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... =UTF8&z=13

Nie ukrywam że bardzo mi się podoba.

Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja

Czy ta propozycja i drogi są dobre ?

Bo już zakręcony jestem ;)

Chciało by się oszczędzić na winietach (winietę na Słowację i Wegry wykupię więc mogę korzystać do woli z tych autostrad ;) ale nie chce z powodu zaoszczędzenia kilkudziesieciu złotych siedzieć kilka godzin więcej za kierownicą :(
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Która trasa lepsza ? i innych kilka pytań
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone