Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kto mi powie co to za zwierz?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004
Kto mi powie co to za zwierz?

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 06.10.2004 22:04

No właśnie, jak w temacie. W Sukosanie było tego w morzu pełno. Coś jakby skórzasty odwłok z kolcami, nieprzyjemne w dotyku, różnej długości. Mniemam, że to zwierz jakowy, ale może się mylę, więc proszę o wyjaśnienie. Oto zdjęcie:
Obrazek
grouby
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) grouby » 06.10.2004 22:19

To Saturn3 w swojej pierwotnej postaci. :lol:
jolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3457
Dołączył(a): 08.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolek » 06.10.2004 22:33

Leonie, do tablicy!!!
Wszędzie tego było pełno...brrrr, niemiłe paskudztwo!!!
Tambylcy radzili, żeby tego nie ruszac, bo moze poparzyć, ale bo ja wiem...nie próbowałam :D
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 07.10.2004 07:09

To Saturn3 w swojej pierwotnej postaci

dzieki , na tobie można polegać

co do zwierzaka, to my razem z córką nazywaliśmy to .... "kupa morska" :lol: :lol: ciekaw też jestem bardzo co to ?!
pozdr s3
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 07.10.2004 10:27

Chorwat u którego byłem mówił na to ogórki :lol:
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 07.10.2004 11:29

To nieprzyjemnie wyglądające zwierzątko morskie to STRZYKWA 8O 8O 8O (w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego "morski ogórek").
Temat był wałkowany już na forum, a dla zainteresowanych adresik :idea: : www.rafa.home.pl/szkarlupnie/strzykwy/s ... php?site=1
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 07.10.2004 11:42

monaa napisał(a):To nieprzyjemnie wyglądające zwierzątko morskie to STRZYKWA 8O 8O 8O (w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego "morski ogórek").
Temat był wałkowany już na forum, a dla zainteresowanych adresik :idea: : www.rafa.home.pl/szkarlupnie/strzykwy/s ... php?site=1

monaa, dzięki serdeczne. Szukałem na forum, ale jakość nie mogłem się doszukać.
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 07.10.2004 12:06

chorwaci w okolicy Oraszaca mowili nato morski kurac :) :oops: jesli ktos nie wie co to jest kurac to ............dobrze
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 10.10.2004 22:11

...choc brzitko wyglanda i wogule jest brzitke jednak jest i pozyteczne bo to rodzaj odkurzacza morskego dna...
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 10.10.2004 22:31

W linku podanym przez "monaa" wyczytałem, że niektóre gatunki w przypadku zagrożenia wystrzeliwują jadowite kolce, albo zatruwają wodę.
Czy gatynki występujące w Chorwacji mogą być niebezpieczne jak się je przypadkim nadepnie?

)-|Krzysiek
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 10.10.2004 22:31

W linku podanym przez "monaa" wyczytałem, że niektóre gatunki w przypadku zagrożenia wystrzeliwują jadowite kolce, albo zatruwają wodę.
Czy gatunki występujące w Chorwacji mogą być niebezpieczne jak się je przypadkim nadepnie?

)-|Krzysiek
kaszub
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 12.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszub » 30.10.2004 11:04

mysle ze to mloda forma potwora z Loch Ness, i podobnie jak lososiowate , wegorze i inne na tarlo wyruszja do ciplych krajow :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.10.2004 13:00

saturn3 napisał(a):co do zwierzaka, to my razem z córką nazywaliśmy to .... "kupa morska" :lol: :lol: ciekaw też jestem bardzo co to ?!
pozdr s3


Jak pamiętam w poprzednich wątkach także nazywano to ..."kupal" :lol:
Janqes
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 361
Dołączył(a): 11.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janqes » 31.10.2004 14:03

slapol napisał(a):
saturn3 napisał(a):co do zwierzaka, to my razem z córką nazywaliśmy to .... "kupa morska" :lol: :lol: ciekaw też jestem bardzo co to ?!
pozdr s3


Jak pamiętam w poprzednich wątkach także nazywano to ..."kupal" :lol:


No bo to przypomina kupala. Strasznie dziwnie o wyglada. Nurkując w masce pełno tego widziałem (okolice Krk i Cirkvenicy).

Poczatkowo myslałem ze to jakies pozostałości po ptakach wodnych, kaczkach jakis albo co :D
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 31.10.2004 17:38

To dziwo jest kompletnie niegroźne - kilka raza wyciągałem to na brzeg, ku uciesze dzieci i przerażeniu żony (bo w dotyku przypomina to miękkiego ślimaka) i jedyną reakcją zwierza był nieduży strumień wyrzuconej przezeń wody...

PozdraV
J.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Kto mi powie co to za zwierz?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone