Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Która trasa lepsza ? i innych kilka pytań

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 14.07.2009 14:02

kaszpir napisał(a):PS. Sprawdziłem sobie ile "zyskałbym" przez Cieszyn i później do Słowacji.
Google podało mi zysk 4 minut ...


No to już czegoś nie rozumiem - sam piszesz, że zyskasz 4 minuty to po co sobie utrudniać i jechać gorszymi drogami jak można ten kawałek pokonać ekspresówką w Polsce i lepszą drogą w Czechach nic nie nadrabiając i nie płacąc?
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 14.07.2009 14:45

szpecgos napisał(a):
No to już czegoś nie rozumiem - sam piszesz, że zyskasz 4 minuty to po co sobie utrudniać i jechać gorszymi drogami jak można ten kawałek pokonać ekspresówką w Polsce i lepszą drogą w Czechach nic nie nadrabiając i nie płacąc?


Czytałem cały wątek o Czechach. Niestety jest tam dużo niejasności i niedomówień. Pewne kawałki jedni uważają za płatne inni za bezpłatne.
Boję się że trafię na płatny odcinek (a wcale nie trudno trafić) i finansowe konsekwencje ...
Wolę nie ryzykować i spokojnie jechać ...

Dla tych "4 minut" szkoda mi nerwów ...

Do wyjazdu mam jeszcze czas i mam nadzieję że Słowacy szybko poradzą sobie z remontami , a z tego co wiem bardzo szybko u nich remonty się prowadzi (nie to co w PL ;)
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 14.07.2009 15:09

kaszpir napisał(a):
szpecgos napisał(a):
No to już czegoś nie rozumiem - sam piszesz, że zyskasz 4 minuty to po co sobie utrudniać i jechać gorszymi drogami jak można ten kawałek pokonać ekspresówką w Polsce i lepszą drogą w Czechach nic nie nadrabiając i nie płacąc?


Czytałem cały wątek o Czechach. Niestety jest tam dużo niejasności i niedomówień. Pewne kawałki jedni uważają za płatne inni za bezpłatne.
Boję się że trafię na płatny odcinek (a wcale nie trudno trafić) i finansowe konsekwencje ...
Wolę nie ryzykować i spokojnie jechać ...

Dla tych "4 minut" szkoda mi nerwów ...

Do wyjazdu mam jeszcze czas i mam nadzieję że Słowacy szybko poradzą sobie z remontami , a z tego co wiem bardzo szybko u nich remonty się prowadzi (nie to co w PL ;)


Gdzie to czytałeś o tych Czechach? żeby wjechać na płatne odcinki to musiałbyś pojechać do Ołomuńca hehe więc nie wiem skąd jakieś niejasności i niedomówienia? Wystarczy spojrzeć na mapę - nie da się trafić na tym przejeździe na płatny odcinek, więc nie widzę żadnego ryzyka.
Żeby nie ryzykować to najlepiej z domu nie wychodzić :wink: a to i tak nie do końca bezpieczne.

Pozdrawiam i udanego wypoczynku.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 17.07.2009 08:04

wiktor10 napisał(a):Witam
Ta trasa którą napisałeś jako pierwszą
PL - Czechy - Słowacja (Bratysława) - Austria - Słowenia - Chorwacja.
jest dość dobra.
W Czechach nie za droga, na Słowacji ponad 20zł wineta, w Austrii cos koło 30zł, no i Chorwacja jest dosc droga ALE jak na taki stan dróg i wogóle to na prawdę się opłaca. Winety proponuję kupować na stacjach benzynowych na pewno tańsze niz zamawianie tutaj. A co do Słowenii to mogę podac jak ominąć płatną autostradę i nie będzie nikt błądził a można zaoszczędzić dużo:)


Czytam i czytam i już się gubię ...
Czy ktoś mógłby mi punktowo rozpisać trasę z Cieszyna do okolic Sibenika właśnie przez Słowację, Austrię, Słowenię w wersji z płaceniem za autostradę na Słowenii i bez ? Albo odesłać odpowiednim linkiem ? Coś w stylu zrobionym przez Beatę 1234:
Beata1234 napisał(a):Trasa:
Cieszyn - Żylina (78 km) Słowacja
Żylina - Trnawa (157 km) Słowacja ->Autostrada
Trnawa - Komarno (93 km) Słowacja
Komarno - Szekesfehervar Węgry -> (droga przez Gyor i Mór - 141km lub droga przez Mór - 79km )
Szekesfehervar - Letenye (178 km) Węgry -> Autostrada
Letenye - Gorican (12 km) Chorwacja
Gorican - Zagrzeb (94 km) -> Autostrada
Zagrzeb - Sibenik (350 km) -> Autostrada
Razem ok. 1030km

Winiety [w nawiasie koszt winiety w obie strony]:
Słowacja:
- 7 dni 4,90 euro [x 2 = 9,80 euro] - 30 dni 9,90 euro
Węgry
- 4 dni - 1530 HUF tj. ok. 5,60 euro [x2 = ok. 11,20 euro]
Chorwacja
Goričan - Sveta Helena 36 HRK = ok. 5 euro [x 2 = 10 euro]
Zagrzeb - Šibenik - 134 HRK = ok. 18,50 euro [x 2 = 37 euro]
winiety chorwackie ogółem 23,50 euro [ x 2 = 47 euro]

wszystkie winiety razem: ok. 34 euro [x 2 = w obie strony 68 euro]

Bardzo dziękuję !
szpecgos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 19.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpecgos » 17.07.2009 08:58

Słowacja - Austria - Słowenia(free) - Chorwacja

Potrzbujesz winietę na Slowację - w zalezności od długości pobytu 5 lub 10 euro(miesięczna)
Austria 7,7Euro - 10 ( więc też zaleznie od długości pobytu)
Chorwacja ok 150kun (w jedną stronę)
Trasa 1041Km.

Z Bratyslawy nie musisz wjeżdrzać do Wiednia - może pojechach na Eisenstadt - jest tylko kawałek zwykłą ładną drogą potem ekspresówka i autostrada.

Jesli chcesz płacić w Słowenii to nie zjeżdrzasz w Austri na Mureck tylko jedziesz prosto ich autostradą do Mariboru a potem do Ptuj ale nie wiem czy jest sens płacić tyle za ten odcinek bo dalej i tak jedziesz zwykłą drogą.

Pozdrawiam.
ewa_jurczyk
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_jurczyk » 17.07.2009 15:51

wiktor10 napisał(a):Witam
Ta trasa którą napisałeś jako pierwszą
PL - Czechy - Słowacja (Bratysława) - Austria - Słowenia - Chorwacja.
jest dość dobra.
W Czechach nie za droga, na Słowacji ponad 20zł wineta, w Austrii cos koło 30zł, no i Chorwacja jest dosc droga ALE jak na taki stan dróg i wogóle to na prawdę się opłaca. Winety proponuję kupować na stacjach benzynowych na pewno tańsze niz zamawianie tutaj. A co do Słowenii to mogę podac jak ominąć płatną autostradę i nie będzie nikt błądził a można zaoszczędzić dużo:)


podaj proszę trasę przez słowenię (bez winiety). jadę z rodzinką na początku sierpnia i nie bardzo usmiecha mi sie 30 euro wywalić w błoto ;((
pozdr ewa
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 17.07.2009 20:58

Proszę porównać chyba dwie nakrótsze trasy do z Cieszyna do Dalmacji.
Przez Wegry
http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... 876709&z=7

i Austrię (wersja bez sloweńskiej winiety i korków pod Wiedniem)
http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... e=UTF8&z=9

Czas przejazdu i odległość prawie identyczne.

Pytanie, która praktycznie jest szybsza ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.07.2009 15:25

Witam.
Co do przejazdu do Żliliny to więksezośc ma rację, że przez Czechy jest to odcinek bezpłatny, więc śmiało można jechac na Cieszyn. Droga na Zwardoń jest jeszcze w remoncie, chociaz itrudnienia nie sa tam tak duże, jak niektórzy się obawiają. Ktoś pisał o trasie przez Korbielów - dla osobówek jest to rzeczywiście idealna trasa, bo nie ma żadnego tranzytu (aż do miejscowości Oravsky Podzamok) - droga praktycznie pusta. My jechaliśmy niedawno do Tatralandii i z powrotem - rzadko kiedy coś mjijaliśmy (wyjazd rano ok. 7ej, powrót ok. 20tej). Jedyna niedogodność na tej trasie to częste obszary zabudowane, ale nie jest źle.
Generalnie najgorzej wyglądają drogi po polskiej stronie - przed Żywcem wieczny korek, o odcinku Sosnowiec-Katowice nie wspomnę (omijać Śląsk obwodnicą przez Dąbrowę!!!).
Ale to i tak nic w porównaniu z drogą Kraków-Olkusz, któą niedawno jechaliśmy. Średnia prędkośc chyba ze 30 km/h. Masakra!
feel1085
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 28.04.2009
kaszpir pytanko...

Nieprzeczytany postnapisał(a) feel1085 » 19.07.2009 09:04

ile wyszledl Cie LPG w obie strony i jaka trasa??
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: kaszpir pytanko...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.07.2009 11:56

feel1085 napisał(a):ile wyszledl Cie LPG w obie strony i jaka trasa??


Nie wiem, bo w Chorwacji byłem 2 lata temu i wtedy jechaliśmy przez Skalite, Bratysławę, Wiedeń i Klagenfurt. Co do gazu to niestety nie pamiętam już, ile wyszło :(. W tym roku byliśmy tylko w Tatralandii na Słowacji i dlatego jechaliśmy przez Korbielów i Namestovo.
Mazovia
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazovia » 21.07.2009 23:17

kaszpir napisał(a):
szpecgos napisał(a):
No to już czegoś nie rozumiem - sam piszesz, że zyskasz 4 minuty to po co sobie utrudniać i jechać gorszymi drogami jak można ten kawałek pokonać ekspresówką w Polsce i lepszą drogą w Czechach nic nie nadrabiając i nie płacąc?


Czytałem cały wątek o Czechach. Niestety jest tam dużo niejasności i niedomówień. Pewne kawałki jedni uważają za płatne inni za bezpłatne.
Boję się że trafię na płatny odcinek (a wcale nie trudno trafić) i finansowe konsekwencje ...
Wolę nie ryzykować i spokojnie jechać ...

Dla tych "4 minut" szkoda mi nerwów ...

Do wyjazdu mam jeszcze czas i mam nadzieję że Słowacy szybko poradzą sobie z remontami , a z tego co wiem bardzo szybko u nich remonty się prowadzi (nie to co w PL ;)


Droga z B-B do Cieszyna jest LUX, a odcinek z Czeskiego Cieszyna do Cadcy BEZPLATNY. Tak wiec BEZ OBAW - NO VIGNETTES!

Ave.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 14.07.2010 18:18

Ja jechałem przez Cieszyn - Żilinę - Bratysławę - Wiedeń - Graz - MAribor - Ljubljanę - Koper. Trasa super - od żiliny autostrada non-stop, trasa od BB do Cieszyna z nawierzchnią lepszą niż A2 w Austrii, jedynie droga z Cieszyna do Żiliny jest słabej jakości, ale to tylko ok. 60 km (oczywiście BEZPŁATNA), więc naprawdę warto.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Która trasa lepsza ? i innych kilka pytań - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone