Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto w Breli korzystał z ... :)

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bigdada
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.08.2005
Kto w Breli korzystał z ... :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigdada » 23.08.2005 17:23

... no właśnie. W sobote wyjazd a ja nie wiem co mam z tym zrobić. A z czym ? Ano zastanawiam się czy w Breli znajdę jakąś kafejkę czy inne miejsce, w którym będę mógł zgrać zdjęcia z karty pamięci (CF) na płytkę. Nie wiem czy jest sens wydawać pieniądze na drugą 512 bo trochę kosztuję. Może ktoś z Was coś wie na ten temat ? A może jest jakis cromaniak co to w okresie 28-08 do 07-09 będzie w Breli z laptopem (mogę wziąść czytnik) i mnie zgra zdjęcia ? Płytki mam już spakowane :]
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 23.08.2005 17:50

Witam,
byłem w Breli i choć nie miałem okazji przegrywać zdjeć z aparatu na płytkę, to wydaje mi się, że nie będzie to stanowić problemu dla włascicieli kafejek internetowych. W centrum są dwie i w jednej z nich, w której kilka razy byłem nigdy nie było ludzi, zawsze te 6 komputerów było wolnych.

Z kolei w Makarskiej widziałem taką kafejkę, która oferowała przegrywanie zdjeć na płytki, więc jeśli będziesz przy okazji w tym miasteczku warto w razie potrzeby z tych usług skorzystać.

Ja miałem kartę 512 + 128 + 13 MB pamieci wewnętrznej. Wystarczyło.
pozdrowienia
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 23.08.2005 18:08

potwierdzam, rownie widzialem w makarskiej kafejke ktora reklamowala sie mozliwoscia zgrywania zdjec na plytki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2005 09:23

grek napisał(a):Ja miałem kartę 512 + 128 + 13 MB pamieci wewnętrznej. Wystarczyło.
pozdrowienia


na tak, ale kolega nam nie napisał ileż to milionów pixeli liczy sobie aparat ... ?
tak więc takie przedstawianie sprawy ... mija się z celem ... :lol:

jeśli kolega ma zapowiadany nowy dSLR Canona (ponad 12 mln) to rozumiem ... :lol: , że kolega zrobił raptem kilkanaście zdjęć ... :lol:

z drugiej strony rozumiemy jednak ... że jeśli kolega ma 13MB pamięci wewnętrznej ... to nie jest to jednak :cry: ... owo wzmiankowane przeze mnie dzieło wynalazczości ludzkiej ... :lol:
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 25.08.2005 12:20

bjur napisał(a):na tak, ale kolega nam nie napisał ileż to milionów pixeli liczy sobie aparat ... ?
tak więc takie przedstawianie sprawy ... mija się z celem ... :lol:

jeśli kolega ma zapowiadany nowy dSLR Canona (ponad 12 mln) to rozumiem ... :lol: , że kolega zrobił raptem kilkanaście zdjęć ... :lol:

z drugiej strony rozumiemy jednak ... że jeśli kolega ma 13MB pamięci wewnętrznej ... to nie jest to jednak :cry: ... owo wzmiankowane przeze mnie dzieło wynalazczości ludzkiej ... :lol:


koledze odpowiem, że w/w wynalazku nie posiadam, ponieważ jestem tylko skromnym amatorem. Aparatem wykonuję typowe zdjęcia do albumów rodzinnych - do formatu 10x15 cm, w rozdzielczości 1600x1200 pixeli, (choć moim "wynalazkiem" spokojnie mogę robić zdjęcia w wyższych rozdzielczościach ), dzięki czemu (posiadając wspomiany wyżej zestaw pamieci) udało mi się w Cro zrobić około 1400 zdjęć.
Przez myśl mi nie przeszło, że ktoś wybierając się na wakacje będzie robił wszystkie zdjecia w wysokich rozdzielczościach (np.wykorzystując te 12 mln pixeli).
Ale może się mylę...

pozdrowienia
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2005 12:51

kolega się nie myli ... ma pełną rację ... :D
dążyliśmy tyko do tego, żeby podając ilość zdjęć podając przysługującą im ... rozdzielczość ...
pozdrawiam
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 25.08.2005 13:47

1400 zdjec? gdyby fotografowal kazdy kamien w chorwacji to nie wyszloby mi tyle fotek 8O
Lena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 14.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lena » 25.08.2005 14:11

fokstrot napisał(a):1400 zdjec? gdyby fotografowal kazdy kamien w chorwacji to nie wyszloby mi tyle fotek 8O


dlaczego nie? :lol: to zależy co kto lubi "sfocić" :roll:
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 25.08.2005 15:12

grek napisał(a):Przez myśl mi nie przeszło, że ktoś wybierając się na wakacje będzie robił wszystkie zdjecia w wysokich rozdzielczościach (np.wykorzystując te 12 mln pixeli).


masz rację, ja większość zdjęć robiłem 1M, tylko kilka 5M - z myślą o ich wydrukowaniu. Jeśli ktoś nie potrzebuje drukować to 1M jest w zupełności wystarczające do przeglądania na kompie.

Dowiadywałem się w Splicie ile sobie życzą za przerzucenie zdjęć na płytę i powiedziano mi że 40 kun - strasznie dużo jak na taką usługę :D. Niestety na wyspie Vis nie było żadnej kafejki a chciałem kilka filmów pokręcić. 640x480 i 30 kl/s zajmuje sporo miejsca na karcie i nawet 512 szybko się kończy :)

W moim aparacie jest możliwość zmiany rozdzielczości wykonanego już zdjcia np z 1M na 5M. Nie wiem czy jest to we wszystkich aparatach i czy nie ma to później wpływu na jakość tego zdjęcia ale jeśli nie to jest to również pomysł - robić wszystkie 1M a po powrocie do domu sprawdzić w kompie jak wyszły i te ładne pozmieniać w aparacie na duże.
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 25.08.2005 16:17

na logike ...wykonanego juz zdjecia ...1M nie mozna zamienic na 5M...odwrotnie zawsze...chyba ,ze jakosc nie ma znaczenia...
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 25.08.2005 16:26

no na logikę niby tak, ale w takim razie po co to jest w aparacie i w jaki sposób aparat realizuje tą funkcję?

hehe chyba zrobię jakieś zdjęcie 1M zmienię je na 5M i obydwa wydrukuję - sprawdzę jaka jest róznica bo nie daje mi to spokoju :?
agi72
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) agi72 » 25.08.2005 16:36

Wlasnie wrocilam i uwazam,ze nie masz sie czym przejmowac..tez nie maialam duzej karty a kabla zapomialam wziac z domu(osklerozo)..U fotografa w Zagrzebiu kosztowalo mnie to razem z plyta 14 kun a Spilcie 20 kun zaden majatek jak sie chce miec troche zdjec z wakacji..jeszcze cos Cie interesuje..? :D pozdrawiam:D
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 25.08.2005 16:55

Wiesz.dla marketingu i reklamy firmy pisza rozne rzeczy o swoich produktach....np. zoom cyfrowy....to tani chwyt marketingowy cos co jest wykorzystywaniem czesci podstawowej klatki zdjecia co diametralnie wplywa na jakosc i co jest bardzo proste do uzyskania jakimkolwiek programem graficznym i w dodatku ze wzgledu na lepszy algorytm niz stosowany w aparacie skutkiem... mysle ,ze to co piszesz o tej zamianie to tez jakas sztuczka...producenta jak ten oslawiony zoom cyfrowy czy tez rozdzielczosc interpolowana... mysle ,ze praw fizyki sie nie zmieni...
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 25.08.2005 17:26

z cyrowym zoomem to masz rację a z tą zmianą rozdzielczości to mnie przekonałeś.
jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem i jeśli chciałem zdjęcie do wydruku to robiłem od razu 5M, dopiero teraz mnie to zaciekawiło ale pewnie jest tak jak mówisz i nie ma co tego drążyć bo rozwiązanie jest proste - robić od razu duże zdjęcia :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2005 19:19

no ... niedługo można już będzie zrobić pre-order ... :lol:
kto jest chętny ... kto się wstrzyma ... ? :lol: :lol:

biggest surprise of the day (not) will be Canon's much-leaked EOS 5D. Yes, the specifications floating around for the last two weeks were accurate, this camera slots in above the EOS 20D but below the EOS-1D series with its full-frame (35 mm negative size) 12.8 megapixel CMOS sensor. Other key specifications; 3.0 fps continuous shooting, spot metering, custom settings mode, Picture Style parameters, 2.5" wide viewing angle LCD monitor, marginally larger than the EOS 20D, USB 2.0 High-speed, compatible with WFT-E1 wireless transmitter. The EOS 5D is certainly unique and will no doubt be of great interest to a great variety of photographers. The EOS 5D will be available in October priced at $3299 (US) / €3459 (EU). We have a detailed preview of the EOS 5D now available. (10:00 GMT)
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kto w Breli korzystał z ... :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone